Měsíční svit (TV seriál)

Moonlighting

Mesačný svit

Komedie / Drama / Mysteriózní / Romantický

USA, 1985–1989, 56 h 11 min (Minutáž: 43–93 min)

Cybill Shepherd, Bruce Willis, Allyce Beasley, Gary Graham, Curtis Armstrong, Jack Blessing, Pierce Brosnan, Judd Nelson, Robert Z'Dar, Alan Blumenfeld, Dick Miller, Ken Foree, Marianne Muellerleile, Pat Crawford Brown, Anthony De Longis, Ray Charles, Brian Thompson, Frank Collison, Timothy Leary, Jane Hallaren, Brooke Bundy, Don King, James Stephens, Mark Harmon, Demi Moore, Virginia Madsen, Michelle Johnson, Cristina Raines, Tracey Walter, Cary-Hiroyuki Tagawa, Steve James, James Karen, Alley Mills, Larry Stewart, Joan Pringle, Marshall R. Teague, Reni Santoni, Richard Beymer, Kristen Jensen, Cristine Rose, Donna Dixon, Pat Boone, Mark Linn-Baker, Sydney Lassick, Barbara Bain, R.H. Thomson, Paul Sorvino, Colm Meaney, Steven Keats, Dennis Christopher, Robert Webber, Allan Kolman, Romy Windsor, Darwyn Swalve, Cleavant Derricks, Tim Robbins, Gary Carlos Cervantes, Imogene Coca, Tim Thomerson, George Coe, Brynn Thayer, Nicholas Worth, Cotter Smith, Richard Libertini, Al White, J.A. Preston, Randall 'Tex' Cobb, Tony Pierce, Brian Libby, Mark L. Taylor, Ana Alicia, Linda Thorson, Nancy Parsons, Val Avery, Ben Piazza, Sandahl Bergman, Jim Haynie, James Avery, Joseph Maher, Barbara Tarbuck, Charles Rocket, Pat Corley, Diana Lee Inosanto, Martin Ferrero, Nicholas Pryor, Bill Erwin, Leo Gordon, Rick Jason, Robert Ellenstein, Bobbi Pavis, Paul Willson, Raymond Ma, Francis X. McCarthy, John Cedar, Walter Olkewicz, Jeff Caperton, George Wallace, Debra Christofferson, Whoopi Goldberg, Melanie Vincz, Ellen Albertini Dow, Jonathan Hole, Michel Voletti, David Wells, Joel Polis, Wally Taylor, Ford Rainey, Sam Whipple, Read Morgan, Bruce French, Liz Sheridan, John Medici, Dennis Lipscomb, Bob Tzudiker, Debra Stipe, Sam Hennings, Gene Ross, Carmen Filpi, Frederick Coffin, Kerry Ehrin, Mary Hart, Jack Bannon, Tom O'Brien, John Durbin, Joseph David Whipp, Lenore Kasdorf, Nicholas Cascone, Billy Beck, Tom Reese, Lucy Lee Flippin, Susan French, Harold Surratt, Leslie Ackerman, Lieux Dressler, Ivy Jones, Marcelo Tubert, F. William Parker, Sagan Lewis, Dana Delany, Edie McClurg, Karen Landry, Yvonne Farrow, Bunny Summmers, Lee Bryant, Tony Giorgio, Charles Walker, Tom Lacy, Guy Boyd, Rebecca Stanley, Joyce Brothers, Henry G. Sanders, Lyle Howry, Eddie Mekka, Kate Murtagh, Jonathan Stark, John Hostetter, John Lehne, Robert Alan Browne, Mark Lonow, Will Nye, Matt McKenzie, H. Richard Greene, John Harkins, Mario Roccuzzo, Bill Morey, Lou Fillipo, Beverly Sanders, Janet MacLachlan, Stanley DeSantis, Ben Slack, Rod McCary, Harold Cannon, Karen Kondazian, Jane Daly, Michael Laskin, Santos Morales, Leslie Wing, Rocky Giordani, Julie Bennett, James Staley, Drew Pillsbury, Carmine Iannaccone, Andra Akers, Nora Heflin, Stan Ross, Rick Fitts, Tony Abatemarco, Penny Santon, Edith Fields, Wren T. Brown, Phil Rubenstein (herec, a.z.), Daniel Frishman, Blake Clark, Dennis Cleveland Stewart, Frantz Turner, Jack Murdock, Raymond Guth, Michael Flynn, Leonard R. Garner Jr., Shelly Desai, Jon Korkes, Gloria Cromwell, Mimi Cozzens, Betty McGuire, Rosanna Huffman, Jean Speegle Howard, Joe Howard, Jonathan Ames, James Sloyan, Eve Smith, Monty Bane, Monty Ash, Raleigh Bond, Charles Lanyer, Raymond Forchion, Danna Hansen, Gwen Van Dam, Arthur Taxier, John Lafayette, William Jones, Joseph G. Medalis, Joan McMurtrey, Lorrie Marlow, John Paul Gamoke, Lisa Blake Richards, Martin von Haselberg, Andrew Masset, Paul Marin, Deborah Wakeham, Tony Burton, Gregg Henry, Barbara Stock, Vincent Schiavelli, Sid Conrad

Seriál až zas tak boží není a vzpomínkový optimismus se ukázal jako klíčový, nicméně na nedělní pohodičku u televize s otevřeným Friscem sluníčkem v okně a partnerkou po boku...bomba. Navíc se jedná o jeden z mála seriálů, kde je povedený český dabing (klobouk dolů před Pyškem). Takže si to vlastně ty 4 zaslouží, ale nemám radost :)(27.8.2011)

Kdovíjak vysokolevelová zábava to skutečně není, ale chemie mezi Brucem a Cybill prostě funguje, a už jen kvůli Willisovým hláškám má smysl se na to dívat, pokud se potřebujete jen tak trochu uvolnit při něčem aspoň trochu vtipném. V následujících sériích už došly nápady nebo už dva hlavní hrdinové nechtěli moc hrát, tak jejich roli přebírají Curtis Armstrong a Allyce Beasley, což je už dost o ničem.(8.6.2013)

Bruce Willis je tu úžasný (ostatně jako vždy), ale moc mě to nebavilo. Nemá to spád ani ten správný náboj, který i z průměrných seriálů dělá kultovní záležitosti. Příliš se tady mluví, ale vtipný to není. Hlášek tu je taky poskrovnu a díly, které řešily vztah mezi Cybillou a Brucem byly nesnesitelné svojí rozvleklostí. Oproti Profesionálům nebo i proti Dempseymu a Makepeaceové hodně slabý odvar, asi jako dvacetkrát louhovaný čaj. 55%(4.12.2011)

"My spolu nemluvíme? Proč já jsem vždycky poslední, kdo se to dozví?" Pohoďák David a namyšlená Maddie z detektivní agentury Blue Moon předváděli svého času poměrně mizerné vyšetřování a skvěle kočkovací zábavu dle mého gusta. Například nikdy nezapomenu na blbůstky typu Zkrocení zlé ženy v atomovém věku, kterému by se zasmál snad i velký Alžbětinec. Tohle mě kdysi bavilo i v němčině a to německy umím pouze zeptat se na věk, napočítat do fünf a kompletní fotbalovou terminologii.(19.5.2016)

• Snorlax

Standard osmdesátých let, neurazí až tak moc, nepobaví až tak moc, pamětníci nostalgicky zavzpomínají a přidají jednu hvězdičku díky laskavosti paměti, s plynoucím časem se nám vše zdá poněkud lepší, než to bylo doopravdy. Napětí v tomhle seriálu nebylo až tolik, kolik by si pořádná krimi zasloužila, humor byl postaven na stále se opakujícím klišé protikladu hlavních představitelů.(4.5.2011)

• - Černobílá epizoda nazvaná "The Dream Sequence Always Rings Twice" mohla být natočena barevně a pak odbarvena, producent Glenn Gordon Caron však trval na černobílém materiálu. Díky tomuto stála tato epizoda dva miliony amerických dolarů a natáčela se šestnáct dní. (Terva)

• - Moonlighting se stal jedním z prvních úspěšnějších "dramadies" dramatic-comedy, tedy seriálů, které servírují rovnoměrně komický a vážnejší obsah. (k212)

• - Seriál je postaven na schématu klasického žánru 30.-40.tých let "screwball comedies" nebo-li válce opačných pohlaví. (k212)