Ordinácia v ružovej záhrade (TV seriál)

Drama / Romantický / Rodinný

Slovensko, 2007, 50 min

Zuzana Fialová, Jozef Vajda, Tomáš Maštalír, Zdena Studenková, Stano Dančiak, František Kovár, Michaela Mikulášová-Čobejová, Emília Vášáryová, Zuzana Kronerová, Ady Hajdu, Monika Hilmerová, Gabriela Dzuríková, Emil Horváth ml., Veronika Paulovičová, Katka Zatovičová, Soňa Norisová, Silvia Petöová, Vladimír Jedľovský, Maroš Kramár, Marián Slovák, Zuzana Kanócz, Táňa Radeva, Ján Greššo, Alexander Bárta, Andrea Karnasová, Matej Landl, Ľuboš Kostelný, Csongor Kassai, Zita Furková, Yvetta Blanarovičová, Přemysl Boublík, Štefan Bučko, Božidara Turzonovová, Juraj Hrčka, Richard Stanke, Leopold Haverl, Slávka Halčáková, Peter Kočiš, Danica Jurčová, Stano Král, Vilma Jamnická, Dušan Jamrich, Elena Podzámska, Marianna Ďurianová, Dušan Cinkota, Helena Krajčiová, Kamil Mikulčík, Juraj Mokrý, Stanislav Štepka, Ivo Gogál, Ján Gallovič, Miloslav Kráľ, Nela Pocisková, Vlastimil Harapes, Marián Labuda st., Ján Kroner ml., Soňa Valentová, Petra Polnišová, Lukáš Latinák, Daniel Bambas, Michaela Szöcsová, Tibor Vokoun, Zuzana Konečná, Dana Košická, Jaroslav Mottl, Henrieta Mičkovicová, Miroslav Noga, Marek Majeský, Juraj Kemka, Martin Trnavský, Martin Mňahončák, Martin Hronský, Lenka Košická, Ján Alžbetkin, Michal Nemtuda, Daniela Šinkorová, Petra Vajdová, Karin Haydu, Judita Hansman, Szidi Tobias, Jana Oľhová, Ľudmila Mandžárová, Rastislav Rogel, Eva Sakálová, Michal Rovňák, Rebeka Poláková, Zuzana Haasová, Michal Kubovčík, Emma Tarageľová, Lucia Bugalová, Petra Molnárová, Boris Farkaš, Barbora Švidraňová, Zuzana Vačková, Dominika Žiaranová, Jan Révai, Kristína Turjanová, Daniel Fischer, Juraj Ďuriš, Ján Zachar, Mara Lukama, Marek Geišberg, Kamila Magálová, Zuzana Porubjaková, Andrea Kerestešová, Vanesa Antovská, Ivica Sláviková, Táňa Pauhofová, Kristína Farkašová-Tormová, Gabriela Škrabáková-Kreutz, Eva Rysová, Szilvia Kiss, Peter Gábor, Jana Wágnerová, Monika Radványiová, Ján Jackuliak, Oľga Belešová, Adriana Geričová, Daniela Gudabová, Martin Hudec, Michaela Hrbáčková, Alexandra Palatinusová, Andrej Anderko, Naďa Uličná, Attila Bocsárszky, Dáša Rúfusová-Mojžišová, Štefan Richtárech, Mária Breinerová-Mačáková, Róbert Laurinec, Ivana Kuxová, Daniela Pribullová, Ľubomír Paulovič, Marián Prevendarčík, Michal Monček, Mária Jedlovská, Alena Pajtinková, Daniela Kuffelová, Ivan Martinka, Lucia Párnická, Peter Rúfus, Ingrid Ištóková, Jana Zvaríková, Zuzana Moravcová, Mojmír Caban, Peter Bzdúch, Filip Lenárth, Kristína Svarinská, Jozef Švoňavský, Anton Živčic, Lucia Adamcová, Andrea Martvoňová, Helena Húsková, Zuzana Dančiaková, Anna Maľová, Anton Vaculík, Lucia Lapišáková, Táňa Kulíšková, Lena Košická, Ivan Romančík st., Marián Mitaš, Juraj Predmerský, Kamil Kollárik, Petra Langová, Edita Borsová, Karol Čálik, Peter Trník, Elena Petrovická, Viera Pavlíková, Ivo Hlaváček, Dagmar Bruckmayerová, Juraj Nvota, Eva Pavlíková, Viera Strnisková, Richard Klvač, Anita Szvrcsek, Marta Rašlová, Lucia Fričová, Alfréd Swan, Branislav Bystriansky, Roman Matisko, Gabriela Dolná, Ondřej Daniš, Žofia Martišová, Laura Kovalová, Henrieta Jančišinová, Valéria Paldiová, Ivan Béla Vojtek, Dorota Nvotová, Mirka Partlová, Juraj Haviar, Vlado Černý, Elena Kolek Spaskov, Dagmar Dianová, Lujza Schrameková Garajová, Ján Lupták, Alena Michalidesová, Eva Večerová, Lukáš Dóza, Pavol Lančarič, Vladimír Minarovič, Eva Hlaváčová, Silvia Donová, Viera Štepová, Michal Lukáč, Jarmila Karasová, Miroslav Trnavský, Ladislav Kerata, Milena Minichová, Helena Geregová, Jana Valocká, Ján Topľanský, Marta Žuchová, Jozef Dóczy, Beáta Dubielová, Michaela Drotárová, Miroslav Málek, Zuzana Kapráliková, Ingrid Hanzelová Slobodová, Renáta Ryníková, Ján Slezák, Zuzana Frenglová, Zuzana Kováčová, Laco Hrušovský, Pavol Šajmovič, Jozef Kapec, Vanda Hoffstädterová, Dominika Kaclerová, Zuzana Polonská, Zuzana Mauréry, Vlado Zboroň, Lucia Vráblicová, Miroslava Dríňová, Pavol Topoľský, Karol Trnka, Vanda Ružičková, Ján Tréger, Zuzana Kyzeková, Boris Zachar, Števo Martinovič, Petra Bubeníková, Barbora Chlebcová, Jana Dobiášová, Katarína Križanová, Lukáš Frlajs, Gregor Hološka, Marián Labuda ml., Juraj Rašla, Vít Bednárik, Juraj Ďurdiak, Dušan Kaprálik, Tomáš Lámoš, Lucia Siposová, Réka Derzsiová, Jarmila Hittnerová, Martin Nahálka, Júlia Horváthová, Klára Dubovicová, Ľubomír Burgr, Jana Pilzová, Zuzana Skopálová, Ingrid Filanová-Žirková, Ivan Šándor, Michaela Majerníková, Peter Krajčovič, Dejan Krajčovič, Branislav Matuščin, Andrea Kvašňovská, František Balog, Edita Mária Hrehušová, Jana Lieskovská, Vladimír Sadílek, Darina Vašíčková, Dagmar Sanitrová, Jana Kopsová, Michal Gazdík, Lukáš Pišta, Emanuel Hason, Marián Balog, Ladislav Kočan, Dominika Kleisová, Vladimír Bartoň, Gustáv Herényi, Martina Šimkovičová, Zuzana Kocúriková, Braňo Deák, Karin Olasová, Eva Urbaníková, Jakub Rybárik, Erik Ollé, Lenka Barilíková Spišáková, Peter Šimun, Helena Moravanská, Adam Hílek, Adriana Totíková, Vladimír Kittler, Linda Zemánková, Imre Boráros, Martin Fratrič, Martin Horňák, Roman Féder, Peter Gecík, Ján Mistrík, Ľubica Očková, Mária Landlová, Boris Bačík, Robert Kobezda, Miloš Bubán, Marcel Ochránek, Petra Bošanská, Ladislav Konrád, Radoslav Kuric, Katarína Šafaříková, Lucia Butašová, Ján Koleník, Sahraa Karimi, Milada Rajzíková, Jakub Gogál, Anikó Vargová, Nataša Gräffingerová-Kulíšková, Ľubica Mruškovičová, Pavol Ďuricha, Pavol Klimašovský, Katarína Orbanová, Miloslava Duka, Erika Havasiová, Martina Michalcová, Milan Malinovský, Juraj Loj, Erik Peťovský, Marián Andrísek, Henrieta Kecerová, Vladena Škorvagová, Jevgenij Libezňuk, Anna Višňovská, Renáta Rundová, Ľubko Veselský, Laura Hritzová, Jana Gavačová, Elena Vacvalová, Dagmar Lakčevič, Jozef Fila, Gabriela Marcinková, Igor Šimeg, Oľga Solárová, Dušan Szabó, Stanislav Staško, Albín Medúz, Andrej Pachinger, Igor Čillík, Barbora Zamišková, Roman Fratrič, František Javorský, Patrik Vyskočil, Andrej Kováč, Roman Poláčik, Martin Zatovič, Michaela Kapráliková, Martin Petrenko
  • pijavica

Zo zvedavosti som si počas prestávky vo futbale (ME 2008) prepol na toľko diskutovaný seriál. Vyššia moc zariadila, aby som zachytil pána ministra financií a jeho kázanie o eure - tých pár minút jeho vystúpenia by bohate stačilo na špeciálne vydanie niektorého humoristického časopisu (veď aj to je spôsob ako propagovať euro, nie?). So sebazaprením (alebo zo šoku?) som daný diel dopozeral do konca, a mám pocit, že som videl v podstate celý seriál. Napriek krátkemu trvaniu vo mne stihol vyvolať ťažkú existenciálnu krízu s leitmotívom "Kde to vlastne (preboha) žijem?", keď niečo také prvoplánové a (nebojím sa povedať) amatérske dokáže pritiahnuť k obrazovkám toľko ľudí (vrátane mojich blízkych). Ešteže po rokoch ostane "Ordinácia" zapísaná iba v rebríčkoch sledovanosti, a nie v pamäti divákov...(alebo je to naopak, ešte tragickejšie?...)(26.6.2008)

Nadávať na tento seriál, ktorý rozhodne nie je úplnou scenáristickou prehrou (a oproti latino a americkým telenovelám je to na Emmy) a herci (hlavne stredná a staršia generácia, ale aj Maštaliar, Kostolný a Kanóczka sa snažia) podávajú na televíziu nadštandardné výkony, je rovnako snobské ako nadávať na americké filmy, že sa v nich len strieľa a teenageri pojedajú výkaly. Tron to vystihol: je to papučová kultúra. A v rámci nej je to štandardná kvalita. Nesledujem pravidelne, ale keď tu a tam niečo zachytím, nikdy nemám pocit nepatričnosti či trápnosti. A v mojom okolí to sledujú všetky ženy a nevedia si to vynachváliť. Každému, čo jeho jest. Ja mám Deadwood, frajerka a sestra Ordináciu. ;-)(26.3.2008)

Nie som fanúšik seriálov - podľa mňa sa jedná o zlodejov času. Tento seriál nepozerám ako celok, ale mal som možnosť vidieť z neho "náhodne" množstvo minút. Je tu celá plejáda dobrých slovenských hercov - dokonca starých klasikov, ktorí podávajú slušné výkony. Preto nechápem tie vyslovené zatracovania (toto sa z ďaleka nedá porovnávať so stupiditou importovanou z Lat. Ameriky) a na vyrovnanie stavu, a tak trocha z trucu dávam až 4 *.(17.6.2009)

• zdepapepa

Vážení a milí odpadisti, přiznejme si to - zas taková hrůza to není. Ne na poměry ostatní filmové tvorby TV Nova. Ne na poměry ostatní programové volby TV Nova (ano, koukám se na tebe, zástupe tupých a nudných telenovel). V kontrastu se vším ostatním to ale prohrává na celé čáře. Nova zdegenerovala českou televizní diváckou obec na stádo tupých ovcí, takže i když jim naservíruje tohle patřičně vyleštěné hovno (jeslti se leští herci poměrně drahou výpravou nebo se leští hereckým obsazením absence nějakého uvěřitelného scénáře, to si přeberte sami), všichni to berou jako událost roku. Pominul bych to, kdyby na to lidi koukali jako na odreagovačku k, řekněme, žehlení prádla, ale oni se o tom pak lidi baví, takže evidentně dávají bedlivě pozor. A co je nejhorší - sousední komerční Prima se veze na téhle vlně a nesnaží se moc zvednout úroveň. A až se k nim přidá i Česká televize, pak už bude na vše pozdě...(8.11.2010)

• chalp

Tu sa aspoň pekne ukazuje, že aj naša “najvyššia“ herecká smotánka nevidela herectvo či charizmu ani z rýchliku.Na naše pomery možno priemer, ale holt tvorcovia musia rátať s tým, že sme konzumenti nie len slovenskej tvorby ale aj zahraničnej oproti ktorej nemá ani tú najmenšiu šancu.Prispôsobovať by sa nemal divák, ale naopak!(22.2.2008)

• - Scenáristkou seriálu sa stala aj mladá študentka televíznej dramaturgie Zuzana Dzurindová - ide o dcéru expremiéra Mikuláša Dzurindu. (pravo)

• - Pri natáčaní sa stretli aj bývalí manželia Zdena Studenková a režisér Stanislav Párnický. (pravo)

• - Jednou z najsledovanejších epizód bola tá, v ktorej sa ako letuška objavila populárna a zároveň škandálmi opradená moderátorka hlavnej spravodajskej relácie Markízy Marianna Ďurianová. (pravo)