Upíří deníky

• USA The Vampire Diaries (více)
Drama / Horor / Romantický / Fantasy / Mysteriózní / Thriller
USA, (2009–2017), 120 h 1 min (Minutáž: 40–43 min)

Předloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Hudba:

Michael Suby

Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley, Steven R. McQueen, Kat Graham, Candice King, Zach Roerig, Michael Trevino, Matthew Davis, Sara Canning (více)

Série(8) / Epizody(171)

Příběh dvou upířích bratrů, kteří jsou posedlí krásnou dívkou z městečka, mezi jehož obyvateli žijí nadpřirozené bytosti. Na začátku seriálu se Stefan a Damon Salvatorovi vracejí do rodného města Mystic Falls ve Virginii, oba z velmi odlišných důvodů. (HBO Max)

nemesis333

Moja obľúbená upírska tematika, kde sa postupne začali pridávať čarodejnice, vlkolaci, hybridi...Prvé 2 série výborné, tretia taká mierne kolísavá. Najviac ma nahneval Damonov prerod z bad guy na dobrého chlapca..jeho som mala rada keď bol zo začiatku zlý..ale to je prirodzený vývoj deju a iné som čakať nemohla. Vyvrcholenie 3-tej série jednoducho pecka! 90% ()

mata77

Schizofrenické dielo, plné príťažlivých mladých hercov, o ich hereckých schopnostiach radšej pomlčím. Aj ten scenár je vlastne len zmeska hlúpostí, ktorá je úplne irelevantná, pretože herci svoje repliky hovoria len preto, aby boli pred kamerou. Na ničom inom tu nezáleží. Samozrejme, nezabúdam, že idú podľa knižnej predlohy. Ale pýtam sa: Kedy už konečne vykapú všetci upíri, aby sme mali od nich pokoj? ()

B.C.B.P.

Cucol som si, ale som zhovievavý a tak jedna * tejto slaboduchej soapopere surfujúcej na vlne tvajlajtu, za to, že mesiac je guľatý. ()

Aria85

Upíři deníky je jeden ze seriálu, u kterého jsem dlouho tvrdila, že ho nemusím nikdy vidět. Potom mi ho doporučila osoba, od které bych to v žádném případě nečekala a řekla jsem si:"zkusím jeden dil". A ted jsem v druhé sérii a nemůžu přestat. Pro me naproste překvapení. Seriál, který nemá s Twilight téměř nic společného a nedá se s nim v žádném případě srovnávat. ()

Doncek odpad!

Hrozná kravina, ideální pro náctileté pubertačky, které uchvátil film Stmívání. Viděl jsem jen jeden díl a stačilo. Opravdu je to jen dámská záležitost. ()

nikus120

Seiál ako ináč o upíroch. Nekonečný trojuholník lásky medzi Elenou-ktorá sa nevie nikdy rozhodnúť čo poriadne chce, Stefanom-dobrý upír s temnou minulosťou a Damonom- temný, tvrdohlavý, vždy dostane to čo chce a v tejto sérii dostane aj Elenu. Tento seriál je ako každý americký. Všetko dokonale herci, rodina, prostredie atd. Niekto príde zistí sa že je to nejaký vrah alebo upír čo prahne za pomstou a zas niekto zomrie.Láska nesmie chýbať. Takto je to stále dookola od začiatku série. Dúfam že tvorcovia konečne niečo zmenia a bude to ono. Dávam 3 hviezdičky. ()

Anez99

Vampire Diaries byl seriál, který jsem přímo milovala a jakmile vyšel nový díl, tak jsem ho musela vidět - a to hned. Bohužel, jak už to u úspěšných seriálů bývá, všichni se z toho snaží, co nejvíc vytěžit a tak stále to protahují, vymýšlí nové zápletky, díky nímž uvedou další sérii a ta se vyvine v další zápletku...no a budeme tu mít už pátou sérii. První série: fakt bezvadná. Byla originální a nápaditá, plná nadpřirozených postav. Druhá..ještě to šlo, vcelku dobrá, ale pak to přišlo. Další byla už je kravina roku (nechci používat to slovo na s..). Myslím, že lidé, co se podílí na tvorbě seriálu by měli skončit v nejlepším. Protože takhle to pak dopadá. Škoda. :-( ()

lmc

Okopírovaný True Blood ve stylu 90210. Místy až příliš očividná vykrádačka, místy nechtěně vtipné. Žádná krvavá jatka ani otevřené sexuální scény se tu nekonají - tak proč na to koukat když máme True Blood? Každopádně o pár tříd lepší a zábavnější jakkýkoliv díl Twilight Ságy a Nina Dobrev je solidní kost :-) ()

Paladin25

Séria má svoju dynamiku a je až zarážajúce s akými dobrými nápadmi scenáristi prišli. Samozrejme nájdu sa chyby a nelogickosti ale aj tak mi tento seriál priniesol super skvelých chvíľ... ()

LucyViv

Po shlédnutí všech zatím natočených sérií měním hodnocení na 3*, zhoršuje se to. Ale nechávám tu i svůj původní komentář, kromě hodnocení si myslím pořád to samé.: Hooodně váhavé 4*. Nečekané zvraty udržují divákovu pozornost, což z toho dle mého názoru dělá dobrý serial, i když po pár dílech (či sériích) se těm neustálým změnám přestanete divit a některé zvraty vám už opravdu připadají zbytečné. Samozřejmě že je to postaveno na momentálně aktuálních upírech a vždy aktuálním milostném trojúhelníku (a taky na tom, že všichni v Mystic Falls jsou mladí, krásní a bohatí), ale můžeme to mít tvůrcům za zlé? Však to splňuje účel a kvalita už je něco jiného. Ač se za to trochu stydím, já osobně jsem na to začala koukat kvůli Ianovi, kterého miluji už od Ztracených a musím říct že nezklamal. Trápí mě ale stejná otázka jako u Stmívání: Copak nikoho kromě mě nenapadlo, že kdyby z Eleny (Belly) udělali upíra, bylo by po problémech? Ale vždyť já vím, ono by pak nebylo co nacpat do tolika dílů. ()

mArtinko5MB

Prvá séria veľmi zaujala, no postupom času sa z toho stal teenagerský upírsky seriál, ktorý aktuálne pozerám iba zo zotrvačnosti. The Originals sú na tom podľa mňa oveľa lepšie. 65% Dospel som po s05e05 k zaveru, ze to uz nema mysel pozerat. Dej je tak chabý, že to ukrutne nudí. Seriál sa mal skončiť v čase, keĎ mal najlepšie ohlasy, takto sa to len umelo naťahuje, a to nikdy nie dobrý postup. Všetko to klišé a teenagerské dialogy mi už liezli krkom, preto som spomínanú časť vypol v polke a mažem ho zo sledovaných seriálov. Úprimne dúfam, že sa Originals (ktorí sa mimochodom odtrhli od pôvodného seriálu presne všas) udržia. 50% ()

Marty_cz

Čekal jsem, že to bude takový Twilight seriál, ale nakonec z toho vzniklo něco mezi Twilightem a Buffy což vytvořilo koukatelný seriál. ()

IZFNP

Dlho som u TVD mala 4 hviezdy. Prvá séria bola atmosférická novinka vezúca sa na vlne upírskeho ošiaľu, avšak dostatočne nápaditá, so zaujímavými charaktermi a s tak skvelým soudntrackom, že som sa do druhej sezóny tešila. Tá predstavila rodinku pôvodných, takže i keď bolo spracovanie slabšie, stále išlo o silne návykovú látku. Tretia séria bola stále guilty pleasure záležitosťou, ktorá do kolien dostávala minimálne ženské publikum. Lenže potom prišla slabšia štvrtá a neznesiteľná piata sezóna. Herci už nevedia, kam svoje postavy posunúť, scenáristom dochádzajú nápady, tak kombinujú hrušky s jablkami, príbehy sa opakujú a milostné techtle-mechtle každý s každým začína byť na smiech. Aneb nevieme kedy skončiť? ()

Amarus

Hodnocení po dvou sériích; zhlédnuto s originálním zvukem. Všecky mé oblíbené seriály trpí život ohrožujícím nedostatkem nových epizod a zvrácená zvědavost mne nutí se podívat, jak asi mohly být ony strašné knížečky převedeny do seriálové podoby. Když jsem se před lety prokousávala stupidním příběhem postav bez života, doslova i metaforicky, neměla jsem tušení, že do Česka se tenhle paskvil dostal v roce 2009 pouze díky seriálu, natočenému téhož roku. A s ním se to má následovně: 1. série - 75 % - Žasnu. Vážně mne to baví. Kamera je dobrá, herci jsou překvapivě schopní a Elena není ošklivá blondýna, nýbrž tmavovlasá kost (a kůže). Seriál požitkářsky řve: "Pápá, předloho!" a drží se mnohem zajímavější linie předložené novými tvůrci. Po druhém dílu přestávám nenávidět nejhlavnějšího z protagonistů - Wesleyho Necrushera, nevlastního bráchu Edvorda Pattinsona, na rozdíl od nějž Wesley projevuje jistou škálu emocí. Ublížený záporňák Somerhalder je právem oslavovaný a Dobrevina schizofrenická dvojrole nemá chybu. 2. série - 60 % - A je to tu. Koncentrace vět "Ne, můžu za to já.", "To je moje chyba.", "To bude oukej." a přezvratovaná druhá polovina série už přesahuje únosné maximum tak dalece, že mám sto chutí s TVD praštit. Nehledě na to, kolik sympatických postav se v seriálu podařilo, nejlépe hned zpočátku, smést z povrchu zemského. Příjemná překvapení však stále převažují, Joseph Morgan odpovídá mé představě psychopata, a tak jsem psychicky připravena na sezónu třetí. Co se záporů týče, platí pro celý seriál - objevují se nedostatky typu "i na veřejnosti jsou nám ječící oběti zlých upírů ukradené" a hudba převážně sestává z přeslazených (s)hitů mainstreamu, což je metalistův trn v oku. ()

Kackucka

Mno, kdysi jsem tomu dala pět hvězdiček. Ach to dospívání...... Musela jsem to tedy trošku poupravit. Je to zaláskovaná blbina, má mě rád, nemá mě rád a k tomu trocha krve a vnitřností. Musím však uznat, že když jsem vzala do ruky knihu, tak to byla taková debiloidní blbina pro dvanáctiletá děvčata, že jsem ji odložila asi tak rychle jako vzala do ruky, takže když vezmu v potaz na základě jaké předlohy to natočili, tak je to ještě hooodně dobré. Nicméně nebýt tam Ian Somerhalder, tak nedokoukám ani první sérii... :D ()

Veefee

Ze začátku byl tento seriál vystavěný na milostném trojúhelníku a scén pro 15leté puberťačky. Nevím, co se se scénáristy stalo, ale teď snad každý díl někdo zemře a nezdráhají se jít i do hlavních postav. Pro mě se tenhle seriál zvedl ze židle a začal běžet. A běží dál. Jen mě mrzí to slabé hodnocení. Zasloužil by si lepší. ()

Domislava95

The Vampire Diaries začaly jako klasický teen seriál pro holky a já si moc dobře pamatuju, jak jsem si ho jako patnáctiletá holka naplno užívala. Když se člověk prokouše prvními díly, které se točí kolem milostného trojúhelníku mezi Elenou, Stefanem a Damonem, zjistí, že vlastně seriál není tak hrozný. Mučení, vraždy, a až šíleně dobré plot twisty. Od čtvrté série teda kvalita seriálu dost spadla, občas jsem si říkala, proč se takové dějové linky točí a dokonce jsem seriál přestala na nějakou dobu sledovat. Když jsem se ale dozvěděla, že osmá série je ta konečná, chtěla jsem jednoduše dokončit to, co jsem v roce 2009 začala. A právě jsem dokončila sledování finálního dílu celého seriálu a já nemůžu být šťastnější - diváci dostali přesně to, po čem celých osm let toužili. A každá hlavní postava dostala to nádherné zakončení, které si zasloužila - Stefan našel jeho vykoupení, Damon našel svoji lidskost. A Elena? Ta opět našla svoji rodinu. Finální epizoda 5*! ()

prochyn odpad!

Jednak z nudy a taky ze zvědavosti jsem shlédl několik dílů. Už chápu, proč se to líbí teplomilům, kteří v životě neojedou ženskou. Je to pubertální konverzační telenovela s odpornými pizdami a s nechutnými homokašpárky v hlavních i vedlejších - no ani se nedá říct rolích, když se tam jen tak motají a plácají, co jim zrovna splašené hormony přinesou na jazyk. ()

Batwoman míří do televize

Batwoman míří do televize

18.07.2018

Bývalá producentka Upířích deníků Caroline Dries chystá ve spolupráci s televizním magnátem Gregem Berlantim (Arrow, The Flash, Supergirl) nový komiksový seriál od DC, tentokrát zaměřující se na… (více)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (více)