Ochrana svědků (TV seriál)

In Plain Sight

Ochrana svedkov

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2008 - 2012, 61x41–43 + 1x67 min

Tvůrci:

David Maples

Mary McCormack, Frederick Weller, Paul Ben-Victor, Nichole Hiltz, Lesley Ann Warren, Cristián de la Fuente, Will McCormack, Jenny Gabrielle, Jane Adams, Kathrine Narducci, Al Sapienza, John Ales, Joseph Julian Soria, Tamara Gorski, Christine Woods, Wendell Pierce, Cyrus Farmer, Marshall R. Teague, Tammin Sursok, Francia Raisa, Clarke Peters, Sarah Drew, Arron Shiver, Sarah Danielle Goldberg, Laura San Giacomo, Virginia Williams, Jeremiah Bitsui, Jessica Tuck, Willow Shields, Mia Stallard, Robin Atkin Downes, Ann Cusack, Kelvin Brown, Michelle Clunie, Jillian Armenante, Jake McLaughlin, Josh Cooke, Dayton Callie, Loren Haynes, James Eckhouse, David Walton, Walter Perez, Grizelda Quintana, Lora Martinez-Cunningham, Ken Barnett, Pam Green, Juan-Carlos Guzman, Sewell Whitney, Rebecca Wisocky, Andrea Frankle, Chris Ellis, Anya Monzikova, Louis Lombardi, Anthony Parker, Inbar Lavi, Evan Peters, Billy Magnussen, Daniella Alonso, Frederic Doss, Carmen Serano, J.C. MacKenzie, Jennifer Elise Cox, Chad Brummett, Lauren Myers, Matthew Page, Juliet Lopez, Katalina Parrish, David Chisum, Louis Mustillo, Jolene Andersen, David Born, Todd Williams, Emelie O'Hara, Romy Rosemont, Tatanka Means, Amanda Foreman, David Novak, Randee Heller, Dylan Kenin, Deborah Knox, Teddy Sears, Drew Powell, Esteban Powell, Scott Lawrence, Mozhan Marnò, Cas Anvar, Casey Messer, Ken Lerner, Jackie Joyner, Danika Yarosh, Chryssie Whitehead, Brady Smith, Chris Browning, John Benjamin Hickey, Mike Doyle, Charles Baker, Luis Moncada, Gene Farber, Brooke Bloom, Angela Sarafyan, Darin Heames, Ashley Johnson, Ramses Jimenez, Stacey Oristano, Kelly Overton, Marguerite Moreau, Liza Weil, Jason Coviello, John Hoff, Diana Maria Riva, Todd Giebenhain, Suzy Nakamura, Dan Bucatinsky, James Carpinello, Brett Davern, Anna Osceola, Mitch Silpa, Michael Grant Terry, Jeannine Kaspar, John Dennis Johnston, Hank Rogerson, Yorgo Constantine, Sean McGowan, Tailinh Agoyo, Mandy June Turpin, Tait Fletcher, Rick Zieff, Alex Feldman, David Grant Wright, David Norona, Kevin Wiggins, Sean Marquette, Matthew Tompkins, Maury Sterling, Bryan Callen, Karina Logue, Carlos Lacámara, Anne Betancourt, Tomas Sanchez, David Meunier, Evan Gamble, Matt Winston, Christopher Stanley, Jacob O'Brien Mulliken, Mark Underwood, Madison Mason, Nishi Munshi, Judith Rane, Crystal Martinez, Edward A. Duran, Terry Dale Parks, Jesse James, Rita Moreno, Susan Chuang, James Burnett, Mark Vasconcellos, Sarayu Blue, Floriana Lima, Girard Swan, Gregory Cruz, William Sterchi, Richard Barela, David Barrera, Isabella Crovetti, David Macklin, Debrianna Mansini, Drago Sumonja, P. David Miller, David House, John Koyama, Morse Bicknell, Jesus Payan Jr., Antonio Leyba, Christopher Dempsey, Jonathan Ragsdale, Catherine Haun, Eric Steinig, Miguel Martinez, Beth Bailey, Anna Felix, Marc Mouchet, Gregory Chase, Jon Kristian Moore, Vic Browder, J.D. Garfield, Mike Miller, Vivian Nesbitt, John Lawlor, Rio Alexander, Drew Pollock, Jason E. Hill, Fran Martone, Martin Palmer, Tish Rayburn-Miller, Cynthia Ruffin, Dave Colon, Kat Sawyer, Steve Corona, Stephen Eiland, Billy Lockwood, Mark Sivertsen, Delana Michaels, Daniel D. Halleck, Eddie Perez, Frank Bond, Steve Cormier, Sarah Minnich, Michael Sheets, Merritt C. Glover, Alex Knight, Kevin Owen McDonald, Karen M. Hudson, Andrea Good, Rodger Larance, Cliff Gravel, Tina Borek, David T. Quan, Angela Blake, Erik Beacham, Michael E. Stogner, Brandon K. Hampton, Mark Bankins, Jackamoe Buzzell, Rhett Lynch, Geoffrey Blake, John Bishop, Vladimir Skomarovsky, Alma Sisneros, Bobby Nish, Ray Abruzzo, Barbie Robertson, J. Grant Albrecht, Matthew Posey, Jeremy Glazer, Darryl Cox, Laura Prepon, Joey Zimmerman, Missy Yager, Chuti Tiu, Ismail Bashey, Josh Berry

Osvícení v americké seriálové žumpě. Nedoufala jsem, že by mě seriál, kde vystupuje jako hlavní vyšetřovatelka ženská mohl takhle přitáhnout. Na rozdíl od feministických sraček jako Medium, Sue hluchá hnusná kráva z čoklem, drzá a blbá Jordan je hlavní postava Mary uvěřitelná. Ona se často míli, chlapi se v seriálu nechovají jako kastrované posluhovačné opičky, je sarkastická ale není přehnaná jako Debra z Dextra. Pro mě je to ženská verze Statusu nežádoucí, akorát bez Bruce Cambela což mě mrzí.(20.4.2015)

Není to vůbec tak špatné. Líbí se mi obsazení, Mary je fakt síla, hlášky k nezaplacení. Spíš krimi komedie :-D Kvalita dílů kolísá, někdy lépe, jindy hůře ale závislost se u mě vytvořila celkem rychle. Jediný, co mi vadilo, byla matka a sestra. Koho nudí klasický kriminálky ala Námořní vyšetřovací služba a různý Zákony a pořádky ale baví ho krimi, můžu doporučit. Zkouknuto celé a musím říct, že když v závěru vplul do děje Maryin otec ála Stephen Lang, ke štěstí mi nechybělo nic ...(12.1.2017)

"In Plain Sight" je dle mého jeden z těch lepších krimi seriálů. Zásluhu na tom má sympatické duo v podobě Mary McCormack a jejího part´áka. O něco méně sympatická je Maryina disfunkční rodinka v podobě sestry, která nedokáže držet svý ručičky od trablů a matky alkoholičky, která je docela otravná. Mary je tady ale správná. Má vyřídilku a šmrnc. 60procent si to podle mě zaslouží. IPS nemůže za to, že kriminálek je momentálně prostě moc, naopak by se mělo docenit právě proto, že jako jedna z mála zaujme. Mě teda zaujalo.(8.9.2011)

Mary Shannon pracuje jako "federal marshall" (nevím jak ten termín přeložit) v programu na ochranu svědků. Jejím úkolem je chránit svědky, dohlédnout, aby se aklimatizovali a přijali svojí novou identitu, zajistit aby dodržovali pravidla programu a nedostali se do problémů. Jak už to tak bývá, tak problémy jsou v takové práci vždy a doma to nemá Mary o nic jednodušší, když sdílí domácnost se svéráznou matkou a sestrou. Kvalita prvních dílů není příliš velká a zdá se mi, že tvůrci trochu tápali a hledali cestu, kterou se vydat. Kvalita pak trochu stoupne a závěrečné dva, tři díly jsou přímo skvělé, takže 60%. * Nejoblíbenější postava: marshall Mann(18.11.2008)

Po druhém shlédnutí ze sentimentu snižuju na 3*, i když v záplavě jako detektivních seriálů poslední doby bych nejspíš měl nechat čtyřku. Koncept byl dobře vymyšlený, jen na to šli trochu zhurta, protože nejzajímavější díly byly v první a druhé sérii a - jak to bývá - byly spojeny s příběhy protagonistů, v dalších sériích s vyčerpáním nápadů a těhotenstvím obou hlavních hereček, které si nejspíš vyžádalo ty oslí můstky ve scénáři, úroveň poněkud oklesla. Co mi vadilo: od začátku bylo vcelku jasné, k čemu to povede, zbytečné dojení emocí a moralizující konce od cca třetí série s dobře maskovaným těhotenstvím Brandi, plytká 4. série s oslím můstkem v podobě (nutného) těhotenství Mary, odfláknuté rychlé zakončení v 5. sérii, děsně otravná matka a ta jakovtipná černoška ve 4. sérii (později je už snesitelná). Na druhou stranu oba hlavní herci v pohodě, občas dobré vtípky. Prostě takový oddychový nenáročný seriál bez nějaké přidané hodnoty. P. S. Nevěděl jsem, že ten otravný škaredý agent FBI je ve skutečnosti bratr Mary McCormack!(18.7.2018)