Živí mrtví

• USA The Walking Dead (více)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Režie:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green (více)

Série(11) / Epizody(177)

Kdo je chodící smrt? Zombie, kam se podíváš, nebo hrstka vyčerpaných lidí v děsuplném prostředí? Zemi ovládly položivé zrůdy. Boj zbytků lidstva o přežití v postapokalyptickém světě může začít. Živí mrtví zachycují příběh skupinky lidí, kteří přežili virovou epidemii, jež změnila většinu lidstva v agresivní zombie. Pod vedením Ricka, který byl ve starém světě policistou, cestují americkou Georgií a snaží se najít nový bezpečný domov. Čím je situace zoufalejší, tím je jejich vůle přežít silnější. Jsou ochotni udělat téměř cokoli, aby zůstali naživu. Jak dlouho si udrží zbytky lidskosti? Zástupce šerifa Rick Grimes se probere z kómatu v opuštěné poničené nemocnici. Zjistí, že zatímco byl v bezvědomí, svět postihla epidemie viru, jenž své oběti nejen zabíjel, ale po smrti z nich udělal zombie, které teď požírají živé lidi. Jeho žena a syn nejsou k nalezení. Rick se od jiného přeživšího doslechne, že prý federální Centrum pro kontrolu nemocí v Atlantě v Georgii vymezilo bezpečnou zónu, kde by možná mohl rodinu najít. Ozbrojí se a vydá na dlouhou nebezpečnou cestu zničenou krajinou. Na kraji Atlanty se opravdu ukrývá jeho žena Lori se synem Carlem. Navíc je s nimi Rickův policejní parťák a nejlepší kamarád Shane, se kterým se však domnělá vdova Lori mezitím zapletla. Našli tu útočiště ve skupině dalších přeživších. Tvoří ji Dale, který vlastní obytný vůz, jenž se stal centrem komunity, sestry Andrea a Amy, Glenn, který dříve roznášel pizzu a teď ho často posílají na nebezpečné mise, a spousta dalších. S Rickem coby neformálním vůdcem se snaží za každou cenu zůstat naživu, i když je mrtví pronásledují na každém kroku. Dokážou si ale udržet při hledání kousku bezpečí a domova lidskost? Nebo se nakonec sami stanou chodícími stroji na přežití, živými mrtvými? (TV Prima)

A.l.a.d.a.r.

Raketový start a od poloviny 1. série do poloviny 3. si to drží svůj standart... Konec třetí série trochu ztrácí svůj nahnilý dech ale podle prvních dílů čtvrté to vypadá že se seriál staví opět na nohy... zatím 4* uvažuji o 5té ale uvidíme jak nám to ožije EDIT: Po probdělé čtvrté sérii nevěřím vlastním očím. Pátá série fouká do zombických plachet vítr o síle orkánu ;) dodávám slíbenou 5.* ()

forma

1.série : 150%, 2.série : 85%, 3.série : 25 % a na 4 sérii nemám prozatím odvahu :) mimochodem ... že by ten pokles po 1 sérii tkvěl v tom, že odvolali od 'kormidla' Darabonta ? Myslím že ano ... ()

Jefrey1994

Musím říct že seriál mě od začátku velmi zaujal vůbec jsem nevěděl co od něj čekat ale nakonec to dopadlo dobře možná jsou tam herci které dobře neznáme ale každý se ke své roli velice dobře hodí akorát jsem chvíli přemýšlel zda dát 4 nebo 5 hvězd kvůli sérii kde byl guvernér od té doby kdy jsem ho viděl jsem chtěl aby ho někdo zabil niný už tomu tak je takže 5 hvězd :) ()

tonle

První série je naprosto skvělá, druhá horší, třetí jsem dokoukala spíš silou vůle, ale čtvrtá série, která teď běží, mě zase vzala! Bavím se a těším se každý týden na nový díl. Prohnilá těla, prostředí, to, jak se hrdinové vyrovnají s následky apokalypsy, kdy už to není jen o setřesení stáda "chodců", nepřestává mě to fascinovat a jsem docela napjatá, co bude dál. ()

cermi

Napínavá a dechberoucí první série nás dostala do varu, hltali jsme každý díl a toho dalšího jsme se nemohli dočkat. Nicméně postupem času díly upadají do světa očekávání, natahování každé scény a tím pádem i chvilkové nudy. Postupem času si musíte bohužel zvyknout i na to, že se třeba i 3 díly vlastně nic nestane. To se ale svým způsobem dalo díky úspěšnosti seriálu čekat. I tak se těšíme na další díly a neodradí nás ani to, že se na ně budeme muset vyzbrojit pořádnou dávkou trpělivosti. ()

McLeader

První série,byla prostě boží - hromada příšer,napětí a prostě blázinec.Pak se to zklidnilo ale pořád to neztratilo svoje kouzlo.Bohužel u 4.série se mi to zdá táhlé a prodlužované - za díl se skoro nic nestane,někdo přijde někdo odejde.Ztrácím chuť se na to dál dívat ale celkově to hodnotím za pět hvězdiček. ()

Wolfchant odpad!

Zatím jsem viděl druhý dil první serie možná tenhle seriál má úspěch ale nějak postrádám zásadní věc bud mě to uniklo a nebo nevím ale až tady čtu že byla nějaka apokalypsa. Proč apokalypsu nedali do prvního dílu aby člověk viděl co se stalo a ne že postřelí poldu a pak ukážou jak se probudí v nemocnici.Jako že tenhle seriál ma už 4 řadu mě docela překvapuje myslím že tohle mohly udělat max do šesti dílu a možná i to je moc celkově vzato po dlouhé době zas jeden serial který nemá co nabídnout ()

Matej97

Najlepší seriál na svete - Prvá sezóna dobrý úvod do deja,zápletka,napätie,atmosféra.Druhá sezóna je tu niečo čo sa mi nepáčilo a to že to pokašľali tvorcovia s tým že stále sa odohrával dej len na tej farme.Tretia sezóna super začiatok a to príchod do väzenia + nové postavy potom nová kolónia neďaleko väzenia a to Woodbury a v nej nebezpečný Guvernér a jeho partia.Štvrá sezóna tu sú asi najdramatickejšie chvíľky a to nákaza pri ktorej ľudia zomierajú a iné veci + nové postavy atď. Jednoducho najlepší seriál preto 5 hviezd :) ()

Zaja91

První řada, super! Momentálně se nacházím v polovině druhé a vážení...je to hrůza. Vůbec nevím, kde se poděla atmosféra a napětí z první série, ale nesledovat se zpozděním, tak bych se na to asi vyprd...No uvidíme, jak to bude dál, hodlám přetrpět druhou sérii a dám šanci třetí. Za zklamání z 5* jdu na 2* ()

TR3VOR

Ze začátku dobrý ale pak přišli hoši z Telltale Games s pitomou videohrou, která celou limonádovou zombie telenovelu pro pubertální holky a nedonošený chlapce roznesla na kopytech. ()

gamagon

Myslím si ,že za poslední dobu konečně seriál na který se dá koukat.Má to děj,nápad,akci a v neposlední řadě i dobré herecké obsazení. ()

Scott4

Pro mě jeden z nejlepších seriálů které jsem měl čest sledovat. Skvělé obsazení, dobře natočené, atmosféra a každý díl končí tak že se nemůžete dočkat dalšího. Nevím na co si tady někteří rádoby odborníci stěžují. Pro mě v TOP 5 všech seriálů! P.S. zatím dokoukána 2.série a začátek 3. P.S.S. Dát tomuto seriálu "odpad" vyžaduje mít pořádně nasráno v hlavě! ()

L.O.T.R

Po prvej a druhej sérii zatiaľ hodnotím na 95% má to dobrý dej, postavy občas stagnujú ale inak super. No od 3 série neviem po úspešnej 1 a 2 sérii som v tretej čakal asi veľa...škoda bolo to dokola to isté tá istá vec dokola často sa stávalo že 1 diel bol úplne super potom tri boli nudné a potom zase 1 diel super takže preto hodnotím 3 seriu na 75% aj to len kvôli celkovej atmosfére seriálu. Úvod do 4 série je celkom fajn, uvidíme čo povie celá séria. ()

beckham888

Snad první zombie žánr, ve kterém neuslyšíte ani jednou slovo zombie. Zatím ve všech natočených sériích se kolem hlavních postav vyměnila celá řada nových lidí a říkám si, že i herci ve Hře o trůny mají svoje fleky jistější. A i přes své chyby jako plno nepravděpodobných headshotů, neustále debatující skupina o ničem, nesmyslná gesta rukou když se snaží nedělat hluk... patří tento seriál mezi mé vůbec nejoblíbenější a nemůžu se dočkat další série. ()

Pan_Kritik__

Živí mrtví – Název mluví za vše.Je to jediný zombie seriál takže se nedá srovnávat s jinými.Na seriálu se mi velice líbí realističnost zombie.Co se může stát s mrtvolou za pár týdnů ? Ano shnije a začne se rozpadat a tak je tomu i v seriálu živí mrtví.V seriálu mne zaujal i velmi dobrý příběh a vývin postav.Ale tento film má i svá negativa např. nechápu jak mohli zombie chodící rychlostní maximálně 6km za hodinu a inteligencí automatu na žvýkačky vyhladit pomalu celé lidstvo.I přesto se mi seriál velice líbil a doporučuji a dávám 5* ()

polda

Na tento zombie seriál jsem narazil náhodou, a to v době, kdy už končila druhá série, a přes jeden víkend jsem se podíval, na první i druhou řadu. Byl jsem nadšen. Skvělý je psychologický vývoj postav a celkově vývoj příběhu s nepředvídatelnými úmrtími nejen hlavních postav. Tento seriál je natáčen podle stejně se nazývajícího komiksu. Momentálně se jedná o můj nejoblíbenější seriál a s napětím čekám na druhou polovinu čtvrté řady. Jediné, co bych vytknul, jsou nerealistické scény, kdy jednou je hlava nemrtvých jak rajče a podruhé jejich tělem neproletí kulky. To je ale asi tak jediná vada na kráse. Nemůžu než dát plné hodnocení... ()

tonny024

Bol som nadšený keď som začal pozerať tento seriál. Prvú a druhú sériu si navždy zapamätám. No zo začiatkom tretej série sa moja vášeň pre tento seriál začala vytrácať a pokračuje to až doteraz. Aj keď bolo zopár častí ktoré ma dadchli musel som znížiť svoje hodnotenie len na 3*. Bohužiaľ tento seriál mal potenciál no stratil ho :( ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

19.11.2022

Rick Grimes se vrací

Rick Grimes se vrací

23.07.2022

Stanice AMC oznámila nový spin-off svého zombie seriálu Živí mrtví, jenž se bude točit okolo bývalých protagonistů Ricka a Michonne. Šestidílná minisérie se tak zaměří na vztah a lásku obou postav,… (více)

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Stanice AMC oznámila další spin-off ze světa Živých mrtvých. Adaptace slavného komiksu o lidech, kteří přežili zombie apokalypsu, se pomalu ale jistě chýlí ke konci, stanice už má ale rozjetých hned… (více)

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021

Herní společnost Epic Games údajně zvažuje start své vlastní filmové a televizní divize. Podle informací serveru Eurogamer by se společnost měla začít v blízko době soustředit na zábavní průmysl, a… (více)