V těle boubelky (TV seriál)

Drop Dead Diva

Môj nový tučný život

Komedie / Drama

USA, 2009 - 2014, 56 h 6 min (Minutáž: 43–47 min)

Tvůrci:

Josh Berman

Brooke Elliott, Margaret Cho, Kate Levering, April Bowlby, Jackson Hurst, Josh Stamberg, Gregory Alan Williams, Ben Feldman, Rosie O'Donnell, Rhoda Griffis, Jeff Wincott, Gina Torres, Robert Pralgo, Seamus Dever, Mark Moses, Wendell Pierce, Brooke D'Orsay, Susan Walters, Sean Maher, Jasmine Guy, Daniel Newman, Steve Warren, Sam Jaeger, Deena Dill, Scottie Thompson, Skyler Day, Jenny O'Hara, Candice King, Lisa Arrindell, Alexa Nikolas, Michael L. Covington, Natasha Henstridge, David Sutcliffe, David Denman, Bellamy Young, Vivica A. Fox, Anna Enger, Andrea Moore, Alicia Coppola, Mackenzie Lintz, Ian Bohen, Nia Vardalos, Raphael Sbarge, Ric Reitz, John Ratzenberger, Matt Cornwell, Kim Kardashian West, John Billingsley, Mackenzie Mauzy, Danny Boushebel, Sydney Penny, Roark Critchlow, Deidre Hall, Kimberley Drummond, Gregory Harrison, Perry King, Burgess Jenkins, Lauren Storm, Noah Lomax, Howard Hesseman, Glenn Fitzgerald, Anne Ramsay, Robin Givens, Rus Blackwell, Carl Savering, Alex Kapp Horner, Tom Nowicki, Danielle Campbell, Scott Poythress, Jeff Hephner, Patti Stranger, Sean Wing, Romy Rosemont, Wendy Williams, Quinton Aaron, Kelly Osbourne, Lisa Darr, Josie Loren, Melissa Ponzio, John Brotherton, Brigette Davidovici, Stacy Jorgensen, Stephanie Leigh Schlund, Jessica Rose Smith, Cameron Mathison, Adam Harrington, Gabriela Hernandez, David Alpay, Jillian Kinsman, Bre Blair, Aubrey Peeples, Britt Rentschler, Cara Mantella, Carrie L. Walrond, Natalie Hall, Jay Huguley, Katherine McNamara, Becca Tobin, David Gautreaux, Katherine Willis, Shane Callahan, Tamara Farias, Lisa Goldstein Kirsch, Greg Perrow, Valyn Hall, John Gabriel, Laura Breckenridge, Abigail Klein, Stephen Boss, Kim Wall, Shane Jacobsen, Marcus Coloma, Sanna Haynes, Ashley Jones, Ashley Johnson, Lindsey McKeon, Jessie Ward, Maddie Ziegler, Jamie-Lynn Sigler, Holley Fain, Moniqua Plante, Marla Sokoloff, Robert Hy Gorman, Tamara Feldman, Brianna Lynn Brown, Abby Lee Miller, Merle Dandridge, Courtney Ford, Jaime Ray Newman, Virginia Williams, Dave Quay, Beth Keener, Lauren Stamile, Elizabeth Bond, Myndy Crist, Amy LoCicero, Susan May Pratt, Reiko Aylesworth, Thom Gossom Jr., Leslie Grossman, Rebecca Bujko, Anna Colwell, Meredith Monroe, Darla Delgado, Moira Kelly, Teri Wyble, Rebecca Field, Mark Famiglietti, Caitlin Carver, Janel Parrish, Clark Sarullo, Holly Lynch, Lynn Moore, Cassady McClincy, Vicki Davis, Nick Zano, David Burke, Jennifer Gatti, Ever Carradine, Richard Blake, Julia Campbell, Mary Matilyn Mouser, Denise Dorado, Victor McCay, Amelia Rose Blaire, Tim Gunn, Daniel Thomas May, Nancy Grace, Erin Beute, Michael Beasley, Brian Patrick Clarke, Lee Spencer, Maria Howell, Charmin Lee, Dylan Walsh, Serena Williams, Jake T. Austin, S. Epatha Merkerson, Currie Graham, Joan Rivers, Patty Duke, Valerie Harper, Johnathon Schaech, Douglas Smith, Brigid Brannagh, Sandra Bernhard, Donny Boaz, Annie Ilonzeh, David Berman, Justin Deeley, Lee Tergesen, Ethan Embry, Chelsea Kane, Star Jones, Jeffrey Pierce, Jessica Tuck, Corbin Bleu, David Mazouz, Todd Truley, Rick Springfield, Nico Evers-Swindell, Illeana Douglas, Doug Savant, Jaleel White, Teri Polo, Kathy Najimy, Elliott Gould, Delta Burke, Liza Minnelli, Sharon Lawrence, Shirley Knight, Paula Abdul, Devon Gummersall, Chad Lowe, Ricki Lake, Kurt Fuller, Cybill Shepherd, Gail O'Grady, Kathy Griffin, LeAnn Rimes, Jennifer Tilly, Brandy Norwood, Ainsley Bailey, Lex Medlin, Alexander Biffin, Dylan Yeandle, Constance McMillen, Lesley Pedersen, Riley Watson, Dean J. West, Tammy Tavares, James Martinez, Todd Terry, Josh Ventura, Mike Faiola, Corey Sorenson, Arnell Powell, Brady McInnes, Brett Zimmerman, Michael E. Knight, Hope Allen, Kwajalyn Brown, Rob Boltin, Carter MacIntyre, Jaden Harmon, Andrew Sensenig, Barbara Corcoran, Faith Prince, Travis Brorsen, Frank Brennan, Candis Cayne, Jake Pavelka, Kari Coleman, Louis van Amstel, Cory Hart, Mollee Gray, Catherine Dyer, E. Roger Mitchell, Wilbur Fitzgerald, Joshua Mikel, Anthony Reynolds, James Snyder, Jason Kennedy, Todd Allen Durkin, James Patrick Stuart, Billy Slaughter, Jayson Warner Smith, Jason Vail, Kimberly Banta, Chris Payne Gilbert, Eric Aragon, Terry Serpico, John Posey, Ron Clinton Smith, Jason MacDonald, Gil McKinney, Tyler Jacob Moore, Jordan Woods-Robinson, Evan Gamble, Jonathan Kleitman, David Silverman, Ted Huckabee, Sharon Garrison, Ashley LeConte Campbell, Karen Ceesay, Suzanne Cryer, Jenna Kanell, Scott Michael Campbell, David Clyde Carr, Keith Flippen, Derek Roberts, Kevin Sizemore, Nishi Munshi, Michael Roark, Edrick Browne, Hunter Burke, Elliott Grey, Jay DeMarcus, James Martin Kelly, Charlene Amoia, Dylan Kussman, Christine Bently, Steve Kazee, Matt Walton, William Haze, Judd Lormand, Shannon Eubanks, Raymond Wood, Jasmine Burke, Jason Giuliano, John Curran, Anthony Dalton, Mike Pniewski, Stacey Turner, Scott Takeda, Joe Nemmers, Mark Sivertsen, Viviana Chavez, Claudia Church, John O'Brien, Mitchell Laurance, John Newberg, Leandra Terrazzano, Marcus Lyle Brown, Richard Tavernaro, Brian Robinson, Chelle Ramos, Veronica Berry, Mona Lee Fultz, Brian Ames, Darby Camp, Christopher Howell, Wiley M. Pickett, Donna Biscoe, Kyla Deaver, Clayton Landey, Aaron Farb, Leland L. Jones, Hayden Wyatt, Grant McGowen, Marc Gowan, Onahoua Rodriguez, Leander Suleiman, Jeff Marchelletta, Robert C. Trevelier, Lindsay Pearce, Tisha French

Ano, prvotní nápad s mrtvou převtělenou modelkou je naprostá zhovadilost, která by utáhla tak maximálně půlhodinovej kraťas, kde by "boubelku" hrál namaskovanej John Joh Goodman, ale seriál o xy dílech? Boha jeho, v žádném případě! Naštěstí ale Krišna osvítil tvůrce natolik, že většinu dílů udělali tak, že na tuhle zápletku z vysoka kašle, tyhle díly jsou překvapivě přijatelné a jsou průměrným (což v tomhle případě není urážka, spíš naopak) seriálem o partě právníků, kteří nejsou bandou bezpáteřních cynických hovad (což možná trochu mínus je, ale ne každý ocení to co předvedli Kapitán Kirk s Danielem Jacksonem v Kauzách z Bostonu). Průměrné, ale jako kulisa bez problému sledovatelné.(22.8.2014)

Zcela náhodou jsem dnes zapnula televizi a na nejmenované (všichni asi tušíme které) stanici začal první díl tohoto seriálu. V první chvíli jsem to chtěla přepnout, ale nějak mě to prostě zaujalo tak, že jsem se na to dívala dál. A rozhodně se u toho bavím :D. I když je mi dost líto hlavní hrdinky, nedovedu si takovou situaci představit :D Zatím tomu dávám čtyři hvězdičky. Uvidím po dalších dílech, třeba změním názor :) EDIT: Už je pátá řada, u nás zatím odvysílání dvě. Doufám tedy, že se odvysílají všechny :)(19.3.2012)

Až na ten detail, že hlavná protagonistka je pôvodne modelka a prevtelí sa jej duša do bacuľatej právničky, je tento seriál najmä čo sa týka prípadov, nimi porovnateľný a možno aj lepší ako svetoznáma Ally McBeal. Ally McBeal je seriál, v ktorom je práca, práca a potom zábava, veľká zábava a ešte tisíckrát zábava, plus riešenie citových a sexuálnych záležitostí hlavných protagonistov. Právne prípady sú pompézne, častokrát absurdné a zvrátené, ťažko vysúditeľné a menej reálne. Je to ako keď v Dr. Houseovi sa riešia lekárske prípady, ktorých výskyt na zemi je povedzme 2%-5% z celej populácie. Drop Dead Diva má právne prípady reálnejšieho charakteru, aj keď máva taktiež časté kuriozity. Inak treba brať do úvahy, že je to hlavne samá práca, práca, práca, práca a ešte raz práca a potom riešenie citových záležitostí hlavných protagonistov a štipka zábavy mimo práce. O tom je však právo v USA, kde driete ako kôň od rána do večera, vlastne netreba zachádzať tak ďaleko, rovnako to funguje aj na Slovensku u mnohých advokátskych koncipientov, ktorí sa idú zodrať z kože za málo peňazí. Ak neholdujete právu, nie ste fanúšik do súdnych prípadov alebo rovno právnik, zrejme vás to nezaujme. V opačnom prípade vás to chytí. Ja som baculka, čoskoro právnička, existuje snáď z môjho pohľadu lepšia dejová línia? Plus, neriadim sa hodnoteniami na csfd, ale na imdb.com, lebo tu je mnoho skvelých seriálov hlboko podhodnotených. Na imdb.com to má cca 70,3%,neporovnateľné. Pričom tu to hodnotia len Česi a Slováci ale na imdb.com to hodnotia ľudia z celého sveta. Niet o čom. ;)(9.5.2014)

Jak vidím, zde nedoceněno. Něco mezi Ally Mac Bealovou a Paličatou Kate. Lehce fantasy, hodně vtipu a kvalitně ztvárněné zajímavé postavy. Námět sice není vůbec originální, ale právnické případy ano a zpracování je nadstandardní a skutečně dává vzpomenout na již zmíněnou legendární Ally. A série si udržela kvalitu až do poslední 6. řady, to není běžné...(18.5.2013)

Ryze dámský právnický seriál, který je založen na "blondýnském" stylu. To znamená, že se tu veškerá dámská část neustále něčemu chichotá, poskakuje a vřeští. Hlavní postavou je úspěšná plnoštíhlá právnička, která kdysi měla postavu jako modelka. A to doslova. Ne, opravdu nepřibrala. Důvod její ztráty štíhlosti je poněkud jiný. Takový pohádkový. Nevím, ale seriálu je to nějak putna. Prostě se tu řeší právnické případy a chodí k soudu. A každý tu může mít postavu jakou chce. Jistá naivita je k pousmání především mužské části diváků. Jinak se jedná o veselý a hlavně usměvavý seriál, který na odpočinek postačí a neurazí.(23.7.2014)

• - Tenistka Serena Williams je velkým fanouškem seriálu, díky tomu jí scenáristé napsali roli přímo na tělo a obsadili ji ve čtvrté sérii. (Palvinie)

• - Postava Deb (Brooke D'Orsay) získala své jméno od tvůrce Joshe Bermana, který ji pojmenoval podle své babičky. (Palvinie)

• - V seriálu je i zmínka o Praze, a to v 10. dílu 1. série, kdy sestra Graysenovi (Jackson Hurst) klientky tvrdí, že studovala u madam Bidesmanové, učitelky okultismu. (Palvinie)