V utajení (TV seriál)

Covert Affairs

Agentka bez minulosti

Akční / Krimi / Drama

USA, 2010, 75x45 min

Piper Perabo, Christopher Gorham, Kari Matchett, Anne Dudek, Peter Gallagher, Sendhil Ramamurthy, Gregory Itzin, Sarah Clarke, Oded Fehr, Richard Coyle, Hill Harper, Michelle Ryan, Eion Bailey, Lana Parrilla, Zuleikha Robinson, Hubert Boorder, Anna Camp, Jamie Anne Allman, Daniella Alonso, Eric Lively, Devin Kelley, Benedict Wong, Noam Jenkins, Mousa Kraish, Ennis Esmer, Rena Sofer, Daniel Matmor, Travis Hedland, Ruth Kearney, Sergio Di Zio, Eriq La Salle, Tim Progosh, Kate Trotter, Dan Lett, Navid Negahban, Barbara Kaudelka, James McGowan, Matias Varela, Urs Remond, Jocko Sims, Nelson Lee, Vanessa Matsui, Nazneen Contractor, Simon Kassianides, Lara Kelly, Murathan Muslu, Pauline Wong, Natalie Krill, Ian Matthews, Lyndie Greenwood, Amy Jo Johnson, Perrey Reeves, Constance Wu, Kevin Jubinville, Dylan Taylor, Jeff Pangman, Duane Murray, Patrick Sabongui, Damon Runyan, Paulino Nunes, Melanie Scrofano, Helena Soubeyrand, Ben Lawson, Adoni Maropis, Amanda Brugel, Jim Annan, Kristian Bruun, Arnold Pinnock, Christian Lloyd, Demore Barnes, Ole Dupont, Richard Short, Julian Acosta, Gord Rand, Brad Borbridge, Jennifer Gibson, Shailene Garnett, Deborah Drakeford, John Watson, Fane Tse, Omid Abtahi, Joy Tanner, Jason Gosbee, Thomas Levin, Chris Anton, Joe Toedtling, Kate Drummond, Nic Bishop, Vladimir Jon Cubrt, Lisa Kimberley, Hamish McEwan, Joshua Peace, Gabe Grey, Gordon S. Miller, Miranda Edwards, Matthew Bennett, Allen Keng, David Huband, Lamont James, David O'Hara, Carl Ng, Tedd Dillon, George Tchortov, Seeta Indrani, Richard Waugh, Philip Akin, Bruno Verdoni, Tommy Chang, Billy MacLellan, John MacDonald, Martin Roach, Alex Karzis, Patrick Stevenson, Steve Cumyn, Laurie Murdoch, Geoffrey Pounsett, Nathan Mitchell, Alex Poch-Goldin, Shiva Negar, Brendan Gall, Dylan Authors, Konstantin Topolaga

Když jsem viděla upoutávky na akční/krimi seriál s krásnou blondýnkou pobíhající na podpatkách s pistolkou vysmála jsem se tomu. Bohužel jsem se na to začala dívat. Bylo to vtipné, ale spíš takové pohodové než akční. Nic jsem od toho nečekala a příjemně mě to překvapilo. Ale pořád je to velice nízká úroveň. Potrpím si na dokonalosti akčních scének. Tady dokonalé rozhodně nejsou, ale jak říkám, snést se to dá.(29.8.2011)

Zaujímavý vizuál a sympatické postavy sú viackrát hodené do mlžných vôd priemerného scenára. Je to samozrejme škoda, ale vzhľadom na to, že seriál sa ešte drží v pásme pozerateľnosti, kde irituje len skalných priaznivcov žánru špionážny film/seriál som vcelku spokojný a v prípade, že nebudem mať kam prepnúť mám aspoň jeden záchytný bod v ponuke seriálov.(19.6.2014)

• Phobia

Asi je poněkud unáhlené hodnotit seriál po úvodním dílu, ale stejně to udělám, protože pravděpodobnost dalšího sledování je nízká jak liliputí prostitutka. Důvodem je v první řadě nefunkční chemie mezi mnou a hlavními hrdiny série. Tedy čerstvou agentkou CIA, jejíž barbínoidní vzhled a motivace jednání (byla opuštěna po krátkodobém vztahu, hrůůůza!) jsou mi blízké asi jako Voyager 1. Kecám, Voyager 1 je mi podstatně bližší. Další důležitou postavou je slepý agent Auggie, co má být zřejmě roztomile šarmantní, leč mne jeho skřítkovská image jaksi neoslovuje. Zápletka 1. dílu mě taky nezaujala, takže co? Takže na tenhle všední seriál bez lítosti flatuluji.(11.4.2011)

• Segrestor

Viděl jsem kousek prvního dílu. Do sledovačky nasadili agentku a agenta. Probíhá klasické sledování podezřelé osoby. Řekli byste, že se jedná o normální téma seriálu o práci agentů. Ale já vám teď prozradím důvod, proč na seriál zásadně nekoukat, nebo právě koukat. Jedná se o dvě zásadní chyby, kterých se tvůrci dopustili. Za prvé, agentka, která má nenápadně provádět sledování, je vskutku atraktivní ženou, po které se každý otočí. Ale dobrá, to by se ještě dalo překousnout, je to prostě film a to nemusí jít přesně podle reality, kdy by agent neměl nijak na sebe upozorňovat svým atraktivním vzhledem v ulici plné "obyčejných" lidí. Horší je to s druhým agentem nasazeným na sledování podezřelého. A teď se držte - tím druhým agentem je SLEPEC! Ty vole, člověk by nevymyslel, co ty magory ještě napadne, ale nasadit slepýho do tajný FBI sledovačky... to je prostě moc. No nic, po pár dalších minutách jsem zjistil, že se nejedná o komedii, že to ti magoři myslí vážně a ne, děkuji, na to jim kašlu. Co tam mají asi dál? Na odposlechu jim tam sedí hluchý, ne? Honičky v ulicích jim obstarávají beznohý herci? No to teda.(5.11.2016)

V prvom rade sa treba zmieriť s tým, že ide o detskú, naivnú, pocukrovanú verziu života CIA agentky a nie realistický pohľad na spomínanú agentúru. Agentka Walkerová je pripečené trdlo, ktoré elegantne (a bez zbrane!) vyrieši všetky prípady ohrozenia národnej bezpečnosti. Piper Perabo (Walkerová) je ako herečka dosť otravná, svoje výrazové prostriedky obmedzila čiste len na používanie obočia a to v rôznych výškach a uhloch (závisle od vyjadrovanej emócie).(11.8.2011)

• - Natáčení seriálu probíhalo v kanadském Torontu. (prokda)

• - Vyjma pilotního dílu jsou všechny názvy epizod první série shodné s tituly skladeb skupiny Led Zeppelin. Všechny epizody druhé série pak mají názvy shodující se s pojmenováním písní skupiny R.E.M. (prokda)

• - Na výslovnost všech šesti jazyků, které Annie (Piper Perabo) v seriálu ovládá, vždy dohlíželi rodilí mluvčí. (prokda)