Grimm (TV seriál)

Grimm

Drama / Mysteriózní / Horor / Fantasy

USA, 2011–2017, 95 h 40 min (Minutáž: 42–60 min)

David Giuntoli, Russell Hornsby, Silas Weir Mitchell, Sasha Roiz, Reggie Lee, Bree Turner, Elizabeth Tulloch, Claire Coffee, Jacqueline Toboni, Danny Bruno, Tim Bagley, Robert McKeehen, Michael J. Prosser, Victor Morris, Robert Blanche, Amanda Walsh, Douglas Tait, Nick Thurston, Sebastian Roché, Mark Pellegrino, Mary Elizabeth Mastrantonio, Amy Acker, Alan Smyth, Jeff Richardson, Endre Hules, Kate Burton, James Frain, Sharon Leal, Kieren Hutchison, Derek Ray, Dee Wallace, Chris Mulkey, Shawn Telford, Michael Graziadei, Carlo Rota, Sam Witwer, Karissa Lee Staples, Dan Considine, Jarrod Zinn, Bradley Hollibaugh, Chryssie Whitehead, Titus Makin Jr., Michelle Rose, Bryan Friday, Darcy Miller, Gina Gallego, Lili Mirojnick, Damien Puckler, Logan Miller, Jessica Martin, Jenny Wade, Jaime Ray Newman, Angela Gots, Eric Edelstein, Dan Bakkedahl, Audrey Walker, Marti Matulis, Russell Hodgkinson, Derek Mears, Trenton Rostedt, Carolyn Monroe, Angela Alvarado, Alexis Denisof, Matt Lasky, Tom Walton, Matthew Willig, Tim Griffin, Gabriel Suttle, Manny Montana, Reg E. Cathey, Shohreh Aghdashloo, Mary McDonald-Lewis, Eric Tiede, Mark Fullerton, Jason Gedrick, Jamie McShane, Kate del Castillo, Tierra Valentine, Josh Stewart, Bradford Farwell, Alice Evans, Elizabeth Rodriguez, Jennifer Brian, Rodney Sherwood, Cobey Mandarino, Brian Letscher, Joseph Bertót, Lucas Near-Verbrugghe, Sam Anderson, Jacqueline Obradors, Danielle Panabaker, Hannah Marks, Robert Pescovitz, David Julian Hirsh, Michael Grant Terry, Gloria Votsis, Conner Williams, Diego Velazquez, Amelia Rose Blaire, Ron Carrier, Lauren Luiz, David Ury, Amy Gumenick, Parker Bagley, Currie Graham, Brad William Henke, Daniel Roebuck, Valerie Cruz, Kenneth Mitchell, Matt Gerald, Joshua St. James, Jade Pettyjohn, Mary Page Keller, Isidora Geranios, Jacob Bean-Watson, Jesten Mariconda, J.J. Morris, Mary Jon Nelson, Ethan Atkinson, Kc Guyer, Tim Sampson, Nicole Weaver, Alycia Delmore, Louise Lombard, Chantal Degroat, Michael Patten, Sapphire Lichelle James, Shelley B. Shelley, Gary Gatewood, Glen Baggerly, Ken Ballenger, Eric Martin Reid, Darryl Lemon, Brian Sutherland, Rich Morris, Tony Doupe, Julian Acosta, Júdži Okumoto, Eric Riedmann, Sean McGrath, Bill Shaw, Don Alder, Ebbe Roe Smith, Matt Nolan, Henri Lubatti, Dean Chekvala, Jeff Fahey, Errol Sack, Ayanna Berkshire, Valerie Fox, Alyssa Diaz, Camille Chen, Freda Foh Shen, Nana Visitor, Patrick Fischler, Judith Hoag, Danny Belrose, Claudia Christian, Ted Rooney, Anthony De Longis, Richard Marvin, Frederick Koehler, J.W. Crawford, Daryl Sabara, Nicholas Gonzalez, Nick Chinlund, B.J. Britt, Titus Welliver, Jordi Caballero, Daniel Baldwin, Azura Skye, Josh Randall, Jessica Tuck, Neil Hopkins, David Zayas, Kevin Carroll, David Clayton Rogers, Amanda Schull, Tom Wright, Roger Bart, Fulvio Cecere, Jesse Vint, Brian Tee, Jodie Harwood, Sharon Sachs, Bevin Kaye, Kate Mentesana, Haley Talbot, Will Cuddy, Chase Offerle, Mike Dunay, Matthew DiBiasio, Shawn Law, Gavin Hoffman, Randy Schulman, Dalene Young, Sean Cook, Paul Glazier, Tim Blough, David S. Hogan, Eric Newsome, David Loftus, Kyle Vahan, Chino Binamo, Bruce Blanchard, Mike Dopud, Ryan Sands, Brian Silverman, John Pyper-Ferguson, Maddie Hasson, Cooper Bombadil, Hunter Jackson, Kevin Shinick, Jonathan Scarfe, Kristina Anapau, Jonah Weston, Andrea White, April Rogalski, Robert Alan Barnett, Gary Norman, David Knell, Lisa Vidal, Katie Walder, Callard Harris, Eric Lange, Christian Lagadec, Quinn Franzen, Brian Adrian Koch, Brian T. Finney, Phillip Keiman, Nicole Santora, Peter Anthony Jacobs, Gill Gayle, Bertila Damas, Erin Way, Nora Zehetner, Brian Gant, Javier Quiroz, Jenny McShane, Solomon Brende, Jay Karnes, Christine Alexander, Michael Welch, Brian McNamara, Stephanie Nogueras, Sara Fletcher, Pritesh Shah, Juan Aleman, Matt McTighe, Julianne Christie, Spencer Conway, Quinn Armstrong, Tobias Anderson, Tyler Miles, Gary Taylor, Robin Langford, Jerry Basham, Hank Cartwright, Bernhard Forcher, Mark Ivanir, Alicia Lagano, Aleksandra Kaniak, Gino Anthony Pesi, Meredith Adelaide, Emily Rios, Kirk Acevedo, Dennis Adkins, Amy Newman, Todd A. Robinson, Alain Uy, Tess Paras, Anne Dudek, Gene Freedman, Richard Lee Jackson, Brayden Tucker, C. Thomas Howell, Philip Anthony-Rodriguez, Conner B. Neddersen, Morgan Lee, Camille Collard, Aparna Brielle, Aaron Trainor, Jason Rouse, Marcella Laasch, Michelle N. Carter, Andrew Stearns, Ron Canada, Arlen Escarpeta, James Martin Kelly, Angela DiMarco, LisaGay Hamilton, Alyma Dorsey, Brigid Brannagh, Jakob Salvati, Kevin T. Williams, Mark Bloom, Erik Gratton, Erick Avari, Toni Trucks, Ricki Bhullar, Amitesh Prasad, Tarun Shetty, Max Arciniega, Will Rothhaar, Brandon Quinn, Nick Krause, Maggie Kemper, Cazzey Louis Cereghino, Garcelle Beauvais, Derek Phillips, Rebecca Wisocky, Arnold Vosloo, Gideon Emery, Hank Harris, Romy Rosemont, Richard Brake, Jenessa Grant, Mark Famiglietti, Briana Lane, Leah Renee, Nico Evers-Swindell, Matt Keeslar, Makinna Ridgway, David Katims, Lars Slind, Booboo Stewart, Hillary Tuck, Jonathan Slavin, Susan Ruttan, Mason Cook, Richard Portnow, Robert Baker, Madeline Zima, Michael King, Carly Kingston, Carlson Young, Madeline Brewer, Bob Clendenin, Anne Leighton, Jessica Bork, Bailey Chase, Stephanie Fodor, Wade Williams, Joshua Sawtell, Rick Overton, Carsten Nørgaard, Joseph Kathrein, Joseph Julian Soria, Ann Cusack, Matt Angel, Patrick Fabian, Jonathan Patrick Moore, Lauren Bair, William Mapother, Walter Perez, Melinda Page Hamilton, Ehren McGhehey, Bob Olin, Cary-Hiroyuki Tagawa, Keiko Agena, Scarlett McAlister, Shaun Toub, Ben Whitehair, Chris McKenna, Lenny Jacobson, Devielle Johnson, Brian Demar Jones, Emma Rose Maloney, Juliocesar Chavez, Eric Osovsky, Alex Hurt, Hannah R. Loyd, Shane Coffey, Gregory Cruz, Steve Coker, Jack Armstrong, David Barrera, Cuyle Carvin, Jeff Branson, Will Blagrove, Charles Baker, Gonzalo Menendez, Brad Greenquist, Sonya Davis, Greg Michaels, Vik Sahay, Mac Brandt, Rob Brownstein, David Starzyk, Ellen Wroe, William Russ, Carlos Gómez, Jay Paulson, Areana Cirina, Scott Takeda, Shaun Brown, Wolf Muser, Michael Sheets, Matthew Bellows, Jasmin Savoy Brown, Melissa Center, Jace Daniel, Kanin Howell, Lisa Coronado, Michele Mariana, Anna Lieberman, Mario Perez, Sophia Mitri Schloss, Hannah Barefoot, Mia Allen, Regi Davis, Stephen Lange, Daniel di Tomasso, Dan Crisafulli, Jeanine Jackson, Nicole McCullough, Aaron Farb, Danny Mora, Darius Pierce, Karishma Ahluwalia, Basil Harris, Will Hawkes, Geoffrey Blake, Alla Korot, Michael Draper, Erin McGarry, Chad Addison, Kevin Sheridan, Matthew Yang Kang, Dana Millican, Josh Crotty, Amber Stonebraker, Barbara Deering, Kiah Stern, Michael Maize, Tristan David Luciotti, Allen Nause, Susan Hess, Casey Adams, Kacy Owens, Jana Lee Hamblin

Pilotní díl byl bohužel asi nejlepší.Tam se mi taky dost líbila i hudba,což už moc neplatí u ostatních dílů.Některé masky jsou docela odfláknuté a dokonce ani pravá bludbádská podoba Monroe se moc nepovedla.První série se ještě dala sledovat i anime fanouškem jako já,ale druhá série je už taková slabší.Pilotní díl byl ale podle mě zvládnut mistrovsky a přišel mi jako více klučičí verze Buffy.U Kriinálky Grimm se vždy zabavím:) Edit:Druhá série je špatně natočená a místy už se jí něco nedá odpustit.Efekty už stojí za nic.Hvězdičku dolů.(8.7.2013)

Hlavně vydržet těch prvních 5 dílů !!!!! Pak se všechno zlepší, věřte tomu. Od šesté epizody mi přijde jako by tvůrci konečně pochopili jakým směrem se bude Grimm ubírat. Najednou to nabere na dramatičnosti, víc se "sblížíme" s těma mytologickýma potvorama, rozvíjí se tam víc příběhů, takže epizodnost až tak nevadí. Osobně se na každá díl těším a jsem zvědavý na kterou mrchu narazí a kam se příběh zase dál posune. Jsem zhruba v polovině první série a zatím s moc nestěžuju. Po konci první řady jsem spokojen, sice se mi moc nelíbil samotný závěr poslední epizody, opravdu mohli vymyslet něco originálnějšího. Ale vem to čert, 3 hvězdy a docela příjemná podívaná.(4.6.2012)

Grimm je další zásobovárnou serií, které mají za úkol jediné a sice nepřemýšlet a bavit se. Přitom se nebrání i hlubšímu příběhu, podpořený o témata X-Files nebo Fringe, protože fantasy tématika Grimma jako takového časem prostě zevšední. Řekl bych že je to tedy dobře zvolený mix opřený o sympatické obsazení plného klišé, ale které se nesnaží o nic víc. Je možná škoda, že to nemá trochu temnější stránku což by si tématika zasloužila, protože vybíjení wesenského obyvatelstva Portlandu zavání nekonečným vybíjením démonů v Buffy, ale naštěstí si to tvůrci asi uvědomili a vytvořili solidní backgroundovou příběhovou linii, která nabývá na síle hlavně v pozdějších dílech. Serie ještě běží a uvidí se s čím tvůrci dál příjdou. Zatím se jedná o vyrovnané řady (což je podpořené i vyrovnanou sledovaností), které jim daří kočírovat i s výhledem do budoucna. Takže kdo sleduje dobře ví, že se má možná v budoucnu na co těšit. Zatím to spíše nechává diváka v očekávání a část řad je dost o trpělivosti diváků co z toho vyleze. A já jsem taky zvědavý a proto dávám 3*.(31.3.2014)

První díl byl hooodně zajímavej, pak to kleslo. Po pár dílech se začal utvářet souvislejší příběh, objevilo se pár zajímavých ras... a to bylo všechno. Ne že by byl Grimm špatný, Grimm není špatný, ale mohlo to bejt mnohem lepší a podle fotek a obsahů to také působilo líp. každopádně na odreagování je to skvělé a já se u toho dobře bavím. Ta Nickova kniha je parádní, je to vtipné, některé díly jsou lepší, jiné horší, vraždy zajímavé a Nickův "kolega" blutbad je asi nejlepší postava. Díl od dílu se to začíná zlepšovat a je tu víc náznaků "temnoty", takže sledovat zatím nepřestanu, protože moc takových seriálů se v dnešní době netočí a navíc je to inspirovaný pohádkama bratří Grimmů - ani v dětství jsem pohádky moc nemusel, ale tohle je přecejen trochu jiná liga. Zatím za 70%, uvidíme, jak to pude dál. EDIT 16.4.2014.: Jsem za polovinou druhé série a seriál je čím dál lepší. Je to více dramatické, možná dokonce i napínavější, je to originálnější a tím pádem to nepůsobí tak suše až neoriginálně, má to souvislý příběh, zajímavější zápletky, mezilidské vztahy a skvělou a originální znělku. Zvyšuji hodnocení: konec první řady a celá druhá za 80%, uvidíme, kam nás zavedou další díly.(31.3.2014)

Asi jedna z nejbizarnějších a nejoriginálnějších procedural cop shows na televizních obrazovkách. Když si člověk zvykne na celý ten prapodivný svět grimů, blubadů a dalších potvor, tak je to i docela zábavná podívaná. Zvláště, když cca v polovině druhé série se začne příběh věnovat dlouhodobější linii a nesoustředí se jen na epizodní vyšetřovací zápletky, které se dost brzy omrzí. Třetí série více prohlubuje nastavenou mytologii a konečně začne poskytovat i nějaké odpovědi na dlouho kladené otázky... Nejedná se o světoborné dílo, ale svým praštěným námětem je osvěžujícím zpestřením ve světě stále stejných zapšklých kriminálek.(21.4.2014)

• - Ve 4. epizodě 3. série na počítači běží zprávy o pohřbu Erica Renarda v Rakousku. Na záběrech je ale viděna brána a před nádvoří Pražského hradu. V záběrech lze ještě vidět služební auto PČR Škoda. (Shakaar)

• - Silas Weir Mitchell a Reggie Lee si spoločne zahrali už v seriály Prison Break: Útek z väzenia (od r. 2005). (Arkanoid)

• - Produkce seriálu spolupracuje s firmou Apple. Firma je zmíněna v titulkách a je možné si všimnout, že každý v seriálu má iPhone právě od firmy Apple. (tb_23)