Smrtonosná zbraň

USA, (2016–2019), 39 h 50 min (Minutáž: 42–46 min)

Tvůrci:

Matthew Miller

Damon Wayans, Clayne Crawford, Seann William Scott, Jordana Brewster, Charles Baker, Kevin Rahm, Chandler Kinney, Rudolf Martin, Keesha Sharp, Toni Trucks (více)

Série(3) / Epizody(55)

Seriál založený na slávnej filmovej sérii Smrtonosná zbraň predstavuje klasické policajné duo. Martin Riggs (Clayne Crawford) a Roger Murtaugh (Damon Wayans) sú parťáci, ktorí bojujú proti zločinu v súčasnom Los Angeles. (TV Markíza)

a0001

Prijemne prekvapil, priznám sa, že som mal vopred predsudky nakoľko akýkoľvek remake vnímam ako problém pokiaľ sa jedná o kultový film a hlavne ak si neviem predstaviť náhradu za dokonalo stvárnenú hlavnú postavu. Damon však zahral postavu Martina Riggsa trúfam si tvrdiť, že v niektorých prípadoch lepšie ako ikonický Mel Gibson. Chémia seriálu funguje a jednotlivé diely postupne čerpajú z predlohy a zároveň dopĺňajú príbeh vo väčšom rozsahu. Aspoň takto pozitívne vnímam prvé dve série. S príchodom "Stifmajstra-Stiflera" to však ide prudko dolu vodou. ()

Rian_witcher

Damon Wayans je o třídu lepší jako Murtaugh než Crawford jako Rigs. Ale jinak po po první sérii slušný seriál se slušně zahranými postavami. A druhá série zase o kousek lepší než první. Po příchodu Seanna Scotta do třetí série se seriál výrazně zlepšil. Přibylo nejen akčních scén, ale i humor a chemie mezi parťáky funguje o třídu lépe, než s Rigsem. S klidným svědomím zvedám ze 3 na 4 *. ()

imaginer21

I přes těžké předsudky z lásky k původní filmové sérii hodnotím jako zdařile uchopený potenciál, a to zejména v první sérii. Seriálová forma umožnila více rozvrstvit některé ukotvené motivy v té filmové a vsadila hlavně na buddy humor šílence a pana zodpovědného. Crawfordův Riggs v porovnání s Gibsonem je trošku jako Ledgerův joker v porovnání s tím Nicholsonovým. Crawford si to prostě udělal po svém a dobře. Naproti tomu Wayans mi na padesátníka před důchodem nesedí, což trošku narušuje celou ideu o této nerovnovážné dvojici (v tomhle byl Glover mnohem funkčnejší). Že to se seriálem dopadlo, jak to dopadlo, je dosti škoda (moje vysoké hodnocení se ostatně týká prvních dvou sérií, nástup SWS na scénu považuju za pouhý spin-off). ()

jopal

Aj ked ma neskutocne vytacali "moderne" paralely progresivnych filmo, kedy je idalna rodina cernosska, idealny policajt cernoch, idelane a najposlusnejsie deti cernosske, vagabundi, vrahovia apodvodnici zasadne len a len belosi, nejak som koli simpatakovi Crawfordovi dopozeral prve dve serie. Pri tretej, kde doslo k prevratnej zmene, som vydrazal prve dve casti a je to uz len a len "cernosska" sracka! Dakujem, neprosim! Edit SPOILER: Moj hnus z tretej serie sa este znasobil, ked som sa docital o dovodoch zmeny postav: https://www.hollywoodreporter.com/tv/tv-news/lethal-weapon-damon-wayans-shares-stunning-video-detail-issues-ousted-star-clayne-crawford-1111876/ ()

RoyBatty444

Je to pozerateľné, optimistické, humorné a so sympatickými postavami. Odchodom Clayne Crawforda po druhej sérii seriál skončil. ()

MrNoisy

Riggs a Murtaugh celkom fajn, niektoré hlášky lepšie, niektoré horšie, ale aspoň sa nesnažia prekonať originálnu dvojicu (čo by bolo nemožné). Akcia na úrovni, čo sa seriálovej tvorby týka a celkovo ma milo prekvapili keďže som čakal prúser. ALE! S Murtaughovou ženou to nemôžu myslieť vážne. Tak nesympatickú postavu som už dlho nevidel. Plus tá ich manželská soft erotika na začiatku a konci epizód (aspoň tých prvých) a "šteklivé" dialógy, pri ktorých sa cítim trápne aj ja oddelený časovým intervalom, tisíckami kilometrov a monitorom. 6/10 po prvých pár dieloch a nie som si istý či tomu chcem venovať plných cca 18 hodín času. ()

oskiii

Moc jsem od toho nečekal...seriál přímo spojeny s legendární filmovou sérií, to nemůže dopadnout dobře. A hle...velmi příjemné překvapení. Má to spád, má to vtip a solidní herecké obsazení. ()

mcamino

První dvě série perfektní, skvělá dvojka v hlavní roli, v první sérii se seznamujeme s hlavními postavami, v druhé už naplno probíhá příběh v pozadí každodenních případů LAPD. Vím, že byly problémy v zákulisí, ale po druhé sérii měli seriál ukončit. S.W. Scotta mám hodně rád, ale seriál to posunulo někam, kde stagnoval nebo dokonce mírně klesal. Přesto tam byly skvělé okamžiky. Celkově to stačí na 5*, protože první dvě série neměly chybu. ()

bicekz

Seriál není špatný, ale hodnotím ho průměrně. Po fantastické první epizodě a pár dílech, kde riskuje život, se postava Riggse nějak tak ztrácí ve stereotypu. Proto tuto část hodnotím velmi nudně. Když konečně Riggs najde, co hledal, tak je naprosto zbytečně zavražděn, ještě k tomu dost trapně. Nová postava tomu konečně dodala nové grády, bylo hodně dílů navazující na jeho minulost, které mě zaujaly. O posledním dílu ani nemluvím, ten se hodně povedl a krásně uzavřel seriál. Každopádně u mě si seriál zaslouží pouze 3* právě kvůli hodně stereotypním epizodám. ()

DarkSikorski odpad!

Je mi to líto, že tomu musím dát hodnocení "Odpad", ale tenhle počin mi prostě totálně nesednul. Filmy mám rád. Od jedničky po čtverku bez rozdílu. Ok čtverka si možná už trošku zakopávala o vlastní nohy, ale pořád to byl výborný film. Ale tohle? Prostě ne. Kombinace typu "Vezmeme původní jméno+přihodíme bělocha a černocha=prodáme to jako skvělou novinky" mi způsobují slušně řečeno žaludeční nevolnosti. Mám rád detektivky a věci z policejního prostředí, ale to neznamená, že zhltnu všechno co se objeví s nadšením. A tenhle reciklát by měl někdo vyhodit. ()

GOTFAN

Ok. Nemohu popřít, že je škoda, že je to jen další kriminálka a není to třeba o tom, že by se pár dílů táhnul větší případ s nějakým promyšleným záporákem. Ale... Díky bohu, je to kriminálka kde se konečně netváří všicchni jak by se jim chtělo na velkou, ale případ je prioritou. Konečně něco s hmorem. Mám samozřejmě ... jakožto fanda filmové serie Smrtonosná zbraň ... jisté výhrady k výběru herců a taky k tomu jak se někdy postavy chovají, ale ... ano. Dá se to sledovat a někdy se fakt dost nasměju. Nemůžu popřít, že smrtonostná zbraň odehrávající se v současné době má něco do sebe. Určitě budu sledovat dál. ()

Welington

Když jsem na tenhle seriál narazil, silně jsem se odrazil od stolu a začal se podivovat, co to tam za vodou zase vyvádějí a proč mi ničí moji oblíbenou akční klasiku, ale popravdě řečeno, i když má seriál oproti filmům jistý odstup, avšak je ucházející, jde o osvěžující změnu. Když dám stranou veškerou averzi, kterou v sobě uchovávám, jejich snahu dohnat originál a pokusím se nesrovnávat, jedná se o docela příjemný akční vánek, kterému nechybí správné fórky, hlášky, a ani správné vyvážení emocí. Duo je tu sympatické a funguje tak dobře, že chemie značí, jakoby se znali celý život. Originálu se seriál těžko vyrovná, ale jako samostatná jednotka je dobrou změnou, obstojným soupeřem a víceméně milou poklonou. ()

pavlicek1 odpad!

Na 100% souhlasím s komentářem DarkSikorski a bohužel taky musím dát odplat!Filmovou Smrtonosnou zbraň miluju!Ale todle fakt ne!Koukal sem nato s otevřenou hubou co to jako má bejt?!A ten dabink Nova to je k zblití!! ()

Maroušek odpad!

Nikdy už z principu, nevěřím nastavované kaši. Věřte, poctivě jsem na to čučel od začátku, ale opravdu nechápu, proč se tahle hrůza jmenuje Lethal Weapon. Srovnávám nesrovnatelné ale Gibson byl magor a ne špindíra, Glover suchar a ne rádoby drsňák, jako Wayans (ještě možná nejlepší z postav téhle parodie). Dnes se objevil Leo Getz, a mně konečně došla trpělivost (Pesci je génius). Možná, jmenovat se to jinak, byl by to alespoň průměrně zábavný seriál, takhle děkuji, že si konečně zase něco přečtu. Nejsem právník, ale myslím si, že v tomhle případě by se měl Richard Donner asi soudit. ()

Baerdeller

Ty rodinné, vztahové vsuvky u Riggse jsou odpad. Díky bohu za rewind. Jinak je to docela slušná nenáročná oddechovka. 2** ()