Ordinácia v ružovej záhrade (TV seriál)

Drama / Romantický / Rodinný

Slovensko, 2007, 50 min

Zuzana Fialová, Jozef Vajda, Tomáš Maštalír, Zdena Studenková, Stanislav Dančiak, František Kovár, Michaela Mikulášová-Čobejová, Emília Vášáryová, Zuzana Kronerová, Ady Hajdu, Monika Hilmerová, Gabriela Dzuríková, Emil Horváth ml., Veronika Paulovičová, Katka Zatovičová, Soňa Norisová, Silvia Petöová, Vladimír Jedľovský, Maroš Kramár, Marián Slovák, Zuzana Kanócz, Táňa Radeva, Ján Greššo, Alexander Bárta, Andrea Karnasová, Matej Landl, Ľuboš Kostelný, Csongor Kassai, Zita Furková, Yvetta Blanarovičová, Přemysl Boublík, Štefan Bučko, Božidara Turzonovová, Juraj Hrčka, Richard Stanke, Leopold Haverl, Slávka Halčáková, Peter Kočiš, Danica Jurčová, Stano Král, Vilma Jamnická, Dušan Jamrich, Elena Podzámska, Marianna Ďurianová, Dušan Cinkota, Helena Krajčiová, Kamil Mikulčík, Juraj Mokrý, Stanislav Štepka, Ivo Gogál, Ján Gallovič, Milo Kráľ, Nela Pocisková, Vlastimil Harapes, Marián Labuda st., Ján Kroner ml., Soňa Valentová, Petra Polnišová, Lukáš Latinák, Daniel Bambas, Michaela Szöcsová, Tibor Vokoun, Zuzana Konečná, Dana Košická, Jaroslav Mottl, Henrieta Mičkovicová, Miroslav Noga, Marek Majeský, Juraj Kemka, Martin Trnavský, Martin Mňahončák, Martin Hronský, Lenka Košická, Ján Alžbetkin, Michal Nemtuda, Daniela Šinkorová, Petra Vajdová, Karin Haydu, Judita Hansman, Szidi Tobias, Jana Oľhová, Ľudmila Mandžárová, Rasťo Rogel, Eva Sakálová, Michal Rovňák, Rebeka Poláková, Zuzana Haasová, Michal Kubovčík, Emma Tarageľová, Lucia Bugalová, Petra Molnárová, Boris Farkaš, Barbora Švidraňová, Zuzana Vačková, Dominika Žiaranová, Jan Révai, Kristína Turjanová, Daniel Fischer, Juraj Ďuriš, Ján Zachar, Mara Lukama, Marek Geišberg, Kamila Magálová, Zuzana Porubjaková, Andrea Růžičková, Vanesa Antovská, Ivica Sláviková, Táňa Pauhofová, Kristína Farkašová-Tormová, Gabriela Škrabáková-Kreutz, Eva Rysová, Szilvia Kiss, Peter Gábor, Jana Wágnerová, Monika Radványiová, Ján Jackuliak, Oľga Belešová, Adriana Geričová, Daniela Gudabová, Martin Hudec, Michaela Hrbáčková, Alexandra Palatinusová, Andrej Anderko, Naďa Uličná, Attila Bocsárszky, Dáša Rúfusová-Mojžišová, Štefan Richtárech, Mária Breinerová-Mačáková, Róbert Laurinec, Ivana Kuxová, Daniela Pribullová, Ľubomír Paulovič, Marián Prevendarčík, Michal Monček, Mária Jedľovská, Alena Pajtinková, Daniela Kuffelová, Ivan Martinka, Lucia Párnická, Peter Rúfus, Ingrid Ištóková, Jana Zvaríková, Zuzana Moravcová, Mojmír Caban, Peter Bzdúch, Filip Lenárth, Kristína Svarinská, Jozef Švoňavský, Anton Živčic, Lucia Adamcová, Andrea Martvoňová, Helena Húsková, Zuzana Dančiaková, Anna Maľová, Anton Vaculík, Lucia Lapišáková, Táňa Kulíšková, Lena Košická, Ivan Romančík st., Marián Mitaš, Juraj Predmerský, Kamil Kollárik, Petra Langová, Edita Borsová, Karol Čálik, Peter Trník, Elena Petrovická, Viera Pavlíková, Ivo Hlaváček, Dagmar Bruckmayerová, Juraj Nvota, Eva Pavlíková, Viera Strnisková, Richard Klvač, Anita Szvrcsek, Marta Rašlová, Lucia Fričová, Alfréd Swan, Braňo Bystriansky, Roman Matisko, Gabriela Dolná, Ondřej Daniš, Žofia Martišová, Laura Kovalová, Henrieta Jančišinová, Valéria Paldiová, Ivan Béla Vojtek, Dorota Nvotová, Mirka Gális Partlová, Juraj Haviar, Vlado Černý, Elena Kolek Spaskov, Dagmar Dianová, Lujza Schrameková Garajová, Ján Lupták, Alena Michalidesová, Eva Večerová, Lukáš Dóza, Pavol Lančarič, Vladimír Minarovič, Eva Hlaváčová, Silvia Donová, Viera Štepová, Michal Lukáč, Jarmila Karasová, Miroslav Trnavský, Ladislav Kerata, Milena Minichová, Helena Geregová, Jana Valocká, Ján Topľanský, Marta Žuchová, Jozef Dóczy, Beáta Dubielová, Michaela Drotárová, Miroslav Málek, Zuzana Kapráliková, Ingrid Hanzelová Slobodová, Renáta Ryníková, Ján Slezák, Zuzana Frenglová, Zuzana Kováčová, Laco Hrušovský, Pavol Šajmovič, Jozef Kapec, Vanda Hoffstädterová, Dominika Kaclerová, Zuzana Polonská, Zuzana Mauréry, Vlado Zboroň, Lucia Vráblicová, Miroslava Dríňová, Pavol Topoľský, Karol Trnka, Vanda Ružičková, Ján Tréger, Zuzana Kyzeková, Boris Zachar, Štefan Martinovič, Petra Bubeníková, Barbora Chlebcová, Jana Dobiášová, Katarína Križanová, Lukáš Frlajs, Gregor Hološka, Marián Labuda ml., Juraj Rašla, Vít Bednárik, Juraj Ďurdiak, Dušan Kaprálik, Tomáš Lámoš, Lucia Siposová, Réka Derzsiová, Jarmila Hittnerová, Martin Nahálka, Júlia Horváthová, Klára Dubovicová, Ľubomír Burgr, Jana Pilzová, Zuzana Skopálová, Ingrid Filanová-Žirková, Ivan Šándor, Michaela Majerníková, Peter Krajčovič, Dejan Krajčovič, Branislav Matuščin, Andrea Kvašňovská, František Balog, Edita Mária Hrehušová, Jana Lieskovská, Vladimír Sadílek, Darina Vašíčková, Dagmar Sanitrová, Jana Kopsová, Michal Gazdík, Lukáš Pišta, Emanuel Hason, Marián Balog, Ladislav Kočan, Dominika Kleisová, Vladimír Bartoň, Gustáv Herényi, Martina Šimkovičová, Zuzana Kocúriková, Braňo Deák, Karin Olasová, Eva Twardziková, Jakub Rybárik, Erik Ollé, Lenka Barilíková Spišáková, Peter Šimun, Helena Moravanská, Adam Hílek, Adriana Totíková, Vladimír Kittler, Linda Zemánková, Imre Boráros, Martin Fratrič, Martin Horňák, Roman Féder, Peter Gecík, Ján Mistrík, Ľubica Očková, Mária Landlová, Boris Bačík, Robert Kobezda, Miloš Bubán, Marcel Ochránek, Petra Bošanská, Ladislav Konrád, Radoslav Kuric, Katarína Šafaříková, Lucia Butašová, Ján Koleník, Sahraa Karimi, Milada Rajzíková, Jakub Gogál, Anikó Vargová, Nataša Gräffingerová-Kulíšková, Ľubica Mruškovičová, Pavol Ďuricha, Pavol Klimašovský, Katarína Orbanová, Miloslava Duka, Erika Havasiová, Martina Michalcová, Milan Malinovský, Juraj Loj, Erik Peťovský, Marián Andrísek, Heňa Kecerová, Vladena Škorvagová, Jevgenij Libezňuk, Anna Višňovská, Renáta Rundová, Ľubko Veselský, Laura Hritzová, Jana Gavačová, Elena Vacvalová, Dagmar Lakčevič, Jozef Fila, Gabriela Marcinková, Igor Šimeg, Oľga Solárová, Dušan Szabó, Stanislav Staško, Albín Medúz, Andrej Pachinger, Igor Čillík, Barbora Zamišková, Roman Fratrič, František Javorský, Patrik Vyskočil, Andrej Kováč, Roman Poláčik, Martin Zatovič, Michaela Kapráliková, Martin Petrenko
  • Makky

Vzťahy sú donekonečna prepletené a komplikované, ale na večer počas pracovného týždňa sa na Ordináciu dá pozerať. Kvalita našťastie neklesá na dno úplného odpadu. Niektoré diely síce stoja za hovno, niektorým by som dal naopak celkom dobré hodnotenie. Avšak v poslednej dobe ma stupidita niektorých dialógov dosť dožiera. Časom som však Ordináciu úplne prestal pozerať, keďže to už bolo neúnosné. S tým hereckým obsadením to malo na viac.(21.4.2007)

• pravo

Údesné, neviem koho napadlo, že ak niečo kúpi zo zahraničia a dá tomu nový obal vznikne z toho kvalita. Naozaj neviem, čo by som vytkol tomuto seriálu najskôr, ale najjednoduchšie bode, keď poviem klady- pár hercov ma stabilný príjem, pár kameramanov, režisér a ďalší majú stabilný príjem a predajne satelitov a kablový operátori majú vyššie zisky, pretože človek je tvor televízny, ale nie hlúpy. Nechápem v tomto prípade ešte aj tí herci (Vajda, Studenková, Fialová...) sú strašne nepresvedčiví. Zo zaťatými zubami dávam jednu hviezdičku a proste ani neviem začo. (možno za Fialovú.)(5.9.2007)

• D.I.G

Debilozoidný scenár zachraňujú strašne strašní herci( tých istých desať, ktorí sa na Slovensku používajú všade, lebo iných ani nemáme! ). Spoločne zachraňujú tento skvost slovenskej kinematografie, v tom zmysle že sekerou vyrážajú dieru do dna lode, ktorá sa utopí v mori sračiek, aby ich už nikto nemusel trpieť. Scenár čistý potrat, kýbeľ moču............. Idem radšej natočiť ďaľší diel Hire.................(21.6.2007)

• wayne_79

Chvíľkový nával radosti, že konečne môžem niekde vidieť slovenskích hercov vystriedalo rozčarovanie. Jasné, je to telenovela..nemá veľké umelecké ambície...ale varí sa tu už všetko sto krat prevarené. Niekde by to malo mať koniec. Je však jasné, že Markíza nemá veľký talent na domáce seriály, na rozdiel od konkurenčnej Joj, a preto žmýka z tohoto seriálu, čo to dá.(11.11.2010)

• Tomco

zuza fialova je praveze dost preafektovana..ostatni sa snazia..nemam rad projekty tohto typu, ale aspon sa nieco u nas vyraba..priatelka sleduje kazdu cast a pochvaluje si, preto ma neprekvapuju dost protichodne nazory v hodnoteniach..pre mna dve hviezdy za to, ze dokazem pri tom presediet aj ked ma to za srdce teda vobec nechyta.(5.5.2007)

• - Jednou z najsledovanejších epizód bola tá, v ktorej sa ako letuška objavila populárna a zároveň škandálmi opradená moderátorka hlavnej spravodajskej relácie Markízy Marianna Ďurianová. (pravo)

• - Pri natáčaní sa stretli aj bývalí manželia Zdena Studenková a režisér Stanislav Párnický. (pravo)

• - Scenáristkou seriálu sa stala aj mladá študentka televíznej dramaturgie Zuzana Dzurindová - ide o dcéru expremiéra Mikuláša Dzurindu. (pravo)