V utajení (TV seriál)

Covert Affairs

Agentka bez minulosti

Akční / Krimi / Drama

USA, 2010–2014, 52 h 51 min (Minutáž: 41–65 min)

Piper Perabo, Christopher Gorham, Kari Matchett, Peter Gallagher, Hill Harper, Anne Dudek, Sendhil Ramamurthy, Nic Bishop, Dylan Taylor, Gregory Itzin, Oded Fehr, Nazneen Contractor, Sarah Clarke, Amy Jo Johnson, Emmanuelle Vaugier, Eion Bailey, Noam Jenkins, Michael Therriault, Richard Coyle, Tim Griffin, Michelle Ryan, Lana Parrilla, Zuleikha Robinson, Hubert Boorder, Anna Camp, Jamie Anne Allman, Daniella Alonso, Eric Lively, Devin Kelley, Benedict Wong, Mousa Kraish, Ennis Esmer, Rena Sofer, Daniel Matmor, Travis Hedland, Ruth Kearney, Sergio Di Zio, Eriq La Salle, Tim Progosh, Kate Trotter, Dan Lett, Navid Negahban, Barbara Kaudelka, James McGowan, Matias Varela, Urs Remond, Jocko Sims, Nelson Lee, Vanessa Matsui, Simon Kassianides, Lara Kelly, Murathan Muslu, Pauline Wong, Natalie Krill, Ian Matthews, Lyndie Greenwood, Perrey Reeves, Constance Wu, Kevin Jubinville, Jeff Pangman, Duane Murray, Patrick Sabongui, Damon Runyan, Paulino Nunes, Melanie Scrofano, Héléna Soubeyrand, Ben Lawson, Adoni Maropis, Amanda Brugel, Jim Annan, Kristian Bruun, Arnold Pinnock, Christian Lloyd, Demore Barnes, Ole Dupont, Richard Short, Julian Acosta, Gord Rand, Brad Borbridge, Jennifer Gibson, Shailene Garnett, Deborah Drakeford, John Watson, Fane Tse, Omid Abtahi, Joy Tanner, Jason Gosbee, Thomas Levin, Chris Anton, Joe Toedtling, Kate Drummond, Vladimir Jon Cubrt, Lisa Kimberley, Hamish McEwan, Joshua Peace, Gabe Grey, Gordon S. Miller, Miranda Edwards, Matthew Bennett, Allen Keng, David Huband, Lamont James, David O'Hara, Carl Ng, Tedd Dillon, George Tchortov, Seeta Indrani, Richard Waugh, Philip Akin, Bruno Verdoni, Tommy Chang, Billy MacLellan, John MacDonald, Martin Roach, Alex Karzis, Patrick Stevenson, Steve Cumyn, Laurie Murdoch, Geoffrey Pounsett, Nathan Mitchell, Alex Poch-Goldin, Shiva Negar, Brendan Gall, Dylan Authors, Konstantin Topolaga, David Miller, Jonathan Togo, Tovah Feldshuh, Nick Baillie, Tim Post, Michael James Regan, Tommy James Murphy, Saamer Usmani, Michael Cram, Michael Xavier, Theresa Joy, Michael Brown, Conrad Coates, Carlos Gonzalez-Vio, Lamar Johnson, Clarke Peters, Steven Brand, Rya Kihlstedt, Michael Steger, Paul Essiembre, Kathleen Gati, Michael Kinney, Lauren Holly, Liane Balaban, Sienna Guillory, Milton Barnes, Anna Chlumsky, Natalie Brown, Greg Hovanessian, Bob Fosko, Sebastian Pigott, Paul Miller, Manuel Sinor, Mishael Morgan, Mani Nasry, Paul Sun-Hyung Lee, Zoe Doyle, Marija Karan, John Bourgeois, Tim Guinee, Tamara Hope, Athena Karkanis, Zachary Bennett, Ignacio Serricchio, Benito Martinez, Jaimie Alexander, Mark Moses, Peter Stormare, Christopher Cordell, Tig Fong, Rebecca Mader, Sonya Salomaa, Yancey Arias, Colin Price, David Andrews, Mimi Kuzyk, Matt Baram, Santiago Cabrera, John Stead, Jonathan Watton, Nina Kronjäger, Bruce Davison, Alexandra Holden, Tony Curran, Shauna Macdonald, Joakim Nätterqvist, Greg Bryk, Andrew Jackson, Robinne Fanfair, Drew Zeran, Graham Abbey, Rebecca Applebaum, Sebastian Wimmer, Stephane Garneau-Monten, Martin Boserup, Ana Claudia Talancón, Max White, Julianne Nicholson, Brendan Hines, Hakeem Kae-Kazim, James Lafazanos, Carolina Bartczak, Jonas Chernick, Sarah Podemski, Nestor Serrano, Lela Loren, Sarah Lian, Agnes Bruckner, Goran Kostič, Haaz Sleiman, Michelle Nolden, Jamie Elman, Rod Wilson, Erick Avari, Seann Gallagher, Alexandra Dahlström, Erick Avari (a.z.), Michelle Nolden (a.z.), Bob Fosko (a.z.), Manolo Cardona, Michael Mando, Brett Ryan, Carlos Leal, Aidan Devine, Juan Riedinger, Jeannette Sousa, Arlene Duncan, Amos Crawley, Mike Dopud, Emma Fitzpatrick, Lara Gilchrist, Michael A. Goorjian, James Gilbert, Rick Roberts, Marton Csokas, Melanie Merkosky, Max Martini, Rossif Sutherland, Shawn Doyle, Richard Topol, Rachel Wilson, Lynn Collins, Daniel Kash, Izaak Smith, David Sherwood, Ron Lea, Kenny Johnson, Jordan Andonov, Ana Ortiz, Shaun Austin-Olsen, Ho Chow, Doug MacLeod, Thomas Turner, Chris Young, Thomas Mitchell, Darrin Baker, Karan Oberoi

Covert Affairs je naprosto jedinečnej tím, jak je každá série naprosto jinak laděná. První a druhá by mohla mít krycí jméno "Spying 1-0-1" nebo ještě lépe "Espionage for dummies". Je to takové zasvěcení Piper Perabo a nás diváků do jejích špionských patálií, které jsou šmrnclý humorem a teenagerovským bravíčkem. Nemyslím to zle, takový seriály mě baví, ale o to větší šok je to, co se děje v následujících sezonách. Třetí série se snaží být o něco serioznější a daří se jí to tak částečně. Hlavní zápletka je rozmělněná do celé série a téma s "cliffhangery" nejsou originální, ale baví. Bohužel ale jak říkám, pokud jste fanoušci seriálů s podobnou tématikou, tak třetí série neurazí, ale ani nepřekvapí. Od určitého dílu je děj předvídatelný a vy se musíte spokojit s tím, že víte jak to dopadne a spíš si jen užívat to, jak se s tím protagonisté poperou. Čtvrtá série je ....tedy alespon pro mě sérií, kde tzv. "a shit hits the fan". Přijde mi, že Covert Affairs se konečně našlo, nečerpá z jiných seriálů a opět, i když se mu podaří splnit záměr tak na 70 procent ...nesmírně baví. Je to zatím nejtemněji laděná sezona, což mi přijde nesmírně svěží. Téma je "Piper going rogue", kdy je v utajení na misi, která vyžaduje jak trvalou změnu identity, tak účesu (s hnědým přelivem je daleko víc sexy než blond) a pár scén i dialogů je vyloženě nezapomenutelných. I tak je tu ale několik momentů, které vypadají dost amatérsky ...až humorně. Neuvěřitelnolst tohoto díla je jeho největší slabinou, ale dá se to odpustit vzhledem k tomu, že Covert Affairs si jednoduše nehraje na něco víc než zabavit diváka a svůj účel plní dobře. Pátá a poslední série je bohužel jeden velkej průšvih. Jednoduše zápletka, která nikoho nezaujme a nudí k smrti. Další snaha o temnou sérii, kde bohužel jediná temná věc je kamera (častokrát jsem se úplně ztratil v ději, protože nebylo nic vidět). Dialogy a scény jakoby vycucaný z prstu a prostě nemastný neslaný. Srdeční choroba vskutku neuvěřitelná, nedořešená a hlavně nikoho nezajímá! Obrovský propad ve kvalitě je tak zřejmý, že na to přišli všichni a seriál byl tudíž zrušen. Není se čemu divit, pokud se nastaví laťka do určité míry, tak další série ji musí když ne překonat, tak alespon dorovnat. S1 a S2 humorný ***, S3 napínavý ***, S4 ****, S5 **(18.7.2015)

Další TV seriál o agentech s hlavní ženskou rolí. Jedná se o nenáročnou pohodovou podívanou, která sice nenadchne svou ne-originalitou, ale ani neurazí. Příběhy jsou televizně nenáročné, takže často svojí naivitou vyvolají úsměv. Piper Perabo v roli agentky je sympatická a sexy. Role jí padne jako by ji byla napsána přímo na tělo. Její lidskost, city i smysl pro spravedlnost je uvěřitelná a nutí ji fandit při plnění dalšího úkolu. Akční scény někdy postrádají logiku, atmosféra typicky televizní, zkrátka lepší průměr. Jedná se ale o dílo, které díru do televizního světa neudělá.(13.7.2014)

Když jsem viděla upoutávky na akční/krimi seriál s krásnou blondýnkou pobíhající na podpatkách s pistolkou vysmála jsem se tomu. Bohužel jsem se na to začala dívat. Bylo to vtipné, ale spíš takové pohodové než akční. Nic jsem od toho nečekala a příjemně mě to překvapilo. Ale pořád je to velice nízká úroveň. Potrpím si na dokonalosti akčních scének. Tady dokonalé rozhodně nejsou, ale jak říkám, snést se to dá.(29.8.2011)

• warrenur

Asi som na sluzobke uz fakt nemal co robit. Keby ma nezaujal samotny zaver z pilotu a ocakavnie, co este vylezie z toho 'slepca', tak to rovno zmazem. Nemozem si pomoct, ale modelka-agentka (pohladna, coz o to) tu uz bola tolko-krat a snad originalnejsie, ze ma v "deji" uz neprekvapi nic. Naviac absencia fyziky, logiky, naivity a premiera dier, to je urcene mozno pre nast-rocnych a tym som sa nikoho nechcel dotknut. Proste narocnejsi divak sa nudi.(2.6.2011)

• Autogram

Keby to bol „Agent bez minulosti“ s rovnakým dejom, tak je to úplne zbytočný seriál a nikto by ho nepozeral. S krásnou ženou v hlavnej postave by to malo nejakú šancu, ale po prvom dieli o tom pochybujem. Ak je to vraj najlepší diel, tak pri druhom asi aj skončím. Seriálov s dokonalými oddeleniami CIA plnými vtipných mužov a krásnych žien je priveľa a prestávam ich rozoznávať. K práci sa primieša trochu osobného života, tentokrát celkom nezaujímavého a bez náboja a takýto bol aj tajný prípad, ktorý sa tu riešil. (25.6.2013) Vyšetrovanie a akcia sú stále na okraji záujmu pri tvorbe príbehu a skoro všetko sa sústreďuje do kancelárií nejakého ústredia s občasnými scénami v teréne. Nevybočuje to zo zabehaných koľají podobných seriálov a veľmi nemá zmysel to sledovať. (16.7.2013)(25.6.2013)

• - Piper Perabo se na svou roli Annie Walker připravovala přímo v sídle CIA v Langley. (prokda)

• - Na výslovnost všech šesti jazyků, které Annie (Piper Perabo) v seriálu ovládá, vždy dohlíželi rodilí mluvčí. (prokda)

• - Vyjma pilotního dílu jsou všechny názvy epizod první série shodné s tituly skladeb skupiny Led Zeppelin. Všechny epizody druhé série pak mají názvy shodující se s pojmenováním písní skupiny R.E.M. (prokda)