Ordinácia v ružovej záhrade (TV seriál)

Drama / Romantický / Rodinný

Slovensko, 2007, 50 min

Zuzana Fialová, Jozef Vajda, Tomáš Maštalír, Zdena Studenková, Stanislav Dančiak, František Kovár, Michaela Mikulášová-Čobejová, Emília Vášáryová, Zuzana Kronerová, Ady Hajdu, Monika Hilmerová, Gabriela Dzuríková, Emil Horváth ml., Veronika Paulovičová, Katka Zatovičová, Soňa Norisová, Silvia Petöová, Vladimír Jedľovský, Maroš Kramár, Marián Slovák, Zuzana Kanócz, Táňa Radeva, Ján Greššo, Alexander Bárta, Andrea Karnasová, Matej Landl, Ľuboš Kostelný, Csongor Kassai, Zita Furková, Yveta Blanarovičová, Přemysl Boublík, Štefan Bučko, Božidara Turzonovová, Juraj Hrčka, Richard Stanke, Leopold Haverl, Slávka Halčáková, Peter Kočiš, Danica Jurčová, Stano Král, Vilma Jamnická, Dušan Jamrich, Elena Podzámska, Marianna Ďurianová, Dušan Cinkota, Helena Krajčiová, Kamil Mikulčík, Juraj Mokrý, Stanislav Štepka, Ivo Gogál, Ján Gallovič, Miloslav Kráľ, Nela Pocisková, Vlastimil Harapes, Marian Labuda st., Ján Króner ml., Soňa Valentová, Petra Polnišová, Lukáš Latinák, Daniel Bambas, Michaela Szöcsová, Tibor Vokoun, Zuzana Konečná, Dana Košická, Jaroslav Mottl, Henrieta Mičkovicová, Miroslav Noga, Marek Majeský, Juraj Kemka, Martin Trnavský, Martin Mňahončák, Martin Hronský, Lenka Košická, Ján Alžbetkin, Michal Nemtuda, Daniela Šinkorová, Petra Vajdová, Karin Haydu, Judita Hansman, Szidi Tobias, Jana Geišbergová-Oľhová, Ľudmila Mandžárová, Rastislav Rogel, Eva Sakálová, Michal Rovňák, Rebeka Poláková, Zuzana Haasová, Michal Kubovčík, Emma Tarageľová, Lucia Molnárová, Petra Molnárová, Boris Farkaš, Barbora Švidraňová, Zuzana Vačková, Dominika Žiaranová, Jan Révai, Kristína Turjanová, Daniel Fischer, Juraj Ďuriš, Ján Zachar, Mara Lukama, Marek Geišberg, Kamila Magálová, Zuzana Porubjaková, Andrea Kerestešová, Vanesa Antovská, Ivica Sláviková, Táňa Pauhofová, Kristína Farkašová-Tormová, Gabriela Škrabáková-Kreutz, Eva Rysová, Szilvia Kiss, Peter Gábor, Jana Wágnerová, Monika Radványiová, Ján Jackuliak, Oľga Belešová, Adriana Geričová, Daniela Gudabová, Martin Hudec, Michaela Hrbáčková, Alexandra Palatinusová, Andrej Anderko, Naďa Uličná, Attila Bocsárszky, Dáša Rúfusová-Mojžišová, Štefan Richtárech, Mária Breinerová-Mačáková, Róbert Laurinec, Ivana Kuxová, Dana Pribullová, Ľubomír Paulovič, Marián Prevendarčík, Michal Monček, Mária Jedlovská, Alena Pajtinková, Daniela Kuffelová, Ivan Martinka, Lucia Párnická, Peter Rúfus, Ingrid Ištóková, Jana Zvaríková, Zuzana Moravcová, Mojmír Caban, Peter Bzdúch, Filip Lenárth, Kristína Svarinská, Jozef Švoňavský, Anton Živčic, Lucia Adamcová, Andrea Martvoňová, Helena Húsková, Zuzana Dančiaková, Anna Maľová, Anton Vaculík, Lucia Lapišáková, Táňa Kulíšková, Lena Košická, Ivan Romančík st., Marián Mitaš, Juraj Predmerský, Kamil Kollárik, Petra Langová, Edita Borsová, Karol Čálik, Peter Trník, Elena Faguľová-Petrovická, Viera Pavlíková, Ivo Hlaváček, Dagmar Bruckmayerová, Juraj Nvota, Eva Pavlíková, Viera Strnisková, Richard Klvač, Anita Szvrcsek, Marta Rašlová, Lucia Fričová, Alfréd Swan, Branislav Bystriansky, Roman Matisko, Gabriela Dolná, Ondřej Daniš, Žofia Martišová, Laura Kovalová, Henrieta Jančišinová, Valéria Paldiová, Ivan Béla Vojtek, Dorota Nvotová, Mirka Partlová, Juraj Haviar, Vlado Černý, Elena Kolek Spaskov, Dagmar Dianová, Lujza Schrameková Garajová, Ján Lupták, Alena Michalidesová, Eva Večerová, Lukáš Dóza, Pavol Lančarič, Vladimír Minarovič, Eva Hlaváčová, Silvia Donová, Viera Štepová, Michal Lukáč, Jarmila Karasová, Miroslav Trnavský, Ladislav Kerata, Milena Minichová, Helena Geregová, Jana Valocká, Ján Topľanský, Marta Žuchová, Jozef Dóczy, Beáta Dubielová, Michaela Drotárová, Miroslav Málek, Zuzana Kapráliková, Ingrid Hanzelová Slobodová, Renáta Ryníková, Ján Slezák, Zuzana Frenglová, Zuzana Kováčová, Laco Hrušovský, Pavol Šajmovič, Jozef Kapec, Vanda Hoffstädterová, Dominika Kaclerová, Zuzana Polonská, Zuzana Mauréry, Vlado Zboroň, Lucia Vráblicová, Miroslava Dríňová, Pavol Topoľský, Karol Trnka, Vanda Ružičková, Ján Tréger, Zuzana Kyzeková, Boris Zachar, Števo Martinovič, Petra Bubeníková, Barbora Chlebcová, Jana Dobiášová, Katarína Križanová, Lukáš Frlajs, Gregor Hološka, Marián Labuda ml., Juraj Rašla, Vít Bednárik, Juraj Ďurdiak, Dušan Kaprálik, Tomáš Lamoš, Lucia Siposová, Réka Derzsiová, Jarmila Hittnerová, Martin Nahálka, Júlia Horváthová, Klára Dubovicová, Ľubomír Burgr, Jana Pilzová, Zuzana Skopálová, Ingrid Filanová-Žirková, Ivan Šándor, Michaela Majerníková, Peter Krajčovič, Dejan Krajčovič, Branislav Matuščin, Andrea Kvašňovská, František Balog, Edita Mária Hrehušová, Jana Lieskovská, Vladimír Sadílek, Darina Vašíčková, Dagmar Sanitrová, Jana Kopsová, Michal Gazdík, Lukáš Pišta, Emanuel Hason, Marián Balog, Ladislav Kočan, Dominika Kleisová, Vladimír Bartoň, Gustáv Herényi, Martina Šimkovičová, Zuzana Kocúriková, Branislav Deák, Karin Olasová, Eva Urbaníková, Jakub Rybárik, Erik Ollé, Lenka Barilíková Spišáková, Peter Šimun, Helena Moravanská, Adam Hílek, Adriana Totíková, Vladimír Kittler, Linda Zemánková, Imre Boráros, Martin Fratrič, Martin Horňák, Roman Féder, Peter Gecík, Ján Mistrík, Ľubica Očková, Mária Landlová, Boris Bačík, Robert Kobezda, Miloš Bubán, Marcel Ochránek, Petra Bošanská, Ladislav Konrád, Radoslav Kuric, Katarína Šafaříková, Lucia Butašová, Ján Koleník, Sahraa Karimi, Milada Rajzíková, Jakub Gogál, Anikó Vargová, Nataša Gräffingerová-Kulíšková, Ľubica Mruškovičová, Pavol Ďuricha, Pavol Klimašovský, Katarína Orbanová, Miloslava Duka, Erika Havasiová, Martina Michalcová, Milan Malinovský, Juraj Loj, Erik Peťovský, Marián Andrísek, Henrieta Kecerová, Vladena Škorvagová, Jevgenij Libezňuk, Anna Višňovská, Renáta Rundová, Ľubko Veselský, Laura Hritzová, Jana Gavačová, Elena Vacvalová, Dagmar Lakčevič, Jozef Fila, Gabriela Marcinková, Igor Šimeg, Oľga Solárová, Dušan Szabó, Stanislav Staško, Albín Medúz, Andrej Pachinger, Igor Čillík, Barbora Zamišková, Roman Fratrič, František Javorský, Patrik Vyskočil, Andrej Kováč, Roman Poláčik, Martin Zatovič, Michaela Kapráliková, Martin Petrenko
  • vincent

Prejavom arogancie a namyslenosti, ci pocitu, ze som elita v nejakom smere je travenie casu niecim, co viem, ze ma nezaujima a nasledne to riadne skritizujem (i ked je jasne, ze kritiku som mal pripravenu este predtym ako som s tym vobec zacal). Na akeho boha pozerate rodine serialy, ak vas nezaujimaju. Dobre viete o co v takychto serialoch ide, ako su stavane, ako su natacane (konkretne tento dost narychlo, co vidiet hlavne v zle natocenych zaberoch, ktore si niekto musel vsimnut, no neopravil ich. Myslim konkretne trciaci mikrofon na vrchu zaberov). Tak na co to pozerate? To je ako ist na film s nazvom Kong Kong a potom sa stazovat, ze tam pobiehala obrovska digitalna opica. Dajte sa vypchat. Suhlasim s tronom, ta papucovka ma nieco do seba. Nie nevyhnutne ale neuskodi. Ako chrumanie slanych tyciniek, pri sledovani telky.(13.12.2007)

• mikhail

Seriál založený na korporátnej licencii...taký je aj výsledok. Pozrieť si remake naozaj kvalitného filmu, alebo dobrú divadelnú hru s novým obsadením...OK. Ale načo pozerať seriál, ktorý už bol podpriemerný v originále a teraz sa točí jeho stá nacionalizovaná verzia? Toto jednoducho nemôžem prehruznúť a je mi len ľúto tej časti kvalitných hercov (Kronerová, Studenková, Norisová, Furková, Horváth ml., Haverl), ktorí v tomto braku musia hrať (hodnotenie sa netýka ich).(17.12.2010)

• Gardenboy

Preboha povie mi niekto ako je možné remakeovať seriál, ktorý už bez tak nemá veľkú sledovanosť a je to sám o sebe sračka? Žeby snaha ukázať, že sa dá kelsnúť ešte nižšie? Ľudia to sledujú asi preto, lebo NIČ LEPŠIE NEDOKÁŽEME VYPRODUKOVAŤ a nie preto, lebo to je dobré ... kriste zobuďte sa! Toto nie je cesta! Veď je to nuda a hovadina na pohľadanie ... ešte aj tá mafstory je lepšia ako tento pokus ... ehm ... o drámu. To nemá s umením a vôbec s nejakým príbehom a už vôbec nie so životom ako takým nič spoločné. Ťažko uveriť, že napríkald taký ťažko prehrávajúci Vajda hral síce v televíznom, no aj tak perfektnom Konci veľkých prázdnin ...(19.3.2008)

• jasiska

Lúbi sa mi Maštalír a Kronerová. Ostatní herci ma buď neoslovili, alebo sú úplne nanič. Dej tiež poslabší, dialógy ešte horšie. Neviem, kde autori prišli na to, že v slovenčine požívame pred vzťažnými zámenami slovo "že", ale variácie na vetu: "Neviem, že čo mám robiť"..., sa vyskytujú asi každých päť minút, a keby seriál sám o sebe nebol dosť namáhavý, tak toto samé by ma zmohlo. Dve hviezdičky dávam len z neobjektívneho popudu oceniť slovenskú tvorbu.(28.8.2007)

• nenio

no včera 19 februára som kukal ordináciu aj Panelák. Ordinácia má tieto chyby. 1. Hrôzostrašne monotónna hudba, ktorá je príliš hlasná, čo dopredu degraduje všetko ostatné. Neviem, ale mne to pripadalo ako jedná melódia, furt tá debilná melódia dokolečka, terrible. 2. Žiadne zaujímavé zápletky, že Gregorovi umrela pacientka, že Kamila má rizikové tehotenstvo, že do noble baru dali hrací automat? Už aj latinské telenovely majú lepšiu fabulu. 3. Rentgen vytlačený na papieri?! XIXIXIXIXIXI cha cha 4. Tá komisia, proste smiešne, 5. Mňa porazí ak tá ryšavka sa stane gamblerkou. 6. O čom to vôbec bolo ?!!! A jedna hviezda, za to že sa občas zasmejem. 24. februára, zase som to kukal. 1. Tá hudba je klavír a je akoby pred smrťou. Hudobník má depky a na druhého nemajú, pretože studenková zobrala všetky peniaze. 2. Čo sa stalo s automatom 3. Dialógy sú ozaj ako na hviezdoslavou kubín 4. Dúfam, že tá mladá či Halčáková ukáže kozy, bo inak to vymývanie mozgov. 5. Posledná scéna - no hotové kráľovstvo.(6.2.2009)

• - Jednou z najsledovanejších epizód bola tá, v ktorej sa ako letuška objavila populárna a zároveň škandálmi opradená moderátorka hlavnej spravodajskej relácie Markízy Marianna Ďurianová. (pravo)

• - Pri natáčaní sa stretli aj bývalí manželia Zdena Studenková a režisér Stanislav Párnický. (pravo)

• - Scenáristkou seriálu sa stala aj mladá študentka televíznej dramaturgie Zuzana Dzurindová - ide o dcéru expremiéra Mikuláša Dzurindu. (pravo)