V utajení

• USA Covert Affairs (více)
USA, (2010–2014), 52 h 51 min (Minutáž: 41–65 min)

Piper Perabo, Christopher Gorham, Kari Matchett, Peter Gallagher, Hill Harper, Anne Dudek, Sendhil Ramamurthy, Nic Bishop, Dylan Taylor, Gregory Itzin (více)

Série(5) / Epizody(75)

Mladá a šikovná Annie Walkerová (Piper Perabová), ktorá precestovala celý svet, ovláda šesť jazykov a túži po dobrodružstve, sa sa stane tajnou agentkou CIA. Do prvej akcie ju vyšlu dokonca ešte pred dokončením výcviku. No ako je známe, k úspechu nestačia len lingvistické znalosti a dokonalý vzhľad. V nefalšovaných špionážnych hrách sa však Annie dokonale osvedčí. Walkerovej šéfuje chladná a cynická Joan Campbellová, manželka riaditeľa tajných operácií CIA Arthura Cambella. Jej jediným priateľom a dôverníkom sa stane operačný technik Auggie Anderson z ústredia agentúry, ktorý pri výkone služby prišiel o zrak. (TV JOJ)

Deverant odpad!

Víceméně náhodou zhlédnutá jinak totálně plytká a nezajímavá episoda 4 druhé série, kde na konci italskej novinář říká "můžu dal pracovat díky CIA" a myslí se to jako na vážno? wtf? ()

Autogram

Keby to bol „Agent bez minulosti“ s rovnakým dejom, tak je to úplne zbytočný seriál a nikto by ho nepozeral. S krásnou ženou v hlavnej postave by to malo nejakú šancu, ale po prvom dieli o tom pochybujem. Ak je to vraj najlepší diel, tak pri druhom asi aj skončím. Seriálov s dokonalými oddeleniami CIA plnými vtipných mužov a krásnych žien je priveľa a prestávam ich rozoznávať. K práci sa primieša trochu osobného života, tentokrát celkom nezaujímavého a bez náboja a takýto bol aj tajný prípad, ktorý sa tu riešil. (25.6.2013) Vyšetrovanie a akcia sú stále na okraji záujmu pri tvorbe príbehu a skoro všetko sa sústreďuje do kancelárií nejakého ústredia s občasnými scénami v teréne. Nevybočuje to zo zabehaných koľají podobných seriálov a veľmi nemá zmysel to sledovať. (16.7.2013) ()

kenkaku

Asi jsem už příliš háklivý na scénáře kde dobře vypadající pipka je obrovskou hvězdou (i když dělá prakticky stále pitomá rozhodnutí). Nemluvě o tom že celá "agentura" je tak nějak pouhou přehlídkou modelkoidních postaviček obojího pohlaví kde všichni jsou tak Americky dokonalí až to unavuje... Přiznávám že některé epizody byly zajímavé, bohužel převládající naivita a pitomoučké chování přeměnilo zpočátku příjemnou podívanou na Piper Perabo v čím dál větší alergii... Je mi líto. ()

jasiska

Prípady a špiónština sú len veľmi jemne nadpriemerné, ale čo robí Covert Affairs obzvlášť pozerateľnými je sympatická a normálnemu človeku dostupná hlavná hrdinka. So Sydney Bristow to bola divoká jazda, ale celý čas sme vedeli, že je to len seriálová haluz, na míle vzdialená od akejkoľvek najdivokejšej reality. Annie Walker naopak pôsobí ako hoci výnimočne nadaná avšak predsa len normálna žena a to, čo sa stane jej, akoby sa za správnych okolností mohlo stať aj nám. Ešte dodám, že aj keď sa mi niekedy to politikárčenie a intrigy zdajú únavné, dosť sa mi páči, koľko priestoru je venovaného aj ostatným postavám, najmä Auggiemu. ()

Sagara

Ked som si už aj ja myslel, že sa pri tomto príjemnom seriály s veľmi sympatickými postvami začnem nudiť, tak tretia séria priniesla doteraz nevídanú zábavu. V prvom rade vystriedali procedurálny koncept epizód za nadväzný. Seriál tak len získal a začal veľmi baviť. Neskutočne silná tretia séria ma presvedčila, že si moje hodnotenie konečne plne zaslúži. Akurát zamrzí, že s tým nemohol seriál prísť už skôr. ()

warrenur

Asi som na sluzobke uz fakt nemal co robit. Keby ma nezaujal samotny zaver z pilotu a ocakavnie, co este vylezie z toho 'slepca', tak to rovno zmazem. Nemozem si pomoct, ale modelka-agentka (pohladna, coz o to) tu uz bola tolko-krat a snad originalnejsie, ze ma v "deji" uz neprekvapi nic. Naviac absencia fyziky, logiky, naivity a premiera dier, to je urcene mozno pre nast-rocnych a tym som sa nikoho nechcel dotknut. Proste narocnejsi divak sa nudi. ()

Loooki

Nie je to ako Alias, tak ono už nebude nič také ako Alias, jedine, že by robili remake Alias s postavami zo seriálu Alias. Aj v tomto seriáli, je však možné oceniť prácu agentky CIA (skvelá Piper Perabo). [I. -80% II.-70% III. -90% IV.-100%] Hodnotené po IV.sérii. ()

MickeyStuma

Další TV seriál o agentech s hlavní ženskou rolí. Jedná se o nenáročnou pohodovou podívanou, která sice nenadchne svou ne-originalitou, ale ani neurazí. Příběhy jsou televizně nenáročné, takže často svojí naivitou vyvolají úsměv. Piper Perabo v roli agentky je sympatická a sexy. Role jí padne jako by ji byla napsána přímo na tělo. Její lidskost, city i smysl pro spravedlnost je uvěřitelná a nutí ji fandit při plnění dalšího úkolu. Akční scény někdy postrádají logiku, atmosféra typicky televizní, zkrátka lepší průměr. Jedná se ale o dílo, které díru do televizního světa neudělá. ()

Ficik

Zklamání, nuda. První americkej seriál kde hrdinka jezdí v hnusně červeným golfu :D (Německym autě) ()

Shakaar

Seriál sice těží ze starších předchůdců, ale je pohou slupkou nejde vůbec do hloubky. Ať už to byla Nikita, Alias, oba seriály měli nějakou propracovanou zápletku...krom špionáže vidíme i charaktery jednotlivých postav. Styl serie, kde všichni strašně dobře vypadají, dobře oblíkáni (včetně slepce), sedí si v kanclu a sem tam se jde na misi, která proběhne vesměs bez problémů...a pokud ne, CIA pošle zálohu, kterou neposkvrněnou agentku, která si vždy najde čas na malování a dobré oblečení zachrání...Ano, sice to bylo i v Alias, ale na rozdíl od něho tohle špionážní serial moc nepůsobí. Daleko více bych to přirovnal k Chuckovi, jenže tam se dá ještě ospravedlnit humorným podtextem...celkově tedy to nebyl špatný nápad, nicméně seriálů jako je tenhle je v poslední době dost a vedle nich tento vypadá hodně slabě. ()

chicab8

Seriál mě i po konci první série nechává tak nějak chladnou. Tech věcičky, Auggie a pohled na Piper Perabo udržují seriál v průměrně koukatelné rovině, takže když není nic lepšího na krámě, hodinka s Covert Affairs mě neurazí (problém je, že konkurence je skutečně obrovská). ()

Expertt

Neni to špatný..ale spíše jako oddechovka. Nejde o nejvěrohodnější napodobení fungování, postoje, systém,..atd. CIA, ale jen o filmové zpracování s určitými aspekty. Příběh se jako u většiny novodobích seriálů váže v jistém ohledu na minulost. Vedle hlavní dějové linie spjaté s děním v CIA se dáke seriál věnuje vztahům a postojům veřejnosti vůči agentuře (rodina, novináři, politika). ()

RyanRainheart

Průměrná, ale milá oddechová směsice Chucka a Alias. Jako výplň mezi hlavními sezónami se to dá sledovat. Mě osobně potěšily díly s Odedem Fehrem. ()

mmoi

Nuda. A taky zklamání. Po akční Brutální Nikitě a zábavném Alias si člověk pustí seriál a čeká, co se bude dít. Čeká, čeká jednu, dvě,... série, kdy už to tedy začne? A ono nic. A tak se povídá, tlachá a vtipkuje a "děj" se nikam neposouvá, zápletky jsou řešeny zkratkovitě, či prostě někam vyprchají. Na druhou stranu může to být docela dobrá oddechovka ( nemusíte vůbec zapínat mozkové závity). Nic od seriálu nečekejte a on nebude nic čekat od vás. ()

mirkath1

Pohádka pro dospělé. Naše milá špionka kouká občas jak čerstvě vyoraná myš. Sleduje podezřelého , že za ním prostě jde. Když se stáhne do utajení , změní vzhled , že si přebarví své blond vlasy na kaštanové a hotovo. Přesto je její úspěšnost 150% a empatie by měla asi i masovému vrahovi :) I tak je tato pohádka koukatelná, pokud na něčem pracujete, jako výborná kulisa, ()

Leeslie

Nehorázná vykrádačka Alias a Chucka s menší porcí akce a zábavy. K tomu všemu si připočtěte nemastný neslaný herecký výkon Piper Perabo, jejíž nominace na Goden Globe je jedním z největších přešlapů v historii televizních kritiků. Delší komentář není potřeba... 50%. ()

Forum. odpad!

Tolik WTF scén a nesmyslů nebylo ani v kobře 11 v poslední sérii. Například :Dvě holky dva dny běhaj po lese pořád padaj a schovávaj se a přitom jsou nezašpiněné a namalované. Nebo scéna kdy se potřebují schovat uvidí dům a jedné z nich se do něj nechce a ta druhá řekne - nebon já těm lidem věřím. No kurva kde jsme ?! Zbytečnost, která není v ničem nová naopak se vůbec nestydí a nemaskuje to, že snad krade náměty i z Big Bena nebi Sisky. Kurva to nechceš. ()

DandaPiper

Covert Affairs je naprosto jedinečnej tím, jak je každá série naprosto jinak laděná. První a druhá by mohla mít krycí jméno "Spying 1-0-1" nebo ještě lépe "Espionage for dummies". Je to takové zasvěcení Piper Perabo a nás diváků do jejích špionských patálií, které jsou šmrnclý humorem a teenagerovským bravíčkem. Nemyslím to zle, takový seriály mě baví, ale o to větší šok je to, co se děje v následujících sezonách. Třetí série se snaží být o něco serioznější a daří se jí to tak částečně. Hlavní zápletka je rozmělněná do celé série a téma s "cliffhangery" nejsou originální, ale baví. Bohužel ale jak říkám, pokud jste fanoušci seriálů s podobnou tématikou, tak třetí série neurazí, ale ani nepřekvapí. Od určitého dílu je děj předvídatelný a vy se musíte spokojit s tím, že víte jak to dopadne a spíš si jen užívat to, jak se s tím protagonisté poperou. Čtvrtá série je ....tedy alespon pro mě sérií, kde tzv. "a shit hits the fan". Přijde mi, že Covert Affairs se konečně našlo, nečerpá z jiných seriálů a opět, i když se mu podaří splnit záměr tak na 70 procent ...nesmírně baví. Je to zatím nejtemněji laděná sezona, což mi přijde nesmírně svěží. Téma je "Piper going rogue", kdy je v utajení na misi, která vyžaduje jak trvalou změnu identity, tak účesu (s hnědým přelivem je daleko víc sexy než blond) a pár scén i dialogů je vyloženě nezapomenutelných. I tak je tu ale několik momentů, které vypadají dost amatérsky ...až humorně. Neuvěřitelnolst tohoto díla je jeho největší slabinou, ale dá se to odpustit vzhledem k tomu, že Covert Affairs si jednoduše nehraje na něco víc než zabavit diváka a svůj účel plní dobře. Pátá a poslední série je bohužel jeden velkej průšvih. Jednoduše zápletka, která nikoho nezaujme a nudí k smrti. Další snaha o temnou sérii, kde bohužel jediná temná věc je kamera (častokrát jsem se úplně ztratil v ději, protože nebylo nic vidět). Dialogy a scény jakoby vycucaný z prstu a prostě nemastný neslaný. Srdeční choroba vskutku neuvěřitelná, nedořešená a hlavně nikoho nezajímá! Obrovský propad ve kvalitě je tak zřejmý, že na to přišli všichni a seriál byl tudíž zrušen. Není se čemu divit, pokud se nastaví laťka do určité míry, tak další série ji musí když ne překonat, tak alespon dorovnat. S1 a S2 humorný ***, S3 napínavý ***, S4 ****, S5 ** ()