13. komnata

• angličtina The 13th Chamber
všechny plakáty
TV spot
Česko, (2006–2024), 265 h 49 min (Minutáž: 25–35 min)

Tvůrci:

Martin Komárek

Režie:

Scénář:

Série(20) / Epizody(610)

Recenze uživatele otík k tomuto seriálu (38)

13. komnata Jana Slabáka (2017) (S13E13)

Rozhodně dobrá komnata! Myslel jsem, že dokument bude o rozdělení Moravanky, ale hlavní část spočívá v odhalení zdravotního handikapu pro hraní na trubku. A posléze i vyprávění o roce 1985, kdy se Moravanka rozpadla, a o komunistickém tlaku na Slabáka, aby přestal s hraním, je rozhodně zajímavé. Poučných a zajímavých 25 minut. Hudební režie: Jan Mudra ()

13. komnata Václava Kolouška (2017) (S13E26)

Velmi zajímavé a poutavé hlavně pro všechny milovníky fotbalu, kteří si Václava Kolouška pamatují z dob jeho vrcholné formy. V dokumentu vedle Václava promluví i jeho životní partnerka, maminka, doktor, kamarádka, trenér Josef Csaplár či bývalý spoluhráč ze Slávie Pavel Kuka. Rozhodně doporučuji všem fotbalovým fanouškům. Hudební režie: Zdeněk Gawlik ()

13. komnata Ivana Haška ml. (2017) (S14E01)

Milý, hezký a bezstresový dokument o synovi slavného fotbalisty, který místo dobře rozjeté kariéry vrcholového sportovce musel čelit nemoci zvané roztroušená skleróza. V dokumentu kromě Ivana Haška ml. mluví jeho brácha, táta, přítelkyně a spoluhráči jako David Bartek či Milan Škoda, své si řekne i Láďa Vízek. Pořadem provází dlouholetý fotbalový komentátor Pavel Čapek a svým typickým (mně tedy na příliš oblíbeným) stylem vede pořad jako fotbalový zápas. Hudební režie: Eva Javůrková ()

13. komnata Báry Vaculíkové (2018) (S15E02)

Klasický díl o dceři Petry Černocké, která měla problémy s příjmem potravy - s bulímií. Nic zásadně zajímavého. ()

13. komnata Ondřeje Suchého (2018) (S15E04)

Velmi zajímavé a hlavně poutavé vyprávění Ondřeje Suchého o jeho životě a problémech jak s uchopením role bráchy slavného Jiřího Suchého a jak se vyrovnat s drogovou závislostí svého syna Marka. Ondřej Suchý je sám o sobě úžasná osobnost a takový je i krátký dokument o něm. ()

13. komnata Gabriely Koukalové (2018) (S15E08)

"Naše Gabča", která mnohé svou otevřeností nasr....., mně ale ne. Knihu jsem nečetl, ani bych nechtěl, bohatě stačí tento dokument, kde uslyšíme jak paní Koukalovou samotnou, tak její maminku i manžela. Prostor nebyl dán druhé straně - trenérům, což ale vzhledem k pojetí pořadu není potřeba. Rozhodně poutavý dokument. Hudební režie: Eva Jarůrková ()

13. komnata Jana Vodňanského (2018) (S15E12)

Ukázkový příklad, jak natočit totálně průměrný a v podstatě nijak oslovitelný dokument o člověku, na kterého už spousta lidí zapomněla. Autorům díky za připomínku, že pan Vodňanský ještě žije, ale jinak jsem se nic moc nedozvěděl. Hudební režie: Eva Javůrková ()

13. komnata Josefa Cardy (2018) (S15E13)

Carda je sympaťák a stejně tak je i sympatické jeho vzpomínání na manželčinu těžkou nemoc a jeho těžké zranění po pádu na žebřík při trhání hrušek. Milý dokumentík. Hudební režie: David Bělohradský ()

13. komnata Jožky Šmukaře (2019) (S15E16)

Jožka Šmukař je sympaťák a takový je i tento dokument. Uvidíme Jožku v práci, navštívíme IKEM, pana profesora Pirka a jeho práci při operaci srdce. Kdo má rád lidovky, bude se mu tento pořad líbit. Hudební režie: Jan Mudra ()

13. komnata Petra Baťka (2019) (S15E18)

O starším z bratrů Batěkových jsem nikdy neslyšel, ale jeho komnata o despotickém a přísném tatínkovi byla rozhodně zajímavá. Dobré otázky, hodně mluveného slova, trochu ukázek z tvorby méně známého herce, spousta fotek z mládí. Rozhodně zajímavé. ()

13. komnata Ireny Budweiserové (2019) (S15E19)

Tradiční 13. komnata se známou zpěvačkou a pro mne neznámou diagnózou panické poruchy. Hezké povídání s příjemným hlasem Václav Žmolíka. Hudební režie: Vlastimil Šimůnek ()

13. komnata Zdeňka Podhůrského (2019) (S15E20)

Hezké povídání o člověku nesmírně nadaném, workoholickém a jistě také úspěšném. Zdeněk nás provede svým onemocněním rakovinou kůže, která jej zasáhla jako mladého začínajícího umělce a provází ho dále celým jeho životem, ale také řekne, čemu všemu se v životě už věnoval. Člověku až z toho zůstává rozum stát. Hudební režie: David Bělohradský ()

13. komnata Ladislava Potměšila (2019) (S15E25)

Láďa mě v životě štěstí na mnoho hezkých rolí a ani jeho polda Majsner nakonec nebyl tak špatný. A tento příjemný a pohodový dokumentík si rozhodně zasloužil. Hudební režie: Simona Oktábcová ()

13. komnata Simony Postlerové (2020) (S16E12)

Průměrný díl série o oblíbené herečce a výborné dabérce, se kterou se život zrovna moc nemazlí. Zajímavý je pohled jak do pracovní, tak osobní části jejího života a pracovního dne. Samozřejmě osud jejího syna je bolestivý, ale je to celé podáno tak nějak nezajímavě. ()

13. komnata Marka Výborného (2020) (S16E22)

Především pro věřícího člověka je tento dokument obrovským povzbuzením a také ukázkou toho, že i slušný člověk dokáže dělat politiku. V době, kdy se každý druhý politik rozvádí, je úžasné vidět, že má někdo i jiné hodnoty než peníze a moc. A je velká škoda, že tak dobří lidé přichází o své blízké. Klobouk dolů před tímto pánem a jeho rodinou. ()

13. komnata Carmen Mayerové (2022) (S18E18)

Takový nic říkající dokument. Jediné, co mě zaujalo, byl objev, že biologickým otcem Carmen je důstojník německé Hitlerovy armády. Spíš podprůměr. ()

13. komnata Radky Fišarové (2024) (S20E19)

Nikterak zvláštní dokument o zpěvačce, která není nikterak mediálně známá, ale má krásný hlas a krásně zpívá. Po narození dítěte u ní vypukla rakovina a bylo to na hraně, zda ji lékaři zachrání. Příjemné povídání, nic extra, pohodka. Hudební režie: Daniel Hnát ()