V utajení (TV seriál)

Covert Affairs

Agentka bez minulosti

Akční / Krimi / Drama

USA, 2010, 75x45 min

Piper Perabo, Christopher Gorham, Kari Matchett, Anne Dudek, Peter Gallagher, Sendhil Ramamurthy, Gregory Itzin, Sarah Clarke, Oded Fehr, Richard Coyle, Hill Harper, Michelle Ryan, Eion Bailey, Lana Parrilla, Zuleikha Robinson, Hubert Boorder, Anna Camp, Jamie Anne Allman, Daniella Alonso, Eric Lively, Devin Kelley, Benedict Wong, Noam Jenkins, Mousa Kraish, Ennis Esmer, Rena Sofer, Daniel Matmor, Travis Hedland, Ruth Kearney, Sergio Di Zio, Eriq La Salle, Tim Progosh, Kate Trotter, Dan Lett, Navid Negahban, Barbara Kaudelka, James McGowan, Matias Varela, Urs Remond, Jocko Sims, Nelson Lee, Vanessa Matsui, Nazneen Contractor, Simon Kassianides, Lara Kelly, Murathan Muslu, Pauline Wong, Natalie Krill, Ian Matthews, Lyndie Greenwood, Amy Jo Johnson, Perrey Reeves, Constance Wu, Kevin Jubinville, Dylan Taylor, Jeff Pangman, Duane Murray, Patrick Sabongui, Damon Runyan, Paulino Nunes, Melanie Scrofano, Helena Soubeyrand, Ben Lawson, Adoni Maropis, Amanda Brugel, Jim Annan, Kristian Bruun, Arnold Pinnock, Christian Lloyd, Demore Barnes, Ole Dupont, Richard Short, Julian Acosta, Gord Rand, Brad Borbridge, Jennifer Gibson, Shailene Garnett, Deborah Drakeford, John Watson, Fane Tse, Omid Abtahi, Joy Tanner, Jason Gosbee, Thomas Levin, Chris Anton, Joe Toedtling, Kate Drummond, Nic Bishop, Vladimir Jon Cubrt, Lisa Kimberley, Hamish McEwan, Joshua Peace, Gabe Grey, Gordon S. Miller, Miranda Edwards, Matthew Bennett, Allen Keng, David Huband, Lamont James, David O'Hara, Carl Ng, Tedd Dillon, George Tchortov, Seeta Indrani, Richard Waugh, Philip Akin, Bruno Verdoni, Tommy Chang, Billy MacLellan, John MacDonald, Martin Roach, Alex Karzis, Patrick Stevenson, Steve Cumyn, Laurie Murdoch, Geoffrey Pounsett, Nathan Mitchell, Alex Poch-Goldin, Shiva Negar, Brendan Gall, Dylan Authors, Konstantin Topolaga, David Miller, Jonathan Togo, Tovah Feldshuh
  • Autogram

Keby to bol „Agent bez minulosti“ s rovnakým dejom, tak je to úplne zbytočný seriál a nikto by ho nepozeral. S krásnou ženou v hlavnej postave by to malo nejakú šancu, ale po prvom dieli o tom pochybujem. Ak je to vraj najlepší diel, tak pri druhom asi aj skončím. Seriálov s dokonalými oddeleniami CIA plnými vtipných mužov a krásnych žien je priveľa a prestávam ich rozoznávať. K práci sa primieša trochu osobného života, tentokrát celkom nezaujímavého a bez náboja a takýto bol aj tajný prípad, ktorý sa tu riešil. (25.6.2013) Vyšetrovanie a akcia sú stále na okraji záujmu pri tvorbe príbehu a skoro všetko sa sústreďuje do kancelárií nejakého ústredia s občasnými scénami v teréne. Nevybočuje to zo zabehaných koľají podobných seriálov a veľmi nemá zmysel to sledovať. (16.7.2013)(25.6.2013)

V prvom rade sa treba zmieriť s tým, že ide o detskú, naivnú, pocukrovanú verziu života CIA agentky a nie realistický pohľad na spomínanú agentúru. Agentka Walkerová je pripečené trdlo, ktoré elegantne (a bez zbrane!) vyrieši všetky prípady ohrozenia národnej bezpečnosti. Piper Perabo (Walkerová) je ako herečka dosť otravná, svoje výrazové prostriedky obmedzila čiste len na používanie obočia a to v rôznych výškach a uhloch (závisle od vyjadrovanej emócie).(11.8.2011)

Neni to špatný..ale spíše jako oddechovka. Nejde o nejvěrohodnější napodobení fungování, postoje, systém,..atd. CIA, ale jen o filmové zpracování s určitými aspekty. Příběh se jako u většiny novodobích seriálů váže v jistém ohledu na minulost. Vedle hlavní dějové linie spjaté s děním v CIA se dáke seriál věnuje vztahům a postojům veřejnosti vůči agentuře (rodina, novináři, politika).(20.9.2012)

Prípady a špiónština sú len veľmi jemne nadpriemerné, ale čo robí Covert Affairs obzvlášť pozerateľnými je sympatická a normálnemu človeku dostupná hlavná hrdinka. So Sydney Bristow to bola divoká jazda, ale celý čas sme vedeli, že je to len seriálová haluz, na míle vzdialená od akejkoľvek najdivokejšej reality. Annie Walker naopak pôsobí ako hoci výnimočne nadaná avšak predsa len normálna žena a to, čo sa stane jej, akoby sa za správnych okolností mohlo stať aj nám. Ešte dodám, že aj keď sa mi niekedy to politikárčenie a intrigy zdajú únavné, dosť sa mi páči, koľko priestoru je venovaného aj ostatným postavám, najmä Auggiemu.(23.1.2013)

Ked som si už aj ja myslel, že sa pri tomto príjemnom seriály s veľmi sympatickými postvami začnem nudiť, tak tretia séria priniesla doteraz nevídanú zábavu. V prvom rade vystriedali procedurálny koncept epizód za nadväzný. Seriál tak len získal a začal veľmi baviť. Neskutočne silná tretia séria ma presvedčila, že si moje hodnotenie konečne plne zaslúži. Akurát zamrzí, že s tým nemohol seriál prísť už skôr.(9.11.2012)

• - Poradkyní pro pilotní díl seriálu byla bývalá agentka Valerie Plameová, jejíž totožnost byla odhalena v roce 2003 v novinách, které tehdy doprovázel velký politický skandál. Valerie napsala o svém působení v CIA knihu. (prokda)

• - V roce 2010 byla Piper Perabo nominována na Zlatý glóbus za nejlepší ženský herecký výkon v televizním seriálu v kategorii drama. (prokda)

• - Na výslovnost všech šesti jazyků, které Annie (Piper Perabo) v seriálu ovládá, vždy dohlíželi rodilí mluvčí. (prokda)