V utajení (TV seriál)

Covert Affairs

Agentka bez minulosti

Akční / Krimi / Drama

USA, 2010 - 2014, 52 h 51 min (Minutáž: 75x41–65 min)

Piper Perabo, Christopher Gorham, Kari Matchett, Anne Dudek, Peter Gallagher, Sendhil Ramamurthy, Gregory Itzin, Sarah Clarke, Oded Fehr, Richard Coyle, Hill Harper, Michelle Ryan, Eion Bailey, Lana Parrilla, Zuleikha Robinson, Hubert Boorder, Anna Camp, Jamie Anne Allman, Daniella Alonso, Eric Lively, Devin Kelley, Benedict Wong, Noam Jenkins, Mousa Kraish, Ennis Esmer, Rena Sofer, Daniel Matmor, Travis Hedland, Ruth Kearney, Sergio Di Zio, Eriq La Salle, Tim Progosh, Kate Trotter, Dan Lett, Navid Negahban, Barbara Kaudelka, James McGowan, Matias Varela, Urs Remond, Jocko Sims, Nelson Lee, Vanessa Matsui, Nazneen Contractor, Simon Kassianides, Lara Kelly, Murathan Muslu, Pauline Wong, Natalie Krill, Ian Matthews, Lyndie Greenwood, Amy Jo Johnson, Perrey Reeves, Constance Wu, Kevin Jubinville, Dylan Taylor, Jeff Pangman, Duane Murray, Patrick Sabongui, Damon Runyan, Paulino Nunes, Melanie Scrofano, Helena Soubeyrand, Ben Lawson, Adoni Maropis, Amanda Brugel, Jim Annan, Kristian Bruun, Arnold Pinnock, Christian Lloyd, Demore Barnes, Ole Dupont, Richard Short, Julian Acosta, Gord Rand, Brad Borbridge, Jennifer Gibson, Shailene Garnett, Deborah Drakeford, John Watson, Fane Tse, Omid Abtahi, Joy Tanner, Jason Gosbee, Thomas Levin, Chris Anton, Joe Toedtling, Kate Drummond, Nic Bishop, Vladimir Jon Cubrt, Lisa Kimberley, Hamish McEwan, Joshua Peace, Gabe Grey, Gordon S. Miller, Miranda Edwards, Matthew Bennett, Allen Keng, David Huband, Lamont James, David O'Hara, Carl Ng, Tedd Dillon, George Tchortov, Seeta Indrani, Richard Waugh, Philip Akin, Bruno Verdoni, Tommy Chang, Billy MacLellan, John MacDonald, Martin Roach, Alex Karzis, Patrick Stevenson, Steve Cumyn, Laurie Murdoch, Geoffrey Pounsett, Nathan Mitchell, Alex Poch-Goldin, Shiva Negar, Brendan Gall, Dylan Authors, Konstantin Topolaga, David Miller, Jonathan Togo, Tovah Feldshuh, Nick Baillie, Tim Post, Michael James Regan, Tommy James Murphy, Saamer Usmani, Michael Cram, Michael Xavier, Theresa Joy, Michael Brown, Conrad Coates, Carlos Gonzalez-Vio, Lamar Johnson, Emmanuelle Vaugier, Clarke Peters, Steven Brand, Rya Kihlstedt, Michael Steger, Paul Essiembre, Kathleen Gati, Michael Kinney, Lauren Holly, Liane Balaban, Sienna Guillory, Milton Barnes, Anna Chlumsky, Natalie Brown, Greg Hovanessian, Chris Brookshire, Bob Fosko, Sebastian Pigott

Zaujímavý vizuál a sympatické postavy sú viackrát hodené do mlžných vôd priemerného scenára. Je to samozrejme škoda, ale vzhľadom na to, že seriál sa ešte drží v pásme pozerateľnosti, kde irituje len skalných priaznivcov žánru špionážny film/seriál som vcelku spokojný a v prípade, že nebudem mať kam prepnúť mám aspoň jeden záchytný bod v ponuke seriálov.(19.6.2014)

• Autogram

Keby to bol „Agent bez minulosti“ s rovnakým dejom, tak je to úplne zbytočný seriál a nikto by ho nepozeral. S krásnou ženou v hlavnej postave by to malo nejakú šancu, ale po prvom dieli o tom pochybujem. Ak je to vraj najlepší diel, tak pri druhom asi aj skončím. Seriálov s dokonalými oddeleniami CIA plnými vtipných mužov a krásnych žien je priveľa a prestávam ich rozoznávať. K práci sa primieša trochu osobného života, tentokrát celkom nezaujímavého a bez náboja a takýto bol aj tajný prípad, ktorý sa tu riešil. (25.6.2013) Vyšetrovanie a akcia sú stále na okraji záujmu pri tvorbe príbehu a skoro všetko sa sústreďuje do kancelárií nejakého ústredia s občasnými scénami v teréne. Nevybočuje to zo zabehaných koľají podobných seriálov a veľmi nemá zmysel to sledovať. (16.7.2013)(25.6.2013)

Ked som si už aj ja myslel, že sa pri tomto príjemnom seriály s veľmi sympatickými postvami začnem nudiť, tak tretia séria priniesla doteraz nevídanú zábavu. V prvom rade vystriedali procedurálny koncept epizód za nadväzný. Seriál tak len získal a začal veľmi baviť. Neskutočne silná tretia séria ma presvedčila, že si moje hodnotenie konečne plne zaslúži. Akurát zamrzí, že s tým nemohol seriál prísť už skôr.(9.11.2012)

Nezvykla som pozerať seriály podobného typu. Nie, že by boli zlé, ale veľmi ma to nebavilo. Prvá časť bola dobrá, bolo to niečo nové a pri originálnom znení som si pomyslela:,, Veľmi slušné," ako však ďalšie epizódy pokračovali, stratilo to počiatočný lesk, podkopalo sa to niekam nižšie. Čo ale drží tento seriál pohromade, okrem celkom príjemného obsadenia je podľa mňa vzťah Annie a Auggieho. To, že zostáva na čisto priateľskej úrovni, nezaraďuje tento seriál medzi ostatné seriály, kde sa hlavná postava vždy zapletie s kolegom. Dúfam, že v plánovanej druhej sérii, tento vzťah neporušia, a som zvedavá, čo scenáristi vymyslia. dala by som presných 50%.. 10% je naviac za tú prvú časť:D(22.4.2011)

• kenkaku

Asi jsem už příliš háklivý na scénáře kde dobře vypadající pipka je obrovskou hvězdou (i když dělá prakticky stále pitomá rozhodnutí). Nemluvě o tom že celá "agentura" je tak nějak pouhou přehlídkou modelkoidních postaviček obojího pohlaví kde všichni jsou tak Americky dokonalí až to unavuje... Přiznávám že některé epizody byly zajímavé, bohužel převládající naivita a pitomoučké chování přeměnilo zpočátku příjemnou podívanou na Piper Perabo v čím dál větší alergii... Je mi líto.(27.6.2012)

• - Vyjma pilotního dílu jsou všechny názvy epizod první série shodné s tituly skladeb skupiny Led Zeppelin. Všechny epizody druhé série pak mají názvy shodující se s pojmenováním písní skupiny R.E.M. (prokda)

• - Piper Perabo se na svou roli Annie Walker připravovala přímo v sídle CIA v Langley. (prokda)

• - Na výslovnost všech šesti jazyků, které Annie (Piper Perabo) v seriálu ovládá, vždy dohlíželi rodilí mluvčí. (prokda)