Glee

Komedie / Drama / Hudební / Muzikál
USA, (2009–2015), 91 h 6 min (Minutáž: 45–48 min)

Lea Michele, Cory Monteith, Matthew Morrison, Chris Colfer, Naya Rivera, Jane Lynch, Kevin McHale, Amber Riley, Dianna Agron, Mark Salling, Darren Criss (více)

Série(6) / Epizody(121)

Vystoupení amerických školních sborů zvaných glee kluby vypadají poněkud jinak než naše obvyklé besídky. Jde o show se vším všudy – s hudbou, choreografií, kostýmy, svícením, sólisty... Kluby pořádají veřejná vystoupení a účastní se národní soutěže. Pokud je klub úspěšný, tak to pro školu znamená i prestiž a peníze (sponzoři apod).
Mladý učitel španělštiny Will Schuester působí na McKinleyho škole v Ohiu, kde jako student zažil období největší slávy tamního klubu. Tehdy patřili sboristé mezi nejpopulárnější žáky, protože byli opravdu dobří zpěváci a tanečníci. Jenže současný klub je absolutní propadák. Chybí lidé a schopný sbormistr. Schuester se klubu ujme a čeká ho nelehká cesta. Musí získat kvalitní členy, kteří se zároveň musejí smířit s tím, že podle názoru většiny dětí ve škole jsou sboristé vrcholně trapní. Štěstí se na něj usměje v okamžiku, kdy při konkurzu objeví výjimečně talentovanou studentku Rachel. Ani ostatní adepti na tom s hudebním nadáním nejsou špatně – zženštilý Kurt dokáže vyzpívat neuvěřitelné výšky, korpulentní Mercedes dokonale ovládá svůj hlas, vozíčkář Artie skvěle hraje na kytaru a koktající Tina přestává při zpěvu zadrhávat. Na škole to ale nikdo z nich nemá snadné, téměř bez výjimky jsou terči šikany. Házejí je do popelnice, zavírají do kadibudek, polévají ledovou vodou apod. Není tudíž divu, že se nikdo další do sboru nehrne. Až díky lsti dokáže sbormistr Schuester přilákat kapitána fotbalového mužstva, který má přirozený, ale poněkud neotesaný talent. První záblesk šance na úspěch nedá spát tělocvikářce a trenérce roztleskávaček Sue, která je zvyklá, že její kroužek je na škole ten jediný důležitý. Rozbíhá proto ďábelský plán na zničení klubu v samotném zárodku...
Záměrem tvůrců bylo vytvořit protiklad seriálům plným násilí a vražd. Něco originálního a zároveň pozitivního a optimistického. A seriál má skutečně schopnost vyvolávat v divácích dobrou náladu. (TV Prima)

bouncer

Americká střední škola, pěvecký sbor a dokonalá hudební čísla a to po stránce pěvecké i choreografické. To zavání průšvihem ve stylu High School Musical. Opak je ale pravdou. Řeší se tu sice otravné problémy s tím kdo je jak populární a kdo je víc free/cool/in a k tomu se přidá těhotenství atd., ale autoři do toho jdou s až překvapivým nadhledem, dokáží to, co v jiných seriálech či filmech působí hloupě, vyprávět s trefným humorem a nadsázkou. A tím si získat diváka, zvlášť když to doplní neskutečně působivými hudeními čísly. Například interpretace Imagine Johna Lennona je něco úžasného... ale tak nějak to má klesající tendenci, postavy začínají být otravné, škatulkování přehnané. Do druhé sezóny se už pouštět ani nechci (1. sezóna - 70%). ()

Hwaelos

Starý filmový mýtus o looserech, co v sobě objeví kouzelný talent a přesvědčí ty krásné a populární idioty, kteří jim ztrpčovali život ve škole, ať se k nim přidají, zase ožívá. Tím se samozřejmě ukáže, že ti idioti jsou vlastně taky chytří a talentovaní. Ale to už jen tak na okraj. Spojme tento mýtus s vizáží High School Musical, kde se v perfektních choreografiích promenádují talentované děti, zpívají, tancují a hrají si na život. Protřepat, zamíchat. Glee má vlastně jen jedinou věc navíc a ta z něj činí koukatelnou podívanou. Nadhled. Scenáristé/režiséři (mezi nimi i skvělý Joss Whedon, který stál za Buffy) si uvědomují, že recyklují klišé a tak to dělají s pořádným gustem. Z postav jsou komické figurky, které klasická dojímavá a/nebo plytká schémata dovádějí do takové krajnost, že můžeme mluvit o cíleném využití estetiky trapnosti. Ne vždy je to vtipné, ale takřka vždy tak nějak milé. ()

Avalon820

Hloupé, naivní, komerční, ale také koukatelné, s dobrými písničkami, vtipnými vtipy a sympatickými postavami. To všechno je Glee. Čemu ze jmenovaného dáte přednost je jen a jen na vás. Já volím druhou část z vyjmenovaných faktorů a s notnou dávkou nadsázky se hodlám na tuto jednohubku dívat dále. Taky bych chtěl všechny problémy vyřešit tím, že si o nich zazpívám. Ostatně - kdo ne? // Po 2 letech sledování mohu prohlásit, že kouzlo prvních dvou řad je nenávratně pryč a můj názor se obrací o 180 stupňů - v Glee se zcela nekontrolovaně przní jeden hit za druhým způsobem chvílemi až trestuhodným, to vše zabaleno do již ne odpočinkového, ale naprosto stupidního scénáře, který mě svou plytkostí opakovaně konsternuje. Řekl bych, že jsem vyléčen. ()

Dale

Pár zaujímavých postáv, pekné dievčatá a príjemné pesničky, to sú určite klady tohto seriálu. Na druhú stranu sú tu miestami poslabšie miesta (veľmi mierne povedané), čo sa týka deja. Už len samotná škola... Možno som videl veľa filmov o problémových žiakoch, ale toto mi pripadá ako škola z rozprávky, žiadni výrastkovia, žiadne detektory kovov, proste idyla. Ďalej Klub celibátu na strednej škole? Chcel by som vidieť chalana, ktorý by do niečoho takého vstúpil. :-) Potom tie veci okolo tehotenstiev... Chlap si za niekoľko mesiacov nevšimne, že jeho žena nie je tehotná, ale nosí vypchávku, to žijú v iných vesmíroch? A chalan pred maturitou uverí, že jeho priateľka otehotnela z toho, že keď boli obaja v bazéne v plavkách a jemu sa stala malá nehoda s výronom semena... :-) Veľmi zvláštni boli aj futbalisti, ktorí si na ihrisku zatancujú na Beyoncé a vďaka tomu začnú vyhrávať zápasy. A tú časť s Willovou starou láskou, ktorá sa na chvíľu vráti späť do školy som tiež nejako nepochopil, na čo to bolo dobré, ako keby boli scenáristi bez nápadu a skúšali každú blbosť, ktorá im napadne. Navyše mi je dosť nesympatický predstaviteľ Finna, to má byť akože hlavná školská hviezda? Aj ten jeho spev sa mi zdá najhorší zo všetkých vystupujúcich, nevýrazný, akurát tak niekde do zboru, určite nie na sólo. Zatiaľ som videl len 6 častí a také sú zatiaľ moje dojmy, uvidím, či sa to zmení po pozretí celej prvej série. Má to potenciál, no zatiaľ zostal nevyužitý... ()

Vishnar

1) *** (Všichni kolem to vychvalovali, takže jsem se na muzikálový seriál hodně těšil. Potom nastalo zklamání. Sice se to nebere vážně ... ještě to tak ... ale stejně, drží to nad vodou dvě věci. Tou první je samozřejmě hudba. Sice nemám rád žádnou modernu, kterou hrajou od rána do večera v rádiích, ale písničky se kupodivu dobře poslouchají a předělávky typu Rehab nebo Proud Mary jsou opravdu pěkné. Druhou věcí je Sue Sylvester. Co věta, to perla. Seriál není žádný zázrak, ale týden před státnicema mi alespoň na chvíli pomohl myslet na něco jiného. Uvidíme, co přinese druhá řada.) ()

moviesfan

Je mi jedno, že je tohle přirovnáváno k HSM. Může být. Jenže Glee má skvělé postavy, které mají své problémy a překvapivě nejsou povrchní. Ne vždy, ale přece. Co se týče hudby, tak mám pár výhrad. Rachel mi přijde uřvaná, ale pěvecky je na tom výborně. Kurt mě baví, stejně tak skvělá Sue. Musím vyzdvihnout song Defying Graviti v podání Kurta a Rachel. Nádherně zazpívané. Za mě silné 4*. ()

Terez.S

Po shlédnutí asi prvních 6ti dílů jsem dala 5 hvězdiček. Teď jsem někde za půlkou první série a nedá mi to a jednu hvězdičku uberu. Glee je skvělá show, opravdu nestačím zírat, jak moc jsou ty "děti" talentované, mráz po zádech je taky na "každodílovém" pořádku. Ale .. nemůžu se zbavit pocitu, že je to celé hrozně povrchní. Že téměř o žádné postavě nevím skoro nic. Je mi jasné, že Glee je postavené hlavně na zpěvu a tanci (i když hlavně na tom zpěvu), ale právě proto musím dát 4 hvězdičky, protože k úplné dokonalosti mi chybí právě ten zajímavější děj :) .. Mimochodem, Lea Michele a její hlas, to je něco neuvěřitelného! A úsměv Matthewa Morrisona taktéž :)) březen 2011 - změna ze čtyř hvězdiček zpátky na pět :) .. už mi to nepřijde tak povrchní a baví mě to čímdál víc :) ()

Marek1991

Hudba nič moc, dialógy nič moc, komercia veľká, srší z toho USA a pubertiaci s veľkou dávkou prázdnych, nudných rečí. ()

villon17

Nikoho z nich nemám vyloženě ráda, ale je to super nápad, jak oživit dávno zapomenutý songy nebo naopak pomoct začínajícím zpěvákům proslavit se. ()

Haluzz

Glee je pěvecký klub, utsider mezi ostatními školními aktivitami, ale Glee byl i outsider mezi ostatními seriály. O to více mě potěšilo, jak se postupem času vyprofiloval v jedno z největších překvapení sezóny. Není větší potěšení než vidět seriál z nejprovařenějšího prostředí, střední školy, který nejedná se svými postavami jako s imbecilními loutkami vedenými žánrovými klišé, který je nechá vyvíjet a pohrávat si s jednotlivými stereotypy( zamilovaní učitelé, skrytý gay, quarterback) vtipně a svižně během neustále se vyvíjejícího fikčního světa, kde jediné styčné body s tím naším je Madonna, Justin a spol. Fikčního světa, do kterého chceme patřit a vůbec nám nevadí, jestli je předvídatelný, protože je hlavně o prožitku, který nám v tom našem chybí. Let's kick it! ()

Kryton

Glee je typická americká limonáda z recyklované seriálové vody, umělou barvou a předělanými dochucovadly. Tahle Music(al) Cola mě opravdu moc nechutnala! ()

Fabrinka

Najzaujímavejší stredoškolský seriál navyše s hudobnými prvkami. Prvá séria? Dokonalosť. Neviem sa dočkať druhej. ()

nirvana91

Prvé pocity u mňa boli asi takéhoto druhu: "BOŽE to čo je za sračka!!!"... ale aj napriek tomu som ďalšie nudné nedeľné predpoludnie neodolala a prepla na JOJ. Samozrejme aby som mohla na to pekne nakydať. To som však netušila, že po tých pár dieloch sa mi to pekne začne dostávať pod kožu. Príjemný, miestami až moc naivný, miestami krute pravdivý, taktiež vtipom nabitý a hlavne pesničkami perfektne doladený americký seriálik ... aký tu už dlho nebol!! ()

Krissty

Tenhle seriál je jedním z mých TOP. Nejen, že si u něj užiju spoustu úžasných písní a vynikajících choreografií, ale s postavami seriálu se dokážu sžít tolik, jako snad s žádnými jinými. Všichni jsou úžasně přirození, sympatičtí a prostě úžasní! Pro mě jsou největšími hvězdami Lea Michele a Mark Salling (strašně bych si přála, aby skončili spolu :D).. Navíc i Chris Colfer nemá chybu! Absolutně nechápu, jak může někdo nemít rád Glee!!! ♥ ()

Davered

K smrti nudná bejkovina s tou nejodpornější hudbou, jakou jsem kdy slyšel. Hlavně nezapomeňte u sledování pít Coca Colu a po každé epizodě si stáhnout nové písničky na iTunes! ()

Bajda

Glee je seriál plný paradoxů. Ačkoliv opěvuje losery a prezentuje je jako ty "lepší", dělá to tak, že mezi ně přihodí krásné, mladé a populární teenagery. V několika dílech Glee prostřednictvím svých hlavních postav odsuzuje rasismus, ale díky obsazení některých rolí a určitým dialogům je ve skutečnosti dost často rasistický. Jde samozřejmě o to, do jaké míry je to záměr (protože pokud by byl, jedná se z tohoto hlediska o velmi zajímavý počin) a do jaké je to náhoda (v tom případě, by to byl znepokojivý obraz americké společnosti a médií). Z hlediska diváka se ale jedná o zábavnou podívanou, která těží především ze skvělého castingu prakticky všech rolí. Muzikální čísla jsou povedená (i když z nich nejsem tak nadšený, jako většina Glee fandů) a na seriál se dobře dívá i díky skvělé režii a kameře. Zápletka i podzápletky jsou samozřejmě naprosto banální a předvidatelné, ale zase dialogy jsou napsány skvěle; to, že se si seriál občas střílí ze své vlastní primitivnosti je cool a hlášky Sue Sylvesterové (Jane Lynch) bych si nejradši někam psal :) Teď je otázka, jak dlouho může něco tak jednoduchého fungovat...uvidíme. Za 1. sérii 70%. edit: Ve druhé sérii se neděje nic nového a navíc model nastolený tou první už je celkem okoukaný, takže to začne být nuda. 55%. ()

ivishka

Lálity láá..Přesně tyhle momenty mě v celém tomhle seriálu s**ou a to tak,že neskutečně.Oceňuji části seriálu s paranoidními problémy postav a prapodivnými zápletkami,které mají hodnotu tak třech hvězd, ovšem to by to nesměl kazit ten jejich americký smysl pro senzaci a neskutečná p**ovina nacpat do jednoho "pěveckého" týmu fotbalistu,roztleskávačku nebo šprta..Jediný fakt dobrý herec(který nepřehrává a je pastva pro oči) z celého seriálu je pan učitel Will - Matthew Morrison. ()

Pirkaf

1. SÉRIE: V podstatě synonymum anglického výrazu "Guilty Pleasure". Chytlavý a marketingově geniálně zmáklý seriál, který na první pohled vypadá jako takové Beverly Hills 90210, jenom s tím rozdílem, že se v něm dost často zpívá. Jenže pod povrchním dojmem přílišné rasové korektnosti a černobílých postav se skrývá kopec srandy, emocí a hlavně výborných pěveckých výkonů. A ač rozhodně nejsem příznivcem takových hudebních žánrů jako hip-hop nebo rap a některá hudební čísla jsem přeskakoval, výsledný dojem mi to nijak moc nekazí. Pravda, herecké výkony by mohly být lepší, v některých případech (Brittany) jsou úplně nulové, přesto jsem první sérii dal opravdu hodně rychle. ***** 2. SÉRIE: Bohužel musím říct, že nastavená laťka spadla o hodně stupínků dolů, a byť se našlo pár světlých momentů, jako například originální písničky v Regionals, po scénáristické stránce šel seriál strašně dolů. A co je nejdůležitější, i po té hudební, zejména co se týká výběru písniček. Možná jediné, co šlo nahoru, byl herecký výkon Brittany.. ;-) Nezbývá než doufat, že se někdo probudí a třetí série bude stát za to. ** 3. SÉRIE: Zatím je to asi o něco málo lepší než dvojka, ovšem písničky jsou hrozný. Holt legendární hitovky už skoro všechny seriál použil v první sérii. UPDATE: V seriálu je to teď samej gay a lesba, poněkud na poblití, občas to zachrání Sue svýma hláškama, ale jinak bída a utrpení, asi už ani nebudu pokračovat. Žádný div, že spadl do modrých vod... * Nicméně první série je jednou z nejlepších seriálových sérií vůbec. Navíc je dobré uvědomit si, že neposloucháme ty lidi doopravdy zpívat, ale všechny zpěvy jsou prohnaný počítačem, aby nebyly falešný: http://voicelessonstogo.com/blog/perfect-pitch-auto-tune-on-glee-why ()

Lum3n

1. série 100% - Svěží, vtipné, skvělá hudební čísla, bombastické finále, zkrátka paráda. 2. série 50% - Naprostý zcénáristický fail, žádná hlavní dějová linka, samá vata, nesmyslná vztahová škatulata, ztráta jakéhokoli nadhledu. Největší kvalitativní propad jaký jsem kdy viděl, prostě děs. Rada pro třetí sérii: Vyměnit nevýrazné postavy (Sama, Artieho, Mercedes, Možná Tinu), Výrazně upozadit Rachel, Kurta a Finna. Vymyslet jednu hlavní dějovou linii a buď se každý díl zaměřit na jinou postavu, podobně jako u Skins, nebo vybrat cca 5-6 hlavních postav a zbytek nechat jako křoví, čímž by se zabránilo dějové roztříštěnosti. A hlavně žádné speciální díly, žádné slavíky a Sue zpátky do čela roztleskávaček. ()

Zemřela herečka Olivia Newton-John

Zemřela herečka Olivia Newton-John

08.08.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Ve věku 73 let zemřela australská tanečnice, zpěvačka a herečka Olivia Newton-John, kterou diváci budou pravděpodobně nejvíce znát díky její roli v legendárním… (více)

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho