Cesta do neznáma (TV seriál)

Sliders

Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy

USA, 1995, 87x45 min

Jerry O'Connell, John Rhys-Davies, Kari Wuhrer, Charlie O'Connell, Robert Floyd, Will Sasso, Peter Jurasik, Zoe McLellan, Michael McMillian, Connor Trinneer, Brooke Langton, Corey Feldman, Angela Bettis, Zack Ward, Christian Oliver, J. August Richards, Kristoffer Tabori, Sabrina Lloyd, Max Grodénchik, Danny Masterson, Gina Philips, Charles Cyphers, Sarah Strange, Malcolm-Jamal Warner, Paula Trickey, Thomas G. Waites, Gwynyth Walsh, Karin Konoval, Ken Jenkins, Valarie Pettiford, Chris Elwood, Claudette Mink, Neil Flynn, Ona Grauer, Jason Gray-Stanford, Paul McGillion, Ted Rooney, Richard Fancy, Shaun Toub, Elyse Mirto, Justine Miceli, Meadow Sisto, Elizabeth Lackey, Peter LaCroix, Perrey Reeves, Gabrielle Miller, Todd Babcock, Don Most, Tim Griffin, Michael Manasseri, Vicki Davis, Donna Cherry, Veronica Cartwright, Bodhi Elfman, Roger R. Cross, Hrothgar Mathews, Hiro Kanagawa, John Walcutt, Judson Mills, Ron Melendez, Melinda Clarke, Paul Sand, Kenny Johnson, Jeff Rector, Marshall R. Teague, Symba, Katherine LaNasa, Rod Wilson, Fredric Lehne, Eddie Mills, Austin Nichols, Phil Fondacaro, Ben Ratner, Duff McKagan, David Dukes, Julie Adams, Brigid Brannagh, Marco Rodríguez, Chuck McCann, Anthony Tyler Quinn, Kristen Dalton, Kirk B.R. Woller, Stephen Macht, Tom Jackson, Françoise Robertson, Stephanie Niznik, Jim Byrnes, Steve Rankin, Chase Masterson, Michelle Burke, Hayley DuMond, Lawrence Hilton-Jacobs, Cleavant Derricks, Leah Ayres, Angela Paton, Rob Youngblood, Jerry Hardin, April Telek, Jed Rees, Allison Hossack, Michael Sabatino, Tim Thomerson, Reno Wilson, Nicholas Worth, Duane Journey, Reiner Schöne, Victoria Mahoney, Kendall Cross, Jennifer Hetrick, Josh Coxx, Dan Gauthier, Natalie Radford, David Chisum, Sean Moran, Deron McBee, William MacDonald, John Novak, Saxon Trainor, Karen Austin, Alex Datcher, Tim Quill, Thorsten Kaye, Kyle Alisharan, Sean Flynn, Tom Fitzpatrick, Sandahl Bergman, Robin Riker, Pepe Serna, Michael Kopsa, Rob LaBelle, Lee Weaver, Sandra Hess, Cameron Labine, Elisabeth Rosen, Julie St. Claire, James Colby, George DelHoyo, Connie Sawyer, Walter Olkewicz, Scott Decker, Tom Heaton, Teresa Barnwell, Alf Humphreys, Tembi Locke, Robert Jayne, Jill Teed, D. Neil Mark, Jack Kehler, Robert Allen Mukes, James Patrick Stuart, John Colton, Paul Jarrett, Jordan Warkol, Peter Spellos, Julie Caitlin Brown, George Touliatos, Artine Brown, Liz Sheridan, Robert DiTillio, Joey Stafura, Mark Kiely, Mel Tormé, Francis Guinan, Don MacKay, JD Cullum, Carolyn Adair, Gillian Barber, Ted Cole, Tom Pickett, Gerry Rousseau, Brenda Crichlow, E.J. Callahan, Bernie Coulson, Lori Triolo, Oona Hart, Michael Warren, Brian Cousins, Franc Ross, Georgia Emelin, Andrew Patrick Ralston, Heather Hanson, Barry Livingston, Randy Vasquez, John DeMita, Scott Klace, Mark Vasconcellos, Todd Waring, David Kallaway, Malcolm Stewart, Gregory Cruz, Michael Bryan French, Frank Charles Turner, Laird Macintosh, Patrick Stevenson, Gonzalo Menendez, Marie Stillin, Richard Leacock, Andrew Kavadas, Gary Jones, Kathleen Duborg, Peter Flemming, Henry G. Sanders, Burton Gilliam, Jeremy Roberts, Britt Lind, James Sutorius, Anthony Harrison, Matt McKenzie, Zitto Kazann, John D'Aquino, Chad Todhunter, Deborah Lacey, Doug Llewelyn, Amy Wheaton, Sandy Martin, Peter Koch, Alex Bruhanski, Lorin McCraley
  • k212

Svého času byl nejspíš tento seriál kult, já mám to neštěstí ho vidět až nyní po 11 letech od data jeho vzniku a přijde mi samozřejmě trochu staromódní. Ale to není ten hlavní problém zahrnutý v mém hodnocení (mám v oblibě plno mnohem starších seriálů), spíš mi v tomto dílku chybí propracovanější systém, nějaká ta koncepce a hlavně nadčasovost. Po shlédnutí pár dílů jsem zabředla do rutiny opakovaných klouzání a rádoby zvratů, pravdou sice je, že onen stereotyp je částečně kompenzován střídáním žánrů jednotlivých dílů. Nicméně v celku ten seriál nešlape a rychle ztrácí dech. Ale i tak je to příjemná ranní oddychovka před odchodem do práce...(28.2.2007)

• DocBrown

Serial Sliders mel ohromny potencial, autori si mohli vymyslet jakekoli svety. Castecne to muze pripominat TOSku, kde se take casto setkavali s lidskou populaci, ktera se ubirala jinym smerem. Prvni dve serie si skutecne drzi slusnou kvalitu tak 70%. Jenze treti serie jde dolu, vse vrcholi prichodem Rickmana a smrti Artura. Zbytek, kdy honi Rickmana uz je velmi slaby. Kdyz CT skoncila treti serii a nechystala se pokracovat, tak jsem zkoukl na internetu, co bude dal. K memu zdeseni jsem se docetl, ze Wade potkal jeste horsi osud nez Artura a ze dalsi spousta vymen hercu bude jeste nasledovat, takze jsem totalne ztratil zajem vubec dalsi serie shanet. Vetsinou davam serialum hvezdicky podle lepsich dilu, ale za to, jakym zpusobem byli autori schopni zabit serii (resp. nektere charaktery), nemuzu dat vic jak 1*(9.3.2009)

Jeden z kultovních seriálů 90. let. Pamatuju si ho z roku 1998, kdy jsme ho s bráchou hltali a vlatně díky němu zbožňuji ve sci-fi paralelní reality. Dlouho jsem potom sháněl zbývající série a a nakonec se povedlo. No a jak hodnotit? Nejlíp po sériích. 1. řada - 100%. Absolutní bomba. Génius Quinn, obyčejná holka Wade, hašteřivý, geniální a občas prakticky nepoužitelný profesor Arturo a černošský ex-zpěvák se selským rozumem Rembrandt vytvořili skvělý tým a tvůrci vytvořili skvělé paralelní světy. Řešili se problémy typu vláda žen nad muži, nedostatek antibiotik, hipísácký svět, nebo kontrola populace. Akce byla spíše za odměnu a občas a celkově paráda. 2. řada - 90%. Stále stejná sestava, stále fantastické díly (mafiánský svět, svět zakázaných technologií, vyhynulí muž nebo svět ovládaný mladými), občas ale i béčkové. Jinak ale stále super. 3. řada - 50%. Obrovský propad a SPOILER: V půlce hodně trapně a lamersky umírá Arturo a už to není ono KONEC SPOILERU. Tahle řada začala vykrádat ve velkém různé filmy, objeví se např. Oheň, Noční můra v Elm Street, Mad Max, Chvění a místo inteligentních námětů jsou tu najednou androidi, druidi, Jack Rozparovač, zombie, mostra atd... Silně béčková řad. 4. řada - 70%. SPOILER: Přicházíme o Wade, objevuje se Quinnův bratr Colin KONEC SPOILERU. Obyčejné díly jsou trošku kvalitnější i když na první dvě série to nemá, ale navíc se seriálem táhne hodně slušná dějová linka boje s Kromaggy, která má šmrnc a pozvedeá seriál výše. Také je to o dost více akční. 5. řada - 40%- SPOILER: Přicházíme i o Quinna - hlavního hrdinu a Rembrandt se třemi "nováčky" to prostě neutáhnou. KONEC SPOILERU. Příběhy mě přestávají bavit, některé jsou vyloženě na odpad, sice pár fajn dílů se najde i tady... ale celkově je to slabé. No a ve finále přichází největší prasárna - děj není ukončený!!! Celkově? Fajn seriál, který ale šíleně rychle upadal.(19.12.2007)

Nedokážu pochopit to, jak dokázali autoři nesnížit laťku scénářů aspoň po ty tři slušné série z pěti i přesto, že je to všechno o tom samém ale každá ta Země je uplně jiná. Nepřijde mi to zas tak ujetý seriál ale jako malý jsem ho rád sledoval i když jsem moc dílů neviděl. Dnes si to vynahrazuji a postupně sleduji o co všechno jsem přišel. Dobrodružně pojatý seriál, který ani vtipem nešetří a ten černoch to příjemně uvolňuje. (73%)(5.9.2006)

Občas zajímavý seriál, který si občas vybral svou slabší chvilku, když se to nehodilo, ale jinak je téma poměrně slušně využito. Škoda, že není nějaká delší důležitá příběhová linie, která by seriálu dodávala příchuť seriálu a ne jednohubky, u které je jedno zda jste viděli díl předtím nebo uvidíte díl potom. Herci jsou příjemní a dokonce se v pozdější fázi dočkáme změny v řadách Sliderů.(18.9.2007)

• - Natáčení probíhala v kanadském Vancouveru a amerických městech Los Angeles a San Francisco. (Terva)