Upíří deníky (TV seriál)

The Vampire Diaries

Upírske denníky

Drama / Horor / Romantický / Fantasy / Mysteriózní / Thriller

USA, 2009 - 2017, 120 h 1 min (Minutáž: 171x42 min)

Tvůrci:

Julie Plec

Předloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Michael Suby

Ian Somerhalder, Paul Wesley, Nina Dobrev, Steven R. McQueen, Kat Graham, Candice King, Zach Roerig, Michael Trevino, Matthew Davis, Sara Canning, Marguerite MacIntyre, Kayla Ewell, Taylor Kinney, Cindy Busby, Susan Walters, Malese Jow, David Anders, Mia Kirshner, David Gallagher, Shaun Sipos, B.J. Britt, Daniel Gillies, Kelly Hu, Lauren Cohan, Jasmine Guy, Chris J. Johnson, Chris William Martin, Melinda Clarke, Michaela McManus, Bianca Lawson, Gabrielle Douglas, Sterling Sulieman, Bryton James, Dawn Olivieri, Robert Pralgo, Joseph Morgan, Trent Ford, Trevor Peterson, Arielle Kebbel, Courtney Ford, Randy J. Goodwin, Claire Holt, Sebastian Roché, Tiya Sircar, Colin Ferguson, Torrey DeVitto, Anna Enger, Alice Evans, Phillip DeVona, Brad James, Cassidy Freeman, Casper Zafer, Ric Reitz, Kimberley Drummond, April Billingsley, Hannah Fierman, Ahna O'Reilly, Curtis Lum, Gracie Gillam, Sean Faris, Persia White, Danielle Campbell, Dillon Casey, Todd Williams, David Alpay, Nathaniel Buzolic, Phoebe Tonkin, Alex Livinalli, Marcus Hester, Melissa Ponzio, Charles Michael Davis, Daniella Pineda, Paul Telfer, Olga Fonda, Maiara Walsh, Autumn Dial, Rick Cosnett, Carissa Capobianco, Stephen Amell, Rick Worthy, Blake Hood, Madeline Zima, Charlie Bewley, Shane Callahan, Elizabeth Ludlow, John Gabriel, Michael Malarkey, Hans Obma, Kendrick Sampson, Nicci Faires, Alyssa Diaz, Emily Morris, Amanda Detmer, Jodi Lyn O'Keefe, Beth Keener, Chris Osborn, Stephen Martines, Spencer Locke, Holly Lynch, Hunter Denoyelles, Caitlin McHugh, Daniel Thomas May, Erin Beute, Chris Brochu, Penelope Mitchell, Marco James, Janina Gavankar, Annie Wersching, Chris Wood, Lee Spencer, Natashia Williams, Charmin Lee, Maria Howell, Emily Chang, Raffi Barsoumian, Steve Belford, Dean J. West, Brady McInnes, Frank Brennan, Micah Parker, Joshua Mikel, Scarlett Byrne, Mckenna Grace, Ashley Harvin, Jayson Warner Smith, Andrea Vittoria Alvarado, Jackie Prucha, James Harvey Ward, Benjamin Ayres, Karen Abercrombie, Malaya Rivera Drew, Gena Shaw, Neko Parham, Christopher Marrone, Jason MacDonald, Alex Mauriello, Evan Gamble, Mandi Christine Kerr, Jeremy Palko, Jenna Kanell, Justine Ezarik, Derek Roberts, Michael Roark, Trevor St. John, Kayla Madison, Erin Áine Smith, Allee Sutton Hethcoat, Danny Vinson, Teressa Liane, Kristen Gutoskie, Nathalie Kelley, Katrina Norman, Allison Scagliotti, Erica Page, Joel Gretsch, Rhys Williams, Judd Lormand, Jaiden Kaine, Jasmine Burke, Gina Torres, Brandon Quinn, James Remar, Brian Ames, Travis Breedlove, Jason Giuliano, Erik Stocklin, Gino Anthony Pesi, Cherilyn Wilson, Lilly Roberson, Jack Coleman, TJ Hassan, Daniel Newman, Robert Ri'chard, Linds Edwards, Michael Reilly Burke, Adina Porter, Camille Guaty, Katie Garfield, Cynthia Addai-Robinson, Jason Spisak, Leah Pipes, Callard Harris, Eka Darville, Hayley Kiyoko, Briana Venskus, Dane Northcutt, Heather Hemmens, Randall Newsome, Gabrielle Walsh, Salina Soto, Christopher Cousins, Kimberly Leemans, Tristin Mays, Amber Watson, Lisa Stewart, Elizabeth Blackmore, Todd Lasance, Tim Kang, Tierney Mumford, Lily Rose Mumford, John Charles Meyer, Gavin Casalegno, Ana Nogueira, Leslie-Anne Huff, Gerardo Davila, Mouzam Makkar, Nikki Tomlinson, Nick Arapoglou, Demetrius Bridges, Dietrich Teschner, Kaiser Johnson, Rick Hearst, Wolé Parks, Ted Huckabee, Vanessa Ore, Corey Maher, Sammi Hanratty, Alexandra Chando, Andrene Ward-Hammond, John Eddins, Jaz Sinclair, Steven R. McQueen (a.z.), Rick Worthy (a.z.), Jason MacDonald (a.z.), James Remar (a.z.), Jack Coleman (a.z.), Sammi Hanratty (a.z.), Nina Dobrev (a.z.), Joel Gretsch (a.z.), Nick Basta, Anthony Dalton, Michael Showers, Keith Arthur Bolden, Rebecca Koon, Tyler J. Shaw, Geena Bocci, Christina Bach, Kyle Clements, Drew Matthews, Ser'Darius Blain, Marci T. House, Bryan Adrian, Leland L. Jones, Aaron Jay Rome, Tempast Wulf

Pokaždé, když mi někdo tento seriál doporučil, tak jsem s mu vysmála, protože jsem očekávala twilight ságu v serialovém provedení. Není to ani tak hloupé a ani tak nekvalitní jak jsem očekávala. Dobrý seriál :-) 4* EDIT/ Už delší dobu ztrácí na kvalitě. Odchod hlavní postavy v nové sérii mi vůbec nevadí. Možná ho to pozvedne zpět na svou původní úroveň, ovšem to by nesměli scénaristé a tvůrci obecně vymýšlet stupidní zápletky... 3*(10.6.2012)

• liskam

No většinou nehodnotím seriál po méně než 5-10 zhlédnutých dílech. Tady jsem se ale odhodlal hodnotit po prvních dvou dílech. Proč? No z několika důvodů.. První je ten, že nevěřím, že by se během dalších 1000 dílů něco změnilo. Druhý je ten, že nepředpokládám sledování téhle pitominy i nadále. Dva díly mi opravdu stačily. Twajlajtu jsem si užil až nad hlavu a nehodlám sledovat x desítek hodin zmatené zamilované pubertální lidi i upíry. Za mě 40%(2.4.2013)

• Rex Mundi

Skoro som sa povracala. Bohajeho, niečo takéto už nikdy v živote nechcem vidieť! Ani minútu!!! Meyerová aj s celou svojou Súmračnou ságou sa môže schovať v porovnaní s týmto výplachom. Zásadný rozdiel je totiž v tom, že pokiaľ Meyerová aspoň všetky tie trápne klišé poriadne roztiahne a zníži ich hustotu, Vampire Diaries mi už v pilote predostreli úplne všetky vykradnuté upírske motívy, ktoré sa v histórii tohto popkultúrneho fenoménu dajú nájsť. Nenechali na pokoji ani Brama Stokera, keď použili ním vymyslený motív, že upír nemôže vstúpiť tam, kde nebol pozvaný. A keby len upírske klišé! To by bolo týmto zvratkovým megalomanom málo! Oni tam museli drbnúť aj všetky tínedžerské klišé. Ako napr., že upír s ksichtom 30 ročného chlapa sa nanominuje na strednú školu, že nájde podobu svojej dávnej lásky v ksichte jej pravnučky, že si vyberie práve ju a ona je sladká outsiderka... a tak podobne. Bella Swanová na druhú... Jednoducho si predstavte všetky tristokrát omleté frázy, scény a "nápady", ktoré ste videli vo všetkých tínedžerských sračkách + upírskych filmoch a napchajte ich do 42 minút. Dostanete pilotný diel Vampire Diaries. Čo bude ďalej, to ani nechcem vedieť!!!(8.10.2009)

Předem upozorňuji, hodnotím po třech dílech. Tak za prvé, oceňuji, že obsah jedné knížky je narván do jednoho dílu. Výborně, zbytečně to neprodlužují. Za druhé, máme tu upíry. Zase a zase. Jen čekám, kdy přestane upíří mánie a budeme moci v klidu vyjít do ulic (fandím duchům..). Za třetí, proč je všechno do černa? On je taky někdy den víte?! A když už má ten rádoby fešák Stefan (ach Stefane, ach Eleno!) prsten (od Arabely, chichi) tak slunce svítit může. Nebo bychom to pojali jako u Stmívání, kdy stále pršelo? Jak praktické! Za čtvrté, některé grimasy herců mi začínají lézti krkem. Hlavně mi vadí, jak starostlivě se Elena dívá na svého bratra. Takhle se sourozenci nedívají! A za páté (pokud ještě nevymyslím za šesté) nekazte si život čtením podprůměrnými knížkami upířích deníků!(15.5.2011)

"For over a century, I've lived in secret, until now. I know the risk, but I have to know her." Seriál, u kterého mi trvalo jen pár dílů, abych se do něj zamilovala. První řada se mi neskutečně líbila, každý díl byl ukončený tak, že jsem se okamžitě chtěla dívat na další. A co víc, v každém díle bylo tolik zvratů, že jsme se až divila jak to všechno můžou scénáristi vymyslet, aby to do sebe tak skvěle zapadlo. Bohužel, jak to bývá, od druhé řady začala kvalita seriálu klesat dolů. Myslela jsem, že to ten seriál ustojí, ale kvalita klesá s každou sérií a seriál, který jsem hrozně milovala mi už spíš pšíjde k smíchu. No, ale svým způsobem ho mám pořád ráda. Co musím ale vytknout je, že tak otravnou postavu, jako je Elena svět ještě neviděl. A Damon už taky není ten Damon, do kterého jsem se v první řadě zamilovala. 4*(12.8.2010)

• - Město Mystic Falls ve skutečnosti neexistuje. Záběry vodopádů jsou z Yellowstonského parku, scény z města jsou pak z Convingtonu v Georgii. (LucyD)

• - Sara Canning, která v seriálu hraje tetu postavy Niny Dobrev, je ve skutečnosti jen o dva roky starší než Nina. (J*A*M*A*L)

• - Spoiler: Do příběhu 7. série tvůrci zakomponovali nápad na Carolinino (Candice King) "náhradní těhotenství" Alaricových (Matthew Davis) dvojčat, přestože upíři otěhotnět nemůžou. Důvodem bylo skutečné těhotenství Candice King během roku 2015. Tak tvůrci přišli s nápadem na magický přenos plodů do Caroline. (GreatestFan)