Dáma a Král (TV seriál)

Druhá šance

(pracovní název)

Krimi / Drama

Česko, 2017, 8x60 min

Miroslav Donutil, Matěj Hádek, Tereza Hofová, Jan Cina, Anna Linhartová, Miloš Vávra, Markéta Hrubešová, Ivana Chýlková, Petr Šmíd, David Punčochář, Jaroslava Pokorná, Elizaveta Maximová, Jan Lepšík, Klára Oltová, Radoslav Šopík, Barbora Sedláčková, Perla Kotmelová, Tereza Vilišová, František Staněk, Magdalena Zimová, Tomáš Kořének, Vlastimil Čaněk, René Šmotek, Václav Helšus, Simona Peková, Adéla Press, Vilém Udatný, Tomáš Matonoha, Pavel Zedníček, Veronika Kubařová, Vanda Hybnerová, Hana Vávrová-Heřmánková, Marek Pospíchal, Zdeněk Dušek, Beáta Kaňoková, Dana Poláková, Alexej Pyško, Linda Rybová, Jan Kačer, Hana Frejková, Ondřej Nosálek, Petr Stach, Michal Dalecký, Luboš Veselý, Šárka Kavanová, Pavel Gajdoš, Amálie Turková, Tobiáš Turek, Jana Krausová, Jitka Schneiderová, Petr Vaněk, Jana Pidrmanová, Johana Matoušková, Marie Poulová, Anna Schmidtmajerová, Štěpánka Ludvíková, Jan Krafka, Tomáš Dastlík, Tomáš Dianiška, Tomáš Petřík, Alois Švehlík, Eva Josefíková, Lukáš Hejlík, Jakub Špalek, Martina Eliášová, Václav Vašák, Marie Štípková, Václav Šanda, Jiří Rendl, Petra Nesvačilová, Jiří Černý, Pavlína Balner, Michal Balcar, Igor Bareš, Sabina Rojková, Pavel Řezníček, Sára Sandeva, Ivan Lupták, Václav Krátký, Jiří Šimek, Martin Dejdar, Jana Plodková, Hana Seidlová, Eva Jeníčková, Johana Racková, Jiří Vyorálek, Olga Plojhar Bursíková, Radek Jiříček

V určitých chvílích hraje Hádek Poirota. Svým chováním, posedlostí pro detail, excentričností. Jinak je to klasická buddy záležitost, zde v právnickém balení, kdy se docela divíte, že advokáta ti policajti tak poslouchají. Zvláštním úkazem je Donutil na nově, naštěstí to opravdu není po žádné ze složek vyloženě blbý seriál. Michálek napravuje dojem po otřesných Prázdninách v Provence.(2.1.2018)

• mira007

Podprůměrná krimi , která má velmi nadějný první díl, ale pak už to jede ve schématu, kde Hádek je kombinací jasnovidce a geniálního matematika a nějaká dedukce, logika ve způsobu vyšetřování je naprosto nulová. Herecký výkon Hádka byl fajn, Donutil tady má spíš cameo a zbytek bída. Polda i Exner jsou lepší seriály a i Specialisté mají o chlup lepší případy. Tohle má sledovanost jenom kvůli tomu, že na ostatních stanicích ale vůbec nic nedávají než že by to byla nějaká pecka.(10.1.2018)

Ne úplně špatné dílo, ale od Matěje Hádka jsem čekal víc. Chvílemi mi připomínal postavu Charliho Crewse ze seriálu Life ( u nás Na doživotí), kterého nemýlím-li se nadaboval a jakoby jeho některé způsoby chování (mluví jakoby z cesty, ale vlastně naprosto k věci o detailech, kterých si nikdo jiný nevšiml) při dabování obšlehl a tím, že v některých chvílích až trapně přehrává, činí tak ze své postavy jakousi parodii.Úplně jsem tento záměr nepochopil, protože v prvním dílu série se choval naprosto normálně.Možná mu hráblo ze zděděné a krajně protivné dcery, kdo ví.Na to zná odpověď asi jen sexteto scénáristů....(4.1.2018)

• zette

Velmi neverohodny serial, ktery nezachrani ani Matej Hadek, ktery hraje genialniho posuka sice dobre, ale v realnem svete takove trio snad ani nemuze existovat. Takovy kapitan Exner, ktery byl vysilan vicemene ve stejnou dobu ma taky do skutecne postavy daleko, ale bylo to stylove a zabavne. Nechapu, kdo takove slataniny muze vubec napsat, resp. natocit...(20.12.2017)

• kocik1

Matěj Hádek v jímavé roli Supermana trošku šmrncnutého Všeználkem. Děj napsaný pro věkovou skupinu +-10 let. Co k tomu dodat? Snad jen malou hádanku: Je nutné točit každou blbost, která mě napadne? Správná odpověď: Není.(24.12.2017)

• - Natáčelo se na zámku Štiřín. (skudiblik)