Cesta do neznáma (TV seriál)

Sliders

Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy

USA, 1995 - 2000, 63 h 10 min (Minutáž: 87x43–87 min)

Jerry O'Connell, John Rhys-Davies, Kari Wuhrer, Charlie O'Connell, Robert Floyd, Will Sasso, Peter Jurasik, Zoe McLellan, Michael McMillian, Connor Trinneer, Brooke Langton, Corey Feldman, Angela Bettis, Zack Ward, Christian Oliver, J. August Richards, Kristoffer Tabori, Sabrina Lloyd, Max Grodénchik, Danny Masterson, Gina Philips, Charles Cyphers, Sarah Strange, Malcolm-Jamal Warner, Paula Trickey, Thomas G. Waites, Gwynyth Walsh, Karin Konoval, Ken Jenkins, Valarie Pettiford, Chris Elwood, Claudette Mink, Neil Flynn, Ona Grauer, Jason Gray-Stanford, Paul McGillion, Ted Rooney, Richard Fancy, Shaun Toub, Elyse Mirto, Justine Miceli, Meadow Sisto, Elizabeth Lackey, Peter LaCroix, Perrey Reeves, Gabrielle Miller, Todd Babcock, Don Most, Tim Griffin, Michael Manasseri, Vicki Davis, Donna Cherry, Veronica Cartwright, Bodhi Elfman, Roger R. Cross, Hrothgar Mathews, Hiro Kanagawa, John Walcutt, Judson Mills, Ron Melendez, Melinda Clarke, Paul Sand, Kenny Johnson, Jeff Rector, Marshall R. Teague, Symba, Katherine LaNasa, Rod Wilson, Fredric Lehne, Eddie Mills, Austin Nichols, Phil Fondacaro, Ben Ratner, Duff McKagan, David Dukes, Julie Adams, Brigid Brannagh, Marco Rodríguez, Chuck McCann, Anthony Tyler Quinn, Kristen Dalton, Kirk B.R. Woller, Stephen Macht, Tom Jackson, Françoise Robertson, Stephanie Niznik, Jim Byrnes, Steve Rankin, Chase Masterson, Michelle Burke, Hayley DuMond, Lawrence Hilton-Jacobs, Cleavant Derricks, Leah Ayres, Angela Paton, Rob Youngblood, Jerry Hardin, April Telek, Jed Rees, Allison Hossack, Michael Sabatino, Tim Thomerson, Reno Wilson, Nicholas Worth, Duane Journey, Reiner Schöne, Victoria Mahoney, Kendall Cross, Jennifer Hetrick, Josh Coxx, Dan Gauthier, Natalie Radford, David Chisum, Sean Moran, Deron McBee, William MacDonald, John Novak, Saxon Trainor, Karen Austin, Alex Datcher, Tim Quill, Thorsten Kaye, Kyle Alisharan, Sean Flynn, Tom Fitzpatrick, Sandahl Bergman, Robin Riker, Pepe Serna, Michael Kopsa, Rob LaBelle, Lee Weaver, Sandra Hess, Cameron Labine, Elisabeth Rosen, Julie St. Claire, James Colby, George DelHoyo, Connie Sawyer, Walter Olkewicz, Scott Decker, Tom Heaton, Teresa Barnwell, Alf Humphreys, Tembi Locke, Robert Jayne, Jill Teed, D. Neil Mark, Jack Kehler, Robert Allen Mukes, James Patrick Stuart, John Colton, Paul Jarrett, Jordan Warkol, Peter Spellos, Julie Caitlin Brown, George Touliatos, Artine Brown, Liz Sheridan, Robert DiTillio, Joey Stafura, Mark Kiely, Mel Tormé, Francis Guinan, Don MacKay, JD Cullum, Carolyn Adair, Gillian Barber, Ted Cole, Tom Pickett, Gerry Rousseau, Brenda Crichlow, E.J. Callahan, Bernie Coulson, Lori Triolo, Oona Hart, Michael Warren, Brian Cousins, Franc Ross, Georgia Emelin, Andrew Patrick Ralston, Heather Hanson, Barry Livingston, Randy Vasquez, John DeMita, Scott Klace, Mark Vasconcellos, Todd Waring, David Kallaway, Malcolm Stewart, Gregory Cruz, Michael Bryan French, Frank Charles Turner, Laird Macintosh, Patrick Stevenson, Gonzalo Menendez, Marie Stillin, Richard Leacock, Andrew Kavadas, Gary Jones, Kathleen Duborg, Peter Flemming, Henry G. Sanders, Burton Gilliam, Jeremy Roberts, Britt Lind, James Sutorius, Anthony Harrison, Matt McKenzie, Zitto Kazann, John D'Aquino, Chad Todhunter, Deborah Lacey, Doug Llewelyn, Amy Wheaton, Sandy Martin, Peter Koch, Alex Bruhanski, Lorin McCraley, Ben Jones, Laurie Fortier, Taylor Leigh, Katherine Moffat, Jennifer Nash, Charles Noland, Lisa Rieffel, Tim Henry, Mari Morrow, Kris Iyer, Clayton Landey, Danny Mora, Sara Walker, Tom Butler, Harry Shearer, Garwin Sanford, Jay Brazeau, Ken Pogue, Dean Haglund, Michael Dobson, Sherman Howard, Gerard Plunkett, David Kaye, Obba Babatundé, Barry Pepper, Gabrielle Rose, Ron Pitts, William B. Davis, Rachel Hayward, Bentley Mitchum, Sara Botsford, Robert Curtis Brown, Andrew Wheeler, Peter Kelamis, Douglas Sills, Greg Berg, Nicholas Lea, Kevin Cooney, Jon Pennell, Lara Steinick, Marty York, Sook-Yin Lee, Joel Stoffer, Jonathan Brent, George McDaniel, Harrison Young, Lesley Ewen, Brigitta Dau, Collin Bernsen, Kristopher Logan, Jerry Rector, Judith Maxie, Peter Hanlon, Ivory Ocean

Námětem tohto seriálu bylo vynalezení přístroje, jenž umožňuje cestovat v ruzných paralelních světech. Je to tedy trochu ulítle, ale docela zabavné, i když jsem se každý díl cítila nějak stísněně, protože jsem nevěděla, jestli se někdy vrátí do správného světa. Nejhorší ale pro mě byl konec (nevím jestli to byl uplný konec série, ale byl to poslední, co vysílali na čt1), kdy se konečně dostali domů, ale jedna z hrdinek, která se přidala z jiného světa, postihne záchvat a nemůže dýchat, tak se hlavní hrdina rozhodne projít opět do jiného světa, i když je časovač rozbitý, a ejhle jsou na zemi (ve správném paralelním světě), hrdinka už dýchá normálně, ale okolí je až moc vyspělé ...(8.11.2006)

Pozor, může obsahovat spoiler : Série první až třetí byli naprosto dokonalé, skvěle se na ně koukalo, hned jsem šel na další díl, ztrátu profesora Arthura jsem snesl, přestože pro mne bylo jeho místo ve skupině do té doby neodmyslitelné. Co mě ale nejvíce nešlo překousnout byla válka s Kromaggy - Quinn a bratr, pocházejí z vyspělého světa, byli evakuováni do jiných - přijde mi to jako horkou jehlou spíchnutý balast o vyvolených bratrech, ktečí mají spasit světy. Pravda, přítomnost Colina byla fajn, episody nebyli špatné... a když na závěr přišli o Quinna a Colina - velmi pofidérním způsobem - a nahradili je velmi slabou dvojicí, tak jsem už seriál nedokoukával ze zájmu, ale spíše z čisté fanouškovské věrnosti... a litoval jsem, že konec seriálu je jako jeden velký cliffhanger bez jakékoli vidiny uzavření, bez znalosti, zda Remy přežil skluz. (plus osud Wade mě šokoval) asi takhle: všechno o Kromezých (nevim jak to skloňovat) i o Quinnově původu bych vystřihl a tedy zůstal u třetí série (i ta Kromegg-episoda z druhé série by v takovém případě šla pryč - nějaká TV stanice to tak prý opravdu při vysílání udělala) už si moc ten závěr nepamatuju, ale nikde u konce třetí série není psáno, že by se tím druhým vortexem nedostali do svého světa a kdyby ne, tak i otevřený konec s tím, že dál kloužou by byl lepší. Hlavně ale není kompletně vymlácená původní skupina, chybí jen profesor. Prvním třem sériím bych dal každé klidně i po 5*, opravdu povedené Čtvrté bych dal tak 3* ale páté už jen 2* Kolem a kolem tedy 4* naprůměr(15.12.2010)

Tak na tohle jsme koukali všichni jako děti...každé pondělí po šesté hodině natěšeni sedíme před televizí. A druhý den ve škole se trumfujeme, kdo z nás si pamatuje lepší scény. Seriál, který mě možná "předpřipravil" k Hvězdné bráně, a vůbec tak nějak i k sci-fi literatuře. Nejraději jsem měla ten díl s vládci snu. Teď si pamatuji jen záblesky a vlnu nostalgie, přesto, když jsem na tenhle seriál narazila před rokem na nějaké televizi, už to nebylo ono. Raději jsem to vypla, abych si nezkazila fajn vzpomínky.(27.10.2009)

• DocBrown

Serial Sliders mel ohromny potencial, autori si mohli vymyslet jakekoli svety. Castecne to muze pripominat TOSku, kde se take casto setkavali s lidskou populaci, ktera se ubirala jinym smerem. Prvni dve serie si skutecne drzi slusnou kvalitu tak 70%. Jenze treti serie jde dolu, vse vrcholi prichodem Rickmana a smrti Artura. Zbytek, kdy honi Rickmana uz je velmi slaby. Kdyz CT skoncila treti serii a nechystala se pokracovat, tak jsem zkoukl na internetu, co bude dal. K memu zdeseni jsem se docetl, ze Wade potkal jeste horsi osud nez Artura a ze dalsi spousta vymen hercu bude jeste nasledovat, takze jsem totalne ztratil zajem vubec dalsi serie shanet. Vetsinou davam serialum hvezdicky podle lepsich dilu, ale za to, jakym zpusobem byli autori schopni zabit serii (resp. nektere charaktery), nemuzu dat vic jak 1*(9.3.2009)

• Ydrosten

Já a tento seriál. V dobách dávno minulých, jsem viděl pár dílů a nedávno jsem na jedné stránce oběvil seriál celý a " on-line ke shlédnutí " Tak jsem si řekl že to zkusím. Zapnu video a málem mně trefil šlak, když na mně začala řvát reklama + se k tomu otevřelo dalších 5 stránek z dalšíma reklamama. FUJ TAJBL SAKRA. Pozavíral jsem všechny ty stránky a zmáčkl znovu play. Opět se vynořila reklama ( pokaždé když jsem dal pauzu, nebo play, tak se otevřela další stránka z reklamou ) tak jsem ji trpělivě vyslech oněch 5 vteřin a dal přeskočit. Zhruba po 5 minutách se mi video zastavilo a začalo znovu načítat. Koukám jak tele, a ihned míří na stránku Rychlost.cz a kontroluju výkon a stabilitu mého PC. Vše je v pořádku, problém je tedy v samotném videu. Házím ručník do ringu a vybírám si jiný prohlížeč, který nabízí seriál taky i když v Angličtině - to mi nikdy nevadilo. Zapínám tedy seriál z titulky v Angličtině, a hned po zmáčknutí PLAY, se opakovalo 5 minutové nervačení z reklamou a neustále se otvíranými reklamami. Po asi 5 minutách se mi přes celé video oběvila reklama, takže jsem nemohl číst titulky. Když se reklama zmenšila jen na úzký proužek ve spod videa, myslel jsem že mám vyhráno. HOVNO !! Jakmile jsem zmáčkl znovu PLAY, tak mi opět vyskočila reklama přes půl videa, a už se nechtěla zmenšit + mi jedno okno z reklamou, začalo řvát jak kráva, a musel jsem 3x potvrdit tlačítko že tuto stránku chci opusti. No zkrátím to - viděl jsem během půl hodiny asi 12 minut prvního dílu. Bolely mně uši, mněl jsem nervy z otravné reklamy a vyčištění PC, mi vymazalo asi 600 nesmyslných stránek na všechno možné a otravné. Čily ze seriálu jsem nemněl nic a tak raději nebudu hodnotit, protože si na tento seriál opravdu pamatuju jen matně. Znovu to šílené video nervačení prožívat nechci, tak toho prostě nechám a seriál je tímto bez hodnocení. Reklama je protivná až hrůza, a mněla by být nějak omezena zákonem. Není přece možné v 5 minutách neustále 20x zavírat okna prohlížeče, které se vám neustále samy otvírají(25.10.2014)

• - Natáčení probíhala v kanadském Vancouveru a amerických městech Los Angeles a San Francisco. (Terva)