Dáma a Král

(TV seriál)
  • Česko Druhá šance (pracovní název) (více)
Krimi / Drama
Česko, (2017–2019)

Miroslav Donutil, Matěj Hádek, Tereza Hofová, Jan Cina, Anna Kameníková, Miloš Vávra, Markéta Hrubešová, Ivana Chýlková, Petr Šmíd, (více)

Série(4) / Epizody(30)

Advokátní kancelář přibere do svého týmu soukromého vyšetřovatele, který má za úkol odhalovat skutečné viníky trestných činů, ze kterých jsou obviněni klienti kanceláře. Hlavními hrdiny jsou trochu podivínský vyšetřovatel Prokop Král (Matěj Hádek) a schopná a úspěšná advokátka Lenka Braunová (Tereza Hofová). Společně tvoří protikladnou a jiskřivou dvojici, která však výborně funguje. Pod taktovkou šéfa kanceláře Rudolfa Černého (Miroslav Donutil) a s pomocí začínajícího právníka Jiřího Mladého (Jan Cina) vyšetřují různorodé případy a pomáhají lidem, kteří nemohou nebo nechtějí jít na policii. Žádný zločin, žádná záhada pro ně není neřešitelná. Nejsou policisté, proto musí případy klientů řešit bez kriminalistického zázemí - důvtipem, překvapivou akcí, novým, nečekaným pohledem na zločin nebo jeho pachatele. (TV Nova)

Tosim

V určitých chvílích hraje Hádek Poirota. Svým chováním, posedlostí pro detail, excentričností. Jinak je to klasická buddy záležitost, zde v právnickém balení, kdy se docela divíte, že advokáta ti policajti tak poslouchají. Zvláštním úkazem je Donutil na nově, naštěstí to opravdu není po žádné ze složek vyloženě blbý seriál. Michálek napravuje dojem po otřesných Prázdninách v Provence. ()

Gwaihir

Uniká mi sice trochu smysl rozdělení do dvou řad, protože základem je prakticky jedna linka vinoucí se celým seriálem, jakkoli v některých dílech skrytě. Na tom nicméně zase tolik nezáleží. Důležité je, že přestože jde o další detektivní počin, je alespoň ozvláštněn nepolicejní vyšetřující dvojicí, respektive především její mužskou polovinou, v níž exceluje Matěj Hádek, který to vlastně utáhne téměř sám. Je jen škoda, že zde není narušen stereotyp druhu zločinu a zase je to jen samá vražda, tedy kromě oné, poměrně zdařilé, červené nitě s ukradenými diamanty. S1 a S2 - 65 % ()

slunicko2

Osobitá detektivka, která mě nenudí. 1) Možná je to tím, že detektivky nečtu a koukám se na ně málo, takže nemám srovnání, ale seriál mi vyhovuje. Nevím, jak moc je v žánru běžný neformální obhájce - vyšetřovatel (analytik), ale zde se to tvůrcům docela povedlo._____ 2) Rozmarnou ironickou nadsázku umocňuje herecké obsazení. 42letý Matěj Hádek (vyšetřovatel) spolu s občas se mihnoucím 66letým Miroslavem Donutilem (šéf kanceláře) a nevýrazným 29letým Janem Cinou (koncipient) mou touhu po příjemných tvářích docela uspokojuje._____ 3) Je škoda, že s výjimkou stylizovaného vyšetřovatele se nikomu jinému v advokátní kanceláři autoři nevěnují. Možná si nechávají zadní vrátka pro další řady, kdo ví?_____ 4) 10.12.2019 - Třetí řada poněkud ztrácí na atraktivitě. Nevýrazný (i když pěkně štíhlý) 35letý Michal Dalecký holt charismatického Matěje Hádka nenahradí. No a čtvrtá řada pokračuje v nastoupeném trendu. Už jen **. ()

marhoul

Já jsem tušila, že se na to nemám koukat, ale zkusila jsem. Tak předně: nedokážu se přenést přes starou-mladou Hofovou, která prostě není herečka. Nikdy a nikde. Navíc je nesympatická. A od toho se odrazím: hlavní postava je tedy nekoukatelná, scénář je děsný, příběhy nudné, tempo ubíjející. Hádka mám ráda, ten mě baví i když v nějakém díle třeba náhodou ani není. Málokdy mě céčková detektivka takto otráví.. ()

Lokutus

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Další novácká slátanina vykrádající tentokrát marně především Mentalistu a Castla.. s tím, že jediný zajímavý na celým seriálu je, že policajti jsou neskutečná banda debilů, co v životě nenajde správnýho podezřelýho a je na partě právníků, aby z nich jejich podezřelýho vysekali a současně udělali i práci za ně... možná by se na to občas i dalo celkem koukat, kdyby jedna z hlavních postav jen nemlela co je naprosto zjevný, další se většinu času nechovala jako úplnej dement, další byla spíš nekoukatelná nesnesitelná kráva a počet završuje občas už jen mladej geek (aspoň, že zrzka-dcerka celkem ujde). Na novácký poměry jeden z těch lepších krimiseriálů, ale i tak ztráta času, nuda, křeč a utrpení. ()

• Natáčelo se v bývalé věznici v Mladé Boleslavi. Majitelem bývalé věznice je soukromá společnost, objekt zůstal v původním stavu a slouží jako lokace pro natáčení českých i zahraničních filmů. Vznikaly zde například snímky Kajínek (2010), Lidice (2011), Aftermath (2017) či Mission: Impossible – Ghost Protocol (2011). [Zdroj: MladáBoleslav.cz] (rakovnik)
  • Hrad, na kterém se natáčelo, je Orlík u Humpolce. (rakovnik)
  • Epizoda byla natáčena na loveckém zámečku Tři Trubky a blízkém okolí. (JahoMi)