Reklama

Reklama

Upíří deníky

(seriál)
  • USA The Vampire Diaries (více)
Trailer 7
Drama / Horor / Romantický / Fantasy / Mysteriózní / Thriller
USA, (2009–2017), 120 h 1 min (Minutáž: 40–43 min)

Předloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Hudba:

Michael Suby

Hrají:

Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley, Steven R. McQueen, Kat Graham, Candice King, Zach Roerig, Michael Trevino, Matthew Davis, Sara Canning (více)
(další profese)

Série(8) / Epizody(171)

Příběh dvou upířích bratrů, kteří jsou posedlí krásnou dívkou z městečka, mezi jehož obyvateli žijí nadpřirozené bytosti. Na začátku seriálu se Stefan a Damon Salvatorovi vracejí do rodného města Mystic Falls ve Virginii, oba z velmi odlišných důvodů. (HBO Max)

Videa (136)

Trailer 7

Recenze (619)

Rex Mundi odpad!

všechny recenze uživatele

Skoro som sa povracala. Bohajeho, niečo takéto už nikdy v živote nechcem vidieť! Ani minútu!!! Meyerová aj s celou svojou Súmračnou ságou sa môže schovať v porovnaní s týmto výplachom. Zásadný rozdiel je totiž v tom, že pokiaľ Meyerová aspoň všetky tie trápne klišé poriadne roztiahne a zníži ich hustotu, Vampire Diaries mi už v pilote predostreli úplne všetky vykradnuté upírske motívy, ktoré sa v histórii tohto popkultúrneho fenoménu dajú nájsť. Nenechali na pokoji ani Brama Stokera, keď použili ním vymyslený motív, že upír nemôže vstúpiť tam, kde nebol pozvaný. A keby len upírske klišé! To by bolo týmto zvratkovým megalomanom málo! Oni tam museli drbnúť aj všetky tínedžerské klišé. Ako napr., že upír s ksichtom 30 ročného chlapa sa nanominuje na strednú školu, že nájde podobu svojej dávnej lásky v ksichte jej pravnučky, že si vyberie práve ju a ona je sladká outsiderka... a tak podobne. Bella Swanová na druhú... Jednoducho si predstavte všetky tristokrát omleté frázy, scény a "nápady", ktoré ste videli vo všetkých tínedžerských sračkách + upírskych filmoch a napchajte ich do 42 minút. Dostanete pilotný diel Vampire Diaries. Čo bude ďalej, to ani nechcem vedieť!!! ()

ivishka 

všechny recenze uživatele

Jediný skvěle upírsky zpracovaný seriál, který se ságou Stmívání nemá absolutně nic společného. U Vampire Diaries je jediný případ kdy jsem si předtím nepřečetla knihu, protože mi to příjde jako naprostá ztráta času o to víc jsem se pak bála do tohoto pustit ale opak se stal pravdou a podle mě je to jediný případ(o kterém vím), že kniha je mnohem horší než seriál(nebo film).Při každém díle jsem napnutá jako struna a pokaždé mě něčím překvapí.Nebudu tady nikomu vykládat jak mě štvou všechny tyhle upírský variace na cokoliv si vzpomenete ale tohle je jednička.Obsazení skvělé a hudba taktéž. ()

Reklama

venus 

všechny recenze uživatele

Kdyby to nebyla vykrádačka True Blood, dala bych i ****, jenomže je... Do toho ten sladký odér americké střední alias nekončící party večírky a slaďácké pohledy. Můj milý upíří deníčku, kdyby ses jen dokázal okleštit od klišovitých kýču, které jsou tak sladké, že se mi z toho kazí zuby, byl by tento seriál pecka. Protože bez těch růžových mašliček to má spád, má to říz.... ale upíři s mašličkami, to ne! ()

Handle 

všechny recenze uživatele

1. SÉRIE (90%): Kdybyste mi před pár měsíci řekli, že dám Upířím deníkům plné hodnocení, tak bych Vám řekl, že jste se asi úplně zbláznili. Upírská tématika a celkově nadpřirozeno mi není vůbec blízké a do toho ještě Twilight mánie, že jsem se tomuhle seriálu snažil vyhýbat obloukem. Jenže se to začalo chválit ze všech stran a tak jsem si prostě řekl, že tomu dám šanci (ovšem se škodolibým doměním, že tu sem pak napíšu kritiku o tom, že je to jako "seriálový Twilight"). Ale skutek utek. Seriál totiž umí navodit dobrou atmosféru, přináší překvapivé zvraty a v každém díle se něco děje (o kolika seriálech toto můžete říct?). Scénaristé jsou opravdu nápadití, což je vůbec asi největší plus seriálu. Potěší i sympatický casting. Přesto to pro mě není nic víc než "jen" výborná zábava, nikoli nějaká "srdcovka" nebo "nejoblíbenější seriál" (právě kvůli tomu, že Fantasy pro mě nemůže být nikdy na "stejné úrovni" jako třeba Drama nebo Komedie). Každopádně i tak musím dát 5*, protože by mi přišlo hloupé snižovat hodnocení jen kvůli tomuhle... A vlastně to dělám i moc rád, protože se ve svém žánru jedná opravdu o povedený seriál. A finále je pecka! 2. SÉRIE (95%): Druhá řada neztrácí dech a v několika ohledech je i lepší než ta první. Člověk by řekl, že se ze scénáře může lehce stát přeplácaná slátanina, ale celé si to udrželo úroveň. Také jsme se dočkali nových zajímavých postav a celkově to prostě tvůrcům žeru i s navijákem. Upřímně se ale třetí řady trochu bojím, finále ve mně zanechalo trochu rozporuplný dojem. Ovšem tato řada byla vynikající a ukázalo se, že seriál umí být žánrově čímkoli, když chce. A taky jsem si ujasnil, že moje oblíbená postava nebude Elena, Stefan ani Damon, ale Caroline, která prošla (se srovnání s minulou sérií) bezesporu největší změnou. A krom toho - je to hrozně návykový, když to skončí vždycky naprosto jinak, než předpokládáte! No, vážně palec nahoru. Nečekal bych, že se zrovna Upíří deníky někdy dostanou do mé TOPky, no a koukejte sami... :) ()

klerik 

všechny recenze uživatele

Všetci vieme, pre koho je tento seriál určený. A tak k nemu aj pristupujem. Tam kde O. C. padá na držku pre svoju príbehovú prázdnotu, tu prichádzajú upíri a sú celkom drsní. Skvelo obsadené jednotlivé postavy... TRUE BLOOD je iný level, ale Denníky majú jasne vymedezné mantinely a sú mi v podstate sympatickejšie... ()

Galerie (2 133)

Zajímavosti (65)

  • Na začátku seriálu je kamarádka Eleny Gilbert (Nina Dobrev) Caroline Forbes (Candice Accola) typickou blonďatou třídní kráskou a tmavovlasá Elena s ní věčně soupeří. V knižní předloze je to naopak. Blonďatou královnou je Elena a Caroline je méně atraktivní, nicméně chytřejší soupeřkou. (Margay)

Související novinky

Batwoman míří do televize

Batwoman míří do televize

18.07.2018

Bývalá producentka Upířích deníků Caroline Dries chystá ve spolupráci s televizním magnátem Gregem Berlantim (Arrow, The Flash, Supergirl) nový komiksový seriál od DC, tentokrát zaměřující se na… (více)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (více)

Reklama

Reklama