Upíří deníky

• USA The Vampire Diaries (více)
Drama / Horor / Romantický / Fantasy / Mysteriózní / Thriller
USA, (2009–2017), 120 h 1 min (Minutáž: 40–43 min)

Předloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Hudba:

Michael Suby

Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley, Steven R. McQueen, Kat Graham, Candice King, Zach Roerig, Michael Trevino, Matthew Davis, Sara Canning (více)

Série(8) / Epizody(171)

Příběh dvou upířích bratrů, kteří jsou posedlí krásnou dívkou z městečka, mezi jehož obyvateli žijí nadpřirozené bytosti. Na začátku seriálu se Stefan a Damon Salvatorovi vracejí do rodného města Mystic Falls ve Virginii, oba z velmi odlišných důvodů. (HBO Max)

Brano

Tento seriál som odpísal skôr než som ho videl. Priateľka mi neustále vravela nech si ho pozriem. Vždy som to okomentoval "takéto sprostosti ja nepozerám". Vždy som mal mienku ohľadom tohto seriálu, že sa jedná iba o ďalšiu romantickú slátaninu pre ženy, ako to bolo pri Twilighte. No opak bol pravdou. Prvá séria bola síce trochu nudnejšia a prvých päť častí som musel popretáčať, ale ku záveru prvej série to bolo stále zaujímavejšie a od začiatku tretej som sa od tohto seriálu nemohol odpútať. Malo to veľmi pútavý dej, výbornú hudbu, strih, skvelé herecké výkony a to najmä postava Damona (Somerhalder), ktorá bola navyše dosť vtipná. Pre mňa sa tento seriál rozhodne zaradil medzi moje top, ktorý si určite s odstupom času znova rád pozriem. Trochu ma ale sklamali posledné dve série, ktoré boli dosť slabé a výborne tempo z predchádzajúcich sérii si nedokázali udržať. Navyše ten záver bol plný nelogických konaní hlavných postáv a možno by seriálu pomohlo ak by to malo o polovicu sérii menej. ()

Petra321

Pre mňa bol tento seriál láska na prvý pohľad. Zpočiatku som sa tomu vyhýbala, ale teraz fakt netuším prečo. Prvá a druhá séria perfektne vykresľujú život Eleny Gikvertovej. Treťou sériou a príchodom pôvodných upírov sa to však celé komplikuje. Hkci Klaus, Elijah a dokonca aj Rebekah sa okamžite zapáčili, v tomto seriály to boli absolútne zbytočné postavy. To sa však nedá povedať o ich obsadení v seriály The orriginals, ktorý je v podstate hlavne o nich. ()

Snilek1379

Upíří love story pro teenegery. Na rozdíl od mnohých jiných, zde ale vypadá začátek slibně. Velkou zásluhu na tom má herecké obsazení. Nina a Paul se na své role hodili a podali obstojný výkon. A pak zde byl Damon v podání Iana Somerhaldera, jehož humor a nadhled pozvedly celý seriál o úroveň výš. Také myšlenka dvou bratrů-rivalů mi připadala zajímavá a vrhala na všechno jiné světlo. Seriál jako celek fungoval a já jsem mu byla jako divák ochotna odpustit řadu klišé a nelogických zvratů skrz řadu pozitiv. Jak ale příběh postupoval dál do druhé série, negativ přibývalo. Nelogičnosti se začaly kupit jedna na druhou, postavy se začaly posouvat úplně někam jinam a ne vždy to bylo úplně přirozené. Také Damonovi a jeho smyslu pro humor již docházel dech. Navíc jsem měla pocit, že se mi ho tvůrci snaží vnutit jako kladnou postavu, což jsem úplně nedokázala přijmout, byl to přeci jen sériový vrah. Přesto jsem ale vydržela, a to kvůli idilické lásce ústřední dvojice a občasným Damonovým hláškám. Třetí série se pro mě ale stala nekoukatelnou. Poslední důvody k sledování zmizely, postavy ztratily na sympatičnosti a jejich charaktery se posunuly asi tak o 180 stupňů. Kdybych to měla zhodnotit jako celek, myslím si, že první série stojí za to, pokud máte rádi teenegerovské love story. Nic nečekejte, a pak si to pravděpodobně užijete. A moc nad tím nehloubejte. :-) ()

lektvar

Prepatetizované, preromantizované, za vlasy aj chlpy pritiahnuté... presne to mi doteraz vo všetkých na realitu a filozofiu sa hrajúcich upírčinách chýbalo :) Zbohom zdravý rozum, I´m gonna love this. ()

natalie15

Konečne som sa rozhodla že sa na tento nový fenomén pozriem, a poriadne ma to chytilo :) Herci sú úžasný, najviac som si zamilovala Iana Somerhaldera alias démonického ale vtipného Damona a Saru Canning alias mierne strelenú tetu Jennu. Upírska časť je spravená veľmi dobre, flashbacky sú prekrásne, hoci k tej romantickej časti príbehu môžem podotknúť že mi liezlo na nervy, že sa na začiatku sa Elena a Stefan neustále rozchádzali a potom dávali dokopy, celkovo, Stefana nemám rada, asi to bude tým :D. Celé to má ale také kúzlo (spôsobené najmä skvelými postavami, od Damona cez vedľajšie postavy po "zlých" upírov, ale aj neuveriteľné flashbacky, ktoré nám ukazujú históriu nielen bratov Stefana a Damona, ale aj ich milovanej Catherine), že sa toho človek len veľmi ťažko zriekne. Páči sa mi tiež psychológia postáv, temnejšie prevedenie upírskej tematiky, (našťastie nepríliš romantické a naivné, s porovnaním Twilightu, napríklad), to, že postavy majú vždy čo povedať a ponúknuť. (Pozn. prvá séria výborná, druhá takmer rovnako, ale potom ma to už prestalo baviť). 80%. ()

adel2

1. série - Velmi dobrý seriál o upírech. Je ale třeba vydržet i po Pilotu, ten je totiž nejslabší, a pak je to díl od dílu lepší. Velkou zásluhu na tom má Ian Somerhlader. Už bylo dost přesládlých, bolestínských upírů, kteří se snaží lidem přiblížit co nejvíc. A jeho Damon je přesně pravý opak – cynik, užívající si své upírské schopností. Nechybí humor, napětí a romantika. Nejlepším a nejzajímavějším v seriálu je milostný trojúhelník, ale děj kolem hlavní osy občas nudí. Čarodějnickou linii s Bonnie považuji za vůbec nejslabší. Také by pomohlo, kdyby ubylo milostného svěřování Stefana a Eleny. The Vampire Diaries je sice lepší a dospělejší než Twilight, ale například na True Blood nebo Being Human prostě nemá. 2. série - je mnohem lepší než první. Je mnohem akčnější, hororovější a méňe kýčovitá a sladkobolná. Navíc je tam skvělá Katherine. Proto zvyšuji na ****. ()

aggatka

Prvá séria: 70% a druhá séria: 95%. Perfektný seriál v ktorom sa neustále niečo deje...píšem hlavne o druhej sérií, ktorá je o hodne lepšia ako prvá. ()

simonaa

Myslím si, že väčšina ľudí predtým ako zapne tento seriál má v hlave veľmi veľa predsudkov a už má utvorený názor, že je to veľmi naivná, presladená fraška, s veľa tesákmi, ktorá sa hrá na super upírsky seriál. A samozrejme po vzhliadnutí pár dielov si ani nechcú meniť názor, takže to potom pre nich skončí ako úplný brak. Ja som typ človeka, ktorý naozaj nie je vyznávateľom filmov a seriálov, ktoré sú určené pre dnešné päťnásťročné obyvateľstvo (ak to tak môžem nazvať) a filmy ako Twilight (s filmu si robia aj v samotnom seriály srandu) naozaj nemusím, ale všetko je vec názoru samozrejme. Upírske denníky sú podľa môjho skromného názoru veľmi dobre natočeným dynamickým seriálom, ktorý dokáže chytiť poriadne za srdce. Príjemne sa to pozerá a to nie len kvôli Ianovi Somerhalderovi, ktorý úlohu Damona hrá priam bravúrne, ale všetkým postavám ktoré tam môžte nájsť. Je to taká celková atmosféra filmu, ktorá keď chytí tak nepustí. Keď zasadnete k seriálu a prepáčite mu pár takých tých veľmi sladkých scén, tak budete príjemne potešený že ste seriál začali pozerať. ()

Zodiak

O muj boze, O muj boze. Opravdu to nekde srovnava s True Blood? Snim ci bdim? 90210 s upirama a totalne dementnima radoby-gore-scenama. Nediky a nashle. ()

DandaPiper

Seriously? Další upír co ještě nemá středoškolský vzdělání?? Seriál je novej, může se vyvarovávat chyb co v předešlých a podobných tématech udělali minulí tvůrci, ale jakoby se toho držel zuby nehty. TVD nemá absolutně nic k nabídnutí a sledovat Eleninu nejlepší kamarádku "čarodějku" (ted´ sem urazil snad všechny seriálový čarodějky), tak to bylo utrpení největší. Nechápu, jak může někdo v roce 2009 přijít s takovým pomalým tempem, když cca před deseti lety (Charmed, Buffy ...dokonce i ten Smallville) už tu všechno bylo a bylo to uděláno daleko lépe a s rychlejším, zajímavějším tempem. Druhou sérii sem zatím neviděl, takže hodnocení je striktně za jedničku a myslím si, že sem ještě moc hodnej. Díky bohu za Sommerhaldera...jediná správná volba, ikdyž ani ten už není nejmladší a trochu nám švidrá. // 080911 --- Poupravuju a hlásím, že po druhé sérii šla lat´ka rozhodně nahoru, seriál má tempo a proměnit nudnou Caroline v upíra a Tylera ve vlkodlaka byl hodně dobrej nápad. Taky i Katherine to docela oživila a nejednou jsem si přál, aby to Eleně natřela! 1.Série = 40, 2.Série = 80. 3 a půl hvězdy // EDIT (31.08.13): 3. Série se drží na pomezí první a druhé, takže ta určitě na mou změnu hodnocení vliv nemá. Rozhodně ocenuji příchod nové postavy "Rebekah" (Claire Holt), která je prostě sladká a nikým nešetří. 4. Série se konečně rozjela a už když mám na mále říct, že si TVD ode mě zaslouží čtyři hvězdičky, tak mě začně postava "Eleny" ke konci série iritovat jako nikdy víc a uznejte, že když je ještě nesnesitelnější než během ostatních sérií, tak se to určitě odrazí na hodnocení. Dodávám, že je to postavou, která byla smyšlená a otisklá na papír, protože postava Katherine mi vůbec nevadí a taky ji hraje Nina. Strašná škoda, protože ta čtyřka si ty čtyři prostě zaslouží ....ale nedám je. Oblíbené postavy: Caroline, Rebekah, Lexi, Jeremy, Tyler a občas, ale opravdu jen občas ten malej křivej freakshow ...Bonnie:D ()

Moni33

Jej, jak já si myslela, že se zase snaží napodobit Stmívání. Ale řekla jsem si, když tam hraje Ian Somerhalder kouknu se na jeden díl a uvidím. A ještě že jsem to udělala. Předem říkám, že se Stmívání to má společného snad jen, že tam jsou upíři, jinak nic víc. už dlouho se mi nestalo, aby mně nějaký seriál dostal už po deseti minutách. Je daleko temnější a dramatičtější než už zmiňované Stmívání. Každý díl má nějakou zápletku a většinou žasnu, co nového se ještě nedozvím. Někdy si říkám, jak to mohli tak dobře vše vymyslet. Sice začátek druhé serie byl takový uvolněnější a pro mně ne tak akční, jak jsem byla zvykla v předchozích dílech, ale po pár dílech, se vše zase vrátilo do toho napínavého seriálu. No a snad nejlepší díl byl 21. druhé série, to už těžko bude překonávat nějaký jiný díl - to je prostě vrchol seriálu. Snad každou postavu jsem di hned oblíbila. Jediného Iana jsem znala už dříve z Lost, ale po Vampire Diaries se stal mým oblíbeným hercem (taky kdo by odolal tomu svůdnému pohledu :)). Paul Wesley je jako Stefan úžasný a dlouho jsem se rozhodovala jestli být Team Stefan nebo Damon, ale přece jenom nakonec zvítězil Damon. Zato s Ninou Dobrev je to tak napůl, jako Elenu jí moc nemusím, za to jako Katherine, i když je taková mrcha :), je úžasná. Poté spoustu dalších vedlejších herců jsem si oblíbila jako jsou třeba: Sara Canning, Steven McQueen, Candice Accola... Ještě jednu věc musím vyzdvihnout a to soundtrack, který je skvělý v každém dílu, často zrovna takový druh písniček poslouchám a proto je tento seriál inspirací pro mně v hledání nových písniček :) Jen bych chtěla ještě vzkázat těm, kteří četli knihy Úpíři deníky a náhodou je tím odradilo podívat se na tento seriál: knihy jsou absolutně něco jiného než seriál. Já sama jsem přečetla první knihu, ale druhou už nedočetla. O proti seriálu je to naprosto nuda a Elena se chová jak nějaká kráva. Tak snad třetí série bude tak úžasná jak předchozí, už se nemůžu dočkat navíc, když se tam objevil Klaus, už teď jsem si toho herce po pár dílech oblíbila :) ()

hani94

V poslední době velmi oblíbený seriál. Opravdu jsem nevěřila, že mě tak chytne. Teď se očekává 3 série a já doufám, že bude alespon tak dobrá, jako ty předtím. Nemůžu to ohodnotit jinak než 5*, zatím nemám důvod, proč hodnocení snižovat. Upíři teď prostě ovládli svět :) ()

LordArthas

Byl jsem velice nedůvěřivý k novému seriálu, ale po prvním dílu musím říct, že seriál je naprosto hustej. Damon je postava, která mi v seriálech už hodně dlouho chyběla a od prvního dílu je pro mě nejoblíbenější postavou :) Seriál člověka neustále překvapuje zvraty, které vrcholí vždy ke konci série. Mohu doporučit všem a i když jsem chlap a Stmívání není můj nejoblíbenější film...tak tenhle seriál je mnohem lepší...! :) ()

m.p.mysacek

Miluju upíry a Damon je nejkrásnější, jakého jsem kdy viděla. Ten jeho úsměv. Nepatří mezi seriály, kde nevadí několik dílů nevidět. V každé epizodě se něco děje a nejlepší bývá závěr kolem 38. minuty s hudbou. Někdy vystraší, jindy dojme. Co dodat kdyby bylo víc hvězdiček, určitě by si je zasloužil. ()

Sakyvanity

Čtu knihy, koukám na seriál.. lze říci, že seriálový Damon i Stefan, jsou mnohem vyspělejší než v knize. Je jasné, že každého tento seriál nezaujme, ale já jsem se nemohla odtrhnout hned při prvním dílu. Zlý Damon, který se později stane tím hodným a hodný Stefan, který se později stane tím zlým. Pro mě jeden z nejlepších seriálů vůbec. ()

Kaffewelwet

Laciná americká parodie. Tohle už tu párkrát bylo, hodně neoriginální, tuctové, předvídatelné, nudné. Vidím to jako zábavu pro mladé třináctileté slečny které se zakoukají do zlého upírského bratra Damona ( ano za Iana Somerhaldera dávám seriálu jednu hvězdu ) - Co se týče ostatních postav, banda extrémně nanicovatcých jakože pubertálnách dětí, které vypadají jako z titulní strany palyboye. Nepřídává tomu ani fakt, že herci hrající tyto puberťáky jsou skoro dvakrát ta starší. Deníky jsou pro mě velke zklamání. Tímto jsem si potvrdila že nikdo nenatočí lepší upíří seriál než je True Blood. ()

Mišísek

1. série: Jsem šťastná že po tolika napodobeninách Stmívání je tady konečně něco, co žije vlastním životem - co není tak neuvěřitelně kýčovité a hloupé. (No řekněte - ve Stmívání je upír skoro nezničitelný a ještě ke všemi na Slunci krásně poblikává.) Největší zalíbení jsem našla především v hlavním záporákovi, Damonovi, který má neustále nějaké vtipné hlášky, které vás prostě musí rozesmát, a v Katherine, která je tak protivná, až vám nakonec bude připadat neskutečně sympatická. Samozřejmě - v seriálu jsou i scény, které by tam rozhodně nemusely být. Elena a Stefan, to je pár, který je prostě předurčen být spolu. Tak ať už se rozejdou! Ve třetí sérii se mi velmi líbí návrat Původní rodinky, takže doufám, že z toho nakonec bude ještě mnohem lepší, než jsem předpokládala. 4. série: Je jasné, že scénáristům docházejí nápady. Kvalita dílů se již zde pohybuje jako na horské dráze. například vánoční epizodu bych hodnotila jako nejhorší vůbec. Asi. Oni vědí, proč tyhle seriály neřeší svátky. ()

Enelya

Ano, uznávám, je to upíří telenovela s efektama, ale setsakramentky dobrá! Každopádně, tento seriál nelze ohodnotil po první pár dílech, které mezi námi byly opravdu strašné. Pokuď to někdo z vás udělal, dejte ještě VD šanci a třeba budete velmi mile překvapeni.:) Kdyby Elena nebyla tak otravně morální a nesrala se stále tak, neměla bych k tomuhle seriálu výtku, alespoň do té doby, dokuď tam bude Ian. :D P.S. Rozhodně nesdílím názor, že VD je vykrádačka TB, kdo viděl oba dva seriály to snad ani říct nemůže. ()

PrincessB

Nevím, jestli knížky Vampire Diaries byli napsané před nebo po Twilight a nehodlám se o tom hádat. Nicméně několik podobností tomu prostě neupřete. Seriál je ale poutavý, má spád, romantickou zápletku, akci a taky humor (Damon). Bohužel poslední série (3.) mi příjde neuvěřitelně nudná, pomalá a... no zkrátka už mám pocit, že tvůrci neví, co s tím. Ale stále TVD sleduji a doufám, že se kvalita opět zlepší. ()

Batwoman míří do televize

Batwoman míří do televize

18.07.2018

Bývalá producentka Upířích deníků Caroline Dries chystá ve spolupráci s televizním magnátem Gregem Berlantim (Arrow, The Flash, Supergirl) nový komiksový seriál od DC, tentokrát zaměřující se na… (více)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (více)