Upíří deníky (TV seriál)

The Vampire Diaries

Upírske denníky

Drama / Horor / Romantický / Fantasy / Mysteriózní / Thriller

USA, 2009 - 2017, 120 h 1 min (Minutáž: 171x42 min)

Tvůrci:

Julie Plec

Předloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Michael Suby

Ian Somerhalder, Paul Wesley, Nina Dobrev, Steven R. McQueen, Kat Graham, Candice King, Zach Roerig, Michael Trevino, Matthew Davis, Sara Canning, Marguerite MacIntyre, Kayla Ewell, Taylor Kinney, Cindy Busby, Susan Walters, Melise, David Anders, Mia Kirshner, David Gallagher, Shaun Sipos, B.J. Britt, Daniel Gillies, Kelly Hu, Lauren Cohan, Jasmine Guy, Chris J. Johnson, Chris William Martin, Melinda Clarke, Michaela McManus, Bianca Lawson, Gabrielle Douglas, Sterling Sulieman, Bryton James, Dawn Olivieri, Robert Pralgo, Joseph Morgan, Trent Ford, Trevor Peterson, Arielle Kebbel, Courtney Ford, Randy J. Goodwin, Claire Holt, Sebastian Roché, Tiya Sircar, Colin Ferguson, Torrey DeVitto, Anna Enger, Alice Evans, Phillip DeVona, Brad James, Cassidy Freeman, Casper Zafer, Ric Reitz, Kimberley Drummond, April Billingsley, Hannah Fierman, Ahna O'Reilly, Curtis Lum, Gracie Gillam, Sean Faris, Persia White, Danielle Campbell, Dillon Casey, Todd Williams, David Alpay, Nathaniel Buzolic, Phoebe Tonkin, Alex Livinalli, Marcus Hester, Melissa Ponzio, Charles Michael Davis, Daniella Pineda, Paul Telfer, Olga Fonda, Maiara Walsh, Autumn Dial, Rick Cosnett, Carissa Capobianco, Stephen Amell, Rick Worthy, Blake Hood, Madeline Zima, Charlie Bewley, Shane Callahan, Elizabeth Ludlow, John Gabriel, Michael Malarkey, Hans Obma, Kendrick Sampson, Nicci Faires, Alyssa Diaz, Emily Morris, Amanda Detmer, Jodi Lyn O'Keefe, Beth Keener, Chris Osborn, Stephen Martines, Spencer Locke, Holly Lynch, Hunter Denoyelles, Caitlin McHugh, Daniel Thomas May, Erin Beute, Chris Brochu, Penelope Mitchell, Marco James, Janina Gavankar, Annie Wersching, Chris Wood, Lee Spencer, Natashia Williams, Charmin Lee, Maria Howell, Emily Chang, Raffi Barsoumian, Steve Belford, Dean J. West, Brady McInnes, Frank Brennan, Micah Parker, Joshua Mikel, Scarlett Byrne, Mckenna Grace, Ashley Harvin, Jayson Warner Smith, Andrea Vittoria Alvarado, Jackie Prucha, James Harvey Ward, Benjamin Ayres, Karen Abercrombie, Malaya Rivera Drew, Gena Shaw, Neko Parham, Christopher Marrone, Jason MacDonald, Alex Mauriello, Evan Gamble, Mandi Christine Kerr, Jeremy Palko, Jenna Kanell, Justine Ezarik, Derek Roberts, Michael Roark, Trevor St. John, Kayla Madison, Erin Áine Smith, Allee Sutton Hethcoat, Danny Vinson, Teressa Liane, Kristen Gutoskie, Nathalie Kelley, Katrina Norman, Allison Scagliotti, Erica Page, Joel Gretsch, Rhys Williams, Judd Lormand, Jaiden Kaine, Jasmine Burke, Gina Torres, Brandon Quinn, James Remar, Brian Ames, Travis Breedlove, Jason Giuliano, Erik Stocklin, Gino Anthony Pesi, Cherilyn Wilson, Lilly Roberson, Jack Coleman, TJ Hassan, Daniel Newman, Robert Ri'chard, Linds Edwards, Michael Reilly Burke, Adina Porter, Camille Guaty, Katie Garfield, Cynthia Addai-Robinson, Jason Spisak, Leah Pipes, Callard Harris, Eka Darville, Hayley Kiyoko, Briana Venskus, Dane Northcutt, Heather Hemmens, Randall Newsome, Gabrielle Walsh, Salina Soto, Christopher Cousins, Kimberly Leemans, Tristin Mays, Amber Watson, Lisa Stewart, Elizabeth Blackmore, Todd Lasance, Tim Kang, Tierney Smith, Lily Rose Mumford, John Charles Meyer, Gavin Casalegno, Ana Nogueira, Leslie-Anne Huff, Gerardo Davila, Mouzam Makkar, Nikki Tomlinson, Nick Arapoglou, Demetrius Bridges, Dietrich Teschner, Kaiser Johnson, Rick Hearst, Wolé Parks, Ted Huckabee, Vanessa Ore, Corey Maher, Sammi Hanratty, Alexandra Chando, Andrene Ward-Hammond, John Eddins, Jaz Sinclair, Steven R. McQueen (a.z.), Rick Worthy (a.z.), Jason MacDonald (a.z.), James Remar (a.z.), Jack Coleman (a.z.), Sammi Hanratty (a.z.), Nina Dobrev (a.z.), Joel Gretsch (a.z.), Nick Basta, Anthony Dalton, Michael Showers, Keith Arthur Bolden, Rebecca Koon, Tyler J. Shaw, Geena Bocci, Christina Bach, Kyle Clements, Drew Matthews, Ser'Darius Blain, Marci T. House, Bryan Adrian, Leland L. Jones, Aaron Jay Rome, Tempast Wulf, Courtney Lauren Cummings, Skylar Morgan Jones, Tamara Austin, Bella Lotz, Melissa Eastwood

Vlezte mi na záda, Aj lav it! Zamotané, správně romantické, naivní, drsňácký. Elena se chová nelogicky jen málokdy(kromě toho, že ta koza nechce Damona, kterej je tak sexy, že chci objímat monitor), není to jen vymletá blbka a sakra, ikdyby to mělo trvat deset serií, já si na ten sex mezi Elenou a Damonem počkam! Oblíbená postava: Damon. Postava kterou nemam ráda: Pitomá Bonnie.-------------Začala jsem čtvrtou sérii, ale už sem jí nedokoukala. Sice si Elena s Damonem konečně zaskotačili, ale scénáristická bezradnost a hlouposti dělající hlavní postavy jsou trochu moc. Možná se vrátím, hodnocení tedy prozatím nechávám stejné.(27.6.2012)

• Frajer42

Vampire Diaries si nezaslouží nést v názvu slovo ,,vampire", neboť se o upíry ani nic upírům podobného nejedná. Dementní Stmívání prostě přineslo do světa kinematografie svoje vlastní tvory, které se vymykají všem ustáleným představám, jak vlastně upír vypadá a jak se ho dá zbavit. Tahle kokotina je Stmívání podezřele podobná. Tento seriál disponuje docela sympatickými postavami, ale bohužel se v pozadí skrývají naprosto kreténské dialogy a děj typické teen sračky, kde čas od času někoho zraní,či zabijí. Bohužel, ta teen sračka samozřejmě ovládá drtivou většinu stopáže a na vraždění už není moc času. I tomuto seriálu jsem věnoval ty 3 pověstné díly, během kterých se dá poznat, co vše seriál může nabídnout a zda má jeho další sledování nějaký smysl. Dle mého hodnocení ti bystřejší z vás dovedou odhadnout, jak jsem se rozhodl.(7.6.2013)

Ano, je to slátanina, ale byla bych pokrytec kdybych tomu dala 2 hvězdičky když žeru každý díl. Jakýmsi záhadným způsobem mě to pořád baví. I když to je už jak Beverly Hills (každý s každým), s každou sérií přijde ještě větší hajzl, kterého musí přemoct a aby toho nebylo málo, tak se hlavní protagonisté střídají v tom, kdo je zrovna zlý a kdo ne. Ale stejně to budu sledovat dál.(31.3.2015)

Předem upozorňuji, hodnotím po třech dílech. Tak za prvé, oceňuji, že obsah jedné knížky je narván do jednoho dílu. Výborně, zbytečně to neprodlužují. Za druhé, máme tu upíry. Zase a zase. Jen čekám, kdy přestane upíří mánie a budeme moci v klidu vyjít do ulic (fandím duchům..). Za třetí, proč je všechno do černa? On je taky někdy den víte?! A když už má ten rádoby fešák Stefan (ach Stefane, ach Eleno!) prsten (od Arabely, chichi) tak slunce svítit může. Nebo bychom to pojali jako u Stmívání, kdy stále pršelo? Jak praktické! Za čtvrté, některé grimasy herců mi začínají lézti krkem. Hlavně mi vadí, jak starostlivě se Elena dívá na svého bratra. Takhle se sourozenci nedívají! A za páté (pokud ještě nevymyslím za šesté) nekazte si život čtením podprůměrnými knížkami upířích deníků!(15.5.2011)

O.C. meets True Blood. Po sedmi dopsavaď viděných dílech slabší průměr. Epizody jsou otřesně nevyvážené a chybí zde jakýkoliv náznak inovace ve věci upírské mytologie či příběhu samotného (černoška s „vidinami" je k smíchu). Hlavní hrdinka nijak nevybočuje z řady, to samé platí pro jejího miláčka. Ze všech postav tak (jak jinak) vede zlý bratr Damon, který i přesto nesahá, co se týče do stylovosti, frajerskému Spikeovi ani po kotníky. Snad první řadu někdy dokoukám... pokud toho budu schopen.(27.12.2009)

• - Sara Canning, která v seriálu hraje tetu postavy Niny Dobrev, je ve skutečnosti jen o dva roky starší než Nina. (J*A*M*A*L)

• - Alexandra Chando se o roli Eleny ucházela celkem 4krát. (BlackJoanna)

• - Herečka Neve Campbell měla původně hrát roli Isobel Flemming (tu ztvárnila Mia Kirshner). (Lenny.M)