Dáma a Král (TV seriál)

(pracovní název)

Lady and the King

(festivalový název)

Krimi / Drama

Česko, 2017 - 2018, 14 h 50 min (Minutáž: 16x60 min)

Miroslav Donutil, Matěj Hádek, Tereza Hofová, Jan Cina, Anna Linhartová, Miloš Vávra, Markéta Hrubešová, Ivana Chýlková, Petr Šmíd, David Punčochář, Jaroslava Pokorná, Elizaveta Maximová, Jan Lepšík, Klára Oltová, Radoslav Šopík, Barbora Sedláčková, Perla Kotmelová, Tereza Vilišová, František Staněk, Magdalena Zimová, Tomáš Kořének, Vlastimil Čaněk, René Šmotek, Václav Helšus, Simona Peková, Adéla Press, Vilém Udatný, Tomáš Matonoha, Pavel Zedníček, Veronika Kubařová, Vanda Hybnerová, Hana Vávrová-Heřmánková, Marek Pospíchal, Zdeněk Dušek, Beáta Kaňoková, Dana Poláková, Alexej Pyško, Linda Rybová, Jan Kačer, Hana Frejková, Ondřej Nosálek, Petr Stach, Michal Dalecký, Luboš Veselý, Šárka Kavanová, Pavel Gajdoš, Amálie Turková, Tobiáš Turek, Jana Krausová, Jitka Schneiderová, Petr Vaněk, Jana Pidrmanová, Johana Matoušková, Marie Poulová, Anna Schmidtmajerová, Štěpánka Ludvíková, Jan Krafka, Tomáš Dastlík, Tomáš Dianiška, Tomáš Petřík, Alois Švehlík, Eva Josefíková, Lukáš Hejlík, Jakub Špalek, Martina Eliášová, Václav Vašák, Marie Štípková, Václav Šanda, Jiří Rendl, Petra Nesvačilová, Jiří Černý, Pavlína Balner, Michal Balcar, Igor Bareš, Sabina Rojková, Pavel Řezníček, Sára Sandeva, Ivan Lupták, Václav Krátký, Jiří Šimek, Martin Dejdar, Jana Plodková, Hana Seidlová, Eva Jeníčková, Johana Racková, Jiří Vyorálek, Olga Plojhar Bursíková, Radek Jiříček, Jiří Langmajer, Tomáš Jeřábek, Ivan Shvedoff, Roman Mrázik, Ondřej Bauer, Eva Leimbergerová, Zdeněk Piškula, Lukáš Bech, Aleš Bílík, Jiří Maryško, Tomáš Bambušek, Jakub Zindulka, Lucie Trmíková, Carmen Mayerová, Dita Kaplanová, Emma Bauer, Jiří Roskot, Stanislav Zindulka, Gabriela Míčová, Martin Sitta, Petr Halberstadt, Miloslav Mejzlík, Dušan Sitek, Hynek Chmelař, Leoš Noha, Daniel Tůma, Eva Nosálková-Leinweberová, Cyril Dobrý, Tomáš Sýkora, Petra Horváthová, Barbora Milotová, Martin Havelka, Michał Sieczkowski, Josef Trojan, Radim Novák, Dan Dittrich, Václav Neužil ml., Jiří Štrébl, Pavel Nečas, Marta Maťová, Michal Kern, Lukáš Melník, Jan Slovák, Markéta Burešová, David Máj, Jan Plouhar, Dana Marková, Markéta Stehlíková, Petr Horáček, Martin Donutil, Kamil Švejda, Filip Menzel, Milan Enčev, Martin Matejka, Jaroslav Mendel, Václav Marhold, Anežka Rusevová, Miloslav Maršálek, Zbygniew Kalina, Ivan Sochor, Ernesto Čekan, Kryštof Rímský, Jan Bidlas, Zdeněk Maryška, David Piskor, Miloslav Tichý, Anna Duchaňová, Matouš Rajmont, Tereza Nádvorníková, Aleš Foukal, Alena Štréblová

Ne úplně špatné dílo, ale od Matěje Hádka jsem čekal víc. Chvílemi mi připomínal postavu Charliho Crewse ze seriálu Life ( u nás Na doživotí), kterého nemýlím-li se nadaboval a jakoby jeho některé způsoby chování (mluví jakoby z cesty, ale vlastně naprosto k věci o detailech, kterých si nikdo jiný nevšiml) při dabování obšlehl a tím, že v některých chvílích až trapně přehrává, činí tak ze své postavy jakousi parodii.Úplně jsem tento záměr nepochopil, protože v prvním dílu série se choval naprosto normálně.Možná mu hráblo ze zděděné a krajně protivné dcery, kdo ví.Na to zná odpověď asi jen sexteto scénáristů....(4.1.2018)

• Lokutus

Další novácká slátanina vykrádající tentokrát marně především Mentalistu a Castla.. s tím, že jediný zajímavý na celým seriálu je, že policajti jsou neskutečná banda debilů, co v životě nenajde správnýho podezřelýho a je na partě právníků, aby z nich jejich podezřelýho vysekali a současně udělali i práci za ně... možná by se na to občas i dalo celkem koukat, kdyby jedna z hlavních postav jen nemlela co je naprosto zjevný, další se většinu času nechovala jako úplnej dement, další byla spíš nekoukatelná nesnesitelná kráva a počet završuje občas už jen mladej geek (aspoň, že zrzka-dcerka celkem ujde). Na novácký poměry jeden z těch lepších krimiseriálů, ale i tak ztráta času, nuda, křeč a utrpení.(5.5.2018)

Na poměry v rámci domácích krimi seriálů je to koukatelný průměr. Logika sice často pokulhává, ale kupodivu mě to ani nevytáčelo. Nejvíc mě iritoval asi fakt, že policie neustále skáče, jak advokáti pískají. Pro Terezu Hofovou mám slabost a Matěj Hádek si u mě našplhal v Kobrách a užovkách. Za mě ok.(26.2.2018)

Uniká mi sice trochu smysl rozdělení do dvou řad, protože základem je prakticky jedna linka vinoucí se celým seriálem, jakkoli v některých dílech skrytě. Na tom nicméně zase tolik nezáleží. Důležité je, že přestože jde o další detektivní počin, je alespoň ozvláštněn nepolicejní vyšetřující dvojicí, respektive především její mužskou polovinou, v níž exceluje Matěj Hádek, který to vlastně utáhne téměř sám. Je jen škoda, že zde není narušen stereotyp druhu zločinu a zase je to jen samá vražda, tedy kromě oné, poměrně zdařilé, červené nitě s ukradenými diamanty. S1 a S2 - 65 %(9.4.2018)

• anitae

Opět jsem dala šanci Nově a detektivce, a zas se to nepovedlo. Možná pokud by z prvního dílu vykouzlili film a tím to skončilo. V porovnání s konkurenčním Poldou to nemá ani ten vtip, a když to srovnám s Exnerem tak tomu chybí elegance. Tady jsou všichni, včetně Donutila tak nudní, nevýrazní.Nezaujala ani slečna Lenka Braunová a její dost divné oblékání.(3.4.2018)

• - Tábor a jeho okolí se natáčel na legendární Sluneční zátoce u Ledče nad Sázavou. (Rico96)

• - Natáčelo se na zámku Štiřín. (skudiblik)

• - Boxera Karla Kudličku hraje skutečný boxer, účastník olympiády v Atlantě 1996, Petr Horáček. [Zdroj: Nova.cz] (rakovnik)