Cesta do neznáma (TV seriál)

Sliders

Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy

USA, 1995, 87x45 min

Jerry O'Connell, John Rhys-Davies, Kari Wuhrer, Charlie O'Connell, Robert Floyd, Will Sasso, Peter Jurasik, Zoe McLellan, Michael McMillian, Connor Trinneer, Brooke Langton, Corey Feldman, Angela Bettis, Zack Ward, Christian Oliver, J. August Richards, Kristoffer Tabori, Sabrina Lloyd, Max Grodénchik, Danny Masterson, Gina Philips, Charles Cyphers, Sarah Strange, Malcolm-Jamal Warner, Paula Trickey, Thomas G. Waites, Gwynyth Walsh, Karin Konoval, Ken Jenkins, Valarie Pettiford, Chris Elwood, Claudette Mink, Neil Flynn, Ona Grauer, Jason Gray-Stanford, Paul McGillion, Ted Rooney, Richard Fancy, Shaun Toub, Elyse Mirto, Justine Miceli, Meadow Sisto, Elizabeth Lackey, Peter LaCroix, Perrey Reeves, Gabrielle Miller, Todd Babcock, Don Most, Tim Griffin, Michael Manasseri, Vicki Davis, Donna Cherry, Veronica Cartwright, Bodhi Elfman, Roger R. Cross, Hrothgar Mathews, Hiro Kanagawa, John Walcutt, Judson Mills, Ron Melendez, Melinda Clarke, Paul Sand, Kenny Johnson, Jeff Rector, Marshall R. Teague, Symba, Katherine LaNasa, Rod Wilson, Fredric Lehne, Eddie Mills, Austin Nichols, Phil Fondacaro, Ben Ratner, Duff McKagan, David Dukes, Julie Adams, Brigid Brannagh, Marco Rodríguez, Chuck McCann, Anthony Tyler Quinn, Kristen Dalton, Kirk B.R. Woller, Stephen Macht, Tom Jackson, Françoise Robertson, Stephanie Niznik, Jim Byrnes, Steve Rankin, Chase Masterson, Michelle Burke, Hayley DuMond, Lawrence Hilton-Jacobs, Cleavant Derricks, Leah Ayres, Angela Paton, Rob Youngblood, Jerry Hardin, April Telek, Jed Rees, Allison Hossack, Michael Sabatino, Tim Thomerson, Reno Wilson, Nicholas Worth, Duane Journey, Reiner Schöne, Victoria Mahoney, Kendall Cross, Jennifer Hetrick, Josh Coxx, Dan Gauthier, Natalie Radford, David Chisum, Sean Moran, Deron McBee, William MacDonald, John Novak, Saxon Trainor, Karen Austin, Alex Datcher, Tim Quill, Thorsten Kaye, Kyle Alisharan, Sean Flynn, Tom Fitzpatrick, Sandahl Bergman, Robin Riker, Pepe Serna, Michael Kopsa, Rob LaBelle, Lee Weaver, Sandra Hess, Cameron Labine, Elisabeth Rosen, Julie St. Claire, James Colby, George DelHoyo, Connie Sawyer, Walter Olkewicz, Scott Decker, Tom Heaton, Teresa Barnwell, Alf Humphreys, Tembi Locke, Robert Jayne, Jill Teed, D. Neil Mark, Jack Kehler, Robert Allen Mukes, James Patrick Stuart, John Colton, Paul Jarrett, Jordan Warkol, Peter Spellos, Julie Caitlin Brown, George Touliatos, Artine Brown, Liz Sheridan, Robert DiTillio, Joey Stafura, Mark Kiely, Mel Tormé, Francis Guinan, Don MacKay, JD Cullum, Carolyn Adair, Gillian Barber, Ted Cole, Tom Pickett, Gerry Rousseau, Brenda Crichlow, E.J. Callahan, Bernie Coulson, Lori Triolo, Oona Hart, Michael Warren, Brian Cousins, Franc Ross, Georgia Emelin, Andrew Patrick Ralston, Heather Hanson, Barry Livingston, Randy Vasquez, John DeMita, Scott Klace, Mark Vasconcellos, Todd Waring, David Kallaway, Malcolm Stewart, Gregory Cruz, Michael Bryan French, Frank Charles Turner, Laird Macintosh, Patrick Stevenson, Gonzalo Menendez, Marie Stillin, Richard Leacock, Andrew Kavadas, Gary Jones, Kathleen Duborg, Peter Flemming, Henry G. Sanders, Burton Gilliam, Jeremy Roberts, Britt Lind, James Sutorius, Anthony Harrison, Matt McKenzie, Zitto Kazann, John D'Aquino, Chad Todhunter, Deborah Lacey, Doug Llewelyn, Amy Wheaton, Sandy Martin, Peter Koch, Alex Bruhanski, Lorin McCraley, Ben Jones, Laurie Fortier, Taylor Leigh, Katherine Moffat

Hodnocení se vztahuje pouze na epizody ve kterých se vyskytuje většina původních hlavních postav. Např. 5. série je naprostá ubohost, tu jsem dokonce ani nedodíval, prostě to nešlo. Nerad bych tak dobrému seriálu kazil hodnocení kvůli posledním řadám, jestli se někdy dokopu k dodívání celého seriálu, tak nejspíš upravím hodnocení. Jak už jsem psal u pilotu, Wade je roztomilá, Profesor Arturo je bedna, Rembrandt je šoumen a Quinn je prostě Quinn. Zbytek postav, které následovali, byl pouze odpad.(22.3.2012)

V TEXTU SE NACHÁZÍ SPOILER: Tak abych se přiznal, tenhle seriál jsem opravdu miloval. Cestování do paralelních pomocí podivného přístroje a následného hledání cesty zpět domů nabízí velice slibný potenciál a tvůrci jej naplno využili. Seriál nenudil, byť se díly zakládaly na podobné koncepci, protože stejně rychle jako se střídaly jednotlivé vesmíry se střídali i žánry, jednou jsme měli co dočinění s hororem, ve kterém se obyvatele proměnili vlivem prášků na hubnutí v zombie (i když ještě děsivější byl díl s vládci snů) a příště jsme se setkali s promyšlenou detektivkou, při níž byl omylem zatčen jiný návštěvník místo pravého pachatele, obyvatele vesmíru do kterého naši hrdinové právě dorazili, jenž sice nosil stejný obličej, ale jednalo se o naprosto jinou osobu. Jediné co mi jednou na seriálu vadilo bylo poněkud přehnané navrácení se zpět, když se totiž parta hlavních postav konečně dostala zpět do svých domovů, objevila se na časovači (vždy po přeletu do nového paralelního vesmíru ukázal časovač za jak dlouho se vytvoří hyperprostorová brána mezi světy) velice krátká doba, jenž neumožňovala prozkoumání této reality, když se tak vědec v podání Jerryho O'Connella zastaví před brankou svého domu a chce vkročit za svou rodinou, branka nezavrže, bohužel neúprosný časový limit uplyne a on tak musí pokračovat v "hledání" my se však nepřeneseme s ním, ale sledujeme opraváře, který si odnáší hotovost za promazání a opravení právě toho osudového vchodu.(13.1.2006)

• k212

Svého času byl nejspíš tento seriál kult, já mám to neštěstí ho vidět až nyní po 11 letech od data jeho vzniku a přijde mi samozřejmě trochu staromódní. Ale to není ten hlavní problém zahrnutý v mém hodnocení (mám v oblibě plno mnohem starších seriálů), spíš mi v tomto dílku chybí propracovanější systém, nějaká ta koncepce a hlavně nadčasovost. Po shlédnutí pár dílů jsem zabředla do rutiny opakovaných klouzání a rádoby zvratů, pravdou sice je, že onen stereotyp je částečně kompenzován střídáním žánrů jednotlivých dílů. Nicméně v celku ten seriál nešlape a rychle ztrácí dech. Ale i tak je to příjemná ranní oddychovka před odchodem do práce...(28.2.2007)

Jeden z kultovních seriálů 90. let. Pamatuju si ho z roku 1998, kdy jsme ho s bráchou hltali a vlatně díky němu zbožňuji ve sci-fi paralelní reality. Dlouho jsem potom sháněl zbývající série a a nakonec se povedlo. No a jak hodnotit? Nejlíp po sériích. 1. řada - 100%. Absolutní bomba. Génius Quinn, obyčejná holka Wade, hašteřivý, geniální a občas prakticky nepoužitelný profesor Arturo a černošský ex-zpěvák se selským rozumem Rembrandt vytvořili skvělý tým a tvůrci vytvořili skvělé paralelní světy. Řešili se problémy typu vláda žen nad muži, nedostatek antibiotik, hipísácký svět, nebo kontrola populace. Akce byla spíše za odměnu a občas a celkově paráda. 2. řada - 90%. Stále stejná sestava, stále fantastické díly (mafiánský svět, svět zakázaných technologií, vyhynulí muž nebo svět ovládaný mladými), občas ale i béčkové. Jinak ale stále super. 3. řada - 50%. Obrovský propad a SPOILER: V půlce hodně trapně a lamersky umírá Arturo a už to není ono KONEC SPOILERU. Tahle řada začala vykrádat ve velkém různé filmy, objeví se např. Oheň, Noční můra v Elm Street, Mad Max, Chvění a místo inteligentních námětů jsou tu najednou androidi, druidi, Jack Rozparovač, zombie, mostra atd... Silně béčková řad. 4. řada - 70%. SPOILER: Přicházíme o Wade, objevuje se Quinnův bratr Colin KONEC SPOILERU. Obyčejné díly jsou trošku kvalitnější i když na první dvě série to nemá, ale navíc se seriálem táhne hodně slušná dějová linka boje s Kromaggy, která má šmrnc a pozvedeá seriál výše. Také je to o dost více akční. 5. řada - 40%- SPOILER: Přicházíme i o Quinna - hlavního hrdinu a Rembrandt se třemi "nováčky" to prostě neutáhnou. KONEC SPOILERU. Příběhy mě přestávají bavit, některé jsou vyloženě na odpad, sice pár fajn dílů se najde i tady... ale celkově je to slabé. No a ve finále přichází největší prasárna - děj není ukončený!!! Celkově? Fajn seriál, který ale šíleně rychle upadal.(19.12.2007)

1. série: Návrat do dětství, notná dávka nostalgie a doba, kdy dabing znamenal mnohem více, než jen několik narychlo odčtených stránek. Na Sliders je skvělé, že svými efekty nedělají ostudu tehdejší době, ale zároveň dokáží obstát i v současné konkurenci. Bohužel, už nejsem malý špunt a tak mi půlka týmu leze krkem (především ukňouraná, ukecaná, hloupá Wade nebo místy příliš neurotický Maximillan). První série se nese po celou dobu v temném, až dusivém tempu politických thrillerů. 65% Nejlepší epizody: Eggheads; The Weaker Sex. _____ 2. série: Tvůrci se konečně odklánějí od žánrového konceptu nastoleného první sérií a pomalu rozvíjí potenciál, jež cestování dimenzemi nabízí. Ústřední parta se konečně dostává do míst, která nejsou jenom klonem San Franciska, ale navštěvují mnohem různorodější světy (planeta dinosaurů, obří vězení aj.) 70% Nejlepší epizody: El Sid; In Dino Veritas; Obsession; As Time Goes By._____ 3. série:(13.5.2015)

• - Natáčení probíhala v kanadském Vancouveru a amerických městech Los Angeles a San Francisco. (Terva)