Upíří deníky

(seriál)
  • USA The Vampire Diaries (více)
Trailer 11
Drama / Horor / Romantický / Fantasy / Mysteriózní / Thriller
USA, (2009–2017), 120 h 1 min (Minutáž: 40–43 min)

Předloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Michael Suby

Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley, Steven R. McQueen, Kat Graham, Candice King, Zach Roerig, Michael Trevino, Matthew Davis, Sara Canning (více)

Série(8) / Epizody(171)

Příběh dvou upířích bratrů, kteří jsou posedlí krásnou dívkou z městečka, mezi jehož obyvateli žijí nadpřirozené bytosti. Na začátku seriálu se Stefan a Damon Salvatorovi vracejí do rodného města Mystic Falls ve Virginii, oba z velmi odlišných důvodů. (HBO Max)

Trailer 11

Rosaviva

"For over a century, I've lived in secret, until now. I know the risk, but I have to know her." Seriál, u kterého mi trvalo jen pár dílů, abych se do něj zamilovala. První řada se mi neskutečně líbila, každý díl byl ukončený tak, že jsem se okamžitě chtěla dívat na další. A co víc, v každém díle bylo tolik zvratů, že jsme se až divila jak to všechno můžou scénáristi vymyslet, aby to do sebe tak skvěle zapadlo. Bohužel, jak to bývá, od druhé řady začala kvalita seriálu klesat dolů. Myslela jsem, že to ten seriál ustojí, ale kvalita klesá s každou sérií a seriál, který jsem hrozně milovala mi už spíš pšíjde k smíchu. No, ale svým způsobem ho mám pořád ráda. Co musím ale vytknout je, že tak otravnou postavu, jako je Elena svět ještě neviděl. A Damon už taky není ten Damon, do kterého jsem se v první řadě zamilovala. 4* ()

applause

Mrzí mě, že jsem tento seriál dokoukala, miluju ho! Pamatuji si, když jsem na něj začala koukat před devíti lety, skončila jsem na konci páté série a pak byla dlouhá doba, než byla šestá série, že jsem na něj úplně zapomněla. Pak jsem někde viděla plakát, zřejmě na facebooku a začala jsem tento rok po devíti letech koukat od začátku. Nicméně mi trvalo ho zhlédnout bezmála půl roku, protože jsem chtěla vědět, jak dopadne, ale v žádném připadě, jsem nechtěla seriál dokoukat, protože mi bude chybět. Bohužel už se tak stalo a já se jen ujistila, že je to můj nejoblíbenější seriál a bude! Někomu se zdá, že je to kravina nebo by někdo mohl čekat příběh a la Twilight ságy, ale mohu vás ujistit, že tomu tak není. I když v seriálu vystupují: upíři, vlkodlaci, čarodějky, sirény a dokonce sám ďábel, tak jsou tam zahrnuty i problémy obyčejných lidí. Je tam plno mouder a poučných citátů, díky kterým si člověk uvědomí, že stojí za to žít. Nemůžu teď ani na konci říct, kterou z hlavních postav mám nejraději, protože na konci se vše obrátilo. Každopádně jsem ještě nikde neviděla takovou propracovanost postav, kterou herci skvěle ztvárnili, že jim to opravdu věříte. Hudba byla také skvěle vybrána, podtrhovala děj a byli mezi ní i mí oblíbení interpreti. Celý děj se přelomil, mám pocit, na konci šesté série, kdy nastal velký zlom. Byla jsem zklamaná a neměla jsem ani chuť se na seriál dívat, ale chtěla jsem vědět, jak to dopadne. Nad tím, co se pak začalo dít, jsem kroutila nevěřícně hlavou, jak si s tím dokázali tvůrci poradit a jak je to vůbec napadlo. Zvlášť v osmé sérii to byl evidentní zvrat za zvratem, čekala jsem, jestli vůbec někdo přežije. Ale konec, ten byl opravdu dojemný, přesně takový jsem čekala, ale bála jsem se, že to tak nakonec nedopadne. Vím, že i pro herce to byla dlouhá cesta, díky které našli přátele i své partnery. Bohužel už další díl ani série nebude, ale těším se na seriál, podobného tématu s Ianem Somerhalderem. Tento bude pro mě vždy srdcovou záležitostí a nezbývá mi víc, než jej doporučit. ()

Cappuccino

Máte radi upírsku tématiku, čierny humor, boj o lásku, testoterónovú rivalitu a malý kúsok mysteriózna? To všetko totiž TVD ponúka. Pokiaľ dokážete prekúsnuť občasné scenáristické kiksy a dialógovú prostosť, myslím, že práve Upírske Denníky môžu byť pre vás to pravé orechové. P.S. Nenechajte sa odradiť prvými časťami (ja viem, ja viem, tiež som stále kýval hlavou z boku na bok..), začiatočné diely sú od tých záverečných skrátka diametrálne odlišne zahratou partiou šachu. Počkajte si, sami uvidíte.. __ VIAC TU. __ 1. séria 75% 2. séria 75% ()

Arachneuss

O.C. meets True Blood. Po sedmi dopsavaď viděných dílech slabší průměr. Epizody jsou otřesně nevyvážené a chybí zde jakýkoliv náznak inovace ve věci upírské mytologie či příběhu samotného (černoška s „vidinami" je k smíchu). Hlavní hrdinka nijak nevybočuje z řady, to samé platí pro jejího miláčka. Ze všech postav tak (jak jinak) vede zlý bratr Damon, který i přesto nesahá, co se týče do stylovosti, frajerskému Spikeovi ani po kotníky. Snad první řadu někdy dokoukám... pokud toho budu schopen. ()

ivishka

Jediný skvěle upírsky zpracovaný seriál, který se ságou Stmívání nemá absolutně nic společného. U Vampire Diaries je jediný případ kdy jsem si předtím nepřečetla knihu, protože mi to příjde jako naprostá ztráta času o to víc jsem se pak bála do tohoto pustit ale opak se stal pravdou a podle mě je to jediný případ(o kterém vím), že kniha je mnohem horší než seriál(nebo film).Při každém díle jsem napnutá jako struna a pokaždé mě něčím překvapí.Nebudu tady nikomu vykládat jak mě štvou všechny tyhle upírský variace na cokoliv si vzpomenete ale tohle je jednička.Obsazení skvělé a hudba taktéž. ()

Galerie (2 133)

• Sara Canning (Jenna Sommers), která v seriálu hraje tetu Eleny Gilbert (Nina Dobrev), je ve skutečnosti jen o dva roky starší než Nina Dobrev. (J*A*M*A*L)
  • Coby krev byl při natáčení používán kukuřičný sirup. (Weasley)

Související novinky

Batwoman míří do televize

Batwoman míří do televize

18.07.2018

Bývalá producentka Upířích deníků Caroline Dries chystá ve spolupráci s televizním magnátem Gregem Berlantim (Arrow, The Flash, Supergirl) nový komiksový seriál od DC, tentokrát zaměřující se na… (více)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (více)