Smrtonosná zbraň

USA, (2016–2019), 39 h 50 min (Minutáž: 42–46 min)

Tvůrci:

Matthew Miller

Damon Wayans, Clayne Crawford, Seann William Scott, Jordana Brewster, Charles Baker, Kevin Rahm, Chandler Kinney, Rudolf Martin, Keesha Sharp, Toni Trucks (více)

Série(3) / Epizody(55)

Seriál založený na slávnej filmovej sérii Smrtonosná zbraň predstavuje klasické policajné duo. Martin Riggs (Clayne Crawford) a Roger Murtaugh (Damon Wayans) sú parťáci, ktorí bojujú proti zločinu v súčasnom Los Angeles. (TV Markíza)

52637

Prvni dil usel, ale pak co nasledovalo byla skvela buddy movie akce sranda a druha serie jeste lepsi. Filmy bozi a serial se k tomu hezky vyrovna ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Víš, že je to tvoje chyba, Riggsi, že jo?!" - "Klasika, Roggi... Říkáš, co je všem jasný." Martin Riggs bude navždy Mel Gibson, stejně jako Roger Murtaugh bude navždy Danny Glover. Toto je naprostý výsměch a hanění původní látky, které kazí jméno dobrým filmům. Navíc Clayne Crawford byl ve své roli prostě příšernej. "Budu tě muset zatknout za špatnej vkus!" Amíci to po 3 sériích ukončili... Mě stačila 1. "Neměla by sis zajít k doktorovi?" - "Proč? Cokoli mi předepíše, mám v lepší verzi." - 30%. ()

FlyingGentle

Vynikající seriál, který si ničím nezadá s původní předlohou, kterou se inspiroval – kultuvní 4dílnou filmovou sérií s Melem Gibsonem a Danny Gloverem. Riggse hraje sympatický knírák Clayne Crawford a Murtaugha známý černošský herec Damon Wayans, ktreý se třeba blýsknul v několika akčních hitech např. Poslední skaut, kde hláškoval po boku Bruce Willise. Nedával jsem seriálu moc šancí, ale je fakt, že akční zápletky jsou proloženy skvělými vtipnými scénami, často extrémně vypointovanými, ale také rodinnou atmosférou Murtaughovy rodiny, která střídá vážné i humorné chvilky. Oproti filmu se Riggs hodně ale hodně utápí v alkoholu, ale když jde do tuhého, nebojí se žádné akce, často až za hranici zákona. Skvěle obsazené a vtipné postavy šéfa policie i pitevního specialisty, dojemné jiskření s půvabnou psycholožkou v podání Jordany Brewster, časté návraty postav, které se prolínají v první sérii, skvěle udržují napětí, a to i v přechodu do druhé série, když Riggs pátrá v Mexiku po motivu vraždy své ženy. Na to, že jde o seriál, jsou v každém díle unikátní akční scény. Tenhle seriál se moc povedl a i když jsem zatím neviděl třetí sérii, tleskám! Se synem 15 let vždy sledujeme večer, a i opakovaně se u toho smějeme. ()