Bratři a sestry (TV seriál)

Brothers & Sisters

Bratia a sestry

USA, 2006, 111x45 min

Blake Neely

Dave Annable, Calista Flockhart, Rachel Griffiths, Ron Rifkin, Patricia Wettig, Sally Field, Matthew Rhys, Balthazar Getty, Kerris Dorsey, Luke Macfarlane, Rob Lowe, Emily VanCamp, Sarah Jane Morris, Ken Olin, John Pyper-Ferguson, Denis O'Hare, Peter Gerety, Emily Rose, Marika Dominczyk, Josh Hopkins, Jason Lewis, Steven Weber, Tom Skerritt, Nigel Havers, Eric Christian Olsen, Will McCormack, Danny Glover, John Terry, Beau Bridges, Matthew Settle, Luke Grimes, Odette Annable, Jon Tenney, Richard Chamberlain, Eric Winter, Matt Letscher, Jeremy Davidson, Treat Williams, Keri Lynn Pratt, Jay Karnes, Peter Coyote, Sonja Sohn, Tyler Posey, Evan Jones, Cara Buono, Michael Nouri, Marion Ross, Laura Jordan, Mitch Pileggi, Jayne Brook, Marin Hinkle, Michele Greene, Denzel Whitaker, Cheryl Hines, Sonia Braga, Cristine Rose, Michael Beach, Robert Kazinsky, Zeb Newman, Margot Kidder, Ryan Michelle Bathe, David Andrews, Joe Morton, Kay Panabaker, Parry Shen, Michael Adler, Paula Rhodes, Cotter Smith, Marguerite Moreau, Garry Marshall, Kasey Campbell, Chevy Chase, Kaitlin Doubleday, Alice Evans, Tyrees Allen, Suzanne Whang, Enrico Colantoni, Jenna Elfman, Barbara Eve Harris, Jonathan LaPaglia, Roz Witt, Elina Madison, Steve Gonzales, Betty Buckley, Ryan Eggold, Stana Katic, Thomas Kopache, Kathryn Meisle, Michelle Noh, Darcy Rose Byrnes, Dileep Rao, Joseph Julian Soria, Tamara Gorski, Nicholas Gonzalez, Susan Sullivan, Desiree Hall, David Clayton Rogers, Benjamin Ciaramello, Maja Hazen, Sarah Lilly, John Glover, Micaela Johnson, Michael Kostroff, Rick Worthy, Camila Greenberg, Kate Connor, Gage Golightly, Christopher J. Hanke, Crista Flanagan, Cristián de la Fuente, Bill Smitrovich, Maxim Knight, Phill Lewis, Brianne Davis, Christopher Thornton, Ann Cusack, Nicki Micheaux, Kathleen M. Darcy, Jesse D. Goins, Wendy Carter, Brian Lloyd, Anna Wood, Sarah Rafferty, Jessica Parker Kennedy, Paul Ganus, Jeryl Prescott, Ted Alderman, Debra Monk, Ruben Garfias, Ellery Sprayberry, Clark Gilmer, Amy Motta, Alex Ball, Perry King, Preston Davis, Judith Shekoni, Sophina Brown, Kevin Daniels, Romy Rosemont, Randee Heller, Deborah Knox, Amy Aquino, Susan Santiago, Brent Jennings, Jamie Martz, John Aylward, Bre Blair, Pedro Pascal, Hemky Madera, Jeanette Brox, Nicole Smolen, Jay Huguley, Brandi Burkhardt, John Benjamin Hickey, Andrea Savo, Michanne Quinney, Max Burkholder, Marc Halsey, Tina Huang, Chris Sheffield, Regina Saldivar, Stephanie Lemelin, Tom McGowan, Brennan Bailey, Kim Murphy, Christina Chang, Kathryn Zenna, Jerry Lambert, Chase Kim, Parvesh Cheena, Michael Hyatt, Maxwell Perry Cotton, David Burke, Robert Foxworth, Meredith Baxter, Robert Pescovitz, Elaine Kagan, Roxy Olin, D. W. Moffett, Joel Grey, Meghan Lynch, Alexandra Staden, Shelley Robertson, Greta Sesheta, Carol Kiernan, Cathy Ladman, Steven Anderson, Mitch Silpa, Justine Dorsey, Michael O'Keefe, S.E. Perry, Michelle Ongkingco, Dave Foley, Leonard Wu, David Brisbin, Luc Charbonnier, Gilles Marini, Dylan Larsen, Cody Longo, Mark Ricks, John Apicella, Ryan Devlin, John Prosky, Christopher Allport, Michael Shannon, Stephen Bishop, Sunkrish Bala, Pamela Dunlap, Rose Abdoo, Carmen Corral, Emily Chang, Diva Zappa, Tucker Albrizzi, Kathryn Bostic, Julia Vera, Tom Virtue, Henry Dittman, Juan Carlos Cantu, Andy Mackenzie, Jim Gleason, Steve Spel, Nick Nordella, Christian Keyes, Tymberlee Hill, Jackie Lyons, Lawrence Mandley, Tabitha Morella, Adrian Quinonez, Anne Betancourt, Dana Lee, Nasser Faris, Vera Miao, Sara Erikson, Scott Michael Campbell, Deidrie Henry, Janet Carroll, Ming Lo, Susan Chuang, Ed Moy, Damon Dayoub, Scott Klace, Patrick St. Esprit, Hilary Ward, Michael Dempsey, Malcolm Foster Smith, Elena Campbell-Martinez, Edwina Findley Dickerson, Doug Purdy, Arlene Martel, Carole Gutierrez, Toby Holguin, Brandon Fobbs, Darren Pettie

Preberanie rodinnych peripetii uz bolo spracovane mnoho krat, aj ked tym serialovym som sa snazil na zaklade zazitkov z Dallasu, vyhnut. Brothers & Sisters vsak predstavuju nadpriemernu kvalitu, ktora v niektorych okamihoch sice pripomina Desperate Housewives, avsak pokial "Zufalky" prezentuju medziludske vztahy viacmenej odlahcenym sposobom, Bratia a sestry su predovsetkym dramatickym dielom, kde hadky a vztahove rozbroje su vykreslovane co-mozno najkomplexnejsie a napriek vizualnej pozlatke posobia uveritelnym dojmom a to najma vdaka vybornemu scenaru ako aj vydarenemu castingu. Po prvej serii teda napriemerne 4, ktore ponechavam aj po rovnako kvalitnej druhej serii. Vzhladom na to, ze serial si drzi mimoriadnu kvalitu aj v tretej, stvrtej a piatej serii, idem na 4,5/5*(26.5.2008)

Po shlédnutí všech dílů první a dobíhající druhý řady musím říct, že Brothers and Sisters jsou tím nejlepším t r a d i č n í m seriálem, co v současnosti v USA běží. Vynikající obsazení- v čele se Sally Field, uvěřitelné situace, vztahy dialogy- zásluha scénáře Grega Berlantiho (Dawsonův svět, Everwood), co víc dodat?:-)(18.3.2007)

• KIT.HL

Calista Flockhart po napadení botoxovým gangem....nebo amatérem ze seriálu Nip/Tuck.....první minuty a detail obličeje mě skutečně dostal....Vážně někomu trvalo víc jak 45 dílů než si toho všimnul?? A tak nádherná holka to byla. Přirozené stárnutí jí jistě nemohlo uškodit více.....Seriál nehodnotím...nesleduji.(2.10.2011)

Od B&S jsem čekala lecco, ale tohle ne. S každým dílem přichází nová vlna radosti, euforie a rodinného štěstí, ale i vlna napětí, smutku a hněvu. Seriál plný emocí. B&S má velké množství hlavních postav a proto mě těší že každá má svůj vlastní nádech a každý divák si může vybrat se kterou z nich bude soucítit. Každý tam má svůj příběh, který je změnil do takové podoby v jaké je poznáváme a mi ten příběh každého z nich díl po dílů poznáváme. U B&S stojí zato zůstat až do poslední řady. P.S. 24.12.2014 - Po shlédnutí všech pěti řad (poslední díl před cca 2 minutami) mohu říci, že rodina Walkerova ve mě navždy zanechala velmi silné dojmy a rozhýřené pocity...jen ty pozitivní.(24.12.2014)

(Vážné) seriály pro celou rodinu jsou nuda. Už od dob Dallasu představují chudokrevnou, byť sledovatelnou alternativu skutečně zajímavých dramat. V polovině 2000s se tuhle zaběhlou tradici pokusil rozbít ostřílený dramatik Jon Robin Baitz ve spolupráci s producentem Kenem Olinem, který se podílel například na seriálu o dospělých pro dospělé thirtysomething, politickém dramatu The West Wing nebo teen komedii Freaks & Geeks. Ti dva spolu do Brothers & Sisters nacpali prakticky všechno dohromady. Po smrti otce rodiny Williama (Tom Skerritt) vedení rodinného podniku padá na ramena už tak vytížené Sarah (Rachel Griffiths) a problémového Tommyho (Balthazar Getty), a jako by smrt manžela, strach o ve válce sloužícího syna Justina (Dave Annable) a věčné hašteření o odlišném pohledu na život s dcerou kariéristkou a zanícenou republikánkou Kitty (Calista Flockhart) nebylo pro Noru (Sally Field) málo, odhaluje se existence Williamovy milenky Holly (Patricia Wettig), jejíž dcera Rebecca (Emily VanCamp) shodou náhod vyrůstala bez otce. Jenom pro homosexuálního syna Kevina (Matthew Rhys) se zdánlivě tolik nemění. Obrovská sorta Oscary a jinými cenami ověnčených herců není náhodná, Baitz přímo na tělo vytvořil svojí kamarádce Calistě Flockhart roli Kitty, zatímco z Prison Breaku či právě thirtysomething známá Patricia Wettig je manželkou Kena Olina. B&S se věnuje všelijakým ožehavým tématům, od homosexuality přes válku či drogy až po nevěru, a ač se bojí na rozdíl od kabelových seriálů jít na kost a všechny postavy v potížích pořádně vymáchat, přesné obsazení to bez problémů prodá. Po vynikající první řadě se B&S ovšem pomalu rozpadá, především vinou odchodu Baitze, který měl s televizí tvůrčí neshody. Řešení některých načatých zápletek je posléze když ne vyloženě špatné, tak alespoň polovičaté. Přesto stále stojí za sledování, i přes mnohé vyloženě slabé díly dokáže v těch dobrých spolehlivě vyvolat celou řadu emocí až do samého konce seriálu. 75%(17.1.2014)

• - Jen pár týdnů před uvedením první epizody prošel seriál výraznými změnami. Původně se matka rodu Walkerových jmenovala Iva, a hrála jí Betty Buckley. Ta byla nakonec nahrazena Sally Field, a přejmenována na Noru. Walkerovic bratr Bryan (Jonathan LaPaglia) byl nahrazen Matthewem Rhysem a přejmenován na Kevina. Navíc byl přepsán celý Kevinův životní příběh. Bryan byl otec od rodiny, čerstvě po rozvodu, který se právě přiznal ke svojí homosexualitě. Kevin nikdy nebyl ženatý, nikdy neměl děti, a už roky spokojeně žije jako přiznaný homosexuál. (Tom Riddle)

• - Pořadí narození Walkerovic dětí je následující: Sarah (Rachel Griffiths), Kitty (Calista Flockhart), Tommy (Balthazar Getty), Kevin (Matthew Rhys), Justin (Dave Annable) a nakonec Rebecca (Emily VanCamp). Ve skutečnosti je ale Calista starší než Rachel, a Matthew je starší než Balthazar. (Tom Riddle)

• - Sally Field a Tom Skerritt si už jednou manželský pár zahráli. Bylo to ve filmu Ocelové magnólie, kde ztvárnili rodiče Julie Roberts. (Tom Riddle)