Smrtonosná zbraň (TV seriál)

Lethal Weapon

Smrtonosná zbraň

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2016 - 2018, 44 h 46 min (Minutáž: 42–46 min)

Tvůrci:

Matthew Miller

Damon Wayans, Clayne Crawford, Seann William Scott, Jordana Brewster, Charles Baker, Kevin Rahm, Chandler Kinney, Rudolf Martin, Keesha Sharp, Toni Trucks, Sprague Grayden, Johnathan Fernandez, Anne McDaniels, Tony Plana, Gino Anthony Pesi, Exie Booker, Silvia Busuioc, Jason Derulo, Kwame Patterson, Kristoffer Polaha, Rick Ravanello, Richard Cabral, Ellen Hollman, Ted Levine, Derek Mio, Luis Moncada, Alex Weed, Christopher T. Wood, Teodora Cristea, Tina Grimm, Tanc Sade, Amanda Westlake, Shashawnee Hall, Jeannine Kaspar, Daniel Moncada, Michelle Mitchenor, Hilarie Burton, Megan Stevenson, Floriana Lima, Colin Patrick Lynch, Jeff Davis, Scott William Winters, Dante Brown, Kurt Yaeger, Jack Kehler, Greg Serano, Lyndon Smith, Chin Han, Jessica Parker Kennedy, Jocelin Donahue, Malcolm-Jamal Warner, Brett Rice, Sola Bamis, Clint Jung, Lily Berlina, Rob Evors, Christopher Neiman, Matthew Alan, Johnny Sneed, Adam Kaufman, Thomas Lennon, Daniella Alonso, Marco Morales, Matt Passmore, Andrew Patrick Ralston, Carlo Rota, Ned Vaughn, Robert Curtis Brown, Michael Harney, Joyful Drake, James Black, Myles Grier, Marco Morales, Anthony Martins, Alejandro Edda, Raul Casso, Brice Williams, Abbie Gayle, Eric Ladin, Beth Littleford, Manuel Uriza, Katie Walder, Teo Briones, Joanna 'JoJo' Levesque, Ntare Guma Mbaho Mwine, Adrian Pasdar, Michelle Hurd, Monica Barbaro, Rex Linn, Travis Hammer, Jeremy Luke, Kristen Gutoskie, Linds Edwards, Spencer Garrett, Duncan Joiner, Pooja Batra, Christopher Kriesa, Andy Buckley, Zach McGowan, Kristanna Loken, Todd Grinnell, Michael Beach, Paul Ben-Victor, Cory DeMeyers, Fiona Gubelmann, Corey Michael Eubanks, Andrew Creer, Ernie Hudson, Derek Richardson, Alexie Gilmore, Sarah Benoit, Kevin Foster, Chelsea Tavares, Juan Riedinger, Martin Donovan, Jesse La Flair, Jim Palmer, Nelson Lee, Ali Stroker, Rio Mangini, Tre Hall, Mitch Miller, Tim Kang, Michael Reilly Burke, C.S. Lee, Edward Singletary, Matt Malloy, Kelly Coffield Park, Martin Klebba, Audrey Wasilewski, Daniela Nieves, Bre Blair, Aaron O'Connell, Chris McGarry, Swoosie Kurtz, Gil Darnell, Winston James Francis, Scott Alan Smith, Ashley Dulaney, DeRon Horton, Danny Mora, Elisabeth Ferrara, Alisha Wainwright, Hector Hugo, Jeff Houkal, Sheaun McKinney, Wallace Langham, Adam Lazarre-White, Taja V. Simpson, Danny Jacobs, Larry Teng, Michael McGrady, Ramon Fernandez, Dan Warner, Jude Ciccolella, Jake Austin Walker, E.E. Bell, Brian Oerly, Phil LaMarr, Nick Gracer, Tim Sitarz, Cujoši Abe, Lily Rains, Will Forte, Shakira Barrera, Lindsey Kraft, Craig Gellis, James Morosini, Bertila Damas, Joe Marinelli, Wilmer Calderon, Rebecca Wisocky, Adam Sinclair, Peter Coventry Smith, Chad Rook, Charlie Talbert, Benjamin J. Cain Jr., Luke Arnold, Nathan Davis Jr., Drew Lipson, Ed Gage, Nicole J. Butler, Peter Kwong, Dale Waddington, Doc Farrow, André Eriksen, Tristan Cunningham, Shay Rudolph, Maggie Lawson, Brandon Keener, Elizabeth Arends, Hal Havins, Nick Searcy, Russell Wong, Jonathan Sadowski, Ronnie Gene Blevins, Tom Musgrave, Erica Piccininni, Richard Roundtree, Tony Pasqualini, Ronnie Marmo, Herbert Russell, Scarlett Fernandez

Z trailerů to vypadalo tragicky, navíc samotný nápad remakovat legendární Lethal Weapon byl prostě herezí. No a nakonec jsem tomu dal šanci (v podstatě náhodou, protože jsem se někde dočetl o neshodách mezi herci na place a zajímal mě výsledek) a ono je to naprosto skvělý..Riggs vládne, ale Wayans jako Murtaugh schopně přihrává a chemie mezi nimi je perfektní stejně jako v původních filmech mezi Gibsonem a Gloverem. Je to oddechový, nebere se to vážně, ale je to zatraceně vtipný a akce taky není marná. Je paradox, že dva herci co se nemůžou v reálu vystát, před kamerou podávaj perfektní výkon..jen škoda, že ta animosita došla do stádia kdy seriál nakonec zazdila po dvou sezónách.(10.10.2018)

Myslím, že zásadní k vytvoření si "předsudku" je znalost/neznalost původní série filmů. Není a ni tak problém v tom, že jednotlivé postavy interpretují jiní herci, ale v tom, že mají jiné vlastnosti a budí mnohdy zcela jiný dojem. a to vadí (tedy alespoň mě to vadilo). Jako Rigs s knírkem? Roger je vtipálek? Cvokařka je kost!? O Leovi ani nemluvím... Prostě blbý. Výběr herců portfolio vlastností se ve vztahu k originálu nepovedlo. Pokud se nad tohle nadnesete, stačí už se jen poprat s občasným LOL efektem filmových debilit (popírání fyziky a biologoe přes závit... opravdu trošku to jde, ale nesmí to být parodie). Občasný znamená 1x za dvě až tři epizody. Za mě každopádně velmi akceptovatelné a příjemné. Jsem rád že pokračujeme druhou řadou.(26.3.2018)

• jprmusic

Tak nic no - možná kdyby neexistovaly filmy, nehrál v nich Gibson a Glover ..... možná. Teda spíš ne, ale možná. Wayans ještě jakž takž, ale Crawford je ve srovnání s Gibsonem naprosto zoufalej - “Víte byly tam ty páry jak se držej za ruce, a to já moc nemusím.... “ bůůů.... Jo a fakt mi strašně vadilo používání všech těch věcí z původních filmů a snaha udělat to “trochu jinak”. Když v některých scénách Crawford doslova cituje Gibsona, je to k nepřežití.(5.4.2018)

• jasiska

Normálny krimi seriál by začal vyšetrovaním prípadov a akciou a tým postavil solidný základ. Len postupne by sme začali odhaľovať veci z minulosti hrdinov a vkladať do toho vzťahové, alebo čo ja volám telenovelové, prvky. Keďže však tvorcovia seriálu chceli vytrieskať čo najviac z obľúbenosti svojej predlohy, vrhli sa na všetko hneď od pilotu. Navyše Riggs zďaleka nie je taký fešák ako bol Mel Gibson a ani zďaleka nemá také vtipné dialógy, hoci Murtaugh je celkom dobrý aj v seriáli. Celé je to uplakaná, presilene emociálna a navyše trápne klišoidná nuda.(7.1.2017)

V rámci první série spíše průměrný seriál s průměrnými herci, ale jednou vyjímkou ...D.Wayans jako Murtaugh je tragédie. Klasické "špeky" tvůrčího týmu jsou příliš evidentní a nedaří se je ani obkecat (např. ve filmech vtipně jiskřivé dialogy psycholožky s Riggsem působí v seriálu jako želatinová nuda a Leo Getz? Ještě,že v seriálu "pobývá" krátce. Jen ze sympatie k filmové předloze dávám o jednu hvězdičku více. Jinak seriál dobře plní svou funkci akčně komediální krimi a pokud přimhouřím jedno oko, pak se i občas pobavím.Chvályhodné je,že v každé epizodě se dá natrefit na odkaz kultovní filmové série a překvapivě dobře vyznívají rodinné strasti obou protagonistů.(13.12.2017)