Dáma a Král (TV seriál)

Lady and the King

(festivalový název)

Krimi / Drama

Česko, 2017–2019

Miroslav Donutil, Matěj Hádek, Tereza Hofová, Jan Cina, Anna Kameníková, Miloš Vávra, Markéta Hrubešová, Ivana Chýlková, Petr Šmíd, David Punčochář, Jaroslava Pokorná, Elizaveta Maximová, Jan Lepšík, Klára Oltová, Radoslav Šopík, Barbora Sedláčková, Perla Kotmelová, Tereza Vilišová, František Staněk, Magdalena Zimová, Tomáš Kořének, Vlastimil Čaněk, René Šmotek, Václav Helšus, Simona Peková, Adéla Press, Vilém Udatný, Tomáš Matonoha, Pavel Zedníček, Veronika Khek Kubařová, Vanda Hybnerová, Hana Vávrová-Heřmánková, Marek Pospíchal, Zdeněk Dušek, Beáta Kaňoková, Dana Poláková, Alexej Pyško, Linda Rybová, Jan Kačer, Hana Frejková, Ondřej Nosálek, Petr Stach, Michal Dalecký, Luboš Veselý, Šárka Kavanová, Pavel Gajdoš, Amálie Turková, Tobiáš Turek, Jana Krausová, Jitka Schneiderová, Petr Vaněk, Jana Pidrmanová, Johana Matoušková, Marie Poulová, Anna Schmidtmajerová, Štěpánka Ludvíková, Jan Krafka, Tomáš Dastlík, Tomáš Dianiška, Tomáš Petřík, Alois Švehlík, Eva Josefíková, Lukáš Hejlík, Jakub Špalek, Martina Eliášová, Václav Vašák, Marie Štípková, Václav Šanda, Jiří Rendl, Petra Nesvačilová, Jiří Černý, Michal Balcar, Igor Bareš, Sabina Rojková, Pavel Řezníček, Sara Sandeva, Ivan Lupták, Václav Krátký, Jiří Šimek, Martin Dejdar, Jana Plodková, Hana Seidlová, Eva Jeníčková, Johana Racková, Jiří Vyorálek, Olga Plojhar Bursíková, Radek Jiříček, Jiří Langmajer, Tomáš Jeřábek, Ivan Shvedoff, Roman Mrázik, Ondřej Bauer, Eva Leimbergerová, Zdeněk Piškula, Lukáš Bech, Aleš Bílík, Jiří Maryško, Tomáš Bambušek, Jakub Zindulka, Lucie Trmíková, Carmen Mayerová, Dita Kaplanová, Emma Bauer, Jiří Roskot, Stanislav Zindulka, Gabriela Míčová, Martin Sitta, Petr Halberstadt, Miloslav Mejzlík, Dušan Sitek, Hynek Chmelař, Leoš Noha, Daniel Tůma, Eva Leinweberová, Cyril Dobrý, Tomáš Sýkora, Petra Horváthová, Barbora Milotová, Martin Havelka, Michał Sieczkowski, Josef Trojan, Radim Novák, Dan Dittrich, Václav Neužil ml., Jiří Štrébl, Pavel Nečas, Marta Maťová, Michal Kern, Lukáš Melník, Jan Slovák, Markéta Burešová, David Máj, Jan Plouhar, Dana Marková, Markéta Stehlíková, Petr Horáček, Martin Donutil, Kamil Švejda, Filip Menzel, Milan Enčev, Martin Matejka, Jaroslav Mendel, Václav Marhold, Anežka Rusevová, Miloslav Maršálek, Zbigniew Kalina, Ivan Sochor, Ernesto Čekan, Martina Babišová, Kryštof Rímský, Jan Bidlas, Zdeněk Maryška, David Piskor, Miloslav Tichý, Anna Duchaňová, Matouš Rajmont, Tereza Švejdová, Aleš Foukal, Alena Štréblová, Eva Holubová, Roman Zach, Radim Kalvoda, Robert Nebřenský, Petr Vršek, Marian Roden, Petra Špalková, Martin Kubačák, Nataša Gáčová, Jaroslav Pížl, Marek Daniel, Vladislav Georgiev, Vladimír Hauser, David Steigerwald, Kateřina Holánová, Daniel Rous, Barbara Lukešová, Martin Kraus, Viola Černodrinská, Marta Vítů, Pavel Leicman, Zuzana Mauréry, Václav Kopta, Jan Španbauer, Jiří Hána, Zdeňka Žádníková-Volencová, Mikuláš Čížek, Jiří Hájek, Jan Dvořák, Teresa Branna, Jan Jankovský, Petr Panzenberger, Zdeněk Vencl, Daniel Šváb, Ludmila Kartousková, Filip Richtermoc, Lukáš Jůza, Mojmír Maděrič, Pavla Beretová, Roman Štabrňák, Míra Nosek, Lukáš Pečenka, Vojtěch Vodochodský, Lukáš Rous, Petr Vančura, Jan Hofman, Ondřej Kavan, Rebeka Lizlerová, Vasil Fridrich, Magdaléna Sidonová, Martin Sláma, Martin Janouš, Jiří Untermüller, Martin Dusbaba, Jiří Zapletal, Anita Krausová, Martin Mejzlík, Marián Samek, Václav Liška, Taťána Chvojka, Lukáš Mucha, František Jílek, Sára Korbelová, František Dominik Staněk, Radim Juhász, Terezie Vraspírová, Pavlína Balner, Vincent Navrátil, Marek Holý, Anna Stropnická, Veronika Lazorčáková, Václav Jílek, Anna Kratochvílová, Petr Buchta, Josef Jurásek, Kristýna Frejová, Kamila Janovičová, Miroslav Hanuš, Pavel Lagner, Petr Motloch, Michal Novotný, Marian Moštík, Daniel Krejčík, Filip Březina, Kateřina Kozinová, Daniel Joch, Šimon Fridrich, Petr Meissel, Ondřej Kubina, Karel Jirák, Miroslav Hruška, Václav Hanzl, Martin Veliký, Ladislav Jelínek, Martina Preissová, Michal Bumbálek, Petr Červinka, Kajetán Písařovic, Branislav Mazúch, Alexander Hemala, Ivan Vyskočil, Vlastimil Zavřel, Regina Rázlová, Daniela Bartáková, Alena Procházková, Viera Pavlíková, Oldřich Vlach, Andrej Polák, Helena Brabcová, Sandra Černodrinská, Petra Lustigová, Radim Fiala, Anežka Hessová, Jan Strejcovský, Kristýna Janáčková, Jacob Erftemeijer, Marek Adamczyk, Vít Roleček, Agáta Červinková, Daniel Ratimorský, Kryštof Racek, Daniel Pečenka
  • mira007

Podprůměrná krimi , která má velmi nadějný první díl, ale pak už to jede ve schématu, kde Hádek je kombinací jasnovidce a geniálního matematika a nějaká dedukce, logika ve způsobu vyšetřování je naprosto nulová. Herecký výkon Hádka byl fajn, Donutil tady má spíš cameo a zbytek bída. Polda i Exner jsou lepší seriály a i Specialisté mají o chlup lepší případy. Tohle má sledovanost jenom kvůli tomu, že na ostatních stanicích ale vůbec nic nedávají než že by to byla nějaká pecka.(10.1.2018)

Na poměry v rámci domácích krimi seriálů je to koukatelný průměr. Logika sice často pokulhává, ale kupodivu mě to ani nevytáčelo. Nejvíc mě iritoval asi fakt, že policie neustále skáče, jak advokáti pískají. Pro Terezu Hofovou mám slabost a Matěj Hádek si u mě našplhal v Kobrách a užovkách. Za mě ok.(26.2.2018)

Já musím říct, že jsem byl mile překvapen a opravdu hodně mile. Moc jsem tomu seriálu nevěřil a to hlavně proto, že jsem se domníval, že půjde o další trapnou krimi sérii z nějakého českotelevizního policejního oddělení. Ne, jednalo se o advokátní kancelář, třebaže v tom takový rozdíl nebyl. Také se tam řešili kriminální případy, většinou vraždy. Jde mi o to, že u policistů člověk předpokládá nějaké šablonovité chování a ne výstřelky Matěje Hádka, u kterých by si lidé řekli, jací že to u té kriminální policie pracují podivíni. Paradoxně postava Matěje Hádka pro mne udělala seriál jedinečným. Ano, určité nedostatky v seriálu jsou, zejména ochota všech lidí odpovídat na otázky advokátů, kteří z definice nejsou orgány činnými v trestním řízení. Každopádně bych se nestyděl k charakteristice seriálu přidat i mysteriózní. Tento žánr mám velice rád a proto mezi mé nejoblíbenější díly patří "Krvavá svatba" a "Smrt v jezerní kotlině". 64 %.(23.2.2021)

Když jsem koncem září zjistil, že nám v říjnu oblíbenou Modravu nahradí nový seriál, co nám názvem prozatím nic neříkal, bylo mi to poměrně líto. Ale po pomalém rozjezdu jsem si dost oblíbil nejen už pro mě dávno sympatického staršího Hádka, ale i Terezu Hofovou, která s Prokopem tvoří hodně příjemné duo. Od dílu s hotelem, přes povedenou Krvavou svatbu i zajímavý díl s táborem jsem si seriál skutečné oblíbil a dost mě potěšilo, že se už za 14 dní vrací druhá série. Snad nabídne obdobně ojedinělé případy a neutichající pohodu na pozadí jednotlivých epizod.(27.1.2018)

• sorrow

Pokud bych měl hodnotit všechny série jako celek, podíval jsem se, ale nijak mě to nenadchlo. Komentoval jsem některé jednotlivé epizody a jak jsem již uvedl, celé je to hrozně jednoduché, kdy se vše v každém dílu opakuje (advokátní kancelář supluje práci policie, kdy policisté jsou zde líčeni jako absolutní troubové, všichni s advokáty vždy spolupracují, ačkoli k odpovídání na otázky advokátů nemají žádnou povinnost ani důvod, na konci vždy všechny svolají do jedné místnosti a opět se i včetně vraha vždy na místo poslušně dostaví a poslouchají nudné vykecávání Krále, Braunové, Milana či Černého). Za nejvíce komické však považuji fakt, že herec Michal Dalecký v první sérii v epizodě Milenci a vrazi představuje jakéhosi Emila, který zavraždí krizového manažera Radima Tesaře a pak se náhle tento stejný herec objeví ve třetí sérii v epizodě Král je mrtev jako tajemný Milan, který se pak stane pevnou součástí advokátní kanceláře. Je opravdu tak málo herců, že v seriálu, který má 30 epizod musí hrát stejný herec více rolí? Toto považuji za absolutní amatérismus autorů, bohužel se toto stává skoro ve všech českých krimi…(13.7.2020)

• - Natáčelo se v Lipnici nad Sázavou. (rakovnik)

• - Knihovna, ve které pátrají Braunová (Tereza Hofová) s Králem (Matěj Hádek), se nenachází v Praze, ale jedná se o knihovnu města Most. (sator)

• - Natáčelo se na zámku Štiřín. (skudiblik)