Star Trek

• USA Star Trek (více)
USA, (1966–1969), 65 h 51 min (Minutáž: 50–51 min)

Tvůrci:

Gene Roddenberry

William Shatner, Leonard Nimoy, DeForest Kelley, Nichelle Nichols, James Doohan, George Takei, Walter Koenig, Majel Barrett, Grace Lee Whitney, John Winston (více)

Série(3) / Epizody(79)

Posádka hvězdné lodi Enterprise pod velením kapitána Kirka se noří hluboko do vzdálených koutů vesmíru, aby objevila nové světy a civilizace. (Netflix)

Recenze uživatele PKD k tomuto seriálu (49)

Město na pokraji věčnosti (1967) (S01E28)

Je to tak, jak napsal DocBrown. Každopádně všem, kdo to ještě nevědí, důrazně doporučuji 100str. comicsovou a malovanou adaptaci, Ellisonova pův. scénáře. Budete valit oči! Jestli tohle pro vás byla depka, tak z comicsu se půjdete rovnou oběsiti. ()

Operace: Vyhlazení (1967) (S01E29)

Já si nemůžu pomoct, ale v tomto díle, cítím těžce poctu, Vládci Loutek od R.A.Heinleina:-) Což ovšem nikterak nesnižuje mé vnímání tohoto dílu. ()

Čas amoku (1967) (S02E05)

Slavný souboj včetně kultovního a lehce disharmonického hud. motivu, jehož šílené parodie se dočkáte v Cable Guyovi.;-) Remaster ukázal ono nádherné Vulkánské město z STTAS. Pár vteřin, ale silný zážitek. Special quest star... T´Pau, kteroužto v o 100 let mladší (a hezčí:) podobě, potkáte v geniální tzv Vulkánské trilogii ve 4.s. STE. ()

Stroj zkázy (1967) (S02E06)

Tak tento díl, získal díky remasterované verzi, zcela nový a úchvatný rozměr. Napoprvé, WAW! efekt. A vlastně pořád. I když je to v podstatě o ničem. ;-) ()

Vlk v ovčíně (1967) (S02E07)

Pan autor Psycha,opět zaválel. ()

Zrcadlo, zrcadlo (1967) (S02E10)

Naprosto zásadní díl, kolem kterého se později vystavěl celý svět sám pro sebe a bez kterého bych neměl takové fláky jako, In a Mirror...darkly I+II. ()

Já, Mudd (1967) (S02E12)

Je to tak,jak zde přítomní napsali.A vrchol Mudda je tedy v TASce.Pro mě rozhodně,jeho díly stoupají.Dřív jsem ho nesnášel,dnes ho též žeru.On je prostě neuvěřitelný! A ne, fakt se nedivím, ze utekl pred tou svou uchvatnou zenou. Haha. Jeste ze, nemeli deti. I kdyz....v Kelvin timeline má polobajoranskou sexy dceru.;-) ()

Trable s tribbly (1967) (S02E13)

DS9 verzi mám mnohem raději. ;-) ()

Chléb a hry (1968) (S02E14)

Opravdu zajímavý nápad. Empire TV rulezzz! Mohlo to býti i za 5, pokud by to scénáristé nepodělali (a mě nenaběhla pokaždé žíla na spánku) tím zasr. Křesťanstvím. :-/ ()

Podíl z akce (1968) (S02E20)

Geniální pokr. tohoto příběhu (kdysi se o něm uvažovalo v rámci oslav 30.výročí ST, ale sešlo z toho, což zase tak neva, páč jsme dostali krásnou poctu ve formě DS9 tribblů a Flashbacku v STV) naleznete v comicsu ST year five č.3 a 4. To by byl kurňa film. Namísto těch kokotin, co nám neustále servíruje neúnavné CBS. Jenže, to by musel tam míti někdo aspoň kousek funkčních neuronů. Ať vás tento díl baví či jen zaujal... jděte do toho. Už jen kvůli tomu, co se stalo, když dr.McCoy ztratil na této planetě svůj komunikátor a co z toho vzešlo. Budete valiti bulvy.;-) Spock for president. ()

Sláva Omegy (1968) (S02E25)

Tak tohle se tvůrci ST děsivě nepovedlo. Ti mongoloidi v těch vaťácích s meči jsou úlet non plus ultra. Ty 2 jsou za prvních squellých asi 10 min. Zvláště pak za skorohorrorové pátrání na U.S.S. Exeter.  ()

Místo přidělení: Země (1968) (S02E26)

Gary Seven rulezzz.;-) Též díky comicsovému Year Five. A měl tenkráte dokonce dostati svou vlastní tv sérii. ()

Přízračná přestřelka (1968) (S03E01)

Nevím proč, ale tato epizoda ve mě budí dojem Westworldu. Filmu, samoz. ()

Rajský syndrom (1968) (S03E03)

Rozšíření příběhu v comicsovém Year Four. ()

Případ Enterprise (1968) (S03E04)

Další mňamka s mými nejvíce oblíbenými Romulany. A tentokráte rovnou s velitelkou, která už má i konečně jméno...Liviana Charvanek. Byť zatím nekakonické.:( Pokr. ve formě comicsu napsala D.C.Fontana s názvem, Pokus na Enterprise, který jest obsažen v onom dříve zmíněném omnibusu od Bbartu. ()

A děti půjdou v čele (1968) (S03E05)

Tohlencto mám i přes ty správně rasově pestré fakany, čím dál raději. Obsahuje 1 hrůznou scénu, kterou sice nevidíme, ale i tak. To, když si Kirk uvědomí, že právě nechal transportovati do vesmírného prostoru 2 členy posádky. Pochopitelně v červených uniformách. Jak jinak.;-) To mohli v remásteru ukázat. ()

Spockův mozek (1968) (S03E06)

Nechvalně proslulá episoda, které se směje celý svět. Smějme se proto s ním.;-) Prequel najdete ve filmu, Donovanův Mozek. :) ()

Což v pravdě žádná krása není? (1968) (S03E07)

Já tedy nevím, co má býti na těch Medusanech tak příííšerně vizuálně odpuzujícího, když vás tak maximálně z čučení na ně, rozbolí oči (z toho všeho zeleného mihotání) a možná i hlava.;-) Medusanská loď v remasteru, je očividně kradená a poněkud předělaná loď třídy Daedalus.;-) ()

Empatik (1968) (S03E08)

Tohle je jedna ze 2 episod TOSky, kterou jsem dosud nezvládl více jak 2x. :( Perfektní miniúvod ve výzkumné stanici a pak to jde total nezáživnou cestou. No, je to ta smutná vyjímka z pravidla.😥 ()

Star Trek má nového Pikea

Star Trek má nového Pikea

11.04.2018

Zatímco studio Paramount řeší, jak bude vypadat další filmový Star Trek, seriálový bratránek Star Trek: Discovery směle uhání kupředu. Na konci patnáctidílné první série (a tady možná chcete přestat… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

Star Trek po česku!

Star Trek po česku!

22.07.2007

Asi bychom jenom ztěží našli kultovnější sci-fi sérii, než je Star Trek. V úvahu připadá ještě Lucasovy Hvězdné války, ale ty nemají tak bohatou historii. Už tomu bude 41 let, kdy byl první díl Star… (více)