Reklama

Reklama

Bratři a sestry

(seriál)
TV spot 1
USA, (2006–2011), 78 h 10 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvůrci:

Jon Robin Baitz

Hudba:

Blake Neely

Hrají:

Dave Annable, Calista Flockhart, Rachel Griffiths, Ron Rifkin, Patricia Wettig, Sally Field, Matthew Rhys, Balthazar Getty, Kerris Dorsey, Luke Macfarlane (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(5) / Epizody(109)

Obsahy(1)

Tento americký seriál ako vystrihnutý z dnešného uponáhlaného života od tvorcov Kena Ollina a Johna Robina nás zavedie do rodiny, v ktorej zomrel otec William Walker ( Tom Skeritt) a to práve počas oslavy – na ktorej sa zúčastnila celá rodina . Títo pozostalí – bratia a sestry sa teraz musia z jeho smrťou vyrovnať a postaviť sa na vlasné nohy. Smrť Williama Walkra však odhaľuje doteraz netušené tajomstvá...

Piliermi seriálu sú filmoví súrodenci Kitty (Callista Flockhart), Sarah (Rachel Griffiths), Kevin (Mattew Rhyns) a Justin (Dave Annable), ktorí sa snažia svojpomocne viesť firmu po mŕtvom otcovi avšak každý vo svoj prospech. Do vedenia firmy im značnou mierou zasahuje aj vdova po Williamovi – jeho druhá maželka Nora Walker (Sally Field). Najzvláštnejšie na celej veci je fakt, že po smrti Wiliama sa podľa jeho poslednej vôle konateľkou celej rodinnej firmy stala rodinná priateľka Holly Harper (Patricia Wettig), ktorá sa snaží firmu viesť spravodlivo na všetky strany. Na tom by nebolo nič tak zvláštne keby si na firmu nerobil zálusk ešte aj Norin priateľ Saul Holden (Ron Riffkin) s ktorým jeden čas paktovala aj Holly. Takže aby sme to zrhnuli, Wiliam je po smrti a zanechal tu v celku prosperujúcu firmu, ktorej konateľkou je rodinná priateľka a Williamova bývalá láska Holly Harper. Každí zo súrodencov by sa však na vedúcom mieste videl rád sám. K tomu všetkému je tu aj Williamova druhá žena Nora a jej dlhoročný priateľ Saul – ktorý po firme tiež veľmi túži a snaží sa skúpiť nadpolovičnú väčšinu akci od Holly. O tomto jeho kroku, ale Nora ešte stále nič netuší.

Aby toho všetkého nebolo málo za Holly príde z univerzity dcéra Rebecca (Emily VanCamp), ktorá je mimochodom v domnení, že jej otec zomrel, keď bola ešte malá. Medzi časom si Sarah vypočuje omylom rozhovor medzi Holly a Saulom, kde sa Holly priznáva k tomu, že skutočným otcom Rebeccy je už mŕtvy William Walker. Sarah to obratom Rebecce pri prvej možnej príležitosti vyzvoní. Rebecca mame veľmi zazlieva fakt, že jej zamlčala – kto je jej skutočný otec. Nora o Rebeccinej existencí doteraz nevedela a právom obáva o Hollyne dedičské nároky pre Williamovu nemanželskú dcéru Rebeccu...

Rebeccin život sa ešte viac skomplikuje – po ďalšom šokujúcom zistení a to, že jej matka Holly prepísala celú firmu na jej meno. Rebecca sa zdôverí s touto ošemetnou záležitosťou Justinovi. A napriek tomu, že ho žiada o diskétnosť sa o tom dozvie Sarah, ktorá navštívi rodinného právnika Joa Whedona (John Pyrer-Ferguson) a pýta sa ho, čo by sa z celou firmou stalo v prípade Rebeccinej smrti. Dozvedá sa, že v tom prípade by celá firma prepadla nájbližšiemu priamemu príbuznému, teda Sare. Celá Williamova pozostalá rodina sa proti Rebecce spojí a jej život je v ohrození... (AgentMarvel125)

(více)

Videa (2)

TV spot 1

Recenze (28)

igi B. 

všechny recenze uživatele

Ryzí hollywoodština pro >lepší< masové diváctvo, z palce vycucané emoce a >jímavé< jako že úžasné procítěné hraní žánrových hvězd i okrajových hvizdiček - s českým dabingem pak zase působící jako nějaká lepší telenovela... Snesitelné na babskoletní sobotní odpoledne, v bratru i sestře televizního stáda napříč euroatlantickým kulturním prostorem... Jak vidno dle množství zdejších vřelých hodnocení a komentářů - funguje to! Tak hezkou zábavičku při těch stodeseti epizodkách! Jen aby to milé paninky zas nešlo od desíti k pěti, jak už tak bejvá u podobných matérií zvykem, že... °-/ . . . Tři hvězdičky opravdu maličký tedy se sebezapřením - jen proto, že v rámci žánru je svět zaplevelen většinou vskutku nesnesitelnými sračkami a tohle je přeci jen taková jednooká vlhká sestra mezi impotentními slepými bratry... Aspoň jednu jistotu tedy seriáloví fandíci můžou mít - na incest zde pikantních zápletek chtiví diváci opravdu asi nedojde... %-] . . . Bratři a sestry ve víře holywoodské - Ámen! - - - - - (Poprvé viděno nahodile 24.9.2011 na >sourozeneckém prostoru< , hodnocení 321., komentář zde jako devatenáctý - 24.9.2011) ()

vla_kor 

všechny recenze uživatele

Výborný seriál. Množství postav není vůbec na škodu. Díky výraznému castingu není problém si zapamatovat "kdo je kdo" a co řeší za problém. Ani většina vedlejších postav není černobílá a plochá, jak už to u takových seriálů bývá zvykem. Snad časem odvysílá i nějaká česká televize. Nic proti slovenskému dabingu :-) ()

Reklama

tranquill 

všechny recenze uživatele

Tuna sentimentu a podobné množství honosných proslovů či dialogů. Ale také seriál, který mohli pojmenovat "Pořád se něco děje!" A především parádní herecké výkony. A to mne zpočátku seriál moc nebral, avšak s postupem času jsem se těšil na další díly. Jen ta poslední série už byla taková natahovací... ()

viky13 

všechny recenze uživatele

Od B&S jsem čekala lecco, ale tohle ne. S každým dílem přichází nová vlna radosti, euforie a rodinného štěstí, ale i vlna napětí, smutku a hněvu. Seriál plný emocí. B&S má velké množství hlavních postav a proto mě těší že každá má svůj vlastní nádech a každý divák si může vybrat se kterou z nich bude soucítit. Každý tam má svůj příběh, který je změnil do takové podoby v jaké je poznáváme a mi ten příběh každého z nich díl po dílů poznáváme. U B&S stojí zato zůstat až do poslední řady. P.S. 24.12.2014 - Po shlédnutí všech pěti řad (poslední díl před cca 2 minutami) mohu říci, že rodina Walkerova ve mně navždy zanechala velmi silné dojmy a rozhýřené pocity...jen ty pozitivní. ()

jack.hnut 

všechny recenze uživatele

Po shlédnutí všech dílů první a dobíhající druhý řady musím říct, že Brothers and Sisters jsou tím nejlepším t r a d i č n í m seriálem, co v současnosti v USA běží. Vynikající obsazení- v čele se Sally Field, uvěřitelné situace, vztahy dialogy- zásluha scénáře Grega Berlantiho (Dawsonův svět, Everwood), co víc dodat?:-) ()

Galerie (1 344)

Zajímavosti (9)

  • Robert McCallister (postava, kterou v seriálu hraje Rob Lowe) bylo jméno hlavní postavy z předchozího seriálu Grega Berlantiho, Jack & Bobby. Seriál byl o chlapci, který je předurčen k tomu stát se prezidentem USA. A stejně jako v Jack & Bobby, i v Brothers & Sisters měl Robert ženu Courtney a syna Jacka. (Tom Riddle)
  • Když tvůrci hledali herce pro roli Jasona McCallistera (bratra Roberta a známost Kevina), Rob Lowe (Robert) jim navrhl herce Johna Barrowmana, se kterým hrál v Londýně v divadelní hře "Pár správných chlapů". Barrowman projevil o roli zájem, ale protože už měl hlavní roli v seriálu Torchwood, musel odmítnout. (Tom Riddle)
  • Sally Field a Tom Skerritt si už jednou manželský pár zahráli. Bylo to ve filmu Ocelové magnólie, kde ztvárnili rodiče Julie Roberts. (Tom Riddle)

Reklama

Reklama