Reklama

Reklama

3 plus 1 s Miroslavem Donutilem

(seriál)
  • Česko 3+1 s Miroslavem Donutilem
Česko, (2004–2010)

Hrají:

Miroslav Donutil, Zuzana Norisová, Roman Vojtek, Andrea Růžičková, Simona Stašová, Luba Skořepová, Veronika Freimanová, Vlasta Žehrová, Jitka Smutná (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(62)

Obsahy(1)

Každý díl pořadu je sestaven ze tří televizních povídek a jedné historky. V obsahu jednotlivých dílů je zpracováno jedno hlavní téma. Autorem námětů je hlavní představitel, průvodce a herec Miroslav Donutil. (Česká televize)

Recenze uživatele ostravak30 k tomuto seriálu (63)

3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (2004) 

Jak už to tak bývá u tak obsáhlého pořadu byly povídky lepší, ale i horší. Většina pobavila, některé působily nostalgicky. Nejvíc mě bavily právě proměny Miroslava Donutila včetně kostýmů. S ohledem na jinou tvorbu ostatních televizí byl tento seriál pořád tím nejvíc pohodovým  u něhož se člověk pobavil, zasmál či zasnil. K pohodě přispěla plejáda vynikajících herců, různorodá prostředí, témata a oblasti natáčení. ()

Náhodička (2004) (S01E01) 

Martina Bittermannová vytvořila svůj jediný scénář k této povídce, tak že by snad čerpala ze své vlastní zkušenosti? Stávají se různé náhody, mě třeba přijde divné, že by si sekretářka nedala fotku dcery na stůl, což většina ženských dělá. Otázkou však je, zda by si toho Rudla někdy všiml. Na druhé straně, proč se schovávat? Nevěřím, že plánoval s dívkou něco delšího a co plánoval, toho již dosáhl. Jenom asi přišel o sekretářku... ()

Víkend (2004) (S01E02) 

Měli vlastně oba smůlu. Kdyby alespoň bydleli pod sebou nebo o dvě, tři patra výš/níž. Na konci si alespoň neměli co vyčítat. Díky skvělému hereckému obsazení je povídka jedna z nejlepších, kterou v 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem stvořili. A ironií osudu je, že se sám podílel na scénáři. Nejvíc mě osobně pobavilo, jak ženský čekali a chlapi...klasicky...no ožrali se jak dobytci... ()

Don Juán (2004) (S01E03) 

Jak se říká, nic se nemá přehánět. Zvláště pak, když Don Juán působil natolik arogantně, že si věřil i nad řeči před asistentkou a vůbec si nedával pozor... Ženy to ovšem vyřešili nápaditě aneb každému záletníkovi co mu patří aneb když to neumíš, tak to nedělej... ()

Leasing (2005) (S02E01) 

To by mě zajímalo, kolik si ten syn teda od matinky bral, když mu tak chyběla jedna tisícovka. I když jde vlastně o komedii, přece jen mi přijde trochu přehnané, jak se Vilém Udatný pohyboval po domově a zavítal dokonce až do sklepa, aby na konci celý uhnaný honil odtah auta. ()

Jako kočka a pes (2005) (S02E02) 

Pohled na oba důchodce, jak spolu komunikují, jak jsou mile mimo je zábavný sám o sobě. Pointa je pak třešničkou na dortu, tím spíš, že se to opravdu stalo. Faktem je, že by se příběh víc "uživil" prostě jen jako příhoda. Nakonec ale Miroslav Donutil neměl zcela pravdu. Víc práce měli přeci jen s ním a to ve všech třech povídkách... ()

Sám doma IV. (2005) (S02E03) 

Nejvíc si divák užije povídku, když prostě jen bude koukat, jak se Vladimír Hauser nachytává do jedné pasti za druhou. Jinak je totiž logika příběhu zcela mimo. Nevím, dcera svému kolegovi zaplatila nebo ho vydírala, že i přes další a další pády, zranění a utrpěné újmy pokračoval, ale každý jiný by to hnedle vzdal. A to nemluvím o tom, že když se ti dva setkali tváří v tvář, tak místo vysvětlení muž nepochopitelně plácal páté přes deváté. ()

Hajzlík (2005) (S02E04) 

Tento příběh se vlastně docela vymyká z tradičních povídek tohoto seriálu. Protože kromě zábavnosti má i trochu morální a citový přesah. Bohužel poukazuje na to, co provází od jisté doby všechny školní generace. A to jsou třeba i sociální rozdíly a rozdílný přístup k různým žákům. Osobně jsem poznal něco podobného a to nejen u sebe, ale i spolužáků... ()

Výlet (2005) (S02E05) 

Pravda je, že vedle humorných míst se objevují i dost trapná a už dost přehnaná... Faktem je, že zde bylo poukázáno na to, jak moc velkou zodpovědnost učitel má a přitom uhlídat takové pubertální stádo se v podstatě nedá... ()

Reparát (2005) (S02E06) 

Uvedenou historku jsem slyšel již mockrát a nejednou mě napadlo, že z historek mistra slova a vzpomínání by byl zábavný film či spíše seriál... ()

Štědrý večer inženýra H. (2005) (S02E07) 

Povídky ze seriálu 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem jsou většinou zábavné. Tato povídka, uváděná mimořádně pod 2 plus jedna s Miroslavem Donutilem, mě nejenže navodila do Vánoční atmosféry, ale dokonce byla i lehce dojemná. Sám mám dceru, takže na mě působila ještě silněji. A Miroslav Donutil a Libuše Šafránková jsou skvělí herci. ()

Štědrý večer navrátilce V. (2005) (S02E08) 

Druhá povídka z mimořádného vánočního pořadu 2 plus jedna s Miroslavem Donutilem už nebyla tak vánočně atmosférická jako ta první. Ovšem i ona je postavená na skvělých hercích, tentokrát M. D. a Simona Stašová. Jenže už není tak pohodová, není ani veselá, je spíše smutná. ()

Celebrita (2006) (S03E01) 

Miroslav Donutil si tak trochu udělal legraci i ze sebe, když se zapracoval do jedné z povídek, přitom ale stále zůstal v úplně cizí postavě. Škoda jen, že paní Lída byla totálně vymaštěná a to nadhánění lovné zvěře lovci bylo dost přehnané. Pánové se chovali jako puberťáci v říji. ()

Zakázka (2006) (S03E02) 

Pohled na přehlídku nádherných hereček a modelek asi neurazí žádného heterosexuálního chlapa. Mě ale nejvíc zaujalo, jak si mohli děvčata večer splést pedagoga s vedoucím hotelu nebo ubytovny. Budiž to poučení pro dámy, že ani s pěkným tělem a přes postel se nedá dokázat úplně vše. ()

Nemotora (2006) (S03E03) 

Někdy si dámy neuvědomují, že muže do nevěry doslova ženou svým chováním. Mít doma dvě takové protivné semetriky, tak nad Janou Pidrmanovou alias ještě k tomu zdravotní sestřičkou či Lenkou Zahradnickou se stejným povoláním neváhám ani minutu. To by ale nesměl být doktor nemehlo, které má víc štěstí než rozumu. Přeci jen...zajít si ve službě na hory... ()

Vražedné překvapení (2006) (S03E04) 

Miroslav Donutil v mnoha podobách zkrátka jen tak nezklame. Jako kriminalista v lázních taky ne. Mít takovou ženu, tak si to člověk může buď hodit nebo skončit před soudem. Doktor zvolil to druhé a zkušený kriminalista ho odhalil. Já si ale tak říkám, že ženy podobné tomuto předobrazu by díky svým deduktivním schopnostem klidně také mohli působit u kriminálky. A kdyby působily i na výsleších, možná by bylo více rychlejších přiznání. Jinak musím souhlasit s kolegou/kolegyní IvcaSammet, který/á se podivoval/a nad tím, co vše se dá zjistit z čárového kódu. No, že by až tak...tomu se divím též. Případ byl, zřejmě díky stopáži jednotlivých povídek, vyřešen až moc briskně a pachatele nebylo zase tak těžké hledat. ()

Mistr (2006) (S03E05) 

Miroslav Donutil se tentokrát trochu naběhal. Nutno ale opravit úvodní text. Prokop totiž kód nezapomněl, jen se se svým spolubydlícím jaksi nepochopili. Já jsem zase nepochopil, proč mu zavíral kufr a ještě mu tam dával kód. A tak hlavní hrdina běhá od čerta k ďáblu jako slepička v pohádce a hledá. Ovšem hle, jak může být zloděj najednou prospěšný. Na druhé straně si nejsem jistý, zda by mistr na zámky skutečně dokázal tak snadno otevřít kufr uzavřený kódem. ()

Prst a prstýnek (2006) (S03E06) 

No jo, kolik žen dovede muže k hrozným činům. Mnohdy i nevědomky leč děje se to. Žádat o ruku svou vyvolenou bez prstýnku je blbé, ale krást ho a přijít přitom o prst ještě blbější. Ten nakonec rozhodl o tom, že zloděje chytili dřív. Prstě za blbost a unáhlená rozhodnutí se platí. ()

Čelem proti zdi (2007) (S04E01) 

Možná by to pomohlo zabránit mnoha rozvodům, kdyby se kolikrát sešla milenka s manželkou a pěkně si u kafe popovídaly. Nakonec by mohl chlap skončit sám a zpytovat svědomí. Na druhé straně dlouhé manželství dva lidi spojí a nakonec mohou zjistit, že je k sobě ještě něco táhne a po těch letech si stejně neumí představit žít s někým jiným. Miroslav Donutil tentokrát tvoří partnerku se svou klasickou filmovou kolegyní od dob Pelíšků Simonou Stašovou. ()

Noční tramvaj (2007) (S04E02) 

Náhody se stávají a člověk, který opakuje jednu lež příliš dlouho je nakonec vytrestán. Ale strčit mi opilou ženskou do náručí, tak ji tam nechám a vystupuju na příští zastávce. Ženy by prostě neměly pít, vypadají hůře než muži. A jen dodávám, že chlapi by zase neměli čumět po kolegyních, zvláště v práci, něco o tom z té své totiž vím. ()

Reklama

Reklama