3 plus 1 s Miroslavem Donutilem

(seriál)
  • Česko 3+1 s Miroslavem Donutilem
Česko, (2004–2010)

Miroslav Donutil, Zuzana Norisová, Roman Vojtek, Andrea Růžičková, Simona Stašová, Luba Skořepová, Veronika Freimanová, Vlasta Žehrová, Jitka Smutná (více)

Série(7) / Epizody(62)

Každý díl pořadu je sestaven ze tří televizních povídek a jedné historky. V obsahu jednotlivých dílů je zpracováno jedno hlavní téma. Autorem námětů je hlavní představitel, průvodce a herec Miroslav Donutil. (Česká televize)

heyda

Jo bez noťasu je člověk nucen se snížit i na úroveň běžného konzumenta televizních programů. Nicméně i ten běžný televizní program občas nabídne něco, co nepatří přímo do odpadu. Jedním z těchto příjemných překvapení je pro mě 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem. Neviděl jsem sice všechny díly, ale minimálně 7 už ano a proto si dovolím hodnotit a komentovat. Donutil je výborný herec, o tom netřeba spekulovat, ale jeho herecký potenciál je podle mě ještě o něco bohatší než ukazuje tady. Přece jenom převládají povídky, kde je Donutil svůdník a balič mladých a pěkných žen, neškodilo by proto občas zahrát i roli nějakého pobudy, zloděje nebo agresora. Celkově mě to ale baví, dost povídek je super, ale jsou tam i slabé, proto jen 4 hvězdy. ()

eileen

Většina povídek je naprosto strašná, až trapná a z velké části proto, že v hl. roli hraje M. Donutil. Naprosto nechápu, kdo co na něm vidí, vtipný není, hrát neumí (podle mého mu sedí pouze role podobného ražení jako v Pelíškách), co se týče jeho práce v dabingu, to raději pomlčím. Jeho úspěch tkví dle mého v tom, že převyprávěl národu pár zážitků s Frantou Kocourkem a už skoro 20 let "perlí" v ND jako Trufaldino, ale to jsem malinko odbočila. Jednoduše, na pár těch povídek by se možná i dalo koukat, ale výkon hl. představitele často strhne i celkem kvalitní televizní scénář úplně do háje. Dost bylo Donutila!!! ()

Aidina

Chápu, že natočit celkem 63 povídek, kde hlavní roli vytvoří jeden herec, dá zabrat. Kvalita je pak nemilosrdně převálcovaná kvantitou. Z tohoto množství bylo dobrých cca 10 povídek (patří k nim např. povídky na téma hypochondři), ostatní byly jen slabým průměrem. Naprosto kýčovité byly ale poslední povídky na téma dovolená (Parohy na kole, Ruty šuty Arizona, a Řecko není všechno). Poslední jmenovaná byla obzvlášť šílená. Ale asi to byl záměr, aby divák mohl po těch x- týdnech, co se povídky "3 plus 1 s M. Donutilem" staly páteří úterního vysílání veřejnoprávní televize, vydechnout a říci si: "..Konečně je tady konec... " ()

slunicko2

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nudní novodobí Bakaláři. Skvělé herectví Miroslava Donutila se v těchto drobných Mistra nepříliš hodných etudách neskví, ba místy ani neprojevuje. Krátké snad i vtipné skeče jsou roztaženy na přenudných 25 minut naplněných vycpávkovou vatou prázdných dialogů a pomalých záběrů; to by bylo, abychom nedokázali naplnit celovečerní formát, co kluci? Pane Donutile, máte to zapotřebí? ()

henrykz

Miroslav Donutil se nevnucuje a má příjemné vystupování. Je charismatický, působí sympaticky a své role umí zahrát. Tento pořad mám rád já i moje mamka. Přiznávám, že některé epizody jsou slabší (hoodně), ale jinak se jedná o vyrovnaný cyklus. Zpestřením jsou i různí herci a ne jako v Comebacku, kde tu vedlejší roli hraje vždy jeden herec. ()

• Na konci epizody se v televizi objevuje Pavel Trávníček a zpívá píseň „Nando, Ty jsi ta myš fórová“, partnerku na obrazovce mu dělá Leona Machálková. Když posléze není televize v záběru, ozve se v ženském zpívaném partu místo Machálkové hlas Dagmar Patrasové. Je to proto, že zde byl použit playback z pořadu V Praze bejvávalo blaze (od r. 1992), kde danou píseň zpívala s Trávníčkem právě Patrasová. (cundak)
  • Díl se natáčel ve Špindlerově Mlýně. (TomasSlach)
  • V povídce je použita stejná melodie, jakou můžeme slyšet v epizodě Hadí tanec (2005) seriálu Oběti (od r. 1999), když Vladimír kouká v televizi na erotickou scénu. (Nick321)