Cesta do neznáma (TV seriál)

Sliders

Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy

USA, 1995 - 2000, 64 h 35 min (Minutáž: 87x43–87 min)

Jerry O'Connell, John Rhys-Davies, Kari Wuhrer, Charlie O'Connell, Robert Floyd, Will Sasso, Peter Jurasik, Zoe McLellan, Michael McMillian, Connor Trinneer, Brooke Langton, Corey Feldman, Angela Bettis, Zack Ward, Christian Oliver, J. August Richards, Kristoffer Tabori, Sabrina Lloyd, Max Grodénchik, Danny Masterson, Gina Philips, Charles Cyphers, Sarah Strange, Malcolm-Jamal Warner, Paula Trickey, Thomas G. Waites, Gwynyth Walsh, Karin Konoval, Ken Jenkins, Valarie Pettiford, Chris Elwood, Claudette Mink, Neil Flynn, Ona Grauer, Jason Gray-Stanford, Paul McGillion, Ted Rooney, Richard Fancy, Shaun Toub, Elyse Mirto, Justine Miceli, Meadow Sisto, Elizabeth Lackey, Peter LaCroix, Perrey Reeves, Gabrielle Miller, Todd Babcock, Don Most, Tim Griffin, Michael Manasseri, Vicki Davis, Donna Cherry, Veronica Cartwright, Bodhi Elfman, Roger R. Cross, Hrothgar Mathews, Hiro Kanagawa, John Walcutt, Judson Mills, Ron Melendez, Melinda Clarke, Paul Sand, Kenny Johnson, Jeff Rector, Marshall R. Teague, Symba, Katherine LaNasa, Rod Wilson, Fredric Lehne, Eddie Mills, Austin Nichols, Phil Fondacaro, Ben Ratner, Duff McKagan, David Dukes, Julie Adams, Brigid Brannagh, Marco Rodríguez, Chuck McCann, Anthony Tyler Quinn, Kristen Dalton, Kirk B.R. Woller, Stephen Macht, Tom Jackson, Françoise Robertson, Stephanie Niznik, Jim Byrnes, Steve Rankin, Chase Masterson, Michelle Burke, Hayley DuMond, Lawrence Hilton-Jacobs, Cleavant Derricks, Leah Ayres, Angela Paton, Rob Youngblood, Jerry Hardin, April Telek, Jed Rees, Allison Hossack, Michael Sabatino, Tim Thomerson, Reno Wilson, Nicholas Worth, Duane Journey, Reiner Schöne, Victoria Mahoney, Kendall Cross, Jennifer Hetrick, Josh Coxx, Dan Gauthier, Natalie Radford, David Chisum, Sean Moran, Deron McBee, William MacDonald, John Novak, Saxon Trainor, Karen Austin, Alex Datcher, Tim Quill, Thorsten Kaye, Kyle Alisharan, Sean Flynn, Tom Fitzpatrick, Sandahl Bergman, Robin Riker, Pepe Serna, Michael Kopsa, Rob LaBelle, Lee Weaver, Sandra Hess, Cameron Labine, Elisabeth Rosen, Julie St. Claire, James Colby, George DelHoyo, Connie Sawyer, Walter Olkewicz, Scott Decker, Tom Heaton, Teresa Barnwell, Alf Humphreys, Tembi Locke, Robert Jayne, Jill Teed, D. Neil Mark, Jack Kehler, Robert Allen Mukes, James Patrick Stuart, John Colton, Paul Jarrett, Jordan Warkol, Peter Spellos, Julie Caitlin Brown, George Touliatos, Artine Brown, Liz Sheridan, Robert DiTillio, Joey Stafura, Mark Kiely, Mel Tormé, Francis Guinan, Don MacKay, JD Cullum, Carolyn Adair, Gillian Barber, Ted Cole, Tom Pickett, Gerry Rousseau, Brenda Crichlow, E.J. Callahan, Bernie Coulson, Lori Triolo, Oona Hart, Michael Warren, Brian Cousins, Franc Ross, Georgia Emelin, Andrew Patrick Ralston, Heather Hanson, Barry Livingston, Randy Vasquez, John DeMita, Scott Klace, Mark Vasconcellos, Todd Waring, David Kallaway, Malcolm Stewart, Gregory Cruz, Michael Bryan French, Frank Charles Turner, Laird Macintosh, Patrick Stevenson, Gonzalo Menendez, Marie Stillin, Richard Leacock, Andrew Kavadas, Gary Jones, Kathleen Duborg, Peter Flemming, Henry G. Sanders, Burton Gilliam, Jeremy Roberts, Britt Lind, James Sutorius, Anthony Harrison, Matt McKenzie, Zitto Kazann, John D'Aquino, Chad Todhunter, Deborah Lacey, Doug Llewelyn, Amy Wheaton, Sandy Martin, Peter Koch, Alex Bruhanski, Lorin McCraley, Ben Jones, Laurie Fortier, Taylor Leigh, Katherine Moffat, Jennifer Nash, Charles Noland, Lisa Rieffel, Tim Henry, Mari Morrow, Kris Iyer, Clayton Landey, Danny Mora, Sara Walker, Tom Butler, Harry Shearer, Garwin Sanford, Jay Brazeau, Ken Pogue, Dean Haglund, Michael Dobson, Sherman Howard, Gerard Plunkett, David Kaye, Obba Babatundé, Barry Pepper, Gabrielle Rose, Ron Pitts, William B. Davis, Rachel Hayward, Bentley Mitchum, Sara Botsford, Robert Curtis Brown, Andrew Wheeler, Peter Kelamis, Douglas Sills, Greg Berg, Nicholas Lea, Kevin Cooney, Jon Pennell, Lara Steinick, Marty York, Sook-Yin Lee, Joel Stoffer, Jonathan Brent, George McDaniel, Harrison Young, Lesley Ewen, Brigitta Dau, Collin Bernsen, Kristopher Logan, Jerry Rector, Judith Maxie, Peter Hanlon, Ivory Ocean, Janice Kent, Una Damon, Christopher Maleki, Rose Portillo, Louisa Abernathy, Stuart Fratkin, Armando Valdes-Kennedy

Tak na tohle jsme koukali všichni jako děti...každé pondělí po šesté hodině natěšeni sedíme před televizí. A druhý den ve škole se trumfujeme, kdo z nás si pamatuje lepší scény. Seriál, který mě možná "předpřipravil" k Hvězdné bráně, a vůbec tak nějak i k sci-fi literatuře. Nejraději jsem měla ten díl s vládci snu. Teď si pamatuji jen záblesky a vlnu nostalgie, přesto, když jsem na tenhle seriál narazila před rokem na nějaké televizi, už to nebylo ono. Raději jsem to vypla, abych si nezkazila fajn vzpomínky.(27.10.2009)

Tak to se jednou sešel režisér a scénárista, dali dva tři jointy a vymysleli sem tam debilní historku, sem tam trapnou historku, sem tam nudnou historku - úplně o ničem a nebo historku zábavnou - jakž takž vtipnou. K tomu pozvali na panáka producenta a ten jim dohodil: John Rhys-Daviese - velmi dobře hraje, ztvárňuje sympatickou roli a díky němu to za něco stojí. Jerry O'Connella - rachitického mladíčka, v roli génia, který všechny zmlátí a přechytračí a mně připadá s přibývajícími díly více a více protivný, uhlazený až úlisný a až na pěst, jak je dokonalý. Cleavanta Derrickse - v roli blboučkého, ale sympatického a dobře hláškujícího zpěváka, který by bez svého hlasu byl úplné hovno, ale pobavit v seriálu umí, to ano. A Sabrinu Lloyd - která vypadá max. na 18 a čím dále, tím více se mi protivý a přestává líbit - a to jak chováním, tak i vzhledem. Čili ve výsledku poctivé, místy trochu unylé 3 *. P.S. Nevěřím ve multidimenzionální vesmír. (použito i ve snímku "The One, 2001", což byla pěkná hovadina). Vesmír je podle mě velmi různorodý, nepředstavitelně obrovský a hlavně lineární (s danými souřadnicemi se dostaneme vždy někam, něco jako z bodu A do bodu B) a nekoherentní (lokace sobě blízké mohou být naprosto odlišné ve všech směrech - prostředí, geografie, formy života, atd.). Nemá hranice, nejsou zde omezení. Tisíce, milióny, biliony galaxií s různými formami života, které jsou třeba úplně odlišné od nás a my je nikdy nespatříme. Nepomůže nám, ani když dosáhneme rychlosti světla. My se totiž dřív z vesmíru vytratíme. "My" jsme politování hodná entita! - Tak, jak vesmír vykresluje tento seriál, to by byl velmi nudný. Naše Země x-krát jinak? Takový vesmír určitě není.(26.3.2011)

• DocBrown

Serial Sliders mel ohromny potencial, autori si mohli vymyslet jakekoli svety. Castecne to muze pripominat TOSku, kde se take casto setkavali s lidskou populaci, ktera se ubirala jinym smerem. Prvni dve serie si skutecne drzi slusnou kvalitu tak 70%. Jenze treti serie jde dolu, vse vrcholi prichodem Rickmana a smrti Artura. Zbytek, kdy honi Rickmana uz je velmi slaby. Kdyz CT skoncila treti serii a nechystala se pokracovat, tak jsem zkoukl na internetu, co bude dal. K memu zdeseni jsem se docetl, ze Wade potkal jeste horsi osud nez Artura a ze dalsi spousta vymen hercu bude jeste nasledovat, takze jsem totalne ztratil zajem vubec dalsi serie shanet. Vetsinou davam serialum hvezdicky podle lepsich dilu, ale za to, jakym zpusobem byli autori schopni zabit serii (resp. nektere charaktery), nemuzu dat vic jak 1*(9.3.2009)

Pozor, může obsahovat spoiler : Série první až třetí byli naprosto dokonalé, skvěle se na ně koukalo, hned jsem šel na další díl, ztrátu profesora Arthura jsem snesl, přestože pro mne bylo jeho místo ve skupině do té doby neodmyslitelné. Co mě ale nejvíce nešlo překousnout byla válka s Kromaggy - Quinn a bratr, pocházejí z vyspělého světa, byli evakuováni do jiných - přijde mi to jako horkou jehlou spíchnutý balast o vyvolených bratrech, ktečí mají spasit světy. Pravda, přítomnost Colina byla fajn, episody nebyli špatné... a když na závěr přišli o Quinna a Colina - velmi pofidérním způsobem - a nahradili je velmi slabou dvojicí, tak jsem už seriál nedokoukával ze zájmu, ale spíše z čisté fanouškovské věrnosti... a litoval jsem, že konec seriálu je jako jeden velký cliffhanger bez jakékoli vidiny uzavření, bez znalosti, zda Remy přežil skluz. (plus osud Wade mě šokoval) asi takhle: všechno o Kromezých (nevim jak to skloňovat) i o Quinnově původu bych vystřihl a tedy zůstal u třetí série (i ta Kromegg-episoda z druhé série by v takovém případě šla pryč - nějaká TV stanice to tak prý opravdu při vysílání udělala) už si moc ten závěr nepamatuju, ale nikde u konce třetí série není psáno, že by se tím druhým vortexem nedostali do svého světa a kdyby ne, tak i otevřený konec s tím, že dál kloužou by byl lepší. Hlavně ale není kompletně vymlácená původní skupina, chybí jen profesor. Prvním třem sériím bych dal každé klidně i po 5*, opravdu povedené Čtvrté bych dal tak 3* ale páté už jen 2* Kolem a kolem tedy 4* naprůměr(15.12.2010)

1. série: Návrat do dětství, notná dávka nostalgie a doba, kdy dabing znamenal mnohem více, než jen několik narychlo odčtených stránek. Na Sliders je skvělé, že svými efekty nedělají ostudu tehdejší době, ale zároveň dokáží obstát i v současné konkurenci. Bohužel, už nejsem malý špunt a tak mi půlka týmu leze krkem (především ukňouraná, ukecaná, hloupá Wade nebo místy příliš neurotický Maximillan). První série se nese po celou dobu v temném, až dusivém tempu politických thrillerů. 65% Nejlepší epizody: Eggheads; The Weaker Sex. _____ 2. série: Tvůrci se konečně odklánějí od žánrového konceptu nastoleného první sérií a pomalu rozvíjí potenciál, jež cestování dimenzemi nabízí. Ústřední parta se konečně dostává do míst, která nejsou jenom klonem San Franciska, ale navštěvují mnohem různorodější světy (planeta dinosaurů, obří vězení aj.) 70% Nejlepší epizody: El Sid; In Dino Veritas; Obsession; As Time Goes By._____ 3. série:(13.5.2015)

• - Natáčení probíhala v kanadském Vancouveru a amerických městech Los Angeles a San Francisco. (Terva)