Vzpomínky (TV seriál)

Unforgettable

Šiesty zmysel

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2011 - 2016, 45 h 45 min (Minutáž: 45 min)

Jacob Groth

Poppy Montgomery, Dylan Walsh, James Hiroyuki Liao, Jane Curtin, Dallas Roberts, Tawny Cypress, Michael Gaston, Kevin Rankin, John Sharian, Jackson Hurst, Brendan Dooling, Jamil Mena, Greg Serano, Michael Arden, Marin Ireland, Ryan O'Nan, Adam Trese, Cotter Smith, Linda Emond, Teena Byrd, Matt Servitto, Christina Jackson, Drew Powell, Mark Nelson, Samira Wiley, Steven Ogg, Sarah Sokolovic, Kyle Catlett, Nick Sandow, Jason Ralph, Emmalyn Anderson, Annika Boras, Li Jun Li, Karen Aldridge, Janelle Gaeta, Katherine McNamara, Olivia Birkelund, Sepideh Moafi, Scott Johnsen, Sherri Saum, Brad Cassini, Taylor Gildersleeve, Gillian Alexy, Lili Mirojnick, Natalie Knepp, John Bianco, Jennifer Restivo, Larisa Polonsky, Andrew Stewart-Jones, Kelly Overton, Angela Christian, Marjan Neshat, Kathleen Wise, Armand Schultz, Stephen Kunken, Wrenn Schmidt, Robert Funaro, Joe Forbrich, Makenzie Leigh, Jennifer Ferrin, James Colby, Michael Bakkensen, Stevie Lynn Jones, Olivia Nikkanen, Adria Arjona, Patrick Carroll, Tom Lipinski, Jessica Phillips, Vanessa Aspillaga, Mauricio Ovalle, Craig Castaldo, James Martinez, Duane McLaughlin, James Urbaniak, Deanna Dunagan, Chris Beetem, Danny Flaherty, Quinn McColgan, Jeb Kreager, Jackie Cruz, Jasmine Cephas Jones, Scott Sowers, Jeremy Bobb, Tom Bateman, Morgan Spector, Portia Reiners, Ari Fliakos, Alex Ziwak, Stephen Tyrone Williams, Marty Krzywonos, Will Blagrove, Glen Mac, La La Anthony, Josh Green, Angel Caban, Aaron Costa Ganis, Mike Steinmetz, Michael Cullen, Dascha Polanco, Michael Siberry, James Russell, Kathleen Meyer, Madison Arnold, Robert Bogue, Chance Kelly, Norm Golden, John Scurti, Tom Mason, Drew McVety, Joe Mancini, Jenny Leona, Deirdre O'Connell, Susan Blackwell, Laura Harrier, Faye Kingslee, David H. Holmes, Kellie Overbey, Heidi Armbruster, Kelly AuCoin, Jeremy Holm, Stephen Scott Scarpulla, Zachary Unger, Kathryn Kates, Mary Boyer, Dale Soules, Mike Houston, John Doman, Sean Cullen, Stephen Hill, James Waterston, Adam David Thompson, Anna Friedman, Gavin-Keith Umeh, Terry Serpico, Happy Anderson, William Jackson Harper, Edmund Donovan, James Lorinz, Rob Morgan, Owiso Odera, Ezra Knight, Stivi Paskoski, Mark Zeisler, Aaron Lazar, Vito D'Ambrosio, Dawn-Lyen Gardner, Kevin Collins, Michael Pemberton, Caleb McLaughlin, Stephen Barker Turner, Michael Tisdale, Frank Harts, Dennis Rees, Brian Wiles, Danielle Guldin, David Furr, Nicholas Webber, Michael J. Burg, Raul Casso, Daniel Eric Gold, Jack Gwaltney, Pascal Yen-Pfister, Bea Miller, Jason Cottle, Hunter Emery, Victoria Leigh, Pico Alexander, Elizabeth Alderfer, Otto Sanchez, Brandon Micheal Hall, Ray Abruzzo, Aaron J. Nelson, Lenny Venito, Maddie Corman, Larry Mitchell, Justine Lupe, Desmin Borges, Tom Guiry, Annie Parisse, David Costabile, Frank Deal, Catherine Wolf, Victoria Cartagena, Omar Metwally, Chris Bauer, Steven Anderson, Gary Basaraba, Thuliso Dingwall, Patrick Heusinger, Terrence Mann, Kevin O'Donnell, Brian Anthony Wilson, George Aloi, Derek Cecil, Marilu Henner, Kevin Rogers, Erik Jensen, C.S. Lee, Scott Cohen, Britt Lower, Mason Pettit, Will Rogers, Martin Shakar, Kevin O'Rourke, Donnamarie Recco, Tim Barker, Robert Clohessy, Daniel Cosgrove, Danny Lee, Paul Fitzgerald, Al Sapienza, Kim Director, Sebastian Roché, Clark Johnson, Boris McGiver, Jay O. Sanders, Will Chase, Stu 'Large' Riley, Sophia Rokhlin, Rachel Ticotin, Fulvio Cecere, Arthur J. Nascarella, Nick Lashaway, Tina Benko, Elias Koteas, Bianca Amato, Andrew McCarthy, Erin Cummings, Sendhil Ramamurthy, Phyllis Somerville, Brian J. Smith, Dennis Christopher, Lou Martini Jr., Peter Scanavino, Larry Pine, Jeremy Shamos, Colin Donnell, Victor Slezak, Robert Gomes, Chris Chalk, Ben Cole, Adriane Lenox, Franky G, John Bedford Lloyd, Aaron Dean Eisenberg, Joseph Sikora, Brian McElhaney, Wayne Knight, Frankie Faison, Nick Chinlund, Kevin McCormick, Chris Bowers, Lyrica Okano, Bradley Stryker, Boris Kodjoe, Jason Cerbone, James P. Anderson, Dan Amboyer, Drew Beasley, Scott Drummond, Ricki Noel Lander, Randall Newsome, Yaya DaCosta, Craig Bierko, Jolly Abraham, Colin Egglesfield, Christopher Livingston, Julie Ann Emery, Josh Stamberg, Deborah Twiss, Matthew Porretta, Orlagh Cassidy, Mike Doyle, Lauren Vélez, Hrach Titizian, Laith Nakli, Ashley Aufderheide, Troy Garity, Lola Glaudini, Joey Slotnick, Pooja Kumar, Geoffrey Wigdor, Emmy Harrington, Michael Dempsey, Casey Siemaszko, Skeet Ulrich, Rachel Dratch, Ashanti, George Katt, Barry Shabaka Henley, Anu Valia, Kathy Najimy, Matthew Del Negro, Mark Lotito, Anthony Ordonez, Shawn Andrews, Aida Turturro, Kevin Kilner, Dominic Colón, Kara Jackson, Nicholas Tucci, Frank Whaley, Johnny Hopkins, Alysia Reiner, Ramsey Faragallah, Michael Nathanson, Ben Bailey, Jackie Debatin, Cameron Meyer, Martin Donovan, Dave Quay, Susan Heyward, Trevor Long, Corey Parker Robinson, Fajer Al-Kaisi, Heather Tom, Gary Cole, Bruce Davison, Ken Arnold, Donal Brophy, Tonya Glanz, Stewart J. Zully, Joe Lisi, Nicolette Robinson, Christina Brucato, Jonathan Lee, Roxanne Day, Karl Bury, Caris Vujcec, Diana Bologna, Jayden Rey, Mateo Gómez, Khris Davis, Danny Johnson, Natalie Carter, Mike Carlsen, Jacob Ming-Trent, Erik Gersovitz, Julian Silver, Ismail Bashey, Adam Huber, Marc Kudisch, Will Rogers, Socorro Santiago, Stephen Mailer, Michael Shulman, Postell Pringle, Christopher McCann, Babs Olusanmokun, James McMenamin, Henny Russell, Jo Armeniox, Christopher Gray, Anna Rose Hopkins, Bubba Weiler, Arianda Fernandez, Angela Pietropinto, Graham Sibley, Aria Shahghasemi, Jake Choi

Vyšetřovatelka Carrie Wells má ohnivé vlasy, prořízlou hubu a nedostatek respektu k nadřízeným. No vidíte, málem bych zapomněl na to nejdůležitější – má paměť jako slon. Především ta jí pomáhá vyřešit zajímavé zločiny. Jen se nemůžu zbavit jednoho blbého pocitu. To by jako bez její sloní paměti zůstaly všechny ty zločiny nevyřešené a vraždy nepotrestané? A zavřeli by za to někoho jiného, nevinného? Kolik dílů seriálu, tolik justičních omylů? No potěš pánbůh!(13.1.2014)

Já teda nevím, co ostatní, ale po celé první sezóně musím říct, že je to jedna z nejlepších krimi sérií za poslední roky. Co je bohužel slabé je závěr sezóny, který hlavní příběhovou linku tlačí až moc na pilu a shazuje předchozí, kvalitní snahu o něco nového v žánru... (1. sezóna - 70 %, 2. sezóna - 70 %)(23.5.2012)

• Jazz06

Viděl jsem teda jen jeden díl, ale to mi stačilo. Akorát mě to utvrdilo, že nemá cenu televizi vůbec zapínat. Stupidní zápletka a ještě stupidnější postavy. Ani jedna není sympatická a herci jsou dost jaloví. Asi tomu teda přidal i dabing. Docela jsem se nasmál, když padouch zastřelil dva lidi a pak musel počkat 10 vteřin v jedné pozici než hlavní hrdinka (která je btw strašně drsná a dokáže se o sebe dokonale postarat) zareagovala...(4.2.2014)

• SolamBee

Hodnotím po pilotu, protože na další díly už se nechystám. Uznávám, že policistka s dokonalou pamětí se hodí, pokud bez ní ovšem celý tým detektivů není schopen vyřešit relativně primitivní případ, to zavání problémem. Sama postava mi není moc sympatická, takže pokud takhle budou probíhat i budoucí vyšetřování - nic pro mě. Obzvlášť proto, že si nemyslím že dokonalá paměť funguje jako 3D projekce, kde si můžete přehrát z různých úhlů cokoliv potřebujete.(15.4.2012)

• KevSpa

Pilot: Krimi seriál, v němž se tentokrát objevuje žena s neomezenou pamětí. Je to sice x-tá variace na stokrát provařené téma, ale pilotní díl mě celkem zaujal. I když to může být hlavně tím, že jej natočil Niels Arden Oplev (Oddělené světy, Muži, kteří nenávidí ženy), pro jehož režijní styl mám slabost. První díl má hutnou atmosféru a seriál má navíc zajímavé herecké obsazení, zejména Dylan Walsh potěšil.(28.9.2011)

• - Postava Carrie Wellsové (Poppy Montgomery) vděčí za svou dokonalou paměť syndromu odborně nazývanému hyperthymesie. V reálu je od roku 2006, kdy se této anomálii začala věnovat lékařská věda, zaznamenáno jen kolem dvaceti případů. (Olík)

• - Příběh filmu je založen na povídce "The Rememberer" od spisovatele J. Robert Lennona. (iampatrik)