Dáma a Král (TV seriál)

Lady and the King

(festivalový název)

Krimi / Drama

Česko, 2017 - 2018, 16x60 min

Miroslav Donutil, Matěj Hádek, Tereza Hofová, Jan Cina, Anna Linhartová, Miloš Vávra, Markéta Hrubešová, Ivana Chýlková, Petr Šmíd, David Punčochář, Jaroslava Pokorná, Elizaveta Maximová, Jan Lepšík, Klára Oltová, Radoslav Šopík, Barbora Sedláčková, Perla Kotmelová, Tereza Vilišová, František Staněk, Magdalena Zimová, Tomáš Kořének, Vlastimil Čaněk, René Šmotek, Václav Helšus, Simona Peková, Adéla Press, Vilém Udatný, Tomáš Matonoha, Pavel Zedníček, Veronika Kubařová, Vanda Hybnerová, Hana Vávrová-Heřmánková, Marek Pospíchal, Zdeněk Dušek, Beáta Kaňoková, Dana Poláková, Alexej Pyško, Linda Rybová, Jan Kačer, Hana Frejková, Ondřej Nosálek, Petr Stach, Michal Dalecký, Luboš Veselý, Šárka Kavanová, Pavel Gajdoš, Amálie Turková, Tobiáš Turek, Jana Krausová, Jitka Schneiderová, Petr Vaněk, Jana Pidrmanová, Johana Matoušková, Marie Poulová, Anna Schmidtmajerová, Štěpánka Ludvíková, Jan Krafka, Tomáš Dastlík, Tomáš Dianiška, Tomáš Petřík, Alois Švehlík, Eva Josefíková, Lukáš Hejlík, Jakub Špalek, Martina Eliášová, Václav Vašák, Marie Štípková, Václav Šanda, Jiří Rendl, Petra Nesvačilová, Jiří Černý, Pavlína Balner, Michal Balcar, Igor Bareš, Sabina Rojková, Pavel Řezníček, Sára Sandeva, Ivan Lupták, Václav Krátký, Jiří Šimek, Martin Dejdar, Jana Plodková, Hana Seidlová, Eva Jeníčková, Johana Racková, Jiří Vyorálek, Olga Plojhar Bursíková, Radek Jiříček, Jiří Langmajer, Tomáš Jeřábek, Ivan Shvedoff, Roman Mrázik, Ondřej Bauer, Eva Leimbergerová, Zdeněk Piškula, Lukáš Bech, Aleš Bílík, Jiří Maryško, Tomáš Bambušek, Jakub Zindulka, Lucie Trmíková, Carmen Mayerová, Dita Kaplanová, Emma Bauer, Jiří Roskot, Stanislav Zindulka, Gabriela Míčová, Martin Sitta, Petr Halberstadt, Miloslav Mejzlík, Dušan Sitek, Hynek Chmelař, Leoš Noha, Daniel Tůma, Eva Nosálková-Leinweberová, Cyril Dobrý, Tomáš Sýkora, Petra Horváthová, Barbora Milotová, Martin Havelka, Michał Sieczkowski, Josef Trojan, Radim Novák, Dan Dittrich, Václav Neužil ml., Jiří Štrébl, Pavel Nečas, Marta Maťová, Michal Kern, Lukáš Melník, Jan Slovák, Markéta Burešová, David Máj, Jan Plouhar, Dana Marková, Markéta Stehlíková, Petr Horáček, Martin Donutil, Kamil Švejda, Filip Menzel, Milan Enčev, Martin Matejka, Jaroslav Mendel, Václav Marhold, Anežka Rusevová, Miloslav Maršálek, Zbygniew Kalina, Ivan Sochor, Ernesto Čekan, Kryštof Rímský, Jan Bidlas, Zdeněk Maryška, David Piskor, Miloslav Tichý, Anna Duchaňová, Matouš Rajmont, Tereza Nádvorníková, Aleš Foukal, Alena Štréblová, Eva Holubová, Roman Zach, Radim Kalvoda, Robert Nebřenský, Petr Vršek, Marian Roden, Petra Špalková, Martin Kubačák, Nataša Gáčová, Jaroslav Pížl, Marek Daniel, Vladislav Georgiev, Vladimír Hauser, David Steigerwald, Kateřina Holánová, Daniel Rous, Barbora Lukešová, Martin Kraus, Viola Černodrinská, Marta Vítů, Pavel Leicman, Zuzana Mauréry, Václav Kopta, Jan Španbauer, Jiří Hána, Zdeňka Žádníková-Volencová, Mikuláš Čížek

Když jsem koncem září zjistil, že nám v říjnu oblíbenou Modravu nahradí nový seriál, co nám názvem prozatím nic neříkal, bylo mi to poměrně líto. Ale po pomalém rozjezdu jsem si dost oblíbil nejen už pro mě dávno sympatického staršího Hádka, ale i Terezu Hofovou, která s Prokopem tvoří hodně příjemné duo. Od dílu s hotelem, přes povedenou Krvavou svatbu i zajímavý díl s táborem jsem si seriál skutečné oblíbil a dost mě potěšilo, že se už za 14 dní vrací druhá série. Snad nabídne obdobně ojedinělé případy a neutichající pohodu na pozadí jednotlivých epizod.(27.1.2018)

Uniká mi sice trochu smysl rozdělení do dvou řad, protože základem je prakticky jedna linka vinoucí se celým seriálem, jakkoli v některých dílech skrytě. Na tom nicméně zase tolik nezáleží. Důležité je, že přestože jde o další detektivní počin, je alespoň ozvláštněn nepolicejní vyšetřující dvojicí, respektive především její mužskou polovinou, v níž exceluje Matěj Hádek, který to vlastně utáhne téměř sám. Je jen škoda, že zde není narušen stereotyp druhu zločinu a zase je to jen samá vražda, tedy kromě oné, poměrně zdařilé, červené nitě s ukradenými diamanty. S1 a S2 - 65 %(9.4.2018)

V určitých chvílích hraje Hádek Poirota. Svým chováním, posedlostí pro detail, excentričností. Jinak je to klasická buddy záležitost, zde v právnickém balení, kdy se docela divíte, že advokáta ti policajti tak poslouchají. Zvláštním úkazem je Donutil na nově, naštěstí to opravdu není po žádné ze složek vyloženě blbý seriál. Michálek napravuje dojem po otřesných Prázdninách v Provence.(2.1.2018)

• zette

Velmi neverohodny serial, ktery nezachrani ani Matej Hadek, ktery hraje genialniho posuka sice dobre, ale v realnem svete takove trio snad ani nemuze existovat. Takovy kapitan Exner, ktery byl vysilan vicemene ve stejnou dobu ma taky do skutecne postavy daleko, ale bylo to stylove a zabavne. Nechapu, kdo takove slataniny muze vubec napsat, resp. natocit...(20.12.2017)

• anitae

Opět jsem dala šanci Nově a detektivce, a zas se to nepovedlo. Možná pokud by z prvního dílu vykouzlili film a tím to skončilo. V porovnání s konkurenčním Poldou to nemá ani ten vtip, a když to srovnám s Exnerem tak tomu chybí elegance. Tady jsou všichni, včetně Donutila tak nudní, nevýrazní.Nezaujala ani slečna Lenka Braunová a její dost divné oblékání.(3.4.2018)

• - Boxera Karla Kudličku hraje skutečný boxer, účastník olympiády v Atlantě 1996, Petr Horáček. [Zdroj: Nova.cz] (rakovnik)

• - Vinařství z této epizody seriálu, kde se stal zločin, je ve skutečnosti Vinařství pod Radobýlem v Žalhosticích. (rakovnik)

• - Knihovna, ve které pátrají Braunová (Tereza Hofová) s Králem (Matěj Hádek), se nenachází v Praze, ale jedná se o knihovnu města Most. (sator)