Měsíční svit (TV seriál)

Moonlighting

Mesačný svit

Komedie / Drama / Mysteriózní / Romantický

USA, 1985 - 1989, 56 h 11 min (Minutáž: 66x44–60 min)

Cybill Shepherd, Bruce Willis, Allyce Beasley, Gary Graham, Curtis Armstrong, Jack Blessing, Pierce Brosnan, Judd Nelson, Robert Z'Dar, Alan Blumenfeld, Dick Miller, Ken Foree, Marianne Muellerleile, Pat Crawford Brown, Anthony De Longis, Ray Charles, Brian Thompson, Frank Collison, Timothy Leary, Jane Hallaren, Brooke Bundy, Don King, James Stephens, Mark Harmon, Demi Moore, Virginia Madsen, Michelle Johnson, Cristina Raines, Tracey Walter, Cary-Hiroyuki Tagawa, Steve James, James Karen, Alley Mills, Larry Stewart, Joan Pringle, Marshall R. Teague, Reni Santoni, Richard Beymer, Kristen Jensen, Cristine Rose, Donna Dixon, Pat Boone, Mark Linn-Baker, Sydney Lassick, Barbara Bain, R.H. Thomson, Paul Sorvino, Colm Meaney, Steven Keats, Dennis Christopher, Robert Webber, Allan Kolman, Romy Windsor, Darwyn Swalve, Cleavant Derricks, Tim Robbins, Gary Carlos Cervantes, Imogene Coca, Tim Thomerson, George Coe, Brynn Thayer, Nicholas Worth, Cotter Smith, Richard Libertini, Al White, J.A. Preston, Randall 'Tex' Cobb, Tony Pierce, Brian Libby, Mark L. Taylor, Ana Alicia, Linda Thorson, Nancy Parsons, Val Avery, Ben Piazza, Sandahl Bergman, Jim Haynie, James Avery, Joseph Maher, Barbara Tarbuck, Charles Rocket, Pat Corley, Diana Lee Inosanto, Martin Ferrero, Nicholas Pryor, Bill Erwin, Leo Gordon, Rick Jason, Robert Ellenstein, Bobbi Pavis, Paul Willson, Raymond Ma, Francis X. McCarthy, John Cedar, Walter Olkewicz, Jeff Caperton, George Wallace, Debra Christofferson, Whoopi Goldberg, Melanie Vincz, Ellen Albertini Dow, Jonathan Hole, Michel Voletti, David Wells, Joel Polis, Wally Taylor, Ford Rainey, Sam Whipple, Read Morgan, Bruce French, Liz Sheridan, John Medici, Dennis Lipscomb, Bob Tzudiker, Debra Stipe, Sam Hennings, Gene Ross, Carmen Filpi, Frederick Coffin, Kerry Ehrin, Mary Hart, Jack Bannon, Tom O'Brien, John Durbin, Joseph David Whipp, Lenore Kasdorf, Nicholas Cascone, Billy Beck, Tom Reese, Lucy Lee Flippin, Susan French, Harold Surratt, Leslie Ackerman, Lieux Dressler, Ivy Jones, Marcelo Tubert, F. William Parker, Sagan Lewis, Dana Delany, Edie McClurg, Karen Landry, Yvonne Farrow, Bunny Summmers, Lee Bryant, Tony Giorgio, Charles Walker, Tom Lacy, Guy Boyd, Rebecca Stanley, Joyce Brothers, Henry G. Sanders, Lyle Howry, Eddie Mekka, Kate Murtagh, Jonathan Stark, John Hostetter, John Lehne, Robert Alan Browne, Mark Lonow, Will Nye, Matt McKenzie, H. Richard Greene, John Harkins, Mario Roccuzzo, Bill Morey, Lou Fillipo, Beverly Sanders, Janet MacLachlan, Stanley DeSantis, Ben Slack, Rod McCary, Harold Cannon, Karen Kondazian, Jane Daly, Michael Laskin, Santos Morales, Leslie Wing, Rocky Giordani, Julie Bennett, James Staley, Drew Pillsbury, Carmine Iannaccone, Andra Akers, Nora Heflin, Stan Ross, Rick Fitts, Tony Abatemarco, Penny Santon, Edith Fields, Wren T. Brown, Phil Rubenstein (herec, a.z.), Daniel Frishman, Blake Clark, Dennis Cleveland Stewart, Frantz Turner, Jack Murdock, Raymond Guth, Michael Flynn, Leonard R. Garner Jr., Shelly Desai, Jon Korkes, Gloria Cromwell, Mimi Cozzens, Betty McGuire, Rosanna Huffman, Jean Speegle Howard, Joe Howard, Jonathan Ames, James Sloyan, Eve Smith, Monty Bane, Monty Ash, Raleigh Bond, Charles Lanyer, Raymond Forchion, Danna Hansen, Gwen Van Dam, Arthur Taxier, John Lafayette, William Jones, Joseph G. Medalis, Joan McMurtrey

Když tenhle krimi-seriál běžel v televizi jen pár let po revoluci, byla to velmi zábavná záležitost, ke které nadšeně usedaly celé rodiny. Ovšem s odstupem času mi nezbývá než přiznat, že v současné době by Bruce Willis a Cybill Shepherd takový ohlas nevyvolali... Kdyby teď "Měsíční svit" v TV znovu vysílali, vůbec by mě nelákalo se na to dívat. 65% spíše ze sentimentu.(17.4.2009)

Vždy jsem se těšil na každý díl. Vtip Davida, k tomu Medlyin šarm, a také nezapomenutelná lehce potřeštěná Miss Topesto. Až neskutečné, jak lze humor spojit s napětím. A když tento seriál vidím po hodně letech znovu, můj názor na něj je snad ještě, ještě,... no prostě ještě. To napětí mezi oběma hlavními protagonisty muselo být cítit i mimo kamery. No řekněte. Pro mě rozhodně 90%. Navíc to je seriál neskutečně dobře nadabovaný.(27.1.2011)

"My spolu nemluvíme? Proč já jsem vždycky poslední, kdo se to dozví?" Pohoďák David a namyšlená Maddie z detektivní agentury Blue Moon předváděli svého času poměrně mizerné vyšetřování a skvěle kočkovací zábavu dle mého gusta. Například nikdy nezapomenu na blbůstky typu Zkrocení zlé ženy v atomovém věku, kterému by se zasmál snad i velký Alžbětinec. Tohle mě kdysi bavilo i v němčině a to německy umím pouze zeptat se na věk, napočítat do fünf a kompletní fotbalovou terminologii.(19.5.2016)

Seriál až zas tak boží není a vzpomínkový optimismus se ukázal jako klíčový, nicméně na nedělní pohodičku u televize s otevřeným Friscem sluníčkem v okně a partnerkou po boku...bomba. Navíc se jedná o jeden z mála seriálů, kde je povedený český dabing (klobouk dolů před Pyškem). Takže si to vlastně ty 4 zaslouží, ale nemám radost :)(27.8.2011)

Mladý Bruce Willis v prvních dílech seriálu Moonlighting – takhle si představuju Calvina, když se dostane těsně za pubertu a místo Hobbse mu osud nadělí fantastickou Cybill Shepherdovou, ještě chladnější, než je Calvinova máma, když vaří opičí mozky se špenátem. Minimálně v první sérii (a v první půlce druhé) skvělé syžetové i žánrové žertíky, rozmanité a rozverné přesahy za filmovou realitu k divákům, a v každém dílu nový geniální nápad, jak vtipně posunout a proměnit celek - v rovině příběhové i metafilmové. Radost sledovat. Jakmile se však v druhé půli 2. série z parťáků stanou milenci, napětí prudce klesá, záběr, přesahy a propracované zápletky seriálu z netradiční detektivní kanceláře se rázem zužují na monotónní milostnou problematiku lepší telenovely a úroveň celku strmě klesá - chci věřit, že jen přechodně, ale neměla jsem už po několika plonkových dílech sílu dívat se dál.(1.5.2011)

• - Scénář hodinového televizního filmu míval v té době zhruba šedesát stran. U tohoto seriálu mnohdy překračoval dvojnásobek. (Terva)

• - Producent Glenn Gordon Caron podporoval atmosféru snímků ze čtyřicátých let například tím, že zakázal kameramanům používat zoom, tedy nájezdy kamery dělané objektivem. (Zdroj: Cinema) (Terva)

• - Natáčení proslulo neustálými problémy se zpožděním (na straně herců, scénaristů, producentů i televize), seriál nikdy nedosáhl na standardních 20 - 22 epizod za sezónu, tomuto problému se vtipně a s nadhledem věnuje epizoda The Straight Poop ze třetí série. (k212)