Upíří deníky (TV seriál)

The Vampire Diaries

Upírske denníky

Drama / Horor / Romantický / Fantasy / Mysteriózní / Thriller

USA, 2009 - 2017, 120 h 1 min (Minutáž: 171x42 min)

Předloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Michael Suby

Ian Somerhalder, Paul Wesley, Nina Dobrev, Steven R. McQueen, Kat Graham, Candice King, Zach Roerig, Michael Trevino, Matthew Davis, Sara Canning, Marguerite MacIntyre, Kayla Ewell, Taylor Kinney, Cindy Busby, Susan Walters, Malese Jow, David Anders, Mia Kirshner, David Gallagher, Shaun Sipos, B.J. Britt, Daniel Gillies, Kelly Hu, Lauren Cohan, Jasmine Guy, Chris J. Johnson, Chris William Martin, Melinda Clarke, Michaela McManus, Bianca Lawson, Gabrielle Douglas, Sterling Sulieman, Bryton James, Dawn Olivieri, Robert Pralgo, Joseph Morgan, Trent Ford, Trevor Peterson, Arielle Kebbel, Courtney Ford, Randy J. Goodwin, Claire Holt, Sebastian Roché, Tiya Sircar, Colin Ferguson, Torrey DeVitto, Anna Enger, Alice Evans, Phillip DeVona, Brad James, Cassidy Freeman, Casper Zafer, Ric Reitz, Kimberley Drummond, April Billingsley, Hannah Fierman, Ahna O'Reilly, Curtis Lum, Grace Phipps, Sean Faris, Persia White, Danielle Campbell, Dillon Casey, Todd Williams, David Alpay, Nathaniel Buzolic, Phoebe Tonkin, Alex Livinalli, Marcus Hester, Melissa Ponzio, Charles Michael Davis, Daniella Pineda, Paul Telfer, Olga Fonda, Maiara Walsh, Autumn Dial, Rick Cosnett, Carissa Capobianco, Stephen Amell, Rick Worthy, Blake Hood, Madeline Zima, Charlie Bewley, Shane Callahan, Elizabeth Ludlow, John Gabriel, Michael Malarkey, Hans Obma, Kendrick Sampson, Nicci Faires, Alyssa Diaz, Emily Morris, Amanda Detmer, Jodi Lyn O'Keefe, Beth Keener, Chris Osborn, Stephen Martines, Spencer Locke, Holly Lynch, Hunter Denoyelles, Caitlin McHugh, Daniel Thomas May, Erin Beute, Chris Brochu, Penelope Mitchell, Marco James, Janina Gavankar, Annie Wersching, Chris Wood, Lee Spencer, Natashia Williams, Charmin Lee, Maria Howell, Emily Chang, Raffi Barsoumian, Steve Belford, Dean J. West, Brady McInnes, Frank Brennan, Micah Parker, Joshua Mikel, Scarlett Byrne, Mckenna Grace, Ashley Harvin, Jayson Warner Smith, Andrea Vittoria Alvarado, Jackie Prucha, James Harvey Ward, Benjamin Ayres, Karen Abercrombie, Malaya Rivera Drew, Gena Shaw, Neko Parham, Christopher Marrone, Jason MacDonald, Alex Mauriello, Evan Gamble, Mandi Christine Kerr, Jeremy Palko, Jenna Kanell, Justine Ezarik, Derek Roberts, Michael Roark, Trevor St. John, Kayla Madison, Erin Áine Smith, Allee Sutton Hethcoat, Danny Vinson, Teressa Liane, Kristen Gutoskie, Nathalie Kelley, Katrina Norman, Allison Scagliotti, Erica Page, Joel Gretsch, Rhys Williams, Judd Lormand, Jaiden Kaine, Jasmine Burke, Gina Torres, Brandon Quinn, James Remar, Brian Ames, Travis Breedlove, Jason Giuliano, Erik Stocklin, Gino Anthony Pesi, Cherilyn Wilson, Lilly Roberson, Jack Coleman, TJ Hassan, Daniel Newman, Robert Ri'chard, Linds Edwards, Michael Reilly Burke, Adina Porter, Camille Guaty, Katie Garfield, Cynthia Addai-Robinson, Jason Spisak, Leah Pipes, Callard Harris, Eka Darville, Hayley Kiyoko, Briana Venskus, Dane Northcutt, Heather Hemmens, Randall Newsome, Gabrielle Walsh, Salina Soto, Christopher Cousins, Kimberly Leemans, Tristin Mays, Amber Watson, Lisa Stewart, Elizabeth Blackmore, Todd Lasance, Tim Kang, Tierney Mumford, Lily Rose Mumford, John Charles Meyer, Gavin Casalegno, Ana Nogueira, Leslie-Anne Huff, Gerardo Davila, Mouzam Makkar, Nikki Tomlinson, Nick Arapoglou, Demetrius Bridges, Dietrich Teschner, Kaiser Johnson, Rick Hearst, Wolé Parks, Ted Huckabee, Vanessa Ore, Corey Maher, Sammi Hanratty, Alexandra Chando, Andrene Ward-Hammond, John Eddins, Jaz Sinclair, Steven R. McQueen (a.z.), Rick Worthy (a.z.), Jason MacDonald (a.z.), James Remar (a.z.), Jack Coleman (a.z.), Sammi Hanratty (a.z.), Nina Dobrev (a.z.), Joel Gretsch (a.z.), Nick Basta, Anthony Dalton, Michael Showers, Keith Arthur Bolden, Rebecca Koon, Tyler J. Shaw, Geena Bocci, Christina Bach, Kyle Clements

Ten, kdo hodnotil odpadem už po prvním díle, by si měl sám dát facku. Vím, že tenhle seriál každý považuje za televizní odnož Twilightu, který je opravdu neskutečně gay lobotomizovaná sračka, ale občas by se hodilo, kdyby někteří vypnuli svou předpojatost. Někdy do 10. dílu první řady jsou Diaries jen typickou hloupou tvorbou CW, ale už tehdy to vypadalo, že se v nich skrývá potenciál. A od 11. dílu je to opravdu jízda z kopce bez brzd. Občas to sice trochu drhne, přece jen je to pořád hlavně určeno pro teen publikum, ale není to nic bijícího do očí. Nevěřím, že to řeknu, ale ten seriál má na svůj žánr výborný scénář a postavy se chovají natolik logicky, že je nemáte chuť zastřelit. Přičtěte si dobře napsané postavy, slušné herce a zápletku a ono slovo na T vám už ani nevytane na mysl. Doporučuju zvlášť těm, kteří byli stejně jako já znechuceni stupidní 3. řadou True Blood. 2. řada: Jeden z mála seriálů CW, který si bez problémů udržel svou kvalitu i ve druhé řadě. Stále je to napínavé a zábavné a já se nedočkavě těšila na každý díl, takže jen tak dál. 3. řada: Hm, trochu překombinované, ale při druhém zhlédnutí mi to všechno hezky zapadlo. Stefan je výborný záporák. Wesley si to vážně užívá. Sbližování Eleny a Damona je jedna z nejlepších věcí na téhle sérii. No a poslední 4 díly mě už klasicky nechávají v slzách.(7.10.2009)

Pokaždé, když mi někdo tento seriál doporučil, tak jsem s mu vysmála, protože jsem očekávala twilight ságu v serialovém provedení. Není to ani tak hloupé a ani tak nekvalitní jak jsem očekávala. Dobrý seriál :-) 4* EDIT/ Už delší dobu ztrácí na kvalitě. Odchod hlavní postavy v nové sérii mi vůbec nevadí. Možná ho to pozvedne zpět na svou původní úroveň, ovšem to by nesměli scénaristé a tvůrci obecně vymýšlet stupidní zápletky... 3*(10.6.2012)

Upíři jsou teď in a prostředí amerických škol je taky přitažlivé, nemluvě o tématu zakázané lásky a rivality. No a co, že to plné klišé, vždyť o to jde. Navíc na upíří téma těžko v dnešní době někdo vymyslí něco nového. Díky za tento seriál, protože co mi chybí v True Blood, najdu tady. Herci jsou dobře zvolení, hudba krásně dokresluje atmosféru. První díl mě chytnul dokonale, a to hned od začátku! Záporák ironický Damon Salvatore, moc zajímavá postava.(6.9.2010)

Upírský seriál, u kterého přívětek "love sucks" opravdu sedí. Co začíná jako seriálová verze Twilightu vhodná jen pro -náctileté se brzo změní v docela slušný masakr, kde se upíři navzájem mučí a vraždí a kde by se erotické dusno mezi trojkou hlavních představitelů dalo krájet. Vyčnívá Ian Somerhalder, kvůli kterému bych se stala upírem klidně i já. Zatím viděno pět řad.(15.10.2011)

Ha, takovej tu byl krásnej komentář a musím to změnit. Protože po těch letech... Od doby, kdy jsem si seriál zamilovala, je to všechno pryč. Všechno je špatně. Úpadek o velikosti Grand Canyonu. Až k pláči. Postavy totiž, bohužel, propadly nějakýmu vývoji a v případě TVD je to vývoj á la Benjamin Button, od vyzrálého vína po záprtek. (původně *****, nyní ***) Silně proměnlivá kvalita.(16.8.2010)

• - Coby krev byl při natáčení používán kukuřičný sirup. (Weasley)

• - Nina Dobrev (Elena) spolu s dalšími 5 kolegy odcestovala do Afriky, aby v Keni mohla založit školu pro malé děti. (Mr.Hudson)

• - Ve 22. epizodě 2. série s názvem „As I Lay Dying“ přišla Kathrine (Nina Dobrev) do Damonova ( Ian Somerhalder) pokoje s lékem proti vlkodlačímu kousnutí, přestože nebyla pozvaná do domu, jelikož vlastníkem domu je Elena (Nina Dobrev). (kujulu)