Upíří deníky (TV seriál)

The Vampire Diaries

Upírske denníky

Drama / Horor / Romantický / Fantasy / Mysteriózní / Thriller

USA, 2009 - 2017, 120 h 1 min (Minutáž: 171x42 min)

Předloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Michael Suby

Ian Somerhalder, Paul Wesley, Nina Dobrev, Steven R. McQueen, Kat Graham, Candice King, Zach Roerig, Michael Trevino, Matthew Davis, Sara Canning, Marguerite MacIntyre, Kayla Ewell, Taylor Kinney, Cindy Busby, Susan Walters, Malese Jow, David Anders, Mia Kirshner, David Gallagher, Shaun Sipos, B.J. Britt, Daniel Gillies, Kelly Hu, Lauren Cohan, Jasmine Guy, Chris J. Johnson, Chris William Martin, Melinda Clarke, Michaela McManus, Bianca Lawson, Gabrielle Douglas, Sterling Sulieman, Bryton James, Dawn Olivieri, Robert Pralgo, Joseph Morgan, Trent Ford, Trevor Peterson, Arielle Kebbel, Courtney Ford, Randy J. Goodwin, Claire Holt, Sebastian Roché, Tiya Sircar, Colin Ferguson, Torrey DeVitto, Anna Enger, Alice Evans, Phillip DeVona, Brad James, Cassidy Freeman, Casper Zafer, Ric Reitz, Kimberley Drummond, April Billingsley, Hannah Fierman, Ahna O'Reilly, Curtis Lum, Grace Phipps, Sean Faris, Persia White, Danielle Campbell, Dillon Casey, Todd Williams, David Alpay, Nathaniel Buzolic, Phoebe Tonkin, Alex Livinalli, Marcus Hester, Melissa Ponzio, Charles Michael Davis, Daniella Pineda, Paul Telfer, Olga Fonda, Maiara Walsh, Autumn Dial, Rick Cosnett, Carissa Capobianco, Stephen Amell, Rick Worthy, Blake Hood, Madeline Zima, Charlie Bewley, Shane Callahan, Elizabeth Ludlow, John Gabriel, Michael Malarkey, Hans Obma, Kendrick Sampson, Nicci Faires, Alyssa Diaz, Emily Morris, Amanda Detmer, Jodi Lyn O'Keefe, Beth Keener, Chris Osborn, Stephen Martines, Spencer Locke, Holly Lynch, Hunter Denoyelles, Caitlin McHugh, Daniel Thomas May, Erin Beute, Chris Brochu, Penelope Mitchell, Marco James, Janina Gavankar, Annie Wersching, Chris Wood, Lee Spencer, Natashia Williams, Charmin Lee, Maria Howell, Emily Chang, Raffi Barsoumian, Steve Belford, Dean J. West, Brady McInnes, Frank Brennan, Micah Parker, Joshua Mikel, Scarlett Byrne, Mckenna Grace, Ashley Harvin, Jayson Warner Smith, Andrea Vittoria Alvarado, Jackie Prucha, James Harvey Ward, Benjamin Ayres, Karen Abercrombie, Malaya Rivera Drew, Gena Shaw, Neko Parham, Christopher Marrone, Jason MacDonald, Alex Mauriello, Evan Gamble, Mandi Christine Kerr, Jeremy Palko, Jenna Kanell, Justine Ezarik, Derek Roberts, Michael Roark, Trevor St. John, Kayla Madison, Erin Áine Smith, Allee Sutton Hethcoat, Danny Vinson, Teressa Liane, Kristen Gutoskie, Nathalie Kelley, Katrina Norman, Allison Scagliotti, Erica Page, Joel Gretsch, Rhys Williams, Judd Lormand, Jaiden Kaine, Jasmine Burke, Gina Torres, Brandon Quinn, James Remar, Brian Ames, Travis Breedlove, Jason Giuliano, Erik Stocklin, Gino Anthony Pesi, Cherilyn Wilson, Lilly Roberson, Jack Coleman, TJ Hassan, Daniel Newman, Robert Ri'chard, Linds Edwards, Michael Reilly Burke, Adina Porter, Camille Guaty, Katie Garfield, Cynthia Addai-Robinson, Jason Spisak, Leah Pipes, Callard Harris, Eka Darville, Hayley Kiyoko, Briana Venskus, Dane Northcutt, Heather Hemmens, Randall Newsome, Gabrielle Walsh, Salina Soto, Christopher Cousins, Kimberly Leemans, Tristin Mays, Amber Watson, Lisa Stewart, Elizabeth Blackmore, Todd Lasance, Tim Kang, Tierney Mumford, Lily Rose Mumford, John Charles Meyer, Gavin Casalegno, Ana Nogueira, Leslie-Anne Huff, Gerardo Davila, Mouzam Makkar, Nikki Tomlinson, Nick Arapoglou, Demetrius Bridges, Dietrich Teschner, Kaiser Johnson, Rick Hearst, Wolé Parks, Ted Huckabee, Vanessa Ore, Corey Maher, Sammi Hanratty, Alexandra Chando, Andrene Ward-Hammond, John Eddins, Jaz Sinclair, Steven R. McQueen (a.z.), Rick Worthy (a.z.), Jason MacDonald (a.z.), James Remar (a.z.), Jack Coleman (a.z.), Sammi Hanratty (a.z.), Nina Dobrev (a.z.), Joel Gretsch (a.z.), Nick Basta, Anthony Dalton, Michael Showers, Keith Arthur Bolden
  • Frajer42

Vampire Diaries si nezaslouží nést v názvu slovo ,,vampire", neboť se o upíry ani nic upírům podobného nejedná. Dementní Stmívání prostě přineslo do světa kinematografie svoje vlastní tvory, které se vymykají všem ustáleným představám, jak vlastně upír vypadá a jak se ho dá zbavit. Tahle kokotina je Stmívání podezřele podobná. Tento seriál disponuje docela sympatickými postavami, ale bohužel se v pozadí skrývají naprosto kreténské dialogy a děj typické teen sračky, kde čas od času někoho zraní,či zabijí. Bohužel, ta teen sračka samozřejmě ovládá drtivou většinu stopáže a na vraždění už není moc času. I tomuto seriálu jsem věnoval ty 3 pověstné díly, během kterých se dá poznat, co vše seriál může nabídnout a zda má jeho další sledování nějaký smysl. Dle mého hodnocení ti bystřejší z vás dovedou odhadnout, jak jsem se rozhodl.(7.6.2013)

Jak zde každý druhý zmiňuje, tak je to opravdu kříženec a lehká vykrádačka True Blood a Stmívání. Ale vzhledem k tomu, že se mi Stmívání docela líbilo a True Blood považuji za nejlepší seriál současnosti, tak to jejich skřížení je pro mě spíš pozitivum. Děj je svižný, v každém díle se vyskytne nějaká nová postava, či záhada, takže moc prostoru pro nudu tu není. Zvlášť poslední díly byli opravdu napínavé, takže ač tento seriál žádné veledílo není, tak ty 4* dám.(19.2.2010)

Můj 600 komentář věnuji něčemu, do čeho jsem se zamiloval, a něco na co každý týden čekám, a modlím se, aby dostalo další série. The Vampire Diaries jsem začal sledovat v době, kdy se již vysílala třetí série. Hodně dlouho jsem se tomu výhybal, jelikož jsem odpůrce ságy Twilight, a přiznejme si - na papíře je to identické. Já však na papírové hodnoty nikdy nedbám a rozhodnul jsem se dát tomu šanci. Jak to dopadlo, když čtete tento komentář, je vám už jasné - nějakých 46 dílů jsem shlédnul za dobu menší než 10 dnů, během kterých jsem měl pochopitelně školu. A jaké The Vampire Diaries vlastně je? Pro mě úžasné! Můj komentář pochopitelně není zrovna objektivní, jelikož seriál miluji, ale abych tak nějak vyzdvihnul nějaké hlavní přednosti, byla by to rozhodně Nina Dobrev, která je neskutečně sexy, a Ian Somerhalder, který je machr jak má být. Ale tihle dva rozhodně nejsou jedinými skvělými herci - prakticky můžu říct, že snad všichni hlavní i vedlejší aktéři, až na vyjímky, jsou velmi sympatičtí a skvělé se na ně kouká. Hudba patří rozhodně mezi další světlé stránky, a celkově já nemám Vampirům absolutně co vytknout. Myslete si o mě co chcete, Vampire je moje TOPovka, a jsem za to rád!(30.1.2012)

Zpočátku, když jsem četla o čem to má být, jsem nad tím ohrnovala nos. Zdálo se mi to trapné a že toto téma je už vyčerpané, že mi to jednoduše nemá, co nabídnout. Ale stačily mi 2 díly a změnila jsem názor. Nic nového mi to sice nepřináší, jen mě to okrádá o čas, ale líbí se mi ta naivita. Je to víc dětské než True Blood, které mě trochu zkazilo. Když ve Vampire Diaries chtěli udělat (předpokládám) erotickou scénu, tak jsem si myslela, že je to vtip:D v tomto směru se to True Blood nevyrovná. Ale mám prázdniny, i když jsem na výšce, tak jsem asi stále ještě puberťák, když se mi to líbí. A co na mám říct na to, že je v mé top 10? Miluji milostné trojúhelníky, možná jsou otřepané a naivní, ale já si nemůžu pomoct :). Jen mi neskutečně vadí ta klišé. Nechápu, proč se krásná Nina Dobrev musí každé ráno probudit nalíčená, hm?? Nebo proč se vždycky musí rozhodnout pro toho nudnýho Stefana??Vrrrr!(15.6.2012)

Pro teenagery jak dělaný. Už dlouho jsem nezavadila o pořádnej upírskej horor, kde by se objevili konečně ti krvežízniví upíři v pravym slova smyslu. Samá láska láska láska, jo proč ne, ale nemusej to cpát i upírům. Aspoň že se tu netřpytěj, ty prsteny a kouzla jsou fajn upgrade, u klasiky jako česnek, zrcadla a svěcená voda ale mohli zůstat. Seriál mi nebude chybět, když ho nedokoukám, na druhou stranu ale má něco do sebe, pořád se tam objevuje někdo novej a nemusí se to točit pořád okolo jedněch postav. Když to srovnám třeba s True Blood, jednoznačně lepší už kvůli mnohem sympatičtějším hlavním hrdinům.(29.6.2012)

• - Sarah Michelle Gellar byla nabídnuta postava Rose. Sarah tuto roli s vděčností odmítla. (!Malak-11!)

• - Knižní předloha seriálu napsaná L. J. Smithovou byla dlouho považována za kopii Twilight ságy, avšak Upíří deníky vznikly už v roce 1991. (Mr.Hudson)

• - Steven R. McQueen, představitel Jeremyho Gilberta, je vnukem slavné herecké legendy Stevea McQueena. (J*A*M*A*L)