Kancl

• USA The Office (více)
Ukázka z filmu 1
USA, (2005–2013), 75 h 18 min (Minutáž: 21–51 min)

Režie:

Ken Whittingham, Tucker Gates, Jason Reitman, Joss Whedon (více)

Steve Carell, Rainn Wilson, John Krasinski, Jenna Fischer, Leslie David Baker, Brian Baumgartner, Angela Kinsey, Phyllis Smith, Kate Flannery, Creed Bratton (více)

Série(9) / Epizody(188)

Famózní komediální seriál o každodenním soužití nespokojených zaměstnanců v kanceláři společnosti Dunder Mifflin, které šéfuje zmatený Michael Scott. (Netflix)

Efreeti

Tenhle seriál je specifický tím, že každá z hlavních postav nabízí jiný typ humoru...1) šéf Michael Scott je absolutní idiot, ať udělá cokoliv, vždycky je to maximálně trapné a za hranicí dobrého vkusu. 2) Dwight Schrute je pedant,psychopat,buran a šéfova vlez-do-prdelka v jedné osobě. 3) Jim Halpert je pohodář a sympaťák, který využívá každé příložitosti, aby napálil kolegu Dwighta Schruta. Zvláště humor, který vyplývá z interakce těchto dvou je kořením seriálu a jejich scénky jsou dle mého názoru nejzábavnější a nejlépe vypointované. Měl jsem možnost vidět všechny tři série a můžu říct, že každá následujicí je vždy ještě o kousek lepší než ta předchozí. ()

Johny_G

Britskou verzi považuji za naprosto fantastický počin, který na mě zapůsobil jako máloco. Sledování první řady American Workplace tak pro mě bylo čirým utrpením, protože americký tým prostě na původní koncept vůbec nemá - nedařilo se ani hercům, ani scénáristům (zejména snahy o rasistické vtípky byly neúnosně křečovité). Začátkem druhé řady se však cosi zlomilo, a tvůrci to zkusili přeladit do klasičtějšího sitcomu. Tehdy se jim začalo dařit, a po roce, kdy jsem americkou verzi odložil k ledu, jsem opět překousl první řadu, a dále už jsem hltal jednu epizodu za druhou. Seriál opravdu patří k tomu nejzdařilejšímu ze současné televizní komediální tvorby. ()

ottik274

První díly kopírujou britskou verzi, ale v druhé sérii si začne jít svou vlastní cestou. Výborní Steve Carell a Rainn Wilson. ()

chainer

po prvnich trech dilech jsem to musel vzdat, vsechna ta marnost a nesmyslonost jejich prace me spise uvrhla do deprese nez pobavila...moc diky steve ()

merley

Vůbec nechápu proč se tento seriál líbí tolika lidem. Nebudu rozlišovat mezi anglickým originálem a americkou kopií, protože děj je víceméně stejný. Základem téhle komedie je všeprostupující trapnost a to mi nepřipadá moc zábavné. Možná by to mělo smysl jako krátkometrážní dvacetiminutovka, ale proč vícedílný seriál? Typické scény, kdy hlavní šéf plácne nebo udělá nějakou blbost a následné několikavteřinové záběry kamerou na nechápavé výrazy spolupracovníků jsou prostě dementní. Divím se že to vymysleli právě britové a ne amíci. ()

Víteček

Měli-li bych hodnotit po prvních 3, možná i 4 řadách, tak by to byla jasná 5, ale za zbytek, kde se snad z každé postavy včetně Jima a Pam, postupně stane komická loutka a kde vtipnost hodně rychle mizí nemůžu dát víc než slabší 4. S originální verzí to přestává mít většinu společného hned po pár dílech a stává se z toho "obyčejný" ale zábavný sitcom. Bohužel asi tak od páté řady to přestává mít společné prvky i se sitcomem, tj, zábavu. Čím to, že Britové, narozdíl od Američanů, ví, kdy se svými seriály přestat... ()

michma2 odpad!

Americké předělávky evropský filmů jsou téměř vždy slabé a The office není výjimkou. Steve "panic" Carell na roli arogantního šéfa prostě nemá (tak arogantní umí být jen Rickey Gervais) a tak jen přehrává a přehrává. Je to jako kdyby ve filmu o zebře hrál zebru pulec v pruhovaném svetru a myslel si, že to dá. A viděli jste předělávku Blbce k večeři? Taky Steve Carell a ještě ve větší "formě". Škoda, že Norbit není evroským filmem, Carell by se na tu roli totiž strašně hodil. ()

Matlacek

Tohle je naprosto parádní věc. Seriálový formát, který se k nám zatím, bohužel nebo možná i bohu dík, zatím nedostal. Co americké verzi The Office přidává plusové body je to, že vychází z jeho britské předlohy. Ano, do jisté míry se jedná o vykrádačku. V takovém případě si asi říkáte, že to nemůže za moc stát. Avšak kulturní převedení a herecké obsazení zapříčinilo to, že opak je pravdou. Dovoluji si tvrdit, že se jedná o minimálně stejně dobrou variantu jako původní britské provedení. ()

candie254

Prvně mi to přišlo celkem průměrné, ale od 4. epizody 1. série to šlo rapidně nahoru. Jasně, že celkově jsou zde vtipné i ne zrovna vtipné epizody, ale herecké výkony drží kvalitu seriálu hodně vysoko. Nakonec jsem ze 4* zvyšuji na 5*, protože žádná série mi nepřišla nijak výrazně slabá, i když bylo poměrně dost poznat prázdné místo, které zbylo po Stevu Carellovi. Taky se mi líbilo, že to byl vyloženě seriál o normálních lidech a situacích, které byly uvěřitelné. A musím říct, že takhle povedené zakončení seriálu jsem už dlouho neviděla - prostě paráda. Je mi záhadou, že Rainn Wilson nedostal za Dwighta alespoň Emmy, jelikož jeho ztvárnění mi přišlo fakt neskutečné. ()

maestrotatum

Je tento seriál skutočným skvostom ? tak na to si vezmi jed.. That is what she said- Michael Scott je tou najlepšou postavou, ktorej Steve Carell dal podobu. Keď som seriál dopozeral tak som zistil aký strašne chudobný môj život bol pred ním. Neustále sa striedajúca synklinála Mikových (nielen citových) ale aj inteligenčných rozmarov a antiklinála príbehov jeho kolegov, presnejšie povedané rodinných príslušníkov spoločnosti Dunder Mifflin je podľa mňa základom príučky tvorby komediálnych seriálov. Tu neexistuje slabý diel. Mnoho z hl. protagonistov zastávalo aj úrad scenáristov a je to vskutku impozantné aký skutočne slušný a voľný príbeh dokázali vymyslieť na základe anglického príbehu. Mike je podľa mňa tým hlavným a oporným bodom seriálu ( je nenahraditeľný ) na ktorom to všetko stojí, všetky ostatné postavy sú výborné práve kvôli nemu. Za tých 188 epizód si proste zamilujete každého z nich. No vlastne možno až na Tobyho. Nedá mi to nepovedať ale priznám sa, že som si všimol určitú podobnosť v Scottovom a mojom živote. Neviem či to je niečím čím by som sa mohol chváliť ale je to jeden z dôvodov prečo mi tento seriál tak prirástol k srdcu. Proste sledovať to je ako jesť vaše málo obľúbené jedlo, ktoré je tak delikátne urobené, že postupne chcete viac až sa z toho stane vaše veľmi obľúbené jedlo. 94% ()

Valenta28

Zcela boží a parádní spojenostátní napodobenina britského humoru jeho přetvořením do vlastní podoby a utvořením více legrace z nelegrace. Vše zde sedí. Dívák se seznámí s mnoha typy postav - odlišná móda, životní styl, hudba, názory, preference, životní cíle, mentalita.. - a všechny tyto postavy spolu musí spolupracovat. Jak je to vždy a u každého, nejde to snadno. Obvzláště s dost nesrovnalým, rozporuplným šéfem, tj. přerostlým puberťákem hrajícím si na best bosse. To samé jako u britů, jen s americkým humorem, větší barevností, pestrostí a kompenzací deprese s optimismem a vtípky. ()

husak_k

V životě bych nečekal, že uvidím sitcom, který mě bude bavit. The Office má ale něco co ostatní nemají. Uťáplý "britský" humor zakládající se na trapných situacích, dobré postavy a hlavně tu není ten pitomý umělý smích. 80% ()

stepanhalama

"I wish there was a way to know you were in the good old days before you actually left them." Andy Bernard. Já se těším až si good old days v podání dalšího The Office maratonu zopakuju. Absolutní masterpiece. ()

Kinofil

|| TV-14 || NBC || Rozpočet: N/A || Velká škoda, že mi tenhle klenot unikal tak dlouho. Ale vlastně toho nelituju. V době, kdy je kvalitních, komediálních seriálů jako šafránu není nic lepšího, než objevit již objevenou Ameriku a začít nakoukávat jako úplně nepolíbený seriál, který miliony lidí zná nazpaměť už dávno. Samozřejmě jsem znal alespoň videa na YouTube a kupu meme (teď už chápu jejich význam), takže to nebyl skok do neznámého. Od prvních dílů jsem pochopil styl, vzájemné vztahy a žánr "naschválového" humoru, který je mi tak strašně blízký (co já bych v tom kanclu navyváděl...). Velká škoda, že se tento typ humoru v pozdějších sériích mírně vytrácí naúkor vztahů, ale pořád tu máme zásobu trhlých a skvěle napsaných charakterů, že je vždy nad čím se bavit. Jasnými tahouny jsou Michael, Jim, Dwigt a Pam spolu s vedlejšími postavami, které čas od času dostanou více prostoru pro několik epizod. A to je chytré osvěžení oproti např. Přátel, kteří vždy byli definováni jen ústřední šesticí. Díky tomu, když nějaká z nich dočasně nebo trvale odpadne, je kým ji nahradit. Ano, Michael od 8. série seriálu citelně chybí, ale jak říkám: je tu stále Jim, Dwight, Pam a další. Ze 100% se stane 80%, což je stále solidní nadprůměr. Do toho se objeví někdo zcela nový (Andy, Erin, Robert California + camea), kteří obsazení zase osvěží. Pak jsou tu velkou výsadou mnou neoblíbené vztahy mezi postavami. Je vždy jen otázkou času, kdy to v nějakém seriálu začnou párovat. Jim + Pam je však pro mě největším překvapením. Jejich budování vztahu je jednak originální, napínavé a hrozně dojemné. Opět to ke konci mírně ztrácí dech, ale pořád jsem měl důvod se o ty dva bát. Co by za do dali ohraní Přátelé a jejich Ross a Rachel pořád a pořád dokola. Totéž bohužel neplatí o Andy + Erin, jejichž linka je zřejmě nejzbytečnější ze všech a nikam nevedoucí. I přes to je živnou půdou alespoň pro pár vtípků. A tohle platí prakticky o všem. Kancl si u mě dokázal udržet hodnocení 4-5/5* u každé série a o nějakém kvalitativním sešupu (s výjimkou výše vypsaných negativ) mluvit nemůžu. Takových seriálů bych napočítal na prstech jedné ruky soustružníka. Důkazem budiž výborná a dojemná závěrečná epizoda, které se daří v rychlosti pouzavírat veškeré příběhové linky, navracet staré známé postavy a ještě stále zabavit. Takové seriálové Endgame. Okamžitě připisuju do Top 10 nejoblíbenějších seriálů a už se nemůžu dočkat, až si to střelím znovu. Vlastně nechápu, proč to už dávno nerecyklují v TV jako Simpsonovi nebo Přátele?! A třeba jednou pochopím ten vtipt: "That's what she says." 100%. ()

AndrewNewman

Možno najlepší sitkom v histórii. A ono by to tak aj bolo, ak by nešlo o remake. Ale od 2. série je to skôr originálny sitkom s charakteristickými prvkami pôvodného britského Kanclu. Steve Carell hrá Michaela Scotta zrejme ešte lepšie a s väčšou chuťou, ako Jim Parsons Sheldona Coopera v TBBT. Takisto mu ale skvelo nahrávajú roztomilá Pam, sympatický Jim, bizarný Dwight, náboženská fanatička Angela, mrzút Stanley, metrosexuál Ryan, bulvárom posadnutá Kelly a pod. Tvorcovia si tiež vymyslela priam úžasné vedľajšie postavy, ako sú sexuálne a mentálne nevyrovnaná Jan Levinsonová či David Wallace. Po Carellom odchode sa však seriál až na pár lepších momentov totálne rozpadal, ale finálové diely toto divácke rozčarovanie perfektne vybalansovali. Skvostná záležitosť, vďaka ktorej sa mnohí dnes už známi herci preslávili a je to úplne zaslúžené. ()

koza3

Tak spíše z legrace jsem si pustil na Netflixu pilot toho seriálu co má v GIF klávesnici nejvíc memů, když napíšete office nebo prank. Hned po prvním díle jsem tomu propadl a během roku jsem sjel celých devět sérií. Nestihl jsem ani okomentovat série zvlášť, protože to byla jednolitá jízda, která ve mě navždy zanechá pocit, že bych mohl mít přece jen horší práci a občas si zahrát Solitaire není na škodu :-) Někde v půlce jsem byl celkem nasycen Michaelem Scottem a byl jsem celkem rád, že ze seriálu odešel a focus se otočil na další protagonisty. Asi jako všichni bych rád zjistil více o Creedovi, ale nejzajímavější dvojka byla samozřejmě romantická zápletka Pam a Jima. S jejich dramatem to bylo i zakončeno a poslední díl byla jedna z nejsladších teček seriálové tvorby jako jsem kdy viděl. Všechno dobře dopadlo a Assistent to the regional manager dostál svého postu :-) ()

Americký Kancl dostane reboot s novým obsazením

20.04.2022

Nový film Johna Krasinskiho nabírá obsazení

Nový film Johna Krasinskiho nabírá obsazení

26.01.2022

Tak to vypadá, se si hvězdy seriálu Kancl dají menší reunion. Režisér a herec John Krasinski (Tiché místo, Tiché místo: Část II) totiž do své novinky IF čerstvě obsadil Stevea Carella (Sázka na… (více)