Bosch

• USA Bosch
USA, (2014–2021), 52 h 11 min (Minutáž: 39–52 min)

Předloha:

Michael Connelly (kniha)

Hudba:

Jesse Voccia

Titus Welliver, Jamie Hector, Amy Aquino, Lance Reddick, Madison Lintz, Mimi Rogers, Paul Calderon, Sarah Clarke, Troy Evans, Gregory Scott Cummins (více)

Série(7) / Epizody(68)

Hieronymus „Harry“ Bosch (Titus Welliver) je v drsném a špinavém podsvětí Los Angeles jako doma. Zkušený a ostřílený detektiv dře dnem i nocí, aby odhalil a dopadl nebezpečné kriminálníky bez ohledu na to, jak moc jsou podlí nebo jak dobré mají konexe. Bosch se řídí heslem „buď záleží na každém, nebo nezáleží na nikom“. A proto opakovaně naráží na chyby systému, který umožňuje lidem s černým svědomím, jako jsou Raynard Waits, Veronica Allenová, nebo dokonce policejní komisař Los Angeles, proklouznout mezerami mezi nedokonalými právními předpisy. Na druhou stranu ubohé oběti zločinů, mezi nimi i Boschova vlastní matka, prostitutka, se kvůli nim nikdy nedočkají spravedlnosti… Bosch a jeho všemi respektovaný parťák Jerry Edgar (Jamie Hector) pracují pod velením poručíka Grace Billetsové (Amy Aquino), schopné a soucitné policistky, jež se ke svému velkému zklamání už několikrát nedočkala zaslouženého povýšení. Billetsová má pochopení pro Boschovo odhodlání nastolit spravedlnost za každou cenu, a když je potřeba, leccos mu odpustí. Oblíbenec celého Los Angeles a současný náčelník policie Irvin Irving (Lance Reddick) se s nejlepším detektivem z oddělení vražd zná už hodně dlouho, ale ne vždy schvaluje Boschovy pracovní metody – zvlášť pokud jdou proti jeho vlastním zájmům. Zdaleka nejvíce si však Bosch rozumí se svou dcerou Maddie (Madison Lintzová), studentkou univerzity, která by se ráda jednoho dne stala právní zástupkyní. V Boschově životě hraje velkou roli také metropole Los Angeles – ať už jde o jeho ikonický dům z padesátých let, který stojí v Hollywood Hills vysoko nad světly velkoměsta, nebo oblíbená místa, jako je mexická restaurace El Compadre, Hotel Ace a lanová dráha Angels Flight. Bosch zná L. A. jako své vlastní boty, možná ještě lépe! (TV Prima)

RenataD

Poutavý příběh, dobře vykreslené postavy, dobře vymyšlený příběh. Navíc byl do hlavní role obsazen chlap, který má charisma. Dokáže si získat vaše sympatie. ()

Baerdeller

Povedená žánrovka... Velmi překvapující temný, hutný, pomalý styl, který je plně srovnatelný se severskou či britskou kriminální produkcí. Tj. žádný americký adrenalinový, podbízivý popcorn, jak jsme u Amíků zvyklí, ale naopak dosti syrová záležitost. Nejedná se o revoluční dílko, ale mně se to líbí a těším se na druhou sérii. 4**** Po poslední sedmé sérii zvedám hodnocení za celek na maximum. ()

trici

Nemám co dodat. Nejlepší seriálová detektivka co jsem zatím shlédl. Skvěle vykreslený příběh, s úžasnou atmosférou a propracovaností do detailu vás přišpendlí do gauče a nepustí dokud nedokoukáte poslední díl. Titusovi sedí role jak prdel na hrnec a po třech dílech mě o svých kvalitách přesvědčil i hlavní padouch. Tuny valícího se charisma hlavních aktérů by neutáhla ani nákladní lokomotiva. V klidu se posaďte a s otevřenou pusou sledujte geniálně napsanou dějovou linii ... vplujte do světa Harryho Bosche. 93% ()

dalia

Velmi dobrá klasická detektivka, která má spád, napětí i zajímavé postavy. Druhá série se mi líbila ještě o trochu více než první. Titus Welliver ztvárnil hlavní postavu opravdu přesvědčivě, je charismatický a přestože jeho vystupování na počátku seriálu (aférka s nespolehlivou kolegyní, zastřelení podezřelého) budilo trochu pochybnosti, postupně se ukázal být zásadovým sympaťákem (natolik, že mi jeho chování v prvních dílech 1. série k jeho chování pozdějšímu nějak nesedělo, jako by scénáristé nejprve zamýšleli jeho postavu směrovat trochu jinak než později). Na další sérii bych se určitě podívala. ()

DarkSikorski

Sice vždycky stojím za tvrzením, že kniha je lepší než film či v tom případě seriál, ale tenhle je zatraceně dobře udělaný a velmi dobře se drží svých knižních předloh. ()

karelhura

Když vidím něco takového tak se nemůžete divit že mám skepsi k české seriálové tvorbě. Nemyslím si že to stálo fůru prachů, herci jsou super, scénář jakby smet, prostě pošušňání. ()

tortillahot

Neviem ale uz od zaciatku mam pre tento serial slabost. Velmi dobre sa pozera. Herci vyborni, hudba vacsinou v podobe old school jazziku. Pribehy kazdej serie vyborne. Realne vyobrazenie prace detektiva a jeho osobneho zivota so vsetkym dobrym aj zlym. Mozno nema na 5 hviezdiciek ale ja mu ich bez vahania davam. Serial nenudi a miestami je aj zabavny hlaskami policajtov. Odporucam kazdemu kto ma rad detektivky. ()

KarlN

Po pěti dokoukaných sériích musím přiznat, že pokud jde o krimi seriály z americké produkce, tak za mě asi to nejlepší z žánru, co jsem od nich viděl. Samozřejmě, sem tam vlek, navíc může někomu vadit přímočarost, neústupnost Boschova myšlení a náročnost na pracovní okolí...ale já mu prostě rozumím...i tomu kráčení přes "mrtvoly" v běžném i osobním životě, prostě to mám stejně. Také je třeba zmínit, že konečně někdo drží v seriálu zbraň jak má, píše si vyjádření na dávno vyřešená pátrání, musí si neustále obhajovat své postoje... A navíc, ruku na ovladač, kdo má doma na stole zesík McIntosh a gramec s policí jazzových alb, nemůže být prostě špatný detektiv, ani člověk. Za mě pecka! ()

Namefar

Fajn, detektivní seriál z prostředí Kalifornie a Nevady. Jediné minus je moc černochů, všichni jsou černí jak uhlí a nedají se rozeznat kdo je kdo. Sedmá z devíti je k nakousnutí. ()

Debreno

Momentálne mi nenapadne konkurent tejto skvelej detektívky...pseudokriminálky, ktoré sa tvária že majú nejaký presah, by sa mali prísť učiť od scenáristov Boscha. S výnimkou štvrtej sezóny, ktorá je možno prehnane "hollywoodska", ide o dokonalý skvost so skvelými hereckými výkonmi a hlavne perfektne napísanými scenármi, ktoré neobsahujú žiadne zbytočne dlhé akčné scény, umelé odbočky v štýle "urobil som to ja a detektívi na to skočia" a umelé predlžovanie nevedomosti diváka. Učebnicový príklad, ako má vyzerať scenár ku kriminálnej minisérii, ktorou je vlastne každá sezóna. ()

petisebesta

rychlee, modernii, americkee, klasickeee, po 3 seasons se tesim na dalsi. Americka klasika, LosAngeles, 10mio lidi na jednom miste, lidi zijou ruzne divne, jinak.... a Městská!!! policie je drží na uzdě. Stejne pocasi, stejna lokalita, stejni papalasi, stejni lidi, ulice, bary, bufety. Nikdo nic poradne neumi, nikdo nic poradne nedela, vsude bordel, slusny decka chodi do skoly a po skole taky nedelaji nic. Amerika... jede to samo a spolecensky produkt je jen pohyb po 8mi proudych dalnicich... a pijou teplou whiskey po praci bo maji stress .. to je navod na zivot.. o po 7 seasons .. ma to potencial .. az se probere z koomatu Money..muze Bosch v jako soukromeocko pro ni a pro spravedlnosť udelat hodne kdyz to nejde v LAPD.. ti herci den za dnem nataceni .. fakt profíci.. a ty výhledy z likusáku od Boshe na údolí.. jo.. parcela je základ. A jeste .. neodpustim si dokonalale retro audio .. ma v baraku McIntosh 240tku koncak, gramofon a receiver s lampama.. jako ..jo product placement na urovni ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let