Měsíční svit (TV seriál)

Mesačný svit

Komedie / Drama / Mysteriózní / Romantický

USA, 1985, 66x60 min

Alf Clausen

Cybill Shepherd, Bruce Willis, Allyce Beasley, Gary Graham, Curtis Armstrong, Pierce Brosnan, Judd Nelson, Robert Z'Dar, Alan Blumenfeld, Dick Miller, Ken Foree, Marianne Muellerleile, Pat Crawford Brown, Anthony De Longis, Ray Charles, Brian Thompson, Frank Collison, Timothy Leary, Jane Hallaren, Brooke Bundy, Don King, James Stephens, Mark Harmon, Demi Moore, Virginia Madsen, Michelle Johnson, Cristina Raines, Tracey Walter, Cary-Hiroyuki Tagawa, Steve James, James Karen, Alley Mills, Larry Stewart, Joan Pringle, Marshall R. Teague, Reni Santoni, Richard Beymer, Kristen Jensen, Cristine Rose, Donna Dixon, Pat Boone, Mark Linn-Baker, Sydney Lassick, Barbara Bain, R.H. Thomson, Paul Sorvino, Colm Meaney, Steven Keats, Dennis Christopher, Robert Webber, Allan Kolman, Romy Windsor, Darwyn Swalve, Cleavant Derricks, Tim Robbins, Gary Carlos Cervantes, Imogene Coca, Tim Thomerson, George Coe, Brynn Thayer, Nicholas Worth, Cotter Smith, Richard Libertini, Al White, J.A. Preston, Randall 'Tex' Cobb, Tony Pierce, Brian Libby, Mark L. Taylor, Ana Alicia, Linda Thorson, Nancy Parsons, Val Avery, Ben Piazza, Sandahl Bergman, Jim Haynie, James Avery, Joseph Maher, Barbara Tarbuck, Charles Rocket, Pat Corley, Diana Lee Inosanto, Martin Ferrero, Nicholas Pryor, Bill Erwin, Leo Gordon, Rick Jason, Robert Ellenstein, Bobbi Pavis, Paul Willson, Raymond Ma, Francis X. McCarthy, John Cedar, Walter Olkewicz, Jeff Caperton, George Wallace, Debra Christofferson, Whoopi Goldberg, Melanie Vincz, Ellen Albertini Dow, Jonathan Hole, Michel Voletti, David Wells, Joel Polis, Wally Taylor, Ford Rainey, Sam Whipple, Read Morgan, Bruce French, Liz Sheridan, John Medici, Dennis Lipscomb, Bob Tzudiker, Debra Stipe, Sam Hennings, Gene Ross, Carmen Filpi, Frederick Coffin, Kerry Ehrin, Mary Hart, Jack Bannon, Tom O'Brien, John Durbin, Joseph David Whipp, Lenore Kasdorf, Nicholas Cascone, Billy Beck, Tom Reese, Lucy Lee Flippin, Susan French, Harold Surratt, Leslie Ackerman, Lieux Dressler, Ivy Jones, Marcelo Tubert, F. William Parker, Sagan Lewis, Dana Delany, Edie McClurg, Karen Landry, Yvonne Farrow, Bunny Summmers, Lee Bryant, Tony Giorgio, Charles Walker, Tom Lacy, Guy Boyd, Rebecca Stanley, Joyce Brothers, Henry G. Sanders, Lyle Howry, Eddie Mekka, Kate Murtagh, Jonathan Stark, John Hostetter, John Lehne, Robert Alan Browne, Mark Lonow, Will Nye, Matt McKenzie, H. Richard Greene, John Harkins, Mario Roccuzzo, Bill Morey, Lou Fillipo, Beverly Sanders, Janet MacLachlan, Stanley DeSantis, Ben Slack, Rod McCary, Harold Cannon, Karen Kondazian, Jane Daly, Michael Laskin, Santos Morales, Leslie Wing, Rocky Giordani

Už před 20 lety mě Bruce Willis uchvátil svým komediálním uměním, určitě bych mu tenkrát nehádala budoucnost drsňáka. Asi to mezi ním a Cybill jiskřilo i mimo film, jinak si nedokážu vysvětlit ten super pocit při pohledu na ty dva. Po letech jsem seriál shlédla znovu a opět nezklamal. Je pravda, že některé scény ( rádoby akční ) musíme brát s nadhledem, ale i tak je to jeden z mála amerických dobrých seriálů, které vyčnívají z průměru. Bruce je v některých dílech prostě neodolatelný...Sice není vůbec sexy, ale tím vodopádem vtipných narážek si myslím získá srdce každé ženy. Mé si získal hned prvním dílem.Jen by mě zajímalo, jestli scénář pečlivě dodržoval nebo si sem tam něco přidal. Skoro se mi chce věřit, že se na scénáři i podílel. Je pravda, že ne všechny díly jsou podařené, ale v každé řadě mám 2-3 oblíbené. Myslím, že míra úspěšnosti je přímo úměrná času hlavních hrdinů stráveném v určitém dílu. Díly, kde vystupují jako hlavní hrdinové Viola a Di Pesto, velmi silně pokulhávají a pro mě jsou bezcenné. Je vidět, že se tvůrci snažili seriál jaksepatří natáhnout, ale možná by bylo lepší, kdyby natočili o 10 dílů méně. Na druhé straně třeba poslední díl byl opravdu pecka tím, jak vlastně skončil. Klobouk dolů za elegantní vyhazov seriálu z televize....Jako třešinka na dortu jsou pro mě díly, kde Bruce zpívá ( a že jich je...) Jednoznačně nejlepší díly jsou My fair David, 3 díly se Samem, a ten inspirovaný Shakespearem. Mladší generaci možná překvapí 1 díl vysílaný ve 3D.(20.3.2015)

Seriál mého dětství, který jsem sledoval někdy krátce po revoluci, a který nastartoval kariéru B. Willise. Tehdy mě velmi bavil, a především se mi strašně líbila Cybill Shepherd, jejíž půvab mi po letech potvrdila i v o devět let starším filmu Taxikář, kde si zahrála s R. De Nirem. Když jsem Moonlighting viděl nedávno po letech znovu, zhrozil jsem se, jaká je to blbost, pročež jsem si řekl, že si nebudu kazit hezké vzpomínky na mládí, kdy jsem kvůli tomuto seriálu chodil pozdě spát, a zůstávám u svých 5* :-)(19.4.2011)

Bruce Wilis a Cybill Shepherd nebyli v této době žádna esa, ale tento spíše krimi komediální seriál lehce pozvedli do průměru. Musím uznat, že postava hraná Willisem je opravdu parták za všechny prachy a lehce mi připomíná roli Pierce Brosmana v Remingtonu Steelovi. Dva dobří herci, stejné začátky, různé příběhy....(6.1.2006)

Hodnocení možná přehnané díky sentimentalitě a platonické lásce k hlavnímu hrdinovi a jeho představiteli. Ale uznejte sami, noblesně a přitom vražedně vtipkující (a vlasatý!) Bruce Willis, střety dvou hlavních protagonistů (kdyby si tak člověk mohl dovolit k nadřízenému polovinu toho, co David) a perfektně fungující chemie mezi nimi plus sekretářka veršující do telefonu... kde ty loňské sněhy seriálů, které nevyvracely zrak svou demencí, jsou?(22.6.2007)

Kdovíjak vysokolevelová zábava to skutečně není, ale chemie mezi Brucem a Cybill prostě funguje, a už jen kvůli Willisovým hláškám má smysl se na to dívat, pokud se potřebujete jen tak trochu uvolnit při něčem aspoň trochu vtipném. V následujících sériích už došly nápady nebo už dva hlavní hrdinové nechtěli moc hrát, tak jejich roli přebírají Curtis Armstrong a Allyce Beasley, což je už dost o ničem.(8.6.2013)

• - Seriál je postaven na schématu klasického žánru 30.-40.tých let "screwball comedies" nebo-li válce opačných pohlaví. (k212)

• - Bruce Willis byl vybrán do role Davida Addisona asi z dvou tisíc uchazečů. (Terva)

• - Show získala celkem 12 ocenění; 3krát Zlatý glóbus za hlavní roli v kategorii komedie/muzikál, Cybill Shepherd v r. 1986 a 1987, Bruce Willis v r. 1987. (k212)