Měsíční svit (TV seriál)

Moonlighting

Mesačný svit

Komedie / Drama / Mysteriózní / Romantický

USA, 1985 - 1989, 56 h 11 min (Minutáž: 66x44–60 min)

Cybill Shepherd, Bruce Willis, Allyce Beasley, Gary Graham, Curtis Armstrong, Jack Blessing, Pierce Brosnan, Judd Nelson, Robert Z'Dar, Alan Blumenfeld, Dick Miller, Ken Foree, Marianne Muellerleile, Pat Crawford Brown, Anthony De Longis, Ray Charles, Brian Thompson, Frank Collison, Timothy Leary, Jane Hallaren, Brooke Bundy, Don King, James Stephens, Mark Harmon, Demi Moore, Virginia Madsen, Michelle Johnson, Cristina Raines, Tracey Walter, Cary-Hiroyuki Tagawa, Steve James, James Karen, Alley Mills, Larry Stewart, Joan Pringle, Marshall R. Teague, Reni Santoni, Richard Beymer, Kristen Jensen, Cristine Rose, Donna Dixon, Pat Boone, Mark Linn-Baker, Sydney Lassick, Barbara Bain, R.H. Thomson, Paul Sorvino, Colm Meaney, Steven Keats, Dennis Christopher, Robert Webber, Allan Kolman, Romy Windsor, Darwyn Swalve, Cleavant Derricks, Tim Robbins, Gary Carlos Cervantes, Imogene Coca, Tim Thomerson, George Coe, Brynn Thayer, Nicholas Worth, Cotter Smith, Richard Libertini, Al White, J.A. Preston, Randall 'Tex' Cobb, Tony Pierce, Brian Libby, Mark L. Taylor, Ana Alicia, Linda Thorson, Nancy Parsons, Val Avery, Ben Piazza, Sandahl Bergman, Jim Haynie, James Avery, Joseph Maher, Barbara Tarbuck, Charles Rocket, Pat Corley, Diana Lee Inosanto, Martin Ferrero, Nicholas Pryor, Bill Erwin, Leo Gordon, Rick Jason, Robert Ellenstein, Bobbi Pavis, Paul Willson, Raymond Ma, Francis X. McCarthy, John Cedar, Walter Olkewicz, Jeff Caperton, George Wallace, Debra Christofferson, Whoopi Goldberg, Melanie Vincz, Ellen Albertini Dow, Jonathan Hole, Michel Voletti, David Wells, Joel Polis, Wally Taylor, Ford Rainey, Sam Whipple, Read Morgan, Bruce French, Liz Sheridan, John Medici, Dennis Lipscomb, Bob Tzudiker, Debra Stipe, Sam Hennings, Gene Ross, Carmen Filpi, Frederick Coffin, Kerry Ehrin, Mary Hart, Jack Bannon, Tom O'Brien, John Durbin, Joseph David Whipp, Lenore Kasdorf, Nicholas Cascone, Billy Beck, Tom Reese, Lucy Lee Flippin, Susan French, Harold Surratt, Leslie Ackerman, Lieux Dressler, Ivy Jones, Marcelo Tubert, F. William Parker, Sagan Lewis, Dana Delany, Edie McClurg, Karen Landry, Yvonne Farrow, Bunny Summmers, Lee Bryant, Tony Giorgio, Charles Walker, Tom Lacy, Guy Boyd, Rebecca Stanley, Joyce Brothers, Henry G. Sanders, Lyle Howry, Eddie Mekka, Kate Murtagh, Jonathan Stark, John Hostetter, John Lehne, Robert Alan Browne, Mark Lonow, Will Nye, Matt McKenzie, H. Richard Greene, John Harkins, Mario Roccuzzo, Bill Morey, Lou Fillipo, Beverly Sanders, Janet MacLachlan, Stanley DeSantis, Ben Slack, Rod McCary, Harold Cannon, Karen Kondazian, Jane Daly, Michael Laskin, Santos Morales, Leslie Wing, Rocky Giordani, Julie Bennett, James Staley, Drew Pillsbury, Carmine Iannaccone, Andra Akers, Nora Heflin, Stan Ross, Rick Fitts, Tony Abatemarco, Penny Santon, Edith Fields, Wren T. Brown, Phil Rubenstein (herec, a.z.), Daniel Frishman, Blake Clark, Dennis Cleveland Stewart, Frantz Turner, Jack Murdock, Raymond Guth, Michael Flynn, Leonard R. Garner Jr., Shelly Desai, Jon Korkes, Gloria Cromwell, Mimi Cozzens, Betty McGuire, Rosanna Huffman, Jean Speegle Howard, Joe Howard, Jonathan Ames, James Sloyan, Eve Smith, Monty Bane, Monty Ash, Raleigh Bond, Charles Lanyer, Raymond Forchion, Danna Hansen, Gwen Van Dam, Arthur Taxier, John Lafayette, William Jones, Joseph G. Medalis

Zlatý Glóbus - cena (3) - 43. ročník (za rok) 1985 - *Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Cybill Shepherd, 44. ročník 1986 - *Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Cybill Shepherd, *Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Bruce Willis + nominace (7) - 43. ročník 1985 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Bruce Willis, 44. ročník 1986 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), 45. ročník 1987 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Cybill Shepherd, Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Bruce Willis, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Allyce Beasley(22.2.2009)

takýto seriál mohol vzniknúť jedine v šialenom ovzduší osemdesiatych rokov: rozkošná a iskriaca zmes DETEKTÍVKY, ROMANTICKÉHO SERIÁLU a SITCOMU s krásnou Cybill a šarmantným, vtipným, ukecaným (a uspievaným) Bruceom vo svojej naozaj prvej väčšej role, ktorá ho preslávila. Originálny a postavený na vzťahu Maddie a Addison - u mňa osobne tromfli títo dvaja aj Dempsey a Makepeacovú, ktorí boli dlho na vrchole a dokonca aj Vražedné pobrežie;(21.10.2012)

Kdovíjak vysokolevelová zábava to skutečně není, ale chemie mezi Brucem a Cybill prostě funguje, a už jen kvůli Willisovým hláškám má smysl se na to dívat, pokud se potřebujete jen tak trochu uvolnit při něčem aspoň trochu vtipném. V následujících sériích už došly nápady nebo už dva hlavní hrdinové nechtěli moc hrát, tak jejich roli přebírají Curtis Armstrong a Allyce Beasley, což je už dost o ničem.(8.6.2013)

Sice byly příběhy někdy trochu naivní a nevyrovnané ale už jen kvůli mé sentimentální povaze a vzpomínání na čtvrteční večery, kdy v osm večer chodil tenhle seriál a já ho sledoval někdy na naší nové televizi Toshiba v obýváku když se mi podařilo přemluvit naše a nebo v pokojíku na staré černobílé televizi Tesla. No jo no. Seriál byl skvělý a mezi Brucem Willisem a Cybill Shepherdovou to parádně jiskřilo(13.1.2009)

Výborně střelený detektivní comedy-seriál, u kterého mi bohužel asi tak od cca. 35. dílu začalo vadit, že se z něj postupem času stala regulérní telenovela, kdy se celé díly neřešilo nic jiného, než jestli ho miluje nebo ne, chce nebo nechce atd. Tím si, dle mě, vykopával seriál hrob, takže se divím, proč se v posledním díle všichni tak divili.(26.3.2013)

• - Producent Glenn Gordon Caron podporoval atmosféru snímků ze čtyřicátých let například tím, že zakázal kameramanům používat zoom, tedy nájezdy kamery dělané objektivem. (Zdroj: Cinema) (Terva)

• - Tvůrce série vybíral hlavního herce z dvou tisíc uchazečů. Když narazili na Willise, na první pohled věděl, že je to jeho člověk, a prosadil ho i proti vůli šéfů ABC, kteří nevěřili, že by mezi oběma protagonisty mohlo fungovat jakékoliv uvěřitelné pnutí. (Hans.)

• - Pevnou součástí seriálu se stalo "překračování nebo ničení čtvrté zdi", v ději se objevují přímé odkazy na tvůrce seriálu a postavy samotné, postavy občas mluví přímo k divákům a komentují probíhající nebo nadcházející děj, někdy se v záběru objeví část štábu apod. (k212)