Upíří deníky

• USA The Vampire Diaries (více)
Drama / Horor / Romantický / Fantasy / Mysteriózní / Thriller
USA, (2009–2017), 120 h 1 min (Minutáž: 40–43 min)

Předloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Hudba:

Michael Suby

Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley, Steven R. McQueen, Kat Graham, Candice King, Zach Roerig, Michael Trevino, Matthew Davis, Sara Canning (více)

Série(8) / Epizody(171)

Příběh dvou upířích bratrů, kteří jsou posedlí krásnou dívkou z městečka, mezi jehož obyvateli žijí nadpřirozené bytosti. Na začátku seriálu se Stefan a Damon Salvatorovi vracejí do rodného města Mystic Falls ve Virginii, oba z velmi odlišných důvodů. (HBO Max)

AndrewNewman

Základom tohto seriálu je chémia medzi ústrednou trojicou. Ak na vás nepôsobí, tak tomu zbytočne venujete svoj čas, pretože aj keď je to o upíroch, je to skôr o vzťahoch a to ako sa vôbec dá naviazať priateľsky, či milenecký vzťah s takýmto tvorom. Pre mňa to bola zábava a niektoré postavy som si obľúbil, najviac ma pobavil Damon a jeho buddychémia s Alarickom, ale celkovo mi bola asi každá postava sympatická, len tie časté dejové zvraty boli niekedy už na hlavu a preto som 8. sériu ani nedopozeral, pretože som vedel, ako to vlastne dopadne. Každopádne ako také mierne dramatické guilty pleasure to určite stačí. ()

Raskoslav

Vékávečka namixovaná o upíry, špetku vlkodlaků a spousty dementního chování všech postav. Že se musí vyspat každý s každým je v tomto žánru samozřejmost. Jako guilty pleasure to po první sérii přestane fungovat, pak už se to dá sledovat jen pro mudrování s kamarády/přítelkyní jak jsou všichni vypatlaný (to kupodivu baví celkem dobře). ()

Shaij

Po prvním díle se tady skvěl komentář o deseti řádcích obsahující slova škvár, brak, kýč.... ...jsem ráda, že jsem poctivě a mírně demonstrativně zkoukla dalších pár dílů.. protože hleďme - Shaij má dokoukanou druhou sérii a netrpělivě čeká na třetí. Pro mě jedno z největších překvapení vůbec, ale Vampires diaries má grády. Příběh, který zvolna otvírá svou minulost. Povětšinou naplněný nečekanými zvraty a zápletkami, nad kterými můžete jen s úžasem kroutit hlavou, než vše začne po pár dílech zvolna zapadat. Scénáristi se nebojí s postavami pracovat - tvoří nové a nové a bez milosti odpravovují ty, které by měly mít jako jedny z hlavních "seriálovou imunitu". Vampire diaries tak nikdy příliš dlouho nesetrvává ve stejné vodě. Co víc k tomu říct.. :-) nadchlo mě to, vážení ()

Tristanian odpad!

Víc než pilot jsem nezvládl... Edit: Nevím, co mě vedlo ke shlédnutí druhého dílu, snad poměrně slušná popularita. Říkal jsem si, že jsem byl na pilot až moc náročný a že to chce trochu nadhledu. Kdepak, chce to hlavně vůbec nesledovat tuhle neskutečnou zhovadilost. Člověk si jen říká, jak by to asi vypadalo, kdyby se investované peníze raději použily na adaptaci světa Vampire the Masquerade, ale to by asi bylo na třináctileté emařky moc drsné a temné. Začínám se obávat, že s podobným prznitelským přístupem nás do dvou let čeká Taťka Šmoula, Medvídek Pů, Kačer Donald a Pikaču jako osazenstvo seriálového remaku A-teamu... brrrrrrr ()

bittersweet

Když jsem viděla Pilot, tak jsem si říkala – to je seriálové Twilight. Naštěstí mě toto hned neodradilo a vytrvala jsem. Děj se brzy pěkně vyvinul a od podoby s Twilight se naprosto oprostil. Prokládání scénami z 19. století se mi líbí, skoro bych chtěla, aby jich bylo více. Herci mi jsou sympatičtí a jejich problémy jim věřím (na rozdíl od těch z Twilight). Napětí a záhady jsou umně dávkovány – většinou moc dlouho netrvá a jsou odhaleny, což je z mého pohledu jedině dobře (nemám ráda příliš dlouhé napínání). A tomu, že je seriál protkán upírskými klišé, se tvůrci vyhnout nemohli – vždyť co nového by se dalo v upírské tématice vymyslet? ()

Veju007

Upíři jsou hold v módě a CW se toho chytlo. Tenhle seriál je pro lidi, který se už necítí na Stmívání a koukat na True Blood je děsí. A nejlepší postava? Jasně že Ian Somerhalder coby Damon Salvatore. P.S. Nesrovnávat s knížkama! Vůbec! ()

brasek odpad!

Sága Stmievanie je dementné... a tento seriál nie je o nič lepší. Ja chcem nazad Bélu Lugosiho a nie takého nepodarené pokusy ako oživiť upírov. ()

popo666

Videl som len par uryvkov z niekolkych casti, an viac som nemal zaludok. Upiri dnes letia v showbiznise, takze aj tu si ich uzijeme. Uz su to normalni ludia, az na tie schopnosti... A upiri su intrigani, cely ich upiri zivot sa toci okolo medziludskych vztahov. Jeden z najhorsich "markizackych" serialov za poslednu dobu. ()

Nairren

Mně se TVD líbí, protože se v něm podařilo mistrně sloučit prvky hororu, napětí, romantiky i odlehčení od dramatických scén v podobě klasického teenagerského středoškolského tématu - vztahů. Mnohdy až nervy drásající akci, kdy se bojíte o život vašeho oblíbeného hrdiny, střídají problémy vztahové, vše je navíc prostoupeno vtipnými hláškami. Na TVD se mi navíc líbí, že se části některých dílů odehrávají v dávné minulosti, která byla pro hlavní hrdiny klíčová a diváka to příjemně osvěží. Hlavní hrdinové jsou dva bratři - zpočátku se jeden jeví jako klasický klaďas a druhý jako záporák, ovšem charaktery jejich postav se v průběhu seriálu mění podle událostí, což vás nutí se s nimi ještě lépe zžít. V seriálu je mnoho postav, některé výrazné, některé méně, ale každá je specifická a určitě si najde svého favorita. Já dávám Upířím deníkům plné hodnocení. ()

Snowdonia

Tento upíří seriál možná táhne kvůli upírům, kteří po éře Stmívání letí a objevují se teď stále častěji. I když i zde vystupují a je zde také lidská dívka, která zaplane láskou k jednomu z nich, od stmívání se tohle dílko diametrálně liší. Jsem jednou z těch, kdo četl dva díly knižní předlohy a musím říct, že seriál knihy poráží na celé čáře. Už kvůli hlavní postavě (Eleně), která tady není ani blonďatá a ani to není žádná fiflena, jako v knihách. Tenhle seriál mě absolutně dostal hlavně herci (jmenovitě Ianem Sommerhaldem - jeho mimika je fenomenální). Seriál navíc krásně plynule ubíhá a stále se objevují nové a nové zápletky, které divák předtím nevěděl a celý příběh se dává dohromady a pěkně proplétá. Občas mám jako divák pocit, že jsem něco z toho, co postavy říkají, už slyšela, ale pak jsem to zase zapomněla (protože to třeba bylo zmíněné už dávno předávno), ale i tak mě pak seriál nakopne a připomene mi to sám. Plusem tohoto seriálu tak jsou, kromě složité a vždy překvapující zápletky, jednoznačně herci. ()

Janie.

Tento seriál má s předlohou sice společné snad jen hlavní postavy (a i některé z nich jsou hodně pozměněné, takový příklad za všechny je Caroline), což mi ve většině případů hodně vadí, ale v tomto je to spíše naopak. Prvních pár dílů je sice trochu slabších, ale konec první a celá druhá série už mají opravdu slušné tempo :) Pro mě jeden z nejoblíbenějších současných seriálů. Také díky postavě Damona a v druhé sérii i Elijaha. Btw. ten slovenský dabing je otřesný, doporučuju se mu vyhnout. A dost se děsím toho, co s tím provedou v češtině... ()

Mors_Mortis

Po štvrtej sérii a odchode Klausa začal seriál postupne degradovať na kvalite scenára. To, ako sa snažili vymyslieť stále horšieho, desivejšieho a staršieho nepriateľa, bolo predvídateľné, no do istej miery nezáživné. Môžeme byť vďační, že seriál už odpojili od prístrojov a rozhodli sa nepredlžovať zbytočne jeho trápenie, ako je tomu dnes s Arrow alebo The Originals. Prvé štyri série - 80-85%; Zvyšok - 40-50% ()

davella

Originální nápad jak zobrazit upíry (pijí zvířecí krev, mohou na slunce, sporýš jako česnek, ...). Bohužel Twilight sága byla rychlejší a originalitu vzala (alespoň ve filmové podobě, v té knižní Deníky vedou :-) ). Opravdu nemám ráda představitelku Eleny / Katherine, která dokáže předvést pouhé 2 výrazy v obličeji (zářivý americký úsměv a na druhou stranu výraz "vyděšený a plný strachu") nic víc nic míň tato "herečka" neumí. Pak ale přichází na řadu dokonalý Damon (tomu nemám co vytknout). Ano má ten svůj typický výraz, ale ten je sexy a dokáže ho měnit ( má mnohem rozmanitější škálu "obličejů"). Jinak chytlavý seriál, občas s nudným scénářem, ale Damon to vždy zachrání :) ()

Dommie

Okej, potom, čo som sa zasekla v strede tretej série musím hodnotenie znížiť. Nebaví ma to tak, ako ma to bavilo na začiatku, fakt nie. ()

dadoool

Vim, že tenhle komentář je na úrovni typické praštěné teenagerky, kterou taky jsem, ale tenhle seriál je prostě boží! Hned mě to chytlo a okamžitě jsem se zamilovala do hlavních postav. Každý týden netrpělivě očekávám další díl a těžce nesu každou pauzu mezi epizodami, které se bohužel velice často objevují... :-p :-) ()

neficek

U tohohle seriálu mě hrozně mrzí fakt, že s knižní předlohy si vzaly de facto jen jména, protože jinak se to nepodobá skoro v ničem..snad jen, kdo je ten bad guy a kdo ne. Každopádně to má nějakou úroveň laťku a daří se to být fakt napínavým a člověku těch 45 minut uteče jako voda a na konci si říká..to mám zas čekat týden na další? chjooo..hlavní představitelé super, akorát mi přijde, že to byl konkurz na good-looking modely než na herce..každopádně hrát zvládají dobře, takže si nemohu moc stěžovat..ale najít někoho ošklivějšího, to spíš najdete jehlu v kupce sena :) ()

Lenny09 odpad!

Tomuto seriálu dávám tak 5%. Zatím jsem četla 1. a 2. díl knižní formy a už od prvního dílu tohoto serálu se mi nelíbí, jak je to všechno celé jinak. Nejspíš nemohli seriál natočit úplně přesně podle knihy, ale tahle překopávka je i na mě moc. Škoda. Mimochodem dokázala jsem se podívat jen na 6 dílů první série ale dál už jsem opravdu nemohla.. ()

Batwoman míří do televize

Batwoman míří do televize

18.07.2018

Bývalá producentka Upířích deníků Caroline Dries chystá ve spolupráci s televizním magnátem Gregem Berlantim (Arrow, The Flash, Supergirl) nový komiksový seriál od DC, tentokrát zaměřující se na… (více)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (více)