Grimm (TV seriál)

Grimm

Drama / Mysteriózní / Horor / Fantasy

USA, 2011 - 2017, 96 h 52 min (Minutáž: 88x42 min)

David Giuntoli, Russell Hornsby, Silas Weir Mitchell, Sasha Roiz, Reggie Lee, Bree Turner, Bitsie Tulloch, Claire Coffee, Jacqueline Toboni, Danny Bruno, Tim Bagley, Robert McKeehen, Michael J. Prosser, Victor Morris, Robert Blanche, Amanda Walsh, Douglas Tait, Nick Thurston, Sebastian Roché, Mark Pellegrino, Mary Elizabeth Mastrantonio, Amy Acker, Alan Smyth, Jeff Richardson, Endre Hules, Kate Burton, James Frain, Sharon Leal, Kieren Hutchison, Derek Ray, Dee Wallace, Chris Mulkey, Shawn Telford, Michael Graziadei, Carlo Rota, Sam Witwer, Karissa Lee Staples, Dan Considine, Jarrod Zinn, Bradley Hollibaugh, Chryssie Whitehead, Titus Makin Jr., Michelle Rose, Bryan Friday, Darcy Miller, Gina Gallego, Lili Mirojnick, Damien Puckler, Logan Miller, Jessica Martin, Jenny Wade, Jaime Ray Newman, Angela Gots, Eric Edelstein, Dan Bakkedahl, Audrey Walker, Marti Matulis, Russell Hodgkinson, Derek Mears, Trenton Rostedt, Carolyn Monroe, Angela Alvarado, Alexis Denisof, Matt Lasky, Tom Walton, Matthew Willig, Tim Griffin, Gabriel Suttle, Manny Montana, Reg E. Cathey, Shohreh Aghdashloo, Mary McDonald-Lewis, Eric Tiede, Mark Fullerton, Jason Gedrick, Jamie McShane, Kate del Castillo, Tierra Valentine, Josh Stewart, Bradford Farwell, Alice Evans, Elizabeth Rodriguez, Jennifer Brian, Rodney Sherwood, Cobey Mandarino, Brian Letscher, Joseph Bertót, Lucas Near-Verbrugghe, Sam Anderson, Jacqueline Obradors, Danielle Panabaker, Hannah Marks, Robert Pescovitz, David Julian Hirsh, Michael Grant Terry, Gloria Votsis, Conner Williams, Diego Velazquez, Amelia Rose Blaire, Ron Carrier, Lauren Luiz, David Ury, Amy Gumenick, Parker Bagley, Currie Graham, Brad William Henke, Daniel Roebuck, Valerie Cruz, Kenneth Mitchell, Matt Gerald, Joshua St. James, Jade Pettyjohn, Mary Page Keller, Isidora Geranios, Jacob Bean-Watson, Jesten Mariconda, J.J. Morris, Mary Jon Nelson, Ethan Atkinson, Kc Guyer, Tim Sampson, Nicole Weaver, Alycia Delmore, Louise Lombard, Chantal Degroat, Michael Patten, Sapphire Lichelle James, Shelley B. Shelley, Gary Gatewood, Glen Baggerly, Ken Ballenger, Eric Martin Reid, Darryl Lemon, Brian Sutherland, Rich Morris, Tony Doupe, Julian Acosta, Júdži Okumoto, Eric Riedmann, Sean McGrath, Bill Shaw, Don Alder, Ebbe Roe Smith, Matt Nolan, Henri Lubatti, Dean Chekvala, Jeff Fahey, Errol Sack, Ayanna Berkshire, Valerie Fox, Alyssa Diaz, Camille Chen, Freda Foh Shen, Matt Baker, Nana Visitor, Patrick Fischler, Judith Hoag, Danny Belrose, Claudia Christian, Ted Rooney, Anthony De Longis, Richard Marvin, Frederick Koehler, J.W. Crawford, Daryl Sabara, Nicholas Gonzalez, Nick Chinlund, B.J. Britt, Titus Welliver, Jordi Caballero, Daniel Baldwin, Azura Skye, Josh Randall, Jessica Tuck, Neil Hopkins, David Zayas, Kevin Carroll, David Clayton Rogers, Amanda Schull, Tom Wright, Roger Bart, Fulvio Cecere, Jesse Vint, Brian Tee, Jodie Harwood, Sharon Sachs, Bevin Kaye, Kate Mentesana, Haley Talbot, Will Cuddy, Chase Offerle, Mike Dunay, Matthew DiBiasio, Shawn Law, Gavin Hoffman, Randy Schulman, Dalene Young, Sean Cook, Paul Glazier, Tim Blough, David S. Hogan, Eric Newsome, David Loftus, Kyle Vahan, Chino Binamo, Bruce Blanchard, Mike Dopud, Ryan Sands, Brian Silverman, John Pyper-Ferguson, Maddie Hasson, Cooper Bombadil, Hunter Jackson, Kevin Shinick, Jonathan Scarfe, Kristina Anapau, Jonah Weston, Andrea White, April Rogalski, Robert Alan Barnett, Gary Norman, David Knell, Lisa Vidal, Katie Walder, Callard Harris, Eric Lange, Christian Lagadec, Quinn Franzen, Brian Adrian Koch, Brian T. Finney, Phillip Keiman, Nicole Santora, Peter Anthony Jacobs, Gill Gayle, Bertila Damas, Erin Way, Nora Zehetner, Brian Gant, Javier Quiroz, Jenny McShane, Solomon Brende, Jay Karnes, Christine Alexander, Michael Welch, Brian McNamara, Stephanie Nogueras, Sara Fletcher, Pritesh Shah, Juan Aleman, Matt McTighe, Julianne Christie, Spencer Conway, Quinn Armstrong, Tobias Anderson, Tyler Miles, Gary Taylor, Robin Langford, Jerry Basham, Hank Cartwright, Bernhard Forcher, Mark Ivanir, Alicia Lagano, Aleksandra Kaniak, Gino Anthony Pesi, Meredith Adelaide, Emily Rios, Kirk Acevedo, Dennis Adkins, Amy Newman, Todd A. Robinson, Alain Uy, Tess Paras, Anne Dudek, Gene Freedman, Richard Lee Jackson, Brayden Tucker, C. Thomas Howell, Philip Anthony-Rodriguez, Conner B. Neddersen, Morgan Lee, Camille Collard, Aparna Brielle, Aaron Trainor, Jason Rouse, Marcella Laasch, Michelle N. Carter, Andrew Stearns, Ron Canada, Arlen Escarpeta, James Martin Kelly, Angela DiMarco, Lisa Gay Hamilton, Alyma Dorsey, Brigid Brannagh, Jakob Salvati, Kevin T. Williams, Mark Bloom, Erik Gratton, Erick Avari, Toni Trucks, Ricki Bhullar, Amitesh Prasad, Tarun Shetty, Max Arciniega, Will Rothhaar, Brandon Quinn, Nick Krause, Maggie Kemper, Cazzey Louis Cereghino, Garcelle Beauvais, Derek Phillips, Rebecca Wisocky, Arnold Vosloo, Gideon Emery, Hank Harris, Romy Rosemont, Richard Brake, Jenessa Grant, Mark Famiglietti, Briana Lane, Leah Renee, Nico Evers-Swindell, Matt Keeslar, Makinna Ridgway, David Katims, Lars Slind, Booboo Stewart, Hillary Tuck, Jonathan Slavin, Susan Ruttan, Mason Cook, Richard Portnow, Robert Baker, Madeline Zima, Michael King, Carly Kingston, Carlson Young, Madeline Brewer, Bob Clendenin, Anne Leighton, Jessica Bork, Bailey Chase, Stephanie Fodor, Wade Williams, Joshua Sawtell, Rick Overton, Carsten Nørgaard, Joseph Kathrein, Joseph Julian Soria, Ann Cusack, Matt Angel, Patrick Fabian, Jonathan Patrick Moore, Lauren Bair, William Mapother, Walter Perez, Melinda Page Hamilton, Ehren McGhehey, Bob Olin, Cary-Hiroyuki Tagawa, Keiko Agena, Scarlett McAlister, Shaun Toub, Ben Whitehair, Chris McKenna, Lenny Jacobson, Devielle Johnson, Brian Demar Jones, Emma Rose Maloney, Juliocesar Chavez, Eric Osovsky, Alex Hurt, Hannah R. Loyd, Shane Coffey, Gregory Cruz, Steve Coker, Jack Armstrong, David Barrera, Cuyle Carvin, Jeff Branson, Will Blagrove, Charles Baker, Gonzalo Menendez, Brad Greenquist, Sonya Davis, Greg Michaels, Vik Sahay, Mac Brandt, Rob Brownstein, David Starzyk, Ellen Wroe, William Russ, Carlos Gómez, Jay Paulson, Areana Cirina, Scott Takeda, Shaun Brown, Wolf Muser, Michael Sheets, Matthew Bellows, Jasmin Savoy Brown, Melissa Center, Jace Daniel, Kanin Howell, Lisa Coronado, Michele Mariana, Anna Lieberman, Mario Perez, Sophia Mitri Schloss, Hannah Barefoot

Asi jedna z nejbizarnějších a nejoriginálnějších procedural cop shows na televizních obrazovkách. Když si člověk zvykne na celý ten prapodivný svět grimů, blubadů a dalších potvor, tak je to i docela zábavná podívaná. Zvláště, když cca v polovině druhé série se začne příběh věnovat dlouhodobější linii a nesoustředí se jen na epizodní vyšetřovací zápletky, které se dost brzy omrzí. Třetí série více prohlubuje nastavenou mytologii a konečně začne poskytovat i nějaké odpovědi na dlouho kladené otázky... Nejedná se o světoborné dílo, ale svým praštěným námětem je osvěžujícím zpestřením ve světě stále stejných zapšklých kriminálek.(21.4.2014)

Kdybych se na první pohled nezamilovala do Once upon a time, tak bych dala možná trochu lepší hodnocení. Na druhou stranu Grimm není tak skvěle vizuálně zpracované, chybí nějaká charismatická postava a nevtahuje tolik do děje...škoda, na takovéto téma se dal natočit skvělý seriál. Druhá série o chlup lepší než první, pro mě jeden z mála seriálů který se díl od dílu zlepšuje.(22.9.2012)

• Alnag

Po pilotu: Trochu váhám nad tím, co si o tomhle seriálu myslet. Nejblíže to má asi k Supernatural a to jak námětem (boj s nadpřirozenými - pohádkovými/mytologickými - tvory v současnosti), tak i občasnými záblesky lehce infantilního humoru. Ačkoliv zpracování je docela ucházející, přijde mi, jako by seriál nedokázal udržet úplně konsistentně atmosféru tajemna a musí si občasnými drobnými vtipky "vypomoci". Je to škoda. Také mám neblahé tušení, že po vyšperkovanějším pilotu bude následovat kvalitativní sešup dolů. Byla by to škoda, tohle by mohlo být docela fajn. Addenum (po 4. díle): Skutečně to jde brutálně dolů. Odkaz k pohádkám je spíš je tak "aby se neřeklo" a navíc se tam formuje nějaká šílená metazápletka.(22.10.2011)

Párkrát jsem náhodně zapnul televizi a běžel tam grimm ... sice mě to nezaujalo, ale po pár dnech mi to nedalo a stáhl jsem si první díl. A od té doby koukám na jeden díl denně (vetšinou v mhd - lepší než koukat na některé spoluobčany :). Po každém díle si řeknu, že je to hrozná ptákovina, děj je naprosto předvídatelný, ale už se těším na další díl.(18.3.2013)

Ono to neni špatný, akorát je to až moc pohádkový a to mi prostě nesedí. Ale obdivuju, jak pořád vytvářej a vymejšlej ty nový příšerky. Nějaký ty příšery jsou totálně absurdní ale aspon to je někdy i sranda, i když neúmyslná. Čistej průměr. Neni to nic extra, ale házet to hned do by byla blbost. Koukat se na to dalo a některé díly jsou vážně povedené. Bohužel je to díl od dílu. Ale těch 60% si to zaslouží.(7.1.2013)

• - V 7. epizodě 3. série se objevila čepel náramně podobná skryté čepeli z herní série "Assassins Creed". (Blackhand47)

• - Ve 4. epizodě 3. série na počítači běží zprávy o pohřbu Erica Renarda v Rakousku. Na záběrech je ale viděna brána a před nádvoří Pražského hradu. V záběrech lze ještě vidět služební auto PČR Škoda. (Shakaar)

• - Postava Nicka Burkhardta (David Giuntoli) byla v seriálu obsazena jako první. Druhá postava, kterou tvůrci obsadili, byl Monroe (Silas Weir Mitchell). (BLANIK.)