Reklama

Reklama

Měsíční svit

(seriál)
všechny plakáty
Komedie / Drama / Mysteriózní / Romantický
USA, (1985–1989), 55 h 38 min (Minutáž: 41–93 min)

Hrají:

Cybill Shepherd, Bruce Willis, Allyce Beasley, Gary Graham, Curtis Armstrong, Jack Blessing, Pierce Brosnan, Judd Nelson, Robert Z'Dar (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(66)

Obsahy(1)

Když agent topmodelky Madelyn 'Maddie' Hayesové (Cybill Shepher) utekl se všemi jejími penězi do jižní Afriky, nezbylo jí než dům a prodělečná detektivní agentura nazvaná City Angels vedená laxním bohémem Davidem Addisonem (Bruce Willis). Maddie ji přejmenovala na Blue Moon a i přes původní záměr ji rychle prodat, vrhla se na práci soukromého detektiva se zájmem. Agentura Blue Moon se stala tím, co potřebujete, když váš manžel zahýbá, jste ohroženi bláznivým vrahem nebo unesli vašeho milého a šílený zabiják ohrožuje svět. A to vše s Maddienou krásou, Davidovým šarmem, rýmováním sekretářky Agnes DiPesto (Allyce Beasley) a bláznivostí jejího přítele Herberta Quentina Violy (Curtis Armstrong). (monolog)

(více)

Recenze (143)

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Měsíční svit nasadila Česká televize hned na začátku 90. let a v první polovině 90. let ho ještě dvakrát reprízovala. Ve své době to mělo pro mě slušný půvab, byl to seriál, který představoval závan svěžího větru proti klasickým dietlovským kouskům z televizního archivu a nedej bože budovatelských seriálů od horších autorů. Mezi dvojicí hlavních hrdinů fungovala ta správná chemie, dialogy jiskřily a zvlášť Bruce Willis vypouštěl své proslulé hlášky. Řekl bych, že šlo o nejlepší roli Cybill Shepherd. Neviděl jsem zdaleka všechny epizody, takže netuším, jestli ke konci neměl seriál sestupnou tendenci. Každopádně zvláštní mix romance, komedie a kriminálky na mě udělal dobrý dojem. Celkový dojem: 60 %. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"My spolu nemluvíme? Proč já jsem vždycky poslední, kdo se to dozví?" Pohoďák David a namyšlená Maddie z detektivní agentury Blue Moon předváděli svého času poměrně mizerné vyšetřování a skvěle kočkovací zábavu dle mého gusta. Například nikdy nezapomenu na blbůstky typu Zkrocení zlé ženy v atomovém věku, kterému by se zasmál snad i velký Alžbětinec. Tohle mě kdysi bavilo i v němčině a to německy umím pouze zeptat se na věk, napočítat do fünf a kompletní fotbalovou terminologii. ()

Reklama

Faidra 

všechny recenze uživatele

Hodnocení možná přehnané díky sentimentalitě a platonické lásce k hlavnímu hrdinovi a jeho představiteli. Ale uznejte sami, noblesně a přitom vražedně vtipkující (a vlasatý!) Bruce Willis, střety dvou hlavních protagonistů (kdyby si tak člověk mohl dovolit k nadřízenému polovinu toho, co David) a perfektně fungující chemie mezi nimi plus sekretářka veršující do telefonu... kde ty loňské sněhy seriálů, které nevyvracely zrak svou demencí, jsou? ()

tron 

všechny recenze uživatele

Môj obľúbený seriál z detstva resp. puberty, mixujúci do sympatického, kompaktného celku komédiu s romantikou a detektívkami. Seriál stojí prevažne na charizmatickom zmiešanom páre a chémii medzi ním. Cybill Shepherd a Bruce Willis stvorili perfektný pár, ktorému sa v tých dobách vyrovnalo snáď iba Vražedné pobrežie. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Bruce Wilis a Cybill Shepherd nebyli v této době žádna esa, ale tento spíše krimi komediální seriál lehce pozvedli do průměru. Musím uznat, že postava hraná Willisem je opravdu parták za všechny prachy a lehce mi připomíná roli Pierce Brosmana v Remingtonu Steelovi. Dva dobří herci, stejné začátky, různé příběhy.... ()

Galerie (67)

Zajímavosti (15)

  • Seriál byl vysílán od 3.5. 1985 do 14.5. 1989, celkem bylo natočeno pět sérií o 66 epizodách. (k212)
  • Bruce Willis, který ve filmu hraje soukromého deketiva, tuto práci dříve opravdu vykonával. (Duoscop)
  • Tvůrce série vybíral hlavního herce z dvou tisíc uchazečů. Když narazili na Willise, na první pohled věděl, že je to jeho člověk, a prosadil ho i proti vůli šéfů ABC, kteří nevěřili, že by mezi oběma protagonisty mohlo fungovat jakékoliv uvěřitelné pnutí. (Hans.)

Související novinky

Bruce Willis ukončuje kariéru

Bruce Willis ukončuje kariéru

30.03.2022

Dá se říct, že sedmašedesátiletý Bruce Willis v posledních letech neměl zrovna zářné filmové zářezy a většina z jeho posledních snímků patří spíše do sorty těch, které by jiní tvůrci ze svého… (více)

Reklama

Reklama