Reklama

Reklama

Dáma a Král

(seriál)
  • Česko Druhá šance (pracovní název) (více)
Česko, (2017–2022)

Hrají:

Tereza Hofová, Matěj Hádek, Miroslav Donutil, Jan Cina, Anna Kameníková, Miloš Vávra, Markéta Hrubešová, Ivana Chýlková, Petr Šmíd, David Punčochář (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(5) / Epizody(44)

Obsahy(1)

Advokátní kancelář přibere do svého týmu soukromého vyšetřovatele, který má za úkol odhalovat skutečné viníky trestných činů, ze kterých jsou obviněni klienti kanceláře. Hlavními hrdiny jsou trochu podivínský vyšetřovatel Prokop Král (Matěj Hádek) a schopná a úspěšná advokátka Lenka Braunová (Tereza Hofová). Společně tvoří protikladnou a jiskřivou dvojici, která však výborně funguje. Pod taktovkou šéfa kanceláře Rudolfa Černého (Miroslav Donutil) a s pomocí začínajícího právníka Jiřího Mladého (Jan Cina) vyšetřují různorodé případy a pomáhají lidem, kteří nemohou nebo nechtějí jít na policii. Žádný zločin, žádná záhada pro ně není neřešitelná. Nejsou policisté, proto musí případy klientů řešit bez kriminalistického zázemí - důvtipem, překvapivou akcí, novým, nečekaným pohledem na zločin nebo jeho pachatele. (TV Nova)

(více)

Recenze (51)

Lachtaan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Když jsem koncem září zjistil, že nám v říjnu oblíbenou Modravu nahradí nový seriál, co nám názvem prozatím nic neříkal, bylo mi to poměrně líto. Ale po pomalém rozjezdu jsem si dost oblíbil nejen už pro mě dávno sympatického staršího Hádka, ale i Terezu Hofovou, která s Prokopem tvoří hodně příjemné duo. Od dílu s hotelem, přes povedenou Krvavou svatbu i zajímavý díl s táborem jsem si seriál skutečné oblíbil a dost mě potěšilo, že se už za 14 dní vrací druhá série. Snad nabídne obdobně ojedinělé případy a neutichající pohodu na pozadí jednotlivých epizod. ()

mira007 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Podprůměrná krimi , která má velmi nadějný první díl, ale pak už to jede ve schématu, kde Hádek je kombinací jasnovidce a geniálního matematika a nějaká dedukce, logika ve způsobu vyšetřování je naprosto nulová. Herecký výkon Hádka byl fajn, Donutil tady má spíš cameo a zbytek bída. Polda i Exner jsou lepší seriály a i Specialisté mají o chlup lepší případy. Tohle má sledovanost jenom kvůli tomu, že na ostatních stanicích ale vůbec nic nedávají než že by to byla nějaká pecka. ()

Reklama

velkyvezir 

všechny recenze uživatele

Po první řadě se scenáristé konečně seznámili s divadelním představením Záskok, které je natolik inspiroval, že ve druhé řadě se jeden z dvojice hlavních hrdinů v podstatě vůbec neobjeví. Scenáristé geniální Cimrmanovu myšlenku možnosti personální úspory v hereckém ansámblu bez narušení příběhu však nepochopili a tak je divák v situaci, kdy si stále pokládá otázku, co by udělal Hamlet, totiž Král. A to je chyba. ()

Gwaihir 

všechny recenze uživatele

Uniká mi sice trochu smysl rozdělení do řad, protože základem je prakticky jedna linka vinoucí se celým seriálem, jakkoli v některých dílech skrytě. Na tom nicméně zase tolik nezáleží. Důležité je, že přestože jde o další detektivní počin, je alespoň ozvláštněn nepolicejní vyšetřující dvojicí, respektive především její mužskou polovinou, v níž zprvu exceluje Matěj Hádek a posléze Michal Dalecký, kteří to vlastně střídavě utáhnou téměř sami. Je jen škoda, že zde není narušen stereotyp druhu zločinu a zase je to jen samá vražda, tedy kromě oné, poměrně zdařilé, červené nitě s ukradenými diamanty a navazujícím soubojem se zubatými rybami. S1 a S2 - 65 %, S3 a S4 - 60 % ()

zette 

všechny recenze uživatele

Velmi neverohodny serial, ktery nezachrani ani Matej Hadek, ktery hraje genialniho posuka sice dobre, ale v realnem svete takove trio snad ani nemuze existovat. Takovy kapitan Exner, ktery byl vysilan vicemene ve stejnou dobu ma taky do skutecne postavy daleko, ale bylo to stylove a zabavne. Nechapu, kdo takove slataniny muze vubec napsat, resp. natocit... ()

Galerie (112)

Zajímavosti (14)

  • Hrad, na kterém se natáčelo, je Orlík u Humpolce. (rakovnik)

Související novinky

Zemřel herec Martin Havelka

Zemřel herec Martin Havelka

03.10.2020

V dopoledních hodinách dnes přišla zpráva o úmrtí filmového, televizního a divadelního herce Martina Havelky. Zemřel v Brně ve věku 62 let. Informaci na svém twitterovém účtu zveřejnil režisér Jan… (více)

Reklama

Reklama