Bratři a sestry (TV seriál)

Brothers & Sisters

Bratia a sestry

USA, 2006 - 2011, 78 h 10 min (Minutáž: 111x41–44 min)

Tvůrci:

Jon Robin Baitz

Blake Neely

Dave Annable, Calista Flockhart, Rachel Griffiths, Ron Rifkin, Patricia Wettig, Sally Field, Matthew Rhys, Balthazar Getty, Kerris Dorsey, Luke Macfarlane, Rob Lowe, Emily VanCamp, Sarah Jane Morris, Ken Olin, John Pyper-Ferguson, Denis O'Hare, Peter Gerety, Emily Rose, Marika Dominczyk, Josh Hopkins, Jason Lewis, Steven Weber, Tom Skerritt, Nigel Havers, Eric Christian Olsen, Will McCormack, Danny Glover, John Terry, Beau Bridges, Matthew Settle, Luke Grimes, Odette Annable, Jon Tenney, Richard Chamberlain, Eric Winter, Matt Letscher, Jeremy Davidson, Treat Williams, Keri Lynn Pratt, Jay Karnes, Peter Coyote, Sonja Sohn, Tyler Posey, Evan Jones, Cara Buono, Michael Nouri, Marion Ross, Laura Jordan, Mitch Pileggi, Jayne Brook, Marin Hinkle, Michele Greene, Denzel Whitaker, Cheryl Hines, Sônia Braga, Cristine Rose, Michael Beach, Robert Kazinsky, Zeb Newman, Margot Kidder, Ryan Michelle Bathe, David Andrews, Joe Morton, Kay Panabaker, Parry Shen, Michael Adler, Paula Rhodes, Cotter Smith, Marguerite Moreau, Garry Marshall, Kasey Campbell, Chevy Chase, Kaitlin Doubleday, Alice Evans, Tyrees Allen, Suzanne Whang, Enrico Colantoni, Jenna Elfman, Barbara Eve Harris, Jonathan LaPaglia, Roz Witt, Elina Madison, Steve Gonzales, Betty Buckley, Ryan Eggold, Stana Katic, Thomas Kopache, Kathryn Meisle, Michelle Noh, Darcy Rose Byrnes, Dileep Rao, Joseph Julian Soria, Tamara Gorski, Nicholas Gonzalez, Susan Sullivan, Desiree Hall, David Clayton Rogers, Benjamin Ciaramello, Maja Hazen, Sarah Lilly, John Glover, Micaela Johnson, Michael Kostroff, Rick Worthy, Camila Greenberg, Kate Connor, Gage Golightly, Christopher J. Hanke, Crista Flanagan, Cristián de la Fuente, Bill Smitrovich, Maxim Knight, Phill Lewis, Brianne Davis, Christopher Thornton, Ann Cusack, Nicki Micheaux, Kathleen M. Darcy, Jesse D. Goins, Wendy Carter, Brian Lloyd, Anna Wood, Sarah Rafferty, Jessica Parker Kennedy, Paul Ganus, Jeryl Prescott, Ted Alderman, Debra Monk, Ruben Garfias, Ellery Sprayberry, Clark Gilmer, Amy Motta, Alex Ball, Perry King, Preston Davis, Judith Shekoni, Sophina Brown, Kevin Daniels, Romy Rosemont, Randee Heller, Deborah Knox, Amy Aquino, Susan Santiago, Brent Jennings, Jamie Martz, John Aylward, Bre Blair, Pedro Pascal, Hemky Madera, Jeanette Brox, Nicole Smolen, Jay Huguley, Brandi Burkhardt, John Benjamin Hickey, Andrea Savo, Michanne Quinney, Max Burkholder, Marc Halsey, Tina Huang, Chris Sheffield, Regina Saldivar, Stephanie Lemelin, Tom McGowan, Brennan Bailey, Kim Murphy, Christina Chang, Kathryn Zenna, Jerry Lambert, Chase Kim, Parvesh Cheena, Michael Hyatt, Maxwell Perry Cotton, David Burke, Robert Foxworth, Meredith Baxter, Robert Pescovitz, Elaine Kagan, Roxy Olin, D. W. Moffett, Joel Grey, Meghan Lynch, Alexandra Staden, Shelley Robertson, Greta Sesheta, Carol Kiernan, Cathy Ladman, Steven Anderson, Mitch Silpa, Justine Dorsey, Michael O'Keefe, S.E. Perry, Michelle Ongkingco, Dave Foley, Leonard Wu, David Brisbin, Luc Charbonnier, Gilles Marini, Dylan Larsen, Cody Longo, Mark Ricks, John Apicella, Ryan Devlin, John Prosky, Christopher Allport, Michael Shannon, Stephen Bishop, Sunkrish Bala, Pamela Dunlap, Rose Abdoo, Carmen Corral, Emily Chang, Diva Zappa, Tucker Albrizzi, Kathryn Bostic, Julia Vera, Tom Virtue, Henry Dittman, Juan Carlos Cantu, Andy Mackenzie, Jim Gleason, Steve Spel, Nick Nordella, Christian Keyes, Tymberlee Hill, Jackie Lyons, Lawrence Mandley, Tabitha Morella, Adrian Quinonez, Anne Betancourt, Dana Lee, Nasser Faris, Vera Miao, Sara Erikson, Scott Michael Campbell, Deidrie Henry, Janet Carroll, Ming Lo, Susan Chuang, Ed Moy, Damon Dayoub, Scott Klace, Patrick St. Esprit, Hilary Ward, Michael Dempsey, Malcolm Foster Smith, Elena Campbell-Martinez, Edwina Findley Dickerson, Doug Purdy, Arlene Martel, Carole Gutierrez, Toby Holguin, Brandon Fobbs, Darren Pettie, Scot Zeller, Jeanette Miller, J. Grant Albrecht, Dylan Mooney, Jim Jansen, Tom Choi, Robert Michael Morris, Beth Kennedy, Hutchi Hancock, Kathe Mazur, Tim Ransom, Chris Owen, Laraine Newman, Ron Canada, Caroline Aaron, Emilio Rivera, David Paymer, Eric Pierpoint, Tess Harper, Josh Stamberg, Ned Bellamy, Lyle Lovett, Jordi Caballero, Ken Howard, Viola Davis, John Pyper-Ferguson (a.z.), Karl T. Wright, Christine Avila, Ned Vaughn, Ramon De Ocampo, Regis Philbin, Kelly Ripa, John Rubinstein, Matt O'Neill, Laura Liguori, Megan Follows, Jim Turner, Caroline Lagerfelt, Khamani Griffin, Jamison Jones, David Denman, Colin Egglesfield, Justin Henry, Susan Blakely, Stephen Collins, Naja Hill, Scott Haven, Michael Gross, Douglas Spain, Deirdre Lovejoy, Robbie Amell, Trieste Kelly Dunn, Kulap Vilaysack, Allison Weintraub, Nathan Keyes, Emily Hahn, Phil Abrams, Nancy Linari, Holly Maples, Bradley White

Od B&S jsem čekala lecco, ale tohle ne. S každým dílem přichází nová vlna radosti, euforie a rodinného štěstí, ale i vlna napětí, smutku a hněvu. Seriál plný emocí. B&S má velké množství hlavních postav a proto mě těší že každá má svůj vlastní nádech a každý divák si může vybrat se kterou z nich bude soucítit. Každý tam má svůj příběh, který je změnil do takové podoby v jaké je poznáváme a mi ten příběh každého z nich díl po dílů poznáváme. U B&S stojí zato zůstat až do poslední řady. P.S. 24.12.2014 - Po shlédnutí všech pěti řad (poslední díl před cca 2 minutami) mohu říci, že rodina Walkerova ve mě navždy zanechala velmi silné dojmy a rozhýřené pocity...jen ty pozitivní.(24.12.2014)

Po shlédnutí všech dílů první a dobíhající druhý řady musím říct, že Brothers and Sisters jsou tím nejlepším t r a d i č n í m seriálem, co v současnosti v USA běží. Vynikající obsazení- v čele se Sally Field, uvěřitelné situace, vztahy dialogy- zásluha scénáře Grega Berlantiho (Dawsonův svět, Everwood), co víc dodat?:-)(18.3.2007)

• KIT.HL

Calista Flockhart po napadení botoxovým gangem....nebo amatérem ze seriálu Nip/Tuck.....první minuty a detail obličeje mě skutečně dostal....Vážně někomu trvalo víc jak 45 dílů než si toho všimnul?? A tak nádherná holka to byla. Přirozené stárnutí jí jistě nemohlo uškodit více.....Seriál nehodnotím...nesleduji.(2.10.2011)

Tuna sentimentu a podobné množství honosných proslovů či dialogů. Ale také seriál, který mohli pojmenovat "Pořád se něco děje!" A především parádní herecké výkony. A to mne zpočátku seriál moc nebral, avšak s postupem času jsem se těšil na další díly. Jen ta poslední série už byla taková natahovací...(25.8.2014)

Zatím jsem viděla jen dva díly, ale jsem spkojená a budu jej sledovat.. Oceňuji, že seriál není ani kriminálka, ani z lékařského přostředí, ani komedie - jako všechny ostatní seriály, které jsem zatím v tv viděla. A kromě zajímavých herců a prostředí, je i děj gradovaný a ne zcela předvídatelný.. ..Te'ď.jsem na konci řady čtvrté, sleduji v televizi. Kromě toho, že ČT předvádí trotální (to není překlep) ignoraci divákem (seriál vystřídal oba programy a několik dnů i časů vysílání), jsem za takový seriál bez násilí, vražd a umělých fabulací hrozně vděčná. V osudu bratrů a sester jedné mimořádně soudržné americké rodiny se odráží nejzajímavější problémy současného světa (syndrom navrátilců z válek, tady z v Afganistánu, homosexualismus, partnerství, situace když zrovna není jen dobře jak zdravotně tak finančně apod). Nad tím vším vládne maminka v excelenetním podání Sally Fieldsové. Nechybí humor, nechybí romantika ani nadsázka, ani drama - je to prostě život. Moc pěkný a obzvláště nepochopitelný, že nedlí řadu let na hlavním vysílacím čase, ale klesá z odpoledních přes večerní do pozdně nočních a t.č. časně ranních hodin vysílání. Nevzdám se, ty záludná česká televize!!!(16.1.2012)

• - Calista Flockhart a Josh Hopkins si společně zahráli už v seriálu Ally McBealová (od r. 1997). (mihran)

• - Sally Field a Tom Skerritt si už jednou manželský pár zahráli. Bylo to ve filmu Ocelové magnólie, kde ztvárnili rodiče Julie Roberts. (Tom Riddle)

• - Calista měla v úmyslu věnovat se rodinnému životu, a nechtěla se vracet k náročnému seriálovému hraní. Na nabídku kývla jen proto, že tvůrce show Jon Robin Baitz je její blízký přítel, a roli Kitty jí napsal na tělo. (Tom Riddle)