Reklama

Reklama

Živí mrtví

(seriál)
  • USA The Walking Dead (více)
Trailer 10
Horor / Thriller / Drama
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Režie:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Hrají:

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson (více)
(další profese)

Série(11) / Epizody(177)

Kdo je chodící smrt? Zombie, kam se podíváš, nebo hrstka vyčerpaných lidí v děsuplném prostředí? Zemi ovládly položivé zrůdy. Boj zbytků lidstva o přežití v postapokalyptickém světě může začít. Živí mrtví zachycují příběh skupinky lidí, kteří přežili virovou epidemii, jež změnila většinu lidstva v agresivní zombie. Pod vedením Ricka, který byl ve starém světě policistou, cestují americkou Georgií a snaží se najít nový bezpečný domov. Čím je situace zoufalejší, tím je jejich vůle přežít silnější. Jsou ochotni udělat téměř cokoli, aby zůstali naživu. Jak dlouho si udrží zbytky lidskosti? Zástupce šerifa Rick Grimes se probere z kómatu v opuštěné poničené nemocnici. Zjistí, že zatímco byl v bezvědomí, svět postihla epidemie viru, jenž své oběti nejen zabíjel, ale po smrti z nich udělal zombie, které teď požírají živé lidi. Jeho žena a syn nejsou k nalezení. Rick se od jiného přeživšího doslechne, že prý federální Centrum pro kontrolu nemocí v Atlantě v Georgii vymezilo bezpečnou zónu, kde by možná mohl rodinu najít. Ozbrojí se a vydá na dlouhou nebezpečnou cestu zničenou krajinou. Na kraji Atlanty se opravdu ukrývá jeho žena Lori se synem Carlem. Navíc je s nimi Rickův policejní parťák a nejlepší kamarád Shane, se kterým se však domnělá vdova Lori mezitím zapletla. Našli tu útočiště ve skupině dalších přeživších. Tvoří ji Dale, který vlastní obytný vůz, jenž se stal centrem komunity, sestry Andrea a Amy, Glenn, který dříve roznášel pizzu a teď ho často posílají na nebezpečné mise, a spousta dalších. S Rickem coby neformálním vůdcem se snaží za každou cenu zůstat naživu, i když je mrtví pronásledují na každém kroku. Dokážou si ale udržet při hledání kousku bezpečí a domova lidskost? Nebo se nakonec sami stanou chodícími stroji na přežití, živými mrtvými? (TV Prima)

(více)

Recenze uživatele bart_ k tomuto seriálu (37)

Živí mrtví (2010) 

DONT DEAD, OPEN INSIDE! aneb moje nejoblíbenější zombie telenovela. Nikdy nezapomenu na to, když jsme na základce měli o tomhle seriálu nekonečný debatní kroužky. Dnes už jde o takový polomrtvý fenomén, který ztratil svůj čpavek popularity a zajímavosti, a který svůj koncept s každou novou řadou recykluje neustále dokola. Komiksová předloha je o několik levelů kvalitnější. ()

Série 1 (2010) (S01) 

Tuhle strhující zombie podívanou už jen kvůli nostalgii nelze hodnotit jinak. Staré dobré časy, kdy TWD bylo vrcholem svýho žánru pod precizní režijní taktovkou Franka Darabonta, a ne generickou telenovelou.... ()

Staré dobré časy (2010) (S01E01) 

DONT DEAD OPEN INSIDE aneb probuzení do noční můry plné oživlých mrtvol. Jeden z nejpoutavějšich seriálových úvodů v dějinách televizní tvorby. Fakt prvotřídní záležitost, která i po 12 letech naprosto bere dech a nahání husí kůži. ()

Série 2 (2011) (S02) 

Asi nejzábavnější řada Farmář hledá ženu. ()

Stodola (2011) (S02E07) 

Sophiina volba looool ()

Série 3 (2012) (S03) 

"Fight the dead. Fear the living." ___________ Nikdy nezapomenu na to, když jsme na základce měli o téhle sérii nekonečný debatní kroužky. Třetí řada je takový pomyslný level up, který celou koncepci seriálu transformoval z béčkové zombie show na nervydrásající thriller s prvky hororu, který nezapomíná na osobité momenty, adrenalinovou akci, a pohlcující atmosféru, z který tuhne krev v žilách. Za mě jeden z vrcholů celého seriálu. ()

Série 4 (2013) (S04) 

Taková pomyslná jízda na sinusoidě - jednou nahoře, jednou dole. Hodně nekonzistentní série, která se neustále motá v kruzích. ()

Série 5 (2014) (S05) 

Hodně depresivní až terapeutická řada, která se taky motá v kruzích, ale motá se v kruzích tak zábavně, že to tvůrcům žerete aj s navijákem. ()

Porážka (2014) (S05E01) 

"You're the butcher, or you're the cattle." aneb nejnapívanějších 40 minut co jsem kdy u seriálu zažil. ()

Série 6 (2015) (S06) 

6. série je takový pomyslný návrat do starých dobrých kolejí, který je dechberoucí adrenalinovou jízdou na emocionální horský dráze. Tvůrci se absolutně utrhli ze řetězu, ani jednou nesundají nohu z pedálu a divákům naservírovali nefalšovanou žánrovou lahůdku, která mi neskutečně šmakovala. ()

Není úniku (2015) (S06E09) 

Dechberoucí adrenalinová jízda na emocionální horský dráze. Bezpochyby jedna z top epizod seriálu. ()

Příští svět (2015) (S06E10) 

Jesus man! Jedna z mých nejoblíbenějších epizod už jen kvůli tomu, že jde o tak báječnej feel-good koktejl. ()

Série 7 (2016) (S07) 

highlightem série je démonický Jeffrey Dean Morgan jako Negan - toť vše. Slabší nadprůměr. ()

Jednoho dne už nebudete (2016) (S07E01) 

"Y'know, we've just fucking started." ___________ Fenomenální herecký koncert Andrew Lincolna a Jeffrey D. Morgana, a zároveň pořádná rána do palice, kterou tenhle seriál už dlouho potřeboval. To vše se posléze pojí do jedné z nejintenzivnějších seriálových epizod téhle generace, která fakt nemá sebemenší obdoby, a která vás pokaždé emočně rozdrtí na padrť jak Lucille lebku svého amanta.... Robert Kirkman musí být pyšnej. ()

Série 8 (2017) (S08) 

Bum bum bum, prásk prásk prásk.... Z dramatickýho seriálu se stala akční chujovina, kde kvantita převyšuje kvalitu. Tahle show byla vždy zábavný béčko, ale nikdy ne tak tristní béčko. Hořký zklamání, který už ani Jeffrey Dean Morgan nezachrání. ()

Série 9 (2018) (S09) 

"When it finally goes to shit, and it will, make sure you come back and you tell me all about that day, too." ________ Aneb nejpřekvapivější comeback/soft-reboot v seriálových dějinách. Plnohodnotnej návrat do starejch dobrejch kolejí, totální zmrtvýchvstání, kulervoucí jízda která své napětí šponuje do takových extrémů až z toho bere dech, nefalšovaná hororová podívaná, a v neposlední řadě emoční výpal do stratosféry, který mě v mnoha ohledech poslal do kolen. Je fakt obdivuhodný, že i po 9 letech od uvedení na obrazovky (přestože zažil i své krušnější slabé chvíle) tenhle seriál dokáže i po takové době neustále překvapovat, bavit, šokovat a dojímat. TWD ještě nikdy nebylo v tak výtečný kondici. Společně s 1., 3. a 6. řadou vrchol celého seriálu. ()

Nový začátek (2018) (S09E01) 

Nejlepší seriálový soft-reboot v rámci televizní tvorby. Respekt tvůrcům za to, že si po tristní 8. sérii konečně uvědomili, v čem tkví hlavní deviza TWD – v příběhu. ()

Související novinky

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

19.11.2022

Rod draka? Obi-Wan Kenobi? Nebo snad Pán prstenů? Kdepak. O největší americkou televizní premiéru letošního roku se nakonec postaral Kevin Costner a seriál Yellowstone scenáristy a showrunnera…

Rick Grimes se vrací

Rick Grimes se vrací

23.07.2022

Stanice AMC oznámila nový spin-off svého zombie seriálu Živí mrtví, jenž se bude točit okolo bývalých protagonistů Ricka a Michonne. Šestidílná minisérie se tak zaměří na vztah a lásku obou postav,…

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Stanice AMC oznámila další spin-off ze světa Živých mrtvých. Adaptace slavného komiksu o lidech, kteří přežili zombie apokalypsu, se pomalu ale jistě chýlí ke konci, stanice už má ale rozjetých hned…

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021

Herní společnost Epic Games údajně zvažuje start své vlastní filmové a televizní divize. Podle informací serveru Eurogamer by se společnost měla začít v blízko době soustředit na zábavní průmysl, a…

Reklama

Reklama