Grimm

• USA Grimm
Drama / Mysteriózní / Horor / Fantasy
USA, (2011–2017), 95 h 40 min (Minutáž: 42–60 min)

David Giuntoli, Russell Hornsby, Silas Weir Mitchell, Sasha Roiz, Reggie Lee, Bree Turner, Elizabeth Tulloch, Claire Coffee, Jacqueline Toboni, Danny Bruno (více)

Série(6) / Epizody(123)

Recenze uživatele Nikolas__ k tomuto seriálu (18)

Grimm (2011)

Grimm je neuvěřitelně úžasný seriál, který se může pyšnit vysokou pozicí v mém žebříčku mých nejoblíbenějších seriálů. Je napínavý a hlavně postavy seriálu a efetky, masky jsou úplný skvost. Žádná série není špatná, všechny jsou skvělé, tady je můj rozbor: 1. SÉRIE 8/10 - Je vidět že se ještě mělo co zlepšovat. Přiznám se že 1.Série je moje nejméně oblíbená, ale i tak je super. Nevím čím to je, hodně dílů je super ale nějakým způsobem se to táhne a tuhle sérii jsem překousával nejdéle. Vzhled monster a příběh je famózní ale jedná se o celkem nejistou a chladnou sérii. Potěšily spíše epizodní případy typu Beeware, Last Grimm standing, a nebo nejlepšíí eizoda série: Of mouse and man. Mytologie je tu jako v první sérii X-files, teprve se rozehrává, ale tady to funguje značně hůř než v Akte X. 2. SÉRIE 9/10 - Tady, přesně tady, se kvalita vyhoupla až do nebes. Tato série je famózní, plná zvratů a miluju jí. Postavy se tu více využívají, případy i monstra jsou zajímavější... Jako by se autoři probraly z kómatu a utrhly se ze řetězu. Příběhové epizody atří k těm nejlepším, postavy tu postoupily o míle dále, monstra jsou zajímavější, mytologie se prohlubuje a díly jako Bad Teeth nebo Mr. sandman prostě nezapomenu. Potěší i experimenty jako Nameless, nebo skvělé finále. Prostě jedna z nejlepších seasons této show. 3. SÉRIE 8/10 - Ta je trošku slabší než předchozí, ale lepší než první. Celkově skvěle zvládnutá série, dle mého asi nejvíce temná, a případy patří k těm nejzajímavějším. Toto je síše podobné té první - temnější případy, a epizodické případy výrazně leppší než ty příběhové. naštěstí to celkem zachraňovalo velkolepé finále, nebo díly jako El Cucuy. Kvalita ale pořád zůstává více než solidní. 4. SÉRIE 10/10 - Nic lepšího už tento seriál potkat nemohlo! Prostě nemohlo! Tato série je ve všech ohledech perfektní, je to určitě nejlepší série ze všech. Většina dílů je prostě úžasná, charaktery, efekty, monstra, případy, to vše je v této sérii dopilované k vrcholu. Jen dvě slabší epizody - Iron Hans, Políbit žábu, ale zde jsou epizodní případy perfektní, příběhové bezchybné, a weseni nejzajímavější a dokonalý. Jedna z nejlepších sezón televizní tvorby. A snad nejlepší epizoda celého seriálu je pacička pro štěstí. 5. SÉRIE 8/10 - Tady to šlo taky trochu dolů, 5 série je pro mě tak na úrovni třetí, je těžký se mezi nima rozhodnout, asi tahle je o něco horší no... Pátá série mi přijde taková přeplácaná, postava Eve je hrozná a nemám jí rád. Jinak je to skvělá série. 6. Série 8/10 - Úžasná série, skvělé zakončení, akorát jedna věc se mi na konci dost nelíbila, navíc Zerstörer mi nepřijde jako vhodný, nebo dobrý záporák a je těžké tuto sérii srovnávat s ostatními, jelikož má jen 13 dílů. ''''''''''''''''''''''''''''''' Žebříček všech sérií: Nejlepší: 04, 02, 03, 05, 06, 01 :Nejhorší ............................ NEJLEPŠÍ DÍLY CELÉHO SERIÁLU ( POČÍTÁM JEN TY KTERÝM SEM TADY DAL PĚT HVĚZDIČEK )--------------------------- Pilot, Prvotní strach, Ostrov snů, Zlaté vejce, Šťastně až do smrti, Zlé tesáky, Temný úplněk, Hodina smrti, Zloděj slz, Bezejmenný, Vulkanalis, Ohrožený druh, Bubák, 12 dní s krampusem, Dobrý voják, Štvanice pokračuje, Nejdražší maminka, Kdysi jsme byly bohové, Shledání, Pygmalion, Ctižádostivá blondýna, Díky za vzpomínky, Ochránce z dávných dob, Dálnice plná slz, Tribunál, Smrt nás rozdělí, Lovec odměn, Pacička pro štěstí, Pouť síly, To neznáte Jacka, Portál, Za matku, Začátek konce 1/2, Slepá láska, Za zrcadlem, Zerstörer přichází, Konec () (méně) (více)

Season 1 (2011) (S01)

Vlastně preferují ostatní série, i když i první je vmi povedená. ()

Season 2 (2012) (S02)

Jedná z nejlepších seasons. Hrozně moc legendárních dílů. ()

Season 3 (2013) (S03)

Výborná série, každopádně od maximálně nápadité druhé je to krok zpět. ()

Season 5 (2015) (S05)

Pro perfektní čtvrté sérii je to viditelný kvalitativní sešup, ale i tak mě to nesmírně bavilo. ()

Season 6 (2017) (S06)

Škoda malého počtu epizod, většina z nich se velmi povedla. Závěr jednoho z nejlepších seriálů. ()

Uprchlík (2017) (S06E01)

Tak se koukneme jak si vede finální série Grimma. Grimm je jeden z mých oblíbených seriálů, a tak i já jsem byl natěšen na poslední sérii. První díl se povedl. ()

Důvěra (2017) (S06E02)

Tenhle díl byl taky dobrý. 70 - 89% ()

El Cuegle (2017) (S06E04)

Tak první epizodní díl se nadmíru povedl. Obsahuje parádní scény, a nového originálního wesena. ()

Jednou za sedm let (2017) (S06E05)

Finále s hrochem trošku podivné, ale jinak epizoda fajn. Takový normální případ. ()

Snídaně do postele (2017) (S06E06)

Čekal jsem na ultimátní bombovou epizodu, a toto je asi ona. Vážně super. ()

Slepá láska (2017) (S06E07)

Grimm nemá zrovna moc odlehčených komediálních epizod, respektive, skoro žádné, a tak mě překvapilo že se jedna objeví ve finální řadě. Ale rozhodně to  nevadí. Blind Love je dost možná nejvtipnější díl seriálu, a jeden z vrcholů šesté série. ()

Vrať se do hrobu (2017) (S06E08)

Nejhorší díl série, a jeden z nejslabších dílů obecně. ()

Stromoví lidé (2017) (S06E09)

Tvůrci se nám po minulé epizodě vzchopily, a nechaly nám tu báječný díl se super zápletkou. ()

Magie krve (2017) (S06E10)

Poslední nemytologická epizoda seriálu. ()

Konec (2017) (S06E13)

Spoiler - Tento trojdíl byl celý skvělý, a bylo vážně zajímavé jak tu během krátké chvíle pomřely snad všechny postavy kromě Nicka. ()