Živí mrtví

• USA The Walking Dead (více)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Režie:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green (více)

Série(11) / Epizody(177)

Kdo je chodící smrt? Zombie, kam se podíváš, nebo hrstka vyčerpaných lidí v děsuplném prostředí? Zemi ovládly položivé zrůdy. Boj zbytků lidstva o přežití v postapokalyptickém světě může začít. Živí mrtví zachycují příběh skupinky lidí, kteří přežili virovou epidemii, jež změnila většinu lidstva v agresivní zombie. Pod vedením Ricka, který byl ve starém světě policistou, cestují americkou Georgií a snaží se najít nový bezpečný domov. Čím je situace zoufalejší, tím je jejich vůle přežít silnější. Jsou ochotni udělat téměř cokoli, aby zůstali naživu. Jak dlouho si udrží zbytky lidskosti? Zástupce šerifa Rick Grimes se probere z kómatu v opuštěné poničené nemocnici. Zjistí, že zatímco byl v bezvědomí, svět postihla epidemie viru, jenž své oběti nejen zabíjel, ale po smrti z nich udělal zombie, které teď požírají živé lidi. Jeho žena a syn nejsou k nalezení. Rick se od jiného přeživšího doslechne, že prý federální Centrum pro kontrolu nemocí v Atlantě v Georgii vymezilo bezpečnou zónu, kde by možná mohl rodinu najít. Ozbrojí se a vydá na dlouhou nebezpečnou cestu zničenou krajinou. Na kraji Atlanty se opravdu ukrývá jeho žena Lori se synem Carlem. Navíc je s nimi Rickův policejní parťák a nejlepší kamarád Shane, se kterým se však domnělá vdova Lori mezitím zapletla. Našli tu útočiště ve skupině dalších přeživších. Tvoří ji Dale, který vlastní obytný vůz, jenž se stal centrem komunity, sestry Andrea a Amy, Glenn, který dříve roznášel pizzu a teď ho často posílají na nebezpečné mise, a spousta dalších. S Rickem coby neformálním vůdcem se snaží za každou cenu zůstat naživu, i když je mrtví pronásledují na každém kroku. Dokážou si ale udržet při hledání kousku bezpečí a domova lidskost? Nebo se nakonec sami stanou chodícími stroji na přežití, živými mrtvými? (TV Prima)

Ally69 odpad!

Naprosta ztrata casu. Stupidni dialogy a naprosto nelogicke chovani vsech postav (snad jen krome tech zombiku). ()

Wolfchant odpad!

Zatím jsem viděl druhý dil první serie možná tenhle seriál má úspěch ale nějak postrádám zásadní věc bud mě to uniklo a nebo nevím ale až tady čtu že byla nějaka apokalypsa. Proč apokalypsu nedali do prvního dílu aby člověk viděl co se stalo a ne že postřelí poldu a pak ukážou jak se probudí v nemocnici.Jako že tenhle seriál ma už 4 řadu mě docela překvapuje myslím že tohle mohly udělat max do šesti dílu a možná i to je moc celkově vzato po dlouhé době zas jeden serial který nemá co nabídnout ()

Kazushi odpad!

Naprosto bez příběhu už samotné téma seriálu je bez nápadu "zombie apokalipsa" nemluvě o podprůměrných filmových efektech (stříkající krev je nerealistická) a týká se to i zvukových efektů episoda 2 první série v tomto díle se porcuje mrtvola požární sekerou která do těla sekne cca 9x ale pokaždé to vydá stejný zvuk , ke všemu ještě nerealistický Celý seriál působí dojmem Nízko-rozpočtového seriálu který nemá příběh, stejně jako seriál "ztraceni" ()

sophianne odpad!

Jak prvních řekněme 4 až 5 sérií bylo famozních a na 5 hvězd, osmá řada byla slabší a deváté řadě dávám odpad a přestávám sledovat. Stala se z toho multikulti sr*cka, feministická úderka a takové růží zachráníš svět. VELMI NEDOPORUČUJI. ()

dasl odpad!

A zasa ďalšia fakovina pre násť ročných.  Čo sa týka deju tak ten sa niekde stratil , tvorcovia sa asi trošku sekli keď predpokladali ak každých 5 min ukážu streľbu do hlavy tak to bude zaujímavé nechcem vidieť ako sa to vyvíja v ďalších sériách ak to takto pokračuje je to trápne..niekto seká človeka sekerou a všetci sa toho boja a hnusí sa im to  ale sa na to pozerajú , to čo je za blbosť .a oni toho natočili 11 sérii ??? Prečo ! ()

OBU4JDLB odpad!

Nechápem tie recenzie a hodnotenia.Scenár k tomuto seriálu písal neliečený psychotik. A pozerám, že ho aj režíroval, tak už to dáva zmysel. ()

Viktooorka

Na začátku série jsem si říkala, proč do všech seriálů serou ty nesympatické vidláky.. Na konci druhé sérii je tenhle vidlák jediná postava, které fandím a ostatní mě serou 🙈🤣🤣 Jsem zvědavá, jak mě tahle banda retardů bude srát dál 🤣 ()

Faidra

Ďáblužel mi Walking Dead přijdou od druhého dílu výše poněkud braindead, takže házím pálku do žita... ()

Dellamorte

Na úvod série som čakala ďaleko väčší rachot , akého som sa nakoniec dočkala. Ten sa síce nedostavil - a to je to najlepšie , čo sa mohlo stať. Zlatá stredná cesta aj čo sa týka zombíkov ( ani rýchli ani pomalí ). Má to aj svoj psychologický " ťahák " a ak k tomu prirátam kvalitne odvedenú prácu maskérov ( Nicotero / Berger ) a vlastne celého štabu...tak maximálna spokojnosť. Je odvážne dať na úvod plný počet , no u Mňa je to každopádne nadpriemer , takže tá 4-ka tam sedí ( nechám ju však len v komente ). Na konci série vykopnem záverečný edit s komplexným hodnotením. ( 28.1.011 )Tak predsa to spadlo na 3ku , no za S / E formát ostávam na 4ke. ()

pepua

Parta chlapíků si hraje na vojáky, aby pak přišla babička, že je čas vzít si léky...ještě, že na tyhle zombíky víc než brokovnice platí fastforward, tomu se neubrání ani ty nejrychlejší z nich! ()

Attta

Zatím mám zhlédnuty 4 díly a seriál se mi jeví jako nadprůměrný ze dvou důvodů. Seriál se zombie námětem se jen tak nevidí a komiks, podle kterého je seriál udělaný poskytl zajimavou půdu pro zajímavý seriál. ******* EDIT ******** (2.série) Začátek 2. série není až tak nabitý jako v předešlé sérii. Uvidímě jak se seriál bude vivíjet dál. Musím říct, že děj se v této sérii hodně táhne ******* EDIT ******** Po tom co jsem zkoukl druhou část 2. série musím říct že se seriál opět změnil k lepšímu.********EDIT******** Ze třetí řady jsem viděl asi 3 nebo 4 díly a následně seriál přestal sledovat úplně (NUDA). Zatím smáznu hodnocení a jestli se někdy odhodlám dokoukat i ten zbytek tak doplním i hodnocení. ()

elanius

Zásadná chyba je hodnotiť seriál po prvej sezóne. Tá bola veru veľmi rozporuplná. Začiatok skutočne luxusný, tajomný, človek sa nevie dočkať ďaľšieho dielu. Celý charakter série sa začne meniť celkom rýchlo, a už myslím v teťom diely sa stane to čo som si myslel že bude trvať dve série. Záver prvej série by sa dal dokonca označiť ako sklamanie. Pomaličky sa však začína črtať aj to ako asi bude vyzerať druhá rada. A je to tak, skorej ako o bojoch so zombies a rôznych akciách je to seriál o osudoch ľudi v prostredí zombie apokalypsy. A v tomto ohľade ide o špičku so skvelými postavami a ich osudmi. Nechávam si ešte rezervu na ďaľšie diely. Update 8.12.2012>>> Pozretá prvá polovica 3. série. Tretia séria sa drží na rovnako skvelej úrovni ako druhá a znovu pozorujeme posun v smerovaní seriálu. Hlavne prvá séria bola asi najoriginálnejšia a veľa ľudí očakávalo hlavne boje so zombies. Druhá sa už niesla viac vo vzťahovej rovine v relatívne malej skupinke. Mne sa rovnako páči aj tá tretia. Začína to byť relatívne podobné napríklad seriálu Lost, objavujú sa "tí druhí", ktorí žijú v zvláštnom spoločenstve, v ktorom je ale skrytá tajomnosť. Dúfam, že celá druhá polovica sa bude niesť v ťažkej konfrontácií dvoch skupín. (8/10) ()

marrjaana

Zrovna dvakrát nemusím ani horory a ani zombíky, ale hororové serialy se mi kupodivu líběj a tenhlek je(zatím soudě pouze podle 1. dílu) pro mě jejich hvězda. Doufám, že ani další díly budou stejně dobré a že po úžasné jedničce nazačne kvalia klesat ()

Harapes

První série: Musím uznat,že Frank Darabont je výborný tvůrce a má cit prodobrou atmosféru a napětí.Je to plné napětí a neočekávaných zvratů.První série měla 6 dílů. Druhá série:Frank Darabont od seriálu odešel a na seriálu je to znát.V druhé sérii se žije na farmě,chodci jsou pod zámkem krmeni a atmosféra a děs z první série se vytratil.Druhá série měla 13 dílů. Uvidíme,co nás čeká ve třetí sérii a pokud bude i poslední,tak přidám procentuální hodnocení. ()

Paldiny

Celá prvá séria je jeden veľký pilot, na dej sa tu zatiaľ nehrá, máme tu len preživšie skupinky v lese, nemocnici, laboratóriu, o nákaze či liečbe sa nedozvieme nič a v niektorých dieloch sa zombíci nevyskytujú vôbec. Jediné s čím sa dá rátať je zopár postáv a vzťahy medzi nimi (obaja policajti a ich rodinný trojuholník, sympatický Aziat, bratia s prchkou povahou), ostatné je vata, čo cítiť najmä pri dlhých lúčeniach. Prvé tri diely to mali nakročené správnym smerom, potom ako keby seriál nevedel odkiaľ-kam a tak si vyvrcholil nepochopiteľnou explóziou. Ešteže pár zaujímavých tvárí nezožrali a mám dôvod začať aj sériu druhú. V nej sa zostava zastabilizovala, eliminovali sa náhodné stretnutia, ktoré príbehu vo výsledku nič nedali a dramatizuje sa v každom ohľade, v závere navyše so zaujímavým zvratom, s ktorým nejde než načať sériu číslo tri. Tretia sezóna začína tak masakrálne až sa obávam, že z postáv vymizol posledný kúsok civilnosti a kuše sa čochvíľa chopí aj ten novorodenec. Našťastie sa tak nedeje a síce padne mrtvákov dvakrát toľko, sa nám udalosti vo väznici a fašistickom mestečku krásne prepletajú. Slabým článkom je tu už len tá bloncka, ktorá by si zaslúžila po páre tesákov a šup z deja von. Chvost série mohol byť ale ukočírovaný inak. Miesto vygradovania tvorcovia zvolili metódu naťahovania, čím sa vyvrcholenie našponovalo za jej hranice. Pauzu medzi trojkou a štvorkou som si dal rok a nutne dodať, že som si po návrate do väznice pamätal iba tých z farmy. Mestečko Woodberry ako keby prežil iba Guvernér. V každom prípade ma štvrtá séria okamžite vtiahla, nakoľko celú jej polovicu sa neustále niečo dialo (pandémia, druhá šanca pre guvernéra, bitka o väznicu). Ako náhle dali postavy zbohom mrežiam a rozdelili sa do piatich skupiniek šla kvalita dolu. Odvtedy skupinky len kráčali a kráčali a zaujímavého sa dialo minimum. So záverom šla série znovu nahor a síce nedala deju žiadnu nosnú postavu, zato nás zaviedla do novej jamy levovej, do mestečka zvaného Terminus. A čuduj sa svetu, v Kanibal City sa dlho neohrejeme, čo zrejme charakterizuje celú päťku, kde v záplave situácií našťastie nezostal čas ani na pochybnú misiu do Washingtonu. Zato sme si našli nový domov, kde to zaváňa komunizmom, ale Rick je revolucionár a čo nevidieť si poriadok nastolí. Šestka je riadny mlynček udalosti. komunistická Alexandria je síce podrobená a prerobená, no stále je čo hľadať, koho zachraňovať, koho mstiť. Ono svet skrýva viacero mestských štátov a aby nebola nuda, naši hrdinovia kopnú do kurevsky nebezpečného osieho hniezda zvaného Negan. Tak si ho v krátkosti predstavme. Negan je chlapík v koženej veste s úsmevom od ucha k uchu a darom reči, že mu časom začnú aj zombíci salutovať. Táto persóna si vkráča do deja s takou vervou, že už nič nebude ako predtým. Po tom, čo s bejzbalovou pálkou omotanou ostnatým drôtom rozmašíruje po páre dôležitých hláv je rázom jasné, kto je tu pánom. A je ním nový správca pokladne, sudca, kat a zákonodarca v jednom zhmotnenom zle, ktorého sprevádza armáda poslušných pešiakov. A komu náhodou pravidlá treba vysvetliť osobitne, má buď prežehlený ksicht, črevá na asfaltke, alebo si potyká s drôtenou Lucille. A zakiaľ čo je každý diel s Neganom diabolský, každý diel bez neho toľko nezaujímavý, s postavami tak tupými, že si prajete uplatniť zákon džungle. A podobný osud by si zaslúžili aj scenáristi, ktorí týmto trapákom ponechávajú čoraz väčší priestor. Človek by čakal, že ten plevel aspoň z časti preriedi očakávaná bitka piatich armád, ale nie. A síce sa vo finále nešetrí nábojnicami ani padlým komparzom, sterilnejšie nikdy nebolo a okrem toho, že v ňom nepretečie kvapka krvi, tak sa tu neobjavujú ani mrtváci, ktorí by tie statické sochy so samopalmi v rukách aspoň trochu rozhýbali. Ôsma séria pripomína šachovú partiu, kde sa striedajú ofenzívne chúťky jednej aj druhej strany. Všetko má však zmeniť odkaz najnovšieho nebožtíka, ktorý velí k zmene životnej filozofie. Na čo si so slzou v oku musíme zvyknúť my je prístupný rating, aký nás od bitky v Alexandrii už neopustil. Deviatka, po tom čo poslala Ricka na dovolenku, sa rozhodla posunúť stránky o niekoľko rokov vpred. Z batoliat sú tak deti v zbrani, z ostrieľaných bojovníkov rodičia a všelijako sa nám to tu popárovalo. Trochu živej vody tomu dodal moment, kedy vo vzduchu visela evolúcia, lenže na(ne)šťastie všetko bolo inak. Záujem odvtedy postupne chladol až prišlo na pekelnú zimu a ja som sa pýtal sám seba, prečo s ňou tvorcovia neprišli skôr. S01 - 60%, S02 - 90%, S03 - 70%, S04 - 60%, S05 - 70%, S06 - 80%, S07 - 50%, S08 - 50%, S09 - 50% () (méně) (více)

Sunny.69

Další případ jako AHS. Dokud díly ještě za něco stály a měly i rozumný nápad a fabulaci... Tak to měli utnout. Tohle pokračování o ničem, vykrádání sebe sama... Achjo. ()

dvd-L

Seriál mě začal zajímat díky stejnojmenné hře od společnosti Telltale, která už předtím vytvořila výbornou herní adaptaci na první díl Jurského parku, z níž by se mohli poučit mnozí současní filmoví tvůrci (neboť se jedná vpravdě o "interaktivní film" na způsob Kinoautomatu s dinosaury). Bohužel seriál svůj potenciál rychle spotřebuje, řekl bych už v průběhu první série. Pro úplnost dodávám, že jsem ze setrvačnosti "přetrpěl" i všech 13 dílů druhé série, během nichž jsem si vypěstoval dokonalou averzi vůči všem zúčastněným postavám. Moje hlavní výtky směřují k vypravěčské rozvláčnosti a k absurdní psychologii hlavních hrdinů - škoda. "Méně mohlo být více." ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

19.11.2022

Rick Grimes se vrací

Rick Grimes se vrací

23.07.2022

Stanice AMC oznámila nový spin-off svého zombie seriálu Živí mrtví, jenž se bude točit okolo bývalých protagonistů Ricka a Michonne. Šestidílná minisérie se tak zaměří na vztah a lásku obou postav,… (více)

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Stanice AMC oznámila další spin-off ze světa Živých mrtvých. Adaptace slavného komiksu o lidech, kteří přežili zombie apokalypsu, se pomalu ale jistě chýlí ke konci, stanice už má ale rozjetých hned… (více)

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021

Herní společnost Epic Games údajně zvažuje start své vlastní filmové a televizní divize. Podle informací serveru Eurogamer by se společnost měla začít v blízko době soustředit na zábavní průmysl, a… (více)