Smrtonosná zbraň (TV seriál)

Lethal Weapon

Smrtonosná zbraň

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2016 - 2019, 44 h 51 min (Minutáž: 42–46 min)

Tvůrci:

Matthew Miller

Damon Wayans, Clayne Crawford, Seann William Scott, Jordana Brewster, Charles Baker, Kevin Rahm, Chandler Kinney, Rudolf Martin, Keesha Sharp, Toni Trucks, Sprague Grayden, Johnathan Fernandez, Anne McDaniels, Tony Plana, Gino Anthony Pesi, Exie Booker, Silvia Busuioc, Jason Derulo, Kwame Patterson, Kristoffer Polaha, Rick Ravanello, Richard Cabral, Ellen Hollman, Ted Levine, Derek Mio, Luis Moncada, Alex Weed, Christopher T. Wood, Teodora Cristea, Tina Grimm, Tanc Sade, Amanda Westlake, Shashawnee Hall, Jeannine Kaspar, Daniel Moncada, Michelle Mitchenor, Hilarie Burton, Megan Stevenson, Floriana Lima, Colin Patrick Lynch, Jeff Davis, Scott William Winters, Dante Brown, Kurt Yaeger, Jack Kehler, Greg Serano, Lyndon Smith, Chin Han, Jessica Parker Kennedy, Jocelin Donahue, Malcolm-Jamal Warner, Brett Rice, Sola Bamis, Clint Jung, Lily Berlina, Rob Evors, Christopher Neiman, Matthew Alan, Johnny Sneed, Adam Kaufman, Thomas Lennon, Daniella Alonso, Marco Morales, Matt Passmore, Andrew Patrick Ralston, Carlo Rota, Ned Vaughn, Robert Curtis Brown, Michael Harney, Joyful Drake, James Black, Myles Grier, Marco Morales, Anthony Martins, Alejandro Edda, Raul Casso, Brice Williams, Abbie Gayle, Eric Ladin, Beth Littleford, Manuel Uriza, Katie Walder, Teo Briones, Joanna 'JoJo' Levesque, Ntare Guma Mbaho Mwine, Adrian Pasdar, Michelle Hurd, Monica Barbaro, Rex Linn, Travis Hammer, Jeremy Luke, Kristen Gutoskie, Linds Edwards, Spencer Garrett, Duncan Joiner, Pooja Batra, Christopher Kriesa, Andy Buckley, Zach McGowan, Kristanna Loken, Todd Grinnell, Michael Beach, Paul Ben-Victor, Cory DeMeyers, Fiona Gubelmann, Corey Michael Eubanks, Andrew Creer, Ernie Hudson, Derek Richardson, Alexie Gilmore, Sarah Benoit, Kevin Foster, Chelsea Tavares, Juan Riedinger, Martin Donovan, Jesse La Flair, Jim Palmer, Nelson Lee, Ali Stroker, Rio Mangini, Tre Hall, Mitch Miller, Tim Kang, Michael Reilly Burke, C.S. Lee, Edward Singletary, Matt Malloy, Kelly Coffield Park, Martin Klebba, Audrey Wasilewski, Daniela Nieves, Bre Blair, Aaron O'Connell, Chris McGarry, Swoosie Kurtz, Gil Darnell, Winston James Francis, Scott Alan Smith, Ashley Dulaney, DeRon Horton, Danny Mora, Elisabeth Ferrara, Alisha Wainwright, Hector Hugo, Jeff Houkal, Sheaun McKinney, Wallace Langham, Adam Lazarre-White, Taja V. Simpson, Danny Jacobs, Larry Teng, Michael McGrady, Ramon Fernandez, Dan Warner, Jude Ciccolella, Jake Austin Walker, E.E. Bell, Brian Oerly, Phil LaMarr, Nick Gracer, Tim Sitarz, Cujoši Abe, Lily Rains, Will Forte, Shakira Barrera, Lindsey Kraft, Craig Gellis, James Morosini, Bertila Damas, Joe Marinelli, Wilmer Calderon, Rebecca Wisocky, Adam Sinclair, Peter Coventry Smith, Chad Rook, Charlie Talbert, Benjamin J. Cain Jr., Luke Arnold, Nathan Davis Jr., Drew Lipson, Ed Gage, Nicole J. Butler, Peter Kwong, Dale Waddington, Doc Farrow, André Eriksen, Tristan Cunningham, Shay Rudolph, Maggie Lawson, Brandon Keener, Elizabeth Arends, Hal Havins, Nick Searcy, Russell Wong, Jonathan Sadowski, Ronnie Gene Blevins, Tom Musgrave, Erica Piccininni, Richard Roundtree, Tony Pasqualini, Ronnie Marmo, Herbert Russell, Scarlett Fernandez, William Mapother, Jason Manuel Olazábal, Marwan Salama, Robin Thomas, Richard Whiten, Annet Mahendru, Jaye Razor, Jake Choi, Joshua Bassett, Mykelti Williamson, Leonor Varela, Lindsay Farris, Gregory Scott Cummins, Rich Hutchman, Reatha Grey, Hemky Madera, Da'Vinchi, Judy Jean Berns, Nishi Munshi, Jay Acovone, Costas Mandylor, Sandra Purpuro, Anna Khaja, Fred Mancuso, Ian McLaren, Beth Curry, Tim Doiron, Peter Holden, Louise Lombard, Ammon Jacob Ford, Cazzey Louis Cereghino, Don Harvey, Jessica Tuck, Haley Strode, Dieterich Gray, Darin Heames, June Carryl, Katrina Nelson, Sean Blakemore, Cliff Chamberlain, Samantha Jo, Brett Edwards, Jennica Schwartzman, Kunal Dudheker, Mustafa Elzein, Melinda McGraw, Jason Gedrick, Matt Riedy, Christine Horn, Daniel Bernhardt

První dvě řady byly peckový, prostě prdel! Postava Martina Rigse mě bavila a o to víc v kombinaci s detektivem Rogerem Murtaughem, kterého hraje týpek z posledního skauta (bývalý fotbalista hřebců). Tvořili spolu dost komickou dvojici. Třetí řada má díky nové postavě "Steva Stiflera" Seanna Williama Scotta trochu jiný ráz. Ale co už. Každý díl má parádní hudební vložku.(3.12.2018)

Problémem tohoto seriálu je jeho název a určitá spojitost s kultovní filmovou sérií. Kromě jmen hlavních postav se to filmu dotkne snad jenom v prvním díle, jinak si to jde po svým. A to je vlastně dobře. Kdyby se to jmenovalo jinak, byl by to fakt dobrej a zábavnej seriál sám o sobě, tuhle podporu to asi nepotřebuje. Je to zábavný, ulítlý, občas divák musí přivřít oko, sám seriál se nebere moc vážně, celý je to točený s nadhledem, takže se divák může dobře pobavit a nemusí nad tím nějak moc přemýšlet. To byl určitě záměr a je to vidět. Nicméně je tam ještě jeden důležitej prvek, kterej vystupuje nad ten celek - přátelství a parťáctví dvou chlápků, kteří jsou si navzájem protikladem, ale přitom stojí při sobě, nejen když jde do tuhýho. Je to tam moc dobře vykreslený a chemie mezi C. Crawfordem a D. Wayansem funguje perfektně. Po první sérii jsem spokojenej, takže hurá na druhou.(26.4.2018)

Považuju se za velkýho fandu původní Lethal Weapon. Bývávaly časy, kdy jsem všechny čtyři filmy dokázal odrecitovat nazpaměť - tolikrát se totiž VHSky se Smrtonosnou zbraní u nás protočily. Lethal Weapon sérii považuju za to nejlepší, co se v daným žánru urodilo. Proto jsem nebyl odvážnej pustit se do týhle televizní srandy, dopředu se dalo předpokládat, že na původní filmy to zdaleka mít nebude. Chybí toho opravdu moc, aby se to vyrovnalo LW sérii aspoň v jejím čtvrtým a posledním díle, ale když si člověk zvykne na to, že Riggs nemá charisma Mela Gibsona a Murtaugh nemá s Dannym Gloverem společného skoro nic, dá se na televizní Lethal Weapon celkem zvyknout. O to víc, že to trvá tak zhruba čtyři pět epizod, než si zvykne divák a než si zvykne samotnej seriál. Sympatický ale je, že se nikdo nesnaží původním filmům blížit, seriál si z nich v zásadě bere jen námět a jména hlavních postav a samozřejmě Los Angeles (a to včetně několika klasických LW lokací) a snaží se s tím vším pracovat moderně se svižným přístupem ve střižně. A tak v zásadě jen to jediné velké negativum (když už si člověk zvykne, že to není Lethal Weapon, jak si ji pamatuje z dětství) je fakt, že scénář postrádá Blackovské hlášky a vtipy. Hláškující Riggs a Murtaugh prostě musí být, a to mi prozatím chybí. Ale jinak po devíti epizodách zatím v zásadě 75%ní spokojenost. Žádný terno to není, ale dívat se na to s klidem dá.(19.12.2016)

Z trailerů to vypadalo tragicky, navíc samotný nápad remakovat legendární Lethal Weapon byl prostě herezí. No a nakonec jsem tomu dal šanci (v podstatě náhodou, protože jsem se někde dočetl o neshodách mezi herci na place a zajímal mě výsledek) a ono je to naprosto skvělý..Riggs vládne, ale Wayans jako Murtaugh schopně přihrává a chemie mezi nimi je perfektní stejně jako v původních filmech mezi Gibsonem a Gloverem. Je to oddechový, nebere se to vážně, ale je to zatraceně vtipný a akce taky není marná. Je paradox, že dva herci co se nemůžou v reálu vystát, před kamerou podávaj perfektní výkon..jen škoda, že ta animosita došla do stádia kdy seriál nakonec zazdila po dvou sezónách.(10.10.2018)

Myslím, že zásadní k vytvoření si "předsudku" je znalost/neznalost původní série filmů. Není a ni tak problém v tom, že jednotlivé postavy interpretují jiní herci, ale v tom, že mají jiné vlastnosti a budí mnohdy zcela jiný dojem. a to vadí (tedy alespoň mě to vadilo). Jako Rigs s knírkem? Roger je vtipálek? Cvokařka je kost!? O Leovi ani nemluvím... Prostě blbý. Výběr herců portfolio vlastností se ve vztahu k originálu nepovedlo. Pokud se nad tohle nadnesete, stačí už se jen poprat s občasným LOL efektem filmových debilit (popírání fyziky a biologoe přes závit... opravdu trošku to jde, ale nesmí to být parodie). Občasný znamená 1x za dvě až tři epizody. Za mě každopádně velmi akceptovatelné a příjemné. Jsem rád že pokračujeme druhou řadou.(26.3.2018)