Smrtonosná zbraň

(seriál)
Trailer 1
USA, (2016–2019), 39 h 50 min (Minutáž: 42–46 min)

Tvůrci:

Matthew Miller

Damon Wayans, Clayne Crawford, Seann William Scott, Jordana Brewster, Charles Baker, Kevin Rahm, Chandler Kinney, Rudolf Martin, Keesha Sharp, Toni Trucks (více)

Série(3) / Epizody(55)

Seriál založený na slávnej filmovej sérii Smrtonosná zbraň predstavuje klasické policajné duo. Martin Riggs (Clayne Crawford) a Roger Murtaugh (Damon Wayans) sú parťáci, ktorí bojujú proti zločinu v súčasnom Los Angeles. (TV Markíza)

Trailer 1

klerik

Na seriál sa dá zvyknúť a baviť sa na ňom. Pretože funguje to hlavné - vzťahy medzi postavami. Zápletky sú správne jednoduché (nabehneme tam a všetkých postrieľame), výbuchov je tiež dosť, len škoda, že ide o moderne točený seriál - občas zbytočne splašený v štýle CSI. Práve oldschoolovejší prístup i hudba (kde je sakra saxofón?) mohli z tohto seriálu spraviť totálnu pohodovku. Takto len solídny nadpriemer... ()

ER

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V rámci první série spíše průměrný seriál s průměrnými herci, ale jednou vyjímkou ...D.Wayans jako Murtaugh je tragédie. Klasické "špeky" tvůrčího týmu jsou příliš evidentní a nedaří se je ani obkecat (např. ve filmech vtipně jiskřivé dialogy psycholožky s Riggsem působí v seriálu jako želatinová nuda a Leo Getz? Ještě,že v seriálu "pobývá" krátce. Jen ze sympatie k filmové předloze dávám o jednu hvězdičku více. Jinak seriál dobře plní svou funkci akčně komediální krimi a pokud přimhouřím jedno oko, pak se i občas pobavím.Chvályhodné je,že v každé epizodě se dá natrefit na odkaz kultovní filmové série a překvapivě dobře vyznívají rodinné strasti obou protagonistů. ()

Trixinka

Na seriál je nutné se dívat jako na samostatné dílo a nesrovnávat jej s filmy. Chápu, že to dost dobře nejde, ale když to zkusím, tak je to fajn seriál na nepravidelné sledování. Co mi na 1. sérii dost vadilo byly ty velmi časté citové vsuvky u Riggse a herec Crawford (kdyby aspoň neměl ten knírek a ty mastné vlasy). Ve 2. sérii jsem si už na Crawfordova Riggse nějak zvykla, ale bohužel dobrý dojem zabil úplně zbytečně dramatický konec. Nevím co stálo za odchodem protagonisty Riggse, ale proč nemohl normálně odjet a bylo. 3. série už bylo spíš jen zoufalé lapání po dechu a doufání v úspěch. Cole byl sice sympaťák, ale to je asi tak vše. ()

LangiJ

Tak suprově rozjetý seriál a takhle to skončilo... Clayne Crawford byl v roli Riggse skvělý, Wayanse jsem sice moc nemusela, ale dohromady jim to šlapalo, seriál měl drive a vtip. Po Crawfordově odchodu už to bohužel nebylo ono. Seann William Scot se snažil naskočit do rozjetýho vlaku, bohužel spíš běžel za posledním vagónem. Dovedu si představit, že by jeho postava fungovala ve vlastním seriálu, ale nahradit Riggse nezvládl. Ani ve dvojici s Murtaughem to nefungovalo. Každý si jel po svým, jejich linky běžely rovnoběžně vedle sebe a jen málokdy se protnuly. Po Crawfordovi odešla i další sympatická postava, Maureen Cahill, jelikož bez něj tam byla i jaksi zbytečně. Zápletky dílů ve třetí sérii už taky nebyly tak zajímavý a u některých dílů jsem se celkem nudila. Možná by dopadlo líp, kdyby po druhý sérii zůstal Riggs, Murtaugha někam odšoupli a místo něj Riggsovi přidělili jinýho usedlýho páprdu :) To už se ale nedozvíme... ()

Gogo333

Původně byly trochu obavy jak dopadne seriál podle filmů, zvlášť po hodně slabé předělávce Rush Hour. Naštěstí tady se vše povedlo. Obsazení je výborné, oba herci v hlavní roli jsou perfektní. Riggs není takový blázen jako byl v podání Mela, ale zase je to trochu reálnější a díky vysvětlení jeho minulosti to člověk pochopí, proč je takový jaký je. I Murtaugh mi sedí asi víc ten seriálový. Většina epizod se řeší určitý případ, ale během celé první série se v pozadí táhne příběh, který vyústí v druhé sérii a najede další. Seriál je nadupaný akci a humorem, po všech stránkách to výborně šlape a divák se může nadmíru bavit. První série byla hit, druhá trošku poklesla, ale pořád se řadí mezi nejsledovanější drama na stanici, tak doufám, že třetí série klapne, byla by škoda přijít o tyto policisty. 85% ()