Grimm (TV seriál)

Grimm

Drama / Mysteriózní / Horor / Fantasy

USA, 2011 - 2017, 96 h 52 min (Minutáž: 88x42 min)

David Giuntoli, Russell Hornsby, Silas Weir Mitchell, Sasha Roiz, Reggie Lee, Bree Turner, Bitsie Tulloch, Claire Coffee, Jacqueline Toboni, Danny Bruno, Tim Bagley, Robert McKeehen, Michael J. Prosser, Victor Morris, Robert Blanche, Amanda Walsh, Douglas Tait, Nick Thurston, Sebastian Roché, Mark Pellegrino, Mary Elizabeth Mastrantonio, Amy Acker, Alan Smyth, Jeff Richardson, Endre Hules, Kate Burton, James Frain, Sharon Leal, Kieren Hutchison, Derek Ray, Dee Wallace, Chris Mulkey, Shawn Telford, Michael Graziadei, Carlo Rota, Sam Witwer, Karissa Lee Staples, Dan Considine, Jarrod Zinn, Bradley Hollibaugh, Chryssie Whitehead, Titus Makin Jr., Michelle Rose, Bryan Friday, Darcy Miller, Gina Gallego, Lili Mirojnick, Damien Puckler, Logan Miller, Jessica Martin, Jenny Wade, Jaime Ray Newman, Angela Gots, Eric Edelstein, Dan Bakkedahl, Audrey Walker, Marti Matulis, Russell Hodgkinson, Derek Mears, Trenton Rostedt, Carolyn Monroe, Angela Alvarado, Alexis Denisof, Matt Lasky, Tom Walton, Matthew Willig, Tim Griffin, Gabriel Suttle, Manny Montana, Reg E. Cathey, Shohreh Aghdashloo, Mary McDonald-Lewis, Eric Tiede, Mark Fullerton, Jason Gedrick, Jamie McShane, Kate del Castillo, Tierra Valentine, Josh Stewart, Bradford Farwell, Alice Evans, Elizabeth Rodriguez, Jennifer Brian, Rodney Sherwood, Cobey Mandarino, Brian Letscher, Joseph Bertót, Lucas Near-Verbrugghe, Sam Anderson, Jacqueline Obradors, Danielle Panabaker, Hannah Marks, Robert Pescovitz, David Julian Hirsh, Michael Grant Terry, Gloria Votsis, Conner Williams, Diego Velazquez, Amelia Rose Blaire, Ron Carrier, Lauren Luiz, David Ury, Amy Gumenick, Parker Bagley, Currie Graham, Brad William Henke, Daniel Roebuck, Valerie Cruz, Kenneth Mitchell, Matt Gerald, Joshua St. James, Jade Pettyjohn, Mary Page Keller, Isidora Geranios, Jacob Bean-Watson, Jesten Mariconda, J.J. Morris, Mary Jon Nelson, Ethan Atkinson, Kc Guyer, Tim Sampson, Nicole Weaver, Alycia Delmore, Louise Lombard, Chantal Degroat, Michael Patten, Sapphire Lichelle James, Shelley B. Shelley, Gary Gatewood, Glen Baggerly, Ken Ballenger, Eric Martin Reid, Darryl Lemon, Brian Sutherland, Rich Morris, Tony Doupe, Julian Acosta, Júdži Okumoto, Eric Riedmann, Sean McGrath, Bill Shaw, Don Alder, Ebbe Roe Smith, Matt Nolan, Henri Lubatti, Dean Chekvala, Jeff Fahey, Errol Sack, Ayanna Berkshire, Valerie Fox, Alyssa Diaz, Camille Chen, Freda Foh Shen, Matt Baker, Nana Visitor, Patrick Fischler, Judith Hoag, Danny Belrose, Claudia Christian, Ted Rooney, Anthony De Longis, Richard Marvin, Frederick Koehler, J.W. Crawford, Daryl Sabara, Nicholas Gonzalez, Nick Chinlund, B.J. Britt, Titus Welliver, Jordi Caballero, Daniel Baldwin, Azura Skye, Josh Randall, Jessica Tuck, Neil Hopkins, David Zayas, Kevin Carroll, David Clayton Rogers, Amanda Schull, Tom Wright, Roger Bart, Fulvio Cecere, Jesse Vint, Brian Tee, Jodie Harwood, Sharon Sachs, Bevin Kaye, Kate Mentesana, Haley Talbot, Will Cuddy, Chase Offerle, Mike Dunay, Matthew DiBiasio, Shawn Law, Gavin Hoffman, Randy Schulman, Dalene Young, Sean Cook, Paul Glazier, Tim Blough, David S. Hogan, Eric Newsome, David Loftus, Kyle Vahan, Chino Binamo, Bruce Blanchard, Mike Dopud, Ryan Sands, Brian Silverman, John Pyper-Ferguson, Maddie Hasson, Cooper Bombadil, Hunter Jackson, Kevin Shinick, Jonathan Scarfe, Kristina Anapau, Jonah Weston, Andrea White, April Rogalski, Robert Alan Barnett, Gary Norman, David Knell, Lisa Vidal, Katie Walder, Callard Harris, Eric Lange, Christian Lagadec, Quinn Franzen, Brian Adrian Koch, Brian T. Finney, Phillip Keiman, Nicole Santora, Peter Anthony Jacobs, Gill Gayle, Bertila Damas, Erin Way, Nora Zehetner, Brian Gant, Javier Quiroz, Jenny McShane, Solomon Brende, Jay Karnes, Christine Alexander, Michael Welch, Brian McNamara, Stephanie Nogueras, Sara Fletcher, Pritesh Shah, Juan Aleman, Matt McTighe, Julianne Christie, Spencer Conway, Quinn Armstrong, Tobias Anderson, Tyler Miles, Gary Taylor, Robin Langford, Jerry Basham, Hank Cartwright, Bernhard Forcher, Mark Ivanir, Alicia Lagano, Aleksandra Kaniak, Gino Anthony Pesi, Meredith Adelaide, Emily Rios, Kirk Acevedo, Dennis Adkins, Amy Newman, Todd A. Robinson, Alain Uy, Tess Paras, Anne Dudek, Gene Freedman, Richard Lee Jackson, Brayden Tucker, C. Thomas Howell, Philip Anthony-Rodriguez, Conner B. Neddersen, Morgan Lee, Camille Collard, Aparna Brielle, Aaron Trainor, Jason Rouse, Marcella Laasch, Michelle N. Carter, Andrew Stearns, Ron Canada, Arlen Escarpeta, James Martin Kelly, Angela DiMarco, Lisa Gay Hamilton, Alyma Dorsey, Brigid Brannagh, Jakob Salvati, Kevin T. Williams, Mark Bloom, Erik Gratton, Erick Avari, Toni Trucks, Ricki Bhullar, Amitesh Prasad, Tarun Shetty, Max Arciniega, Will Rothhaar, Brandon Quinn, Nick Krause, Maggie Kemper, Cazzey Louis Cereghino, Garcelle Beauvais, Derek Phillips, Rebecca Wisocky, Arnold Vosloo, Gideon Emery, Hank Harris, Romy Rosemont, Richard Brake, Jenessa Grant, Mark Famiglietti, Briana Lane, Leah Renee, Nico Evers-Swindell, Matt Keeslar, Makinna Ridgway, David Katims, Lars Slind, Booboo Stewart, Hillary Tuck, Jonathan Slavin, Susan Ruttan, Mason Cook, Richard Portnow, Robert Baker, Madeline Zima, Michael King, Carly Kingston, Carlson Young, Madeline Brewer, Bob Clendenin, Anne Leighton, Jessica Bork, Bailey Chase, Stephanie Fodor, Wade Williams, Joshua Sawtell, Rick Overton, Carsten Nørgaard, Joseph Kathrein, Joseph Julian Soria, Ann Cusack, Matt Angel, Patrick Fabian, Jonathan Patrick Moore, Lauren Bair, William Mapother, Walter Perez, Melinda Page Hamilton, Ehren McGhehey, Bob Olin, Cary-Hiroyuki Tagawa, Keiko Agena, Scarlett McAlister, Shaun Toub, Ben Whitehair, Chris McKenna, Lenny Jacobson, Devielle Johnson, Brian Demar Jones, Emma Rose Maloney, Juliocesar Chavez, Eric Osovsky, Alex Hurt, Hannah R. Loyd, Shane Coffey, Gregory Cruz, Steve Coker, Jack Armstrong, David Barrera, Cuyle Carvin, Jeff Branson, Will Blagrove, Charles Baker, Gonzalo Menendez, Brad Greenquist, Sonya Davis, Greg Michaels, Vik Sahay, Mac Brandt, Rob Brownstein, David Starzyk, Ellen Wroe, William Russ, Carlos Gómez, Jay Paulson, Areana Cirina, Scott Takeda, Shaun Brown, Wolf Muser, Michael Sheets, Matthew Bellows, Jasmin Savoy Brown, Melissa Center, Jace Daniel, Kanin Howell, Lisa Coronado, Michele Mariana, Anna Lieberman, Mario Perez

1. série Oproti Once Upon a Time tohle není taková pecka (Srovnání pouze prvních sérií - po nich se to rapidně obrací). Srovnávám hlavně kvůli pohádkovému motivu. Dá se na to dívat, ale nepřijde mi to úplně skvělý. Něco tomu prostě chybí. Dokonce jsem přemýšlel o tom, že se seriálem během vánoční pauzy rozloučím. O pauze jsem se ale nerozloučil a udělal jsem dobře, protože druhá polovina nabrala docela zajímavej rytmus a stala se poměrně atraktivní podívanou. K tomu se přidalo malé překvapení na konci a já jsem zvědav na druhou řadu a na pokračování. Vidím to zhruba na 70 %. *** 2. série Kdo by to byl čekal, že Grimm půjde tolik nahoru. Baví mě jak epizodní zápletky, tak se hezky propadám i do kompletní mytologie a tím pádem mě baví i celistvý příběh táhnoucí se celou sérií. Série končí opravdu napínavě a já se velmi těšil na pokračování. 80 % *** 3. série A ono to jde ještě líp. Polehku ubývá epizodních případů a příběh se zaměřuje na linku táhnoucí se napříč celou sérií. Nick nemá zrovna dobrej rok a všechno se mu komplikuje. V závěru začne být trochu přegrimmováno a dozvíme se opět něco víc z příběhu na pozadí. Jako bonus je zde jeden z nejpříjemnějších párů v seriálech vůbec (Monroe a Rosalee). Jsem zvědav jako všechny události ze závěru série dopadnou a nemůžu se dočkat podzimu, kdy odstartuje čtvrtá. Pokud udrží laťku, tak rád přihodím a celkové hodnocení zvednu... 90 % *** 4. série Čtvrtá série opět pokračuje ve větším důrazu na hlavní seriálovou linku a epizodní příběhy ubývají. Celá série měla neskutečně našlápnuto a závěr přinesl tolik krve jako jen málokde. Rozhodně se těším na pokračování. Doufám, že příští ročník bude ještě o něco temnější a rozhodně se nebojím toho, že není co řešit. Je tady královská rodina, Verrat, Odpor, "Dítě", klíče a taky naštvaný Nick. Může to dopadnout opravdu skvěle. Možná to trvalo dvě, tři série, ale Grimm se našel, seriál je skvělý a snad mu to nějakou dobu vydrží... 90 % *** 5. série Grimm se v páté sérii mohl obávat o to, že bude poslední. Ale právě to je možná vybičovalo k tomu, aby tohle byla nejspíš ta nejlepší série. Minimálně první polovina měla pořádnou šťávu, později to už sice trochu vychladlo, ale pořád se schylovalo k velkému finále. To mě sice trošku zklamalo, protože jsem čekal pár mrtvých, ale rozhodně ne natolik, abych na seriál zanevřel. Už teď se těším na šestou sérii a pokud by měla být poslední, tak doufám, že to bude pořádná jízda. 6. série Závěrečná řada Grimma nezklamala, samotné finále sice vyznělo trošku překombinovaně, ale cesta k němu byla lemována zajímavými epizodami a nemohl jsem se dočkat toho, jak bude seriál zakončen. Podle mě se podařilo a Grimm mi zůstane v paměti jako povedený kousek.(24.12.2011)

Ať si říká kdo chce, co chce. Sledování Grimma je super záležitost. Ze startu se jednalo pouze o ukázku nepřeberného množství wesenů, ale pak, když už mě seriál přestával bavit nastal zvrat. Úžasným způsobem zvelebili děj, který se stává velice napínavým. Po posledních dílech jsem byl přímo nadšený a není slovo, které by vyjadřovalo tak velkou touhu po dalším díle :)(9.2.2015)

Grimm je další zásobovárnou serií, které mají za úkol jediné a sice nepřemýšlet a bavit se. Přitom se nebrání i hlubšímu příběhu, podpořený o témata X-Files nebo Fringe, protože fantasy tématika Grimma jako takového časem prostě zevšední. Řekl bych že je to tedy dobře zvolený mix opřený o sympatické obsazení plného klišé, ale které se nesnaží o nic víc. Je možná škoda, že to nemá trochu temnější stránku což by si tématika zasloužila, protože vybíjení wesenského obyvatelstva Portlandu zavání nekonečným vybíjením démonů v Buffy, ale naštěstí si to tvůrci asi uvědomili a vytvořili solidní backgroundovou příběhovou linii, která nabývá na síle hlavně v pozdějších dílech. Serie ještě běží a uvidí se s čím tvůrci dál příjdou. Zatím se jedná o vyrovnané řady (což je podpořené i vyrovnanou sledovaností), které jim daří kočírovat i s výhledem do budoucna. Takže kdo sleduje dobře ví, že se má možná v budoucnu na co těšit. Zatím to spíše nechává diváka v očekávání a část řad je dost o trpělivosti diváků co z toho vyleze. A já jsem taky zvědavý a proto dávám 3*.(31.3.2014)

Ono to neni špatný, akorát je to až moc pohádkový a to mi prostě nesedí. Ale obdivuju, jak pořád vytvářej a vymejšlej ty nový příšerky. Nějaký ty příšery jsou totálně absurdní ale aspon to je někdy i sranda, i když neúmyslná. Čistej průměr. Neni to nic extra, ale házet to hned do by byla blbost. Koukat se na to dalo a některé díly jsou vážně povedené. Bohužel je to díl od dílu. Ale těch 60% si to zaslouží.(7.1.2013)

• Tirion

Asi to není zcela relevantní hodnocení seriálu, když hodnotím pouze pilotní díl, ale dál to sledovat nemůžu a zhnusen jsem natolik, že to hodnotit musím, abych své zhnusení vyjádřil veřejně. Tohle je pouze slátanina rádoby pop kultury dneška. Je to špatné, plné klišé a podprůměru. Scénář je komický, herci ho rozhodně dále neposouvají a jich samotných je mi líto. Tohle je pouze televizní loutka, znásilnění filmového umění a braní žánru a platformy seriálu jako rukojmí.(31.10.2011)

• - Každý díl je volně inspirován jednou pohádkou od bratří Grimmů. (BLANIK.)

• - Ve 12. epizodě 6. série si zahrál roli buldoček Henry herečky Bitsie Tulloch (Juliette Silverton). (Lenina71196)

• - V 15. epizóde 2. série si je možné všimnúť, že na budove, ktorá sa mala podľa popisu v titulku nachádzať vo Viedni, je okrem vlajky EÚ vyvesená vlajka Českej republiky. (pimpi)