Živí mrtví

• USA The Walking Dead (více)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Režie:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green (více)

Série(11) / Epizody(177)

Kdo je chodící smrt? Zombie, kam se podíváš, nebo hrstka vyčerpaných lidí v děsuplném prostředí? Zemi ovládly položivé zrůdy. Boj zbytků lidstva o přežití v postapokalyptickém světě může začít. Živí mrtví zachycují příběh skupinky lidí, kteří přežili virovou epidemii, jež změnila většinu lidstva v agresivní zombie. Pod vedením Ricka, který byl ve starém světě policistou, cestují americkou Georgií a snaží se najít nový bezpečný domov. Čím je situace zoufalejší, tím je jejich vůle přežít silnější. Jsou ochotni udělat téměř cokoli, aby zůstali naživu. Jak dlouho si udrží zbytky lidskosti? Zástupce šerifa Rick Grimes se probere z kómatu v opuštěné poničené nemocnici. Zjistí, že zatímco byl v bezvědomí, svět postihla epidemie viru, jenž své oběti nejen zabíjel, ale po smrti z nich udělal zombie, které teď požírají živé lidi. Jeho žena a syn nejsou k nalezení. Rick se od jiného přeživšího doslechne, že prý federální Centrum pro kontrolu nemocí v Atlantě v Georgii vymezilo bezpečnou zónu, kde by možná mohl rodinu najít. Ozbrojí se a vydá na dlouhou nebezpečnou cestu zničenou krajinou. Na kraji Atlanty se opravdu ukrývá jeho žena Lori se synem Carlem. Navíc je s nimi Rickův policejní parťák a nejlepší kamarád Shane, se kterým se však domnělá vdova Lori mezitím zapletla. Našli tu útočiště ve skupině dalších přeživších. Tvoří ji Dale, který vlastní obytný vůz, jenž se stal centrem komunity, sestry Andrea a Amy, Glenn, který dříve roznášel pizzu a teď ho často posílají na nebezpečné mise, a spousta dalších. S Rickem coby neformálním vůdcem se snaží za každou cenu zůstat naživu, i když je mrtví pronásledují na každém kroku. Dokážou si ale udržet při hledání kousku bezpečí a domova lidskost? Nebo se nakonec sami stanou chodícími stroji na přežití, živými mrtvými? (TV Prima)

aciss

Co to ty přitroublý američani zase vymysleli za slátaninu? Nápad převést zombie do seriálu je chvalitebný, ale takhle to rozmrnit na unuděné rozhovory plné patosu, množství naprosto nechutných a zbytečných scén, plochých postav, vágní hudby atd. atd. atd. Hrůza. Horor tenhle seriál určitě je, nikoliv všam svým obsahem nýbrž tím jak působí. Těšil jsem se na něco podobného jako Úsvit mrtvých a dostal jsem ukňouranou pohádku pro teenagery plnou okopírovaných nápadů, nelogického děje a zoombí klišé. Never more. ()

zekon

Taťka Romero by zvracel! Chtít dělat seriál se zombie chce velkou odvahu a nebylo mi úplně jasné čím si udrží diváka dýl než 80 minut. Dyť taky že jóó. První řada slušný rozjezd a zaujalo. Od půle už to začlo drhnout a konec nepřesvědčil. Ovšem co přišlo ve druhé řadě mě znechutilo, takže 5 dílů a pryč s tím! Nejdřív jsem si říkal, ha amíkoseriál bez flešbeků? Zajímavé, a prásk ho, od druhé řady splněno :) Navíc jde o vsuvky naprosto zbytečné, nic neřešící. Začne spousta zbytečných scén, nikam neposunující děj a horror se slušnými krvavými vložkami z první řady se změní v dojímající telenovelu lehce doplněnou běhajícími zombiemi. Navíc se postavy začnou chovat jako naprostí debilové až to do očí bije. Holt amíci. FUJ! Nemají navíc zombie doprdele chodit????? Běh si dovolil jen Resident Evil a tam se to dalo zkousnout, ale tohle je Running Dead nebo Walking??? Nebrat!!! Radši černobílý NOTLD! ()

trpk1

Seriál začal prvú sériu veľmi zaujímavo a to napriek tomu, že vôbec neobľubujem tieto gýčovité filmy a seriály so zombie tématikou. Bohužiaľ už po prvej sérii začal byť seriál bez nápadov. Postavy riešia stále to isté a autori nevedia prísť na hociaké zmysluplné pokračovanie. Nakoniec som pozeranie seriálu ukončil počas štvrtej série. Predsa len, to množstvo hlúpostí bolo na mňa príliš. Či už hromada nezmyselných činov postáv alebo biologicky nemožných správaní zombiekov. ()

oceanic6

Veľmi smutný príklad seriálu, ktorého nekonečné naťahovanie za účelom dojenia kravy, pokým dáva mlieko, postupne úplne zničilo akékoľvek zbytky atmosféry, napätia a zaujímavých postáv, ktorými ovyplývala skvelá 1.séria. V strede 5.série definitívne prestávam sledovať a už ma nikto a nič nepresvedčí, aby som si niekedy zapol nové epizódy tejto nechutne ukecanej telenovely, ktorej postavy postupom času prenášajú stále nezmyselnejšie vety a ich správanie je stále menej a menej uveriteľné. Nulové napätie, atmosféra priam až v mínusových hodnotách, postavy, ktoré už sa nemajú kam ďalej vyvíjať, vždy približne 3-5 minút priemernej akcie na 43 minútovú epizódu a neustále, doslova ubíjajúce potulovanie sa po lesoch spestrené kvázi-filozofickými blábolmi totálne o ničom - toto ponúka nasledovanejši seriál súčasnosti, dámy a páni! Zamyslite sa nad tým, či ho aj vy nepozeráte náhodou len zo zvyku, ako som to robil aj ja a ak áno, je najvyšší čas s touto nudnou zlátaninou skoncovať. Ktorákoľvek epizóda Búrlivého vína zabaví viac (aj keď trošku iným spôsobom) ako toto číre zúfalstvo... ()

Severus007

Telenovela s živými, mrtvými a živými mrtvými. Šedesát epizod jedna jako druhá. Akorát u telenovel se člověk zpravidla tolikrát nelekne. ()

tosastava

Od druhej série absolútna strata času. S pôvodne plánovaných troch sérii vznikla veľmi preceňovaná, väčšinou nudná, často trápna a očividne nekonečná mydlová opera ()

Thief

Naprosto příšerný seriál, parta civilů co si snaží hrát na neuvěřitelné drsňáky a sytém takového toho "zombie přežití" je tam dotáhnutý na takové maximum, že už se to ani nedá považovat za dramatické jako spíš trapné, jediné co je dobře udělané je zpracování a kostýmy. 1/10 ()

MoziMedve

Vydržel jsem koukat asi do 6té série s tím, že první je vynikající, poutavá. Hodně brzo ale vylezl na povrch vzoreček který se opakuje každým dílem a asi kolem 6té série jsem toho měl už plné zuby a prostě jsem to přestal sledovat. Na začátku každého dílu je antiklamaktické řešení průseru z dílu minulého. Pak nasleduje asi 30-40 minut prakticky ničeho/nudy. Přibližně 3 minuty před koncem dílu nastoupí dramatická hudba a nastíní nějaký hrozný problém aby člověk čekal na další díl za další týden. Příklad: na konci dílu záběr na zombíky za vraty jak jsou na naše postavy. Na začátku dalšího dílu všechny zombíky absolutně bez problému porubou asi za 2 minuty. Posléze následuje 30 minut kde se nic moc nestane. Nechápu jak ten seriál mohl vydržet tak dlouho jak vydržel. ()

allega

Vzdala jsem to u čtvrtého dílu třetí série. Nechápu jak jsem to vydržela přes druhou naprosto nudnou sérii. Na Ricka a jeho rodinu už mám alergii. Vadily mi herecké výkony. Hlas a přízvuk Andrewa Lincolna mě pomalu zabíjely. Pro mě naprosto předvídatelné zvraty. Po první sérii z toho nebyla cítit žádná apokalypsa. Jinak zombie tématiku mám ráda, komiks jsem nečetla, ale hrála jsem videohru, která si byla se seriálem v naprostém minimu podobná, a proto byla stokrát lepší, tu, na rozdíl od seriálu, vřele doporučuji. ()

menzel

Náučný seriál pre budúcich brutálnych vrahov. Dobre sa učí naša mládež. Kedysi stačil vo filme len náznak a rozumný človek pochopil ale dnes už "vytretý" divák potrebuje mať všetko detailne zobrazené ináč by bol mimo. ()

damara

Jestli jste alergičtí na dementní chování postav, dementní zápletky, či profláklá klišé, sledováním tohoto seriálu riskujete anafylaktický šok. ()

I_hate_Beata

Začne to vždy dobre, survival, scavenging... a potom sa to zvrhne na mydlovú operu. Keď budem chcieť pozerať telenovelu o ľudských vzťahoch, pustím si niečo z Turecka. Jedna hviezda za to, že chcípol Carl. ()

vw.cobra

První 3 díly mě zaujaly, ale jak jsem seriál sledoval dál, nuda, nuda, stáletostejnédokola a nuda. A to nepatřím mezi nějak intelektuálně náročné diváky. ()

wlaso

Pár momentov fajnych, no správanie postáv ako u sprostých… pane na nebi, hlavná postava totálny kretén a zvyšok to isté. Jon Bernthal jediné plus. ()

emde

Atmosféra, postavy, vyváženosť akcia vs. vata, všetko je to ako na hojdačke. Úvod, čiže prebudenie sa v nemocnici je krádež z 28 dní potom, ale zombie to zachraňujú. Ten kemp a stany bez akejkoľvek ochrany v zombie apocalypse mysleli scenáristi vážne? Natrieme sa zombie zvyškami a sme pre mŕtvych neviditeľní! a v tom príde minútový dážď?? To vážne? Haló. Kto písal scenár? Druhá séria je čisté utrpenie a závidím Shaneovi, že to schytal do hlavy. Nič sa tu nedeje. Len tá istá šablóna a stále samé nepodstatné keci. Zombie raz nevládzu, potom bežia. Oči majú ako sokol, či sova v noci!, inokedy sú slepí. Počujú na kilometer ďaleko, jednoducho logika v mínuse. Tretia séria a nelogicka samoúčelná smrť Andrey? Tu si treba všimnúť, že scenáristi sa totálne stratili. Kopírovať komiks na 100% už nemohli a tak začali vymýšľať novú líniu hlavných postáv súbežne s komiksom. Tu ale zase nevedeli ako ďaleko môžu zájsť a tak sa začíname strácať. A strácame sa každou sériou viac a viac, až sa na to nedá už vôbec pozerať. V piatej sérii sa pozeráme na Beth, ktorá je úžasná a v tom, je vybavené. TWD seriál na rozdiel od pôvodnej kvalitnej komiksovej predlohy vôbec nefunguje. Jedna* za zombie masky. ()

monolog odpad!

Tenhle seriál mi připomíná jeden vtip (a podotýkám dost nechutnej, lidé, kteří se nechají snadno znechutit to nečtěte). Povídají si tři ženský, která má chlípnějšího starýho. První říká: "Ten můj prasák mě šuká i když mám krámy." Druhá nato: "To nic není. Ten můj mě při krámech ošuká i vylíže." A třetí: "To je slabota. Ten můj dobytek mě při krámech vošuká, vylíže a s tou držkou od krve jde ještě strašit děti!" Světu začaly vládnout oživlé mrtvoly. Ano, je to tak, ale bohužel to jsou mrtvoly herecké a scénáristické (a někdy i politické). Kolik filmů, kolik románů začalo tak, že se hlavní hrdina probudil v nemocnici, kdy zkázu světa zaspal? Nespočet. O tomto je první díl, který bych ohodnotil tak třemi hvězdičkami, protože tam přeci je no něco šlo. Od druhého dílu dál to začíná být variací na Ošklivku Katku a jiné telenovely včetně ubohých dialogů o tom, "že já tě mám radši, než ty mě", nepříjemných postav a jejich nereálného jednání. Milí přátelé, tak na toto jsem se opravdu dívat nechtěl. Chtěl jsem, aby se postavy chovaly racionálně, chtěl jsem, aby to byli nejen herci rychlého střihu, ale i herci procítěného výrazu, chtěl jsem, aby si (jak říká klasik) scénárista vytáhl hlavu z prdele a vytřel uši a pokud to neudělal, tak bych mu ji chtěl utrhnout a hodit mu ji do obličeje (případně naplivat do krku). Tolik k mým pocitům, které jsem začal rozebírat po vzoru přiteplených hlavních hrdinů tohoto seriálu mnohem víc a jasněji... Upřímně, pokud jsou totiž lidé skutečně takoví idioti, jako postavy tohoto seriálu, pak je lidstvo doopravdy v případě nějaké větší celosvětové katastrofy odsouzeno k záhubě. Co nezvládne katastrofa, to dodělají oni sami a s nablblým úsměvem v napomádovaných ksichtě... ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

19.11.2022

Rick Grimes se vrací

Rick Grimes se vrací

23.07.2022

Stanice AMC oznámila nový spin-off svého zombie seriálu Živí mrtví, jenž se bude točit okolo bývalých protagonistů Ricka a Michonne. Šestidílná minisérie se tak zaměří na vztah a lásku obou postav,… (více)

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Stanice AMC oznámila další spin-off ze světa Živých mrtvých. Adaptace slavného komiksu o lidech, kteří přežili zombie apokalypsu, se pomalu ale jistě chýlí ke konci, stanice už má ale rozjetých hned… (více)

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021

Herní společnost Epic Games údajně zvažuje start své vlastní filmové a televizní divize. Podle informací serveru Eurogamer by se společnost měla začít v blízko době soustředit na zábavní průmysl, a… (více)