Živí mrtví

• USA The Walking Dead (více)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Režie:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green (více)

Série(11) / Epizody(177)

Kdo je chodící smrt? Zombie, kam se podíváš, nebo hrstka vyčerpaných lidí v děsuplném prostředí? Zemi ovládly položivé zrůdy. Boj zbytků lidstva o přežití v postapokalyptickém světě může začít. Živí mrtví zachycují příběh skupinky lidí, kteří přežili virovou epidemii, jež změnila většinu lidstva v agresivní zombie. Pod vedením Ricka, který byl ve starém světě policistou, cestují americkou Georgií a snaží se najít nový bezpečný domov. Čím je situace zoufalejší, tím je jejich vůle přežít silnější. Jsou ochotni udělat téměř cokoli, aby zůstali naživu. Jak dlouho si udrží zbytky lidskosti? Zástupce šerifa Rick Grimes se probere z kómatu v opuštěné poničené nemocnici. Zjistí, že zatímco byl v bezvědomí, svět postihla epidemie viru, jenž své oběti nejen zabíjel, ale po smrti z nich udělal zombie, které teď požírají živé lidi. Jeho žena a syn nejsou k nalezení. Rick se od jiného přeživšího doslechne, že prý federální Centrum pro kontrolu nemocí v Atlantě v Georgii vymezilo bezpečnou zónu, kde by možná mohl rodinu najít. Ozbrojí se a vydá na dlouhou nebezpečnou cestu zničenou krajinou. Na kraji Atlanty se opravdu ukrývá jeho žena Lori se synem Carlem. Navíc je s nimi Rickův policejní parťák a nejlepší kamarád Shane, se kterým se však domnělá vdova Lori mezitím zapletla. Našli tu útočiště ve skupině dalších přeživších. Tvoří ji Dale, který vlastní obytný vůz, jenž se stal centrem komunity, sestry Andrea a Amy, Glenn, který dříve roznášel pizzu a teď ho často posílají na nebezpečné mise, a spousta dalších. S Rickem coby neformálním vůdcem se snaží za každou cenu zůstat naživu, i když je mrtví pronásledují na každém kroku. Dokážou si ale udržet při hledání kousku bezpečí a domova lidskost? Nebo se nakonec sami stanou chodícími stroji na přežití, živými mrtvými? (TV Prima)

zelvicka.

Čumim na to, jen protože se učim, máme to v češtině, a je to přesně ten typ nenáročný zvukový kulisy, u který mi to jde docela dobře. Scénář každého dílu je vcelku stejný - ok, ok, někdo udělá něco iracionálního / zachová se přehnaně - no a zbytek dílu nebo ten další je co řešit! Trošku to oživila až Lauren Cohan ;) Mimochodem ještěže ty zombíci maj tak měkký lebky. Spousta věcí je na tomhle seriálu špatně. edit: Snižuju hodnocení, protože jsem viděl první dva díly čtvrtý série. Za 45 minut na obrazovce staly asi 3 věci, který bych se možná mohl dozvědět i z ukázek, příp. během 10 minut. Každý postavě neuvěřitelně trvá, než se vymáčkne, často prostě neodpoví na jednoduchou otázku, a místo toho dělá nějakou úplně nezáživnou manuální práci. Prostě z toho se otevírá kudla v kapse. Tušim, že si sice ještě nějakej díl pustím, ale už teď vím, že toho budu litovat. edit2: Lituju, lituju, lituju. edit3: Pozor, v půlce 4. sezony dojde k obratu, a 3 díly to bylo fakt super! No a pak to zase šlo do hajzlu. ()

Bozvav

Nudné, nablblé, se spoustou nelogických zvratů a hlavně pořád na jedno brdo. Za mne znuděných 25%.Shlédnuty první tři řady s velkým sebezapřením. ()

pirko7

Je třeba překousnout: *Naprosto nelogické dění, kde se vlastně všechno děje jak kdyby v jedné vesnici s rozlohou 10 km *Hlavní postavy jsou těžce dementní, jejich rozhodování je naprosto nelogické, jako divák si rvu vlasy a říkám proč?..?? *Realita o tom jak zombíci fungují, tu lze akceptovat, ale jak funguje fyzika, to už je otřesný, už vidím jak propíchnete lebku kudlou a v klidu ji vytáhnete, nebo s nataženou rukou držíte mrtvé tělo ve vzduchu. A to nemluvím o scéně s dědou z farmy a jeho brokovnicí, která místo 8 nábojů má neomezený zásobník. A to že jsem v 7. serii a lidi ještě nepřišli na to, že existuj luk a šíp mě v podstatě už vůbec nenechá spát. *Dějství se nikam neposunuje, je pravda že jde jen o survival, ale je to furt dokola, jen se střídají záporáci a nový hrdinové. *Dost věcí je předvídatelné, až nechutně nudné. I když se tu autor snaží o zvraty jako jsou ve hře o trůny. *Režie absolutně nezvládá to co asi komix chtěl, někdy se tu objeví jeden zombie a je to děsný poprask, jindy i tucet je děsně na pohodu. Napětí je tu prostě dělané uměle a hlavně hudbou. *Hrdinové jsou někdy těžcí borci a jindy neuměj ani střílet na 10 metrů. Dost často je tedy charakter naprosto pozměněn ze super hrdiny na babičku co našla zrovna v kontajneru pistol. Snažím se to dokoukat, po sedmé sérii ale opravdu ztrácím chuť neustále kroutit hlavou a říkat boha to je trapný. Serial se pro mě stal tedy výbornou kulisou, jaké-si lepší pozadí než si pustit běžné TV programy. Vzhledem k vysokým hodnocením hádám, že jde hlavně o to, že serial v oblasti zombie nemá žádnou konkurenci. Pokud ale vytáhnu hry jako left4dead, days gone a podobný, je zde mnohem lepší podání zombie dění (například speciální zombie a jejich evoluce). Zde se jen řeší lidské konflikty. A autor zkouší všechny druhy nepřátel. ()

Filec

1. séria v pohode ale 2. séria je sračka zelenej farby úplne celé zle od absolútne otrasných hercov až po nepochopitelné počínanie postáv a mám jeden skvelý príklad 9 časť druhej série s názvom prestrelka tá hlúpa hus ktorá je zaťažená na fízlov sa vyberie pre svojho manžela, ktorý išiel pre uchlastaného dedka ktorý je dôležitý pre narodenie jej dieťaťa, aj keď ich dedko vyslovene poslal preč (stupidita). Tak táto milá stupidná ženská ide pre svojho mužíčka, ktorý mimochodom striela do hlavy aj živých živých :) a táto hus ani nevie kam ide a hladí do mapy, opustí svoje decko nikomu nič nepovie a za pol dňa si nikto nevšimne, že je preč. Proste za tento diel gulka do hlavy FAKT!!...Ešte dávam nádej tretej sérií ale druhá séria je odpad takže zatiaľ si tento seriál zaslúži nanajvýš 2 a pol hviezdy. A viete čo za pekne nalíčené mrtvolky a efekty dám 3*..............Dobre nech sa na mňa nikto nehnevá ale toto je hlúposť!! ()

GMVajgl

První dojem je důležitý, ale někdy klame. Pilotní díl Walking Dead je super, ale postupně se z toho stane telenovela, která řeší "kdo spí s kým" a "kdo nemá rád koho". ()

TomStrom

Mít tenhle seriál víc dílů, říkám vám, že to po třetím díle zabalím. Není to horrorový seriál, ale telenovela, kde se řeší kdo koho ztratil a kdo udělal komu co, co kdo dělal v dětství a podobně. Kdyby alespoň postavy za něco stály, jenže ne. Dlouho už mě v žádném seriálu hlavní hrdinové tak nepili krev. Je to jen banda užvaněných zbabělých humanistů, co mají morální problém zbavit se svých nakažených, zdržují se pohřbíváním těl, i když jim dochází jídlo a nebo se například zabývají záležitostmi tak důležitými, jako kdo má narozeniny a co mu dát za dárek. A nedělám si srandu, scénáristé museli být vážně absolventi pomocné školy. Maximum, na co se zmohli bylo okoukat kupu klišé a naskládat je do asi 4,5 episod. Jen o chlup horrorovější seriál, než Esmeralda. Jednu hvězdu dám za masky, ty se povedly. Škoda jenom, že zombies v seriálu moc často nevidíme. ()

krapek

Tak často kritizované pomalé tempo pre mňa nie je až takým problémom. Seriál nemôže byť natrieskaný akciou ako celovečerák, nejaká tá vata tam musí byť. Takže sa to dalo čakať a dá sa to do istej miery aj odpustiť. Skutočným problémom sú dementne sa správajúce postavy a megaobrovské logické chyby. Tak napr. Nemáme zbrane/muníciu/palivo/súčiastky... a do mesta po ne nemôžeme, lebo zombie. Ale keď ide o tehotenský test či pilulky na potrat, tak to ide bez problémov. Alebo také nestrielanie aby nás ostatní zombíci nezačuli, a potom nasadnú na ultrahlučného Harleya. Schválne koľko z vás by trčalo na tej farme, bez akéhokoľvek opevnenia? A koľkých by napadlo obsadiť nejakú opustenú kasáreň/pevnosť, alebo aspoň ísť do stavebnín a okolo farmy potiahnúť 3m múr? Ale to je všetko malina oproti tým dementne napísaným postavám. Mám pocit, že jediné rozumné tvory tam sú tie zombie a potom už len ten dedo, ktorého na konci 2. série zrušili. Je to len ďalšia stupídna telenovela pre chlapov (ako Lost), ktorú budú ťahať cez 10 sérií, až kým to nebude taká sračka, že po tom už nikto ani neštekne. Nie, tretiu sériu už ani za trest. ()

Lavinia

První sezona koukatelná, rozhodně realisticko-napínavá, ačkoli mi vždy je záhadou, jak může organismus typu zombík "přežívat" z diety vzduchu a myšlenek na potravu, která se málokdy potuluje kolem. Bohužel od druhé sezony odpadám vzhledem k neustálému opakování se stejné zápletky: tak se někam jde, potkáme zombíky a hysterčíme, pak se někam přijde, totéž, někde se zabydlíme, totéž ... do toho se hodně kecá ... je to prostě absolutní bezútěšností tématu, vývoj je jaksi předem nedán. A to je vpravdě smrtící. ()

darthvader77

Fakt příliš klišovité, tohle to už jsme viděli a několikrát i slyšeli. Scénář postapokalyptického světa, který ovládají zombie je prostě už vypotřebován, pokud ho nepodložíte něčím originálním což se v tomto případě nestalo. Ale do odpadu nepatří, neboť i toto klišé má svou atmosféru. ()

Heroin17

Film má tolik logických děr, že jeho struktura se pod nimi skoro ztrácí. Ale je to srandovní, trošku jako Shaun of the Dead- blbec si uřízne ruku, pak se pro něj vrátí, pak si hrajou na zombíky, ten kope jámy, ta zase chytá ryby, ten má rád sado-maso, ten zase svojí ženu, věší prádlo, věší plechovky na špagát, auto vymění za koně, koně za tank, tank za manželku, manželku za pistoli, pistoli za padák, padák za kuřecí maso, maso za kamion, kamion za auto, auto za negra a negra nikdo nechce. ()

Luckyboy

Nic převratného a originálního. V krátkosti lze říct, že jde o obyčejný tuctový seriál, který má jen jiné kulisy a přidanou syrovost. Jinak se v něm řeší stejně plytké a místy spíš obtěžující zápletky, jejichž většina je předem jasná, a jediná neznámá v příběhu je, jak daná osoba umře, a kolik ostatních přitom vezme (napsal bych na onen svět, ale v tomhle seriálu to tak úplně neplatí) do pekla sebou. Dívat se na to ale dá, protože tvůrci zvládají udržovat napětí. Ke sledování je ale potřeba silný žaludek. Pokud máte lepší věci na práci, tak o nic nepřijdete. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Měním hodnocení na velmi špatné. Poslední série (počínaje zhruba pětkou) jsou neskutečně roztahané, pořádně se nic neděje, ale hlavně tvůrci (neznám ale předlohu) kompenzují svoji scenáristickou neschopnost čím dál tím větším a expresivnějším násilím. Slabej žaludek nemám, ale proč se mám koukat na věci alá první epizoda sedmé série? Ok, jde o psychopata, který se chtěl ukázat a zbytek skupiny zlomit. Proč se musím dívat ale 45 minut na nechutnosti, které kohokoli z empatií akorát znechutí? Jestli je cílem přitáhnout diváky na "jsme nekrvavější a nejbrutálnější seriál", tak nemám potřebu se na to dívat, a vlastně mě už ani nezajímá, jak to dopadne, protože se děj stejně točí dokolečka. ()

Roumen

Asi jediná recenze, u které prostě musím na rovinu říct že něco tak bezduchého a tupého už doufám ve své seriálové kariéře neuvidím. ()

ESNYR

Trapné přežívání ve světě který nemá danou ani pevnou strukturu a ani pevné pravidla, jsem přestal sledovat asi u konce první série, kdy jsem jednoduše vzdal nějakou snahu o pochopení jednání postav a smyslu existence několika postav které jen přitěžují už tak debilnímu nápadu.Logika se neřeší, nic se pořádně neděje, opět sledujeme rodinné drama na pozadí katastrofy a navíc mi připadá že minimálně 80% postav by v reálu nepřežilo ani jeden den, natož celou jednu sérii nějakého seriálu. Chtěl jsem dát jednu hvězdu za snahu, ale nedám, protože je to fakt blbost. ()

Gormie

Vždycky jsem si říkal, proč někdo neudělá Zombie seriál. Ale tohle je vážně zklamání. Nekonečné šťourání v emocích postav, patetické rádobydojemné scény a navrch kupa nesmyslů a nelogičností. Příklad za všechny: Hned z kraje se postavy baví o tom, že musí být potichu, aby je zombies nevypátraly. Načež hlavní hrdina přijede k opuštěnému stavení a začne řvát jak na lesy: "Haló, je tu někdo?" Nebo: parta lidí po zombie apokalypse bydlí V LESE VE STANECH a pak se diví, když přijdou na návštěvu zombíci a půlku jich zakousnou. Jako parodie by to bylo fajn. Bohužel je to myšleno vážně. ()

Asrael

Sračka. Nic jinýho se o tom říct nedá. Po sérii a půl jsem to vzdal, příběh se v podstatě nikam nehne, je to všechno hrozně roztahaný, u každý druhý scény jsem si říkal, že by jí mohli v půlce střihnout.. čirý zlo.. Nechápu, jak to může bejt tak oblíbený.. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

19.11.2022

Rick Grimes se vrací

Rick Grimes se vrací

23.07.2022

Stanice AMC oznámila nový spin-off svého zombie seriálu Živí mrtví, jenž se bude točit okolo bývalých protagonistů Ricka a Michonne. Šestidílná minisérie se tak zaměří na vztah a lásku obou postav,… (více)

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Stanice AMC oznámila další spin-off ze světa Živých mrtvých. Adaptace slavného komiksu o lidech, kteří přežili zombie apokalypsu, se pomalu ale jistě chýlí ke konci, stanice už má ale rozjetých hned… (více)

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021

Herní společnost Epic Games údajně zvažuje start své vlastní filmové a televizní divize. Podle informací serveru Eurogamer by se společnost měla začít v blízko době soustředit na zábavní průmysl, a… (více)