Bosch (TV seriál)

Drama / Mysteriózní

USA, 2014 - 2018, 32 h 1 min (Minutáž: 30x50 min)

Předloha:

Michael Connelly (kniha)

Jesse Voccia

Titus Welliver, Jamie Hector, Amy Aquino, Lance Reddick, Sarah Clarke, Madison Lintz, Annie Wersching, Troy Evans, Gregory Scott Cummins, Jason Gedrick, Brent Sexton, Nick Gomez, Rose Rollins, Scott Wilson, Amy Price-Francis, Valerie Cruz, Alan Rosenberg, Abraham Benrubi, Arlene Santana, Richard Cabral, Carmyn Xoluv, Eric Ladin, Iris Almario, Chelsea Rendon, Jamie McShane, Ricardo Chacon, Mimi Rogers, Veronica Cartwright, Steven Culp, Dave Florek, Michael Yebba, B.J. Clinkscales, Jaime Ray Newman, Ingrid Bisu, Ming Lo, Randy Vasquez, Scott Klace, Jeri Ryan, Tamara Braun, Stephanie Escajeda, Peter Macon, Kikey Castillo, Bridger Zadina, Justene Alpert, Stephanie Erb, Spencer Garrett, Chase Kim, Brooke Smith, Paola Turbay, Ana Flavia Gavlak, Bar Paly, Tasia Sherel, Max Arciniega, Christopher Backus, Linda Park, Jeffrey Pierce, Jimmy Bennett, Jacqueline Piñol, Raychel Diane Weiner, David Futernick, Robert Catrini, Gabriela Fresquez, Jonathan Scarfe, Floyd Van Buskirk, Rob Brownstein, Robbie Jones, Mary Page Keller, Christine Avila, Hoon Lee, Shawn Hatosy, Jesse D. Goins, Hemky Madera, Michelle Hurd, Sara Botsford, Cinda Adams, Shannon Lucio, Chasty Ballesteros, Gina Gallego, Max Bird-Ridnell, James Ransone, Erika Alexander, Leisha Hailey, Myk Watford, Nicholas Gonzalez, Brad Carter, Rick Otto, Emilia Ares Zoryan, Yancey Arias, Amir Talai, Matthew Lillard, Barbara Eve Harris, Sean Blakemore, Michael Kostroff, Alan Blumenfeld, Meredith Giangrande, Leslie Stevens, Victoria De Mare, Tom Mardirosian, Christopher Cousins, Michelle Page, Hrach Titizian, Tim Soergel, Nick Gracer, Arthur Darbinyan, Angela Gots, Stephen Full, Arnell Powell, Nestor Serrano, David Marciano, Carlton Wilborn, Katie Fountain, Tory N. Thompson, Dan Warner, Rya Kihlstedt, William O'Leary, Paul Schackman, Tom Bower, Carlos Lacámara, Andy Mackenzie, Harvey J. Alperin, John Eddins, Chris Aquilino, Burt Bulos, Carole Gutierrez, Anthony Molinari, John Ales, Arnold Vosloo, John Getz, Paul Calderon, Beth Broderick, Erich Anderson, Patricia Bethune, Deborah Geffner, Allan Havey, Mandy Levin, Rocky McMurray, Gavin MacIntosh, Ntare Guma Mbaho Mwine, Miguel Pérez, Pat Skipper, Mark Derwin, Barry Shabaka Henley, Verona Blue, Bob McCracken
  • honajz

Dovolím si být v opozici vůči všem těm oslavným ódám na seriál. Není to ani noir, ani často uvěřitelné. Nutno říct, že se zde vlastně vyšetřuje jedna záležitost celých deset dílů, nějaký posun v ději je za jeden díl seriálu minimální, přitom jindy dojde k různým podivným dějovým skokům (Boschova matka). V žádném dílu tedy nebude uzavřen nějaký, byť jeden případ, ale objeví se další vodítko či falešná stopa, aby bylo o co hrát. Což je po pár dílech unavující neskutečně, když se vlastně nic nestane a nic se nikam neposune. Charisma hlavní hrdina má, o to žádná, civilní herectví sem am také objevíme, ale pokud se budu chtít u krimi seriálu zabavit, pustím si Castla nebo Blacklist.(23.5.2015)

1. SEZÓNA: Já si prostě nemůžu pomoct, ale hrozně mi to často připomínalo ty první, lepší série Dextera: skvěle napsanými postavami na policejní stanici, městskou atmosférou, proti proudu plovoucím hlavním hrdinou... Nevěřil jsem, že to bude tak dobrý, ale fakt bylo. Na druhou řadu se sakra těším a doufám, že v maratonu za týden dostanu stejně chytré pokračování jedné z nejnapínapínavějších televizních detektivek. Vlastně o tom nepochybuji. // 2. SEZÓNA: Neskutečná jízda. To nejlepší z Dextera (zločin v rozpáleném městě, napětí), The Wire (postavy, věrohodnost vyšetřování) a True Detective (atmosféra, zvraty, zápletka) v jediné spanilé detektivní jízdě. Bez binge-watchingu ani ránu, 3. řada je mnohem dál, než se zdá!(3.7.2016)

Jsem ráda, že v tomhle případě si to natáčení Michael sám pohlídal, takže pro mě nebyl problém se orientovat a navíc jsem moc spokojená s výběrem Wellivera pro roli Bosche, který má všechny atributy, které jsem o něm měla i při čtení všech česky vydaných knih. A to nemluvím o domě na pilotech, kde bydlel Bosch, potažmo i muzice, kterou má Michael rád a umně jí vpašoval i do seriálu. Výběr herců pro roli Edgara s jeho komfortním oblečkem a Chastaina, který se tam zatím jen mihnul, je také vynikající. Totéž platí i pro ostatní protagonisty, včetně Irvinga, pouze Kiz jsem měla zafixovanou v mých představách trochu jinak, ale to jen byl malý detail. Je to mixáž z jeho knih, mírně v pozměněná oproti knižní předloze, takže nevím jestli to bylo plusem a nebo mínusem v mém vnímání. Ale to v žádném případě neovlivnilo mé napětí ohledně pátrání po sériovém vrahu Waitsovi a jeho psychologických hrátkách, které mířil tvrdě na Bosche. Co se jim moc povedlo, byla atmosféra nejen celé LADP, ale i místa,natáčení v Los Angeles. Doufám, že se dočkám dalších sérií, protože Bosch má ještě spoustu případů ve svém šuplíku. Třeba, kdo zabil jeho matku? - A nádhera, máme tu druhou sérii, jedeme dál .....a zase vynikající, takže té matky se dočkám asi až ve třetí sérii jak naznačuje konec druhé řady. Ještě jsem zvědavá, co se nakonec vyloupne z Irvinga, jak to Michael vyřeší s Eleanor a jestli se poletí do Honkongu? Už teď jsem nervní jak se těším na další pokračování. Zatím bravo !(7.4.2016)

Tenhle detektivní seriál mi k srdci přirostl hned po shlédnutí prvního dílu. Velmi sympatický hlavní hrdina není žádný Rambo, ale spíš přemýšlivější typ detektiva, který ale umí přitvrdit, když je toho třeba. Stejně jako hlavní role, tak i celková atmosféra seriálu působí tak nějak příjemně starosvětsky. A pro fanoušky Hi-Fi jsou tu lahůdky v podobě Harryho sestavy, kde na starém gramofonu Marantz 6300 poslouchá přes elektronkový zesilovač McIntosh na reprobednách Ohm Walsh staré jazzové desky. Ač jazz není moje krevní skupina, tady se to skvěle hodilo a perfektně to podkreslovalo celkovou atmosféru. Hodně silné 4 hvězdičky, rád přehodnotím po druhé sérii, která už se nejspíš natáčí.(20.9.2015)

Pilot: Bosch je frajer a zatím to příjemně odsýpá. Spousta povědomých herců dostává konečně větší prostor. Parádně napsané postavy. Příběhově zatím v pohodě, hezky čitelné, čekám jak se to zašmodrchá. Annie Wersching je pořád kus. Po první řadě: Musím říct, že jde o výbornou záležitost. Něco mezi Wirem a Dr. Housem a čím blíž konci tím lepší je. Návykovka. Titus perfektní, atmosféra hustá a nejede to v zavedených kolejích. Začal jsem číst Connellyho Kufrové tango. Bosh je v druhé řadě jistější v kramflecích a výlety do Vegas nabízí lákavé prostředí plné casin a šlapek. Shodou okolností je Kufrové tango, které sloužilo za hlavní zdroj inspirace druhé řady, první Connelyovka co jsem četl a její převedení do seriálové podoby mě potěšilo. Dokonce vylepšilo slabší části knížky. Výhledy z Boshova domu jsou luxusní. Návnada v podobě nové stopy ohledně vraha matky jako finále super. To abychom nepřišli o pesimistickou pachuť v závěru. Těším se na třetí řadu.(9.8.2016)