Cesta do neznáma (TV seriál)

Sliders

Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy

USA, 1995 - 2000, 64 h 35 min (Minutáž: 87x43–87 min)

Jerry O'Connell, John Rhys-Davies, Kari Wuhrer, Charlie O'Connell, Robert Floyd, Will Sasso, Peter Jurasik, Zoe McLellan, Michael McMillian, Connor Trinneer, Brooke Langton, Corey Feldman, Angela Bettis, Zack Ward, Christian Oliver, J. August Richards, Kristoffer Tabori, Sabrina Lloyd, Max Grodénchik, Danny Masterson, Gina Philips, Charles Cyphers, Sarah Strange, Malcolm-Jamal Warner, Paula Trickey, Thomas G. Waites, Gwynyth Walsh, Karin Konoval, Ken Jenkins, Valarie Pettiford, Chris Elwood, Claudette Mink, Neil Flynn, Ona Grauer, Jason Gray-Stanford, Paul McGillion, Ted Rooney, Richard Fancy, Shaun Toub, Elyse Mirto, Justine Miceli, Meadow Sisto, Elizabeth Lackey, Peter LaCroix, Perrey Reeves, Gabrielle Miller, Todd Babcock, Don Most, Tim Griffin, Michael Manasseri, Vicki Davis, Donna Cherry, Veronica Cartwright, Bodhi Elfman, Roger R. Cross, Hrothgar Mathews, Hiro Kanagawa, John Walcutt, Judson Mills, Ron Melendez, Melinda Clarke, Paul Sand, Kenny Johnson, Jeff Rector, Marshall R. Teague, Symba, Katherine LaNasa, Rod Wilson, Fredric Lehne, Eddie Mills, Austin Nichols, Phil Fondacaro, Ben Ratner, Duff McKagan, David Dukes, Julie Adams, Brigid Brannagh, Marco Rodríguez, Chuck McCann, Anthony Tyler Quinn, Kristen Dalton, Kirk B.R. Woller, Stephen Macht, Tom Jackson, Françoise Robertson, Stephanie Niznik, Jim Byrnes, Steve Rankin, Chase Masterson, Michelle Burke, Hayley DuMond, Lawrence Hilton-Jacobs, Cleavant Derricks, Leah Ayres, Angela Paton, Rob Youngblood, Jerry Hardin, April Telek, Jed Rees, Allison Hossack, Michael Sabatino, Tim Thomerson, Reno Wilson, Nicholas Worth, Duane Journey, Reiner Schöne, Victoria Mahoney, Kendall Cross, Jennifer Hetrick, Josh Coxx, Dan Gauthier, Natalie Radford, David Chisum, Sean Moran, Deron McBee, William MacDonald, John Novak, Saxon Trainor, Karen Austin, Alex Datcher, Tim Quill, Thorsten Kaye, Kyle Alisharan, Sean Flynn, Tom Fitzpatrick, Sandahl Bergman, Robin Riker, Pepe Serna, Michael Kopsa, Rob LaBelle, Lee Weaver, Sandra Hess, Cameron Labine, Elisabeth Rosen, Julie St. Claire, James Colby, George DelHoyo, Connie Sawyer, Walter Olkewicz, Scott Decker, Tom Heaton, Teresa Barnwell, Alf Humphreys, Tembi Locke, Robert Jayne, Jill Teed, D. Neil Mark, Jack Kehler, Robert Allen Mukes, James Patrick Stuart, John Colton, Paul Jarrett, Jordan Warkol, Peter Spellos, Julie Caitlin Brown, George Touliatos, Artine Brown, Liz Sheridan, Robert DiTillio, Joey Stafura, Mark Kiely, Mel Tormé, Francis Guinan, Don MacKay, JD Cullum, Carolyn Adair, Gillian Barber, Ted Cole, Tom Pickett, Gerry Rousseau, Brenda Crichlow, E.J. Callahan, Bernie Coulson, Lori Triolo, Oona Hart, Michael Warren, Brian Cousins, Franc Ross, Georgia Emelin, Andrew Patrick Ralston, Heather Hanson, Barry Livingston, Randy Vasquez, John DeMita, Scott Klace, Mark Vasconcellos, Todd Waring, David Kallaway, Malcolm Stewart, Gregory Cruz, Michael Bryan French, Frank Charles Turner, Laird Macintosh, Patrick Stevenson, Gonzalo Menendez, Marie Stillin, Richard Leacock, Andrew Kavadas, Gary Jones, Kathleen Duborg, Peter Flemming, Henry G. Sanders, Burton Gilliam, Jeremy Roberts, Britt Lind, James Sutorius, Anthony Harrison, Matt McKenzie, Zitto Kazann, John D'Aquino, Chad Todhunter, Deborah Lacey, Doug Llewelyn, Amy Wheaton, Sandy Martin, Peter Koch, Alex Bruhanski, Lorin McCraley, Ben Jones, Laurie Fortier, Taylor Leigh, Katherine Moffat, Jennifer Nash, Charles Noland, Lisa Rieffel, Tim Henry, Mari Morrow, Kris Iyer, Clayton Landey, Danny Mora, Sara Walker, Tom Butler, Harry Shearer, Garwin Sanford, Jay Brazeau, Ken Pogue, Dean Haglund, Michael Dobson, Sherman Howard, Gerard Plunkett, David Kaye, Obba Babatundé, Barry Pepper, Gabrielle Rose, Ron Pitts, William B. Davis, Rachel Hayward, Bentley Mitchum, Sara Botsford, Robert Curtis Brown, Andrew Wheeler, Peter Kelamis, Douglas Sills, Greg Berg, Nicholas Lea, Kevin Cooney, Jon Pennell, Lara Steinick, Marty York, Sook-Yin Lee, Joel Stoffer, Jonathan Brent, George McDaniel, Harrison Young, Lesley Ewen, Brigitta Dau, Collin Bernsen, Kristopher Logan, Jerry Rector, Judith Maxie, Peter Hanlon, Ivory Ocean, Janice Kent, Una Damon, Christopher Maleki, Rose Portillo, Louisa Abernathy, Stuart Fratkin, Armando Valdes-Kennedy, Bill Bolender, Michael Lee Gogin, Kevin West, Dee Jay Jackson, Michael Krawic, Hallie Foote, Christopher Mayer, Raoul Ganeev

Tak to se jednou sešel režisér a scénárista, dali dva tři jointy a vymysleli sem tam debilní historku, sem tam trapnou historku, sem tam nudnou historku - úplně o ničem a nebo historku zábavnou - jakž takž vtipnou. K tomu pozvali na panáka producenta a ten jim dohodil: John Rhys-Daviese - velmi dobře hraje, ztvárňuje sympatickou roli a díky němu to za něco stojí. Jerry O'Connella - rachitického mladíčka, v roli génia, který všechny zmlátí a přechytračí a mně připadá s přibývajícími díly více a více protivný, uhlazený až úlisný a až na pěst, jak je dokonalý. Cleavanta Derrickse - v roli blboučkého, ale sympatického a dobře hláškujícího zpěváka, který by bez svého hlasu byl úplné hovno, ale pobavit v seriálu umí, to ano. A Sabrinu Lloyd - která vypadá max. na 18 a čím dále, tím více se mi protivý a přestává líbit - a to jak chováním, tak i vzhledem. Čili ve výsledku poctivé, místy trochu unylé 3 *. P.S. Nevěřím ve multidimenzionální vesmír. (použito i ve snímku "The One, 2001", což byla pěkná hovadina). Vesmír je podle mě velmi různorodý, nepředstavitelně obrovský a hlavně lineární (s danými souřadnicemi se dostaneme vždy někam, něco jako z bodu A do bodu B) a nekoherentní (lokace sobě blízké mohou být naprosto odlišné ve všech směrech - prostředí, geografie, formy života, atd.). Nemá hranice, nejsou zde omezení. Tisíce, milióny, biliony galaxií s různými formami života, které jsou třeba úplně odlišné od nás a my je nikdy nespatříme. Nepomůže nám, ani když dosáhneme rychlosti světla. My se totiž dřív z vesmíru vytratíme. "My" jsme politování hodná entita! - Tak, jak vesmír vykresluje tento seriál, to by byl velmi nudný. Naše Země x-krát jinak? Takový vesmír určitě není.(26.3.2011)

Námětem tohto seriálu bylo vynalezení přístroje, jenž umožňuje cestovat v ruzných paralelních světech. Je to tedy trochu ulítle, ale docela zabavné, i když jsem se každý díl cítila nějak stísněně, protože jsem nevěděla, jestli se někdy vrátí do správného světa. Nejhorší ale pro mě byl konec (nevím jestli to byl uplný konec série, ale byl to poslední, co vysílali na čt1), kdy se konečně dostali domů, ale jedna z hrdinek, která se přidala z jiného světa, postihne záchvat a nemůže dýchat, tak se hlavní hrdina rozhodne projít opět do jiného světa, i když je časovač rozbitý, a ejhle jsou na zemi (ve správném paralelním světě), hrdinka už dýchá normálně, ale okolí je až moc vyspělé ...(8.11.2006)

Jsem z tohohle serialu zmatena. Chvílemi mi přijde hodně stereotypní, děj se v dílech hodně opakuje (přijedou, přidají se k nějaké revoltující skupině, všechno jim tam vyřeší a tak tak odjedou), občas takové nemastné romantické či emoční scény, ale asi ti herci to nějak zachraňují. Jsou všichni hrozně sympatičtí a takoví "normální" a co se mi líbí je, že často se řeší různá sociální či obecně problematická témata, kritika různých režimů, diskriminace kohokoliv od kohokoliv... je to prostě příjemné na dívání, ale rozhodně to není seriál, abyste se na něj dívali celý den, protože se to fakt hodně opakuje. Ale hlavně se mi i líbí, že tam není takováta uspěchanost a akčnost apod. (nevím jak to nazvat), která je často v dnešních, především amerických seriálech. Prostě z toho čpí ta 90. léta, což mám ráda:)(18.1.2012)

Nedokážu pochopit to, jak dokázali autoři nesnížit laťku scénářů aspoň po ty tři slušné série z pěti i přesto, že je to všechno o tom samém ale každá ta Země je uplně jiná. Nepřijde mi to zas tak ujetý seriál ale jako malý jsem ho rád sledoval i když jsem moc dílů neviděl. Dnes si to vynahrazuji a postupně sleduji o co všechno jsem přišel. Dobrodružně pojatý seriál, který ani vtipem nešetří a ten černoch to příjemně uvolňuje. (73%)(5.9.2006)

Seriál, který velmi příjemně překvapil. :-) Původně jsem čekal pouhý sci-fi a dobrodružný žánr, ale to je tu vedlejší. Hlavní je tu politika a hlubší myšlenky, které zvedly seriál na 5 hvězdiček. Bohužel ale hodnotím a komentuju pouze do půlky třetí série, protože jinak bych to snižil o jednu nebo dvě hvězdy. A to především za to, že politika už zde nebyla tématem, sci-fi začalo být přehnané a hlavně tvůrci začali postavy vyměňovat, což by mi vadilo asi nejvíce (na další díly jsem se pravě raději nekoukal, abych si seriál nezkazil). Skvělá je 1. a 2. série + vánoční díl ve 3. sérii (téma kapitalismus). Třetí série jinak bohužel už klesla na kvalitě.(8.12.2010)

• - Natáčení probíhala v kanadském Vancouveru a amerických městech Los Angeles a San Francisco. (Terva)