Dáma a Král (TV seriál)

Lady and the King

(festivalový název)

Krimi / Drama

Česko, 2017 - 2018, 24x60 min

Miroslav Donutil, Matěj Hádek, Tereza Hofová, Jan Cina, Anna Kameníková, Miloš Vávra, Markéta Hrubešová, Ivana Chýlková, Petr Šmíd, David Punčochář, Jaroslava Pokorná, Elizaveta Maximová, Jan Lepšík, Klára Oltová, Radoslav Šopík, Barbora Sedláčková, Perla Kotmelová, Tereza Vilišová, František Staněk, Magdalena Zimová, Tomáš Kořének, Vlastimil Čaněk, René Šmotek, Václav Helšus, Simona Peková, Adéla Press, Vilém Udatný, Tomáš Matonoha, Pavel Zedníček, Veronika Kubařová, Vanda Hybnerová, Hana Vávrová-Heřmánková, Marek Pospíchal, Zdeněk Dušek, Beáta Kaňoková, Dana Poláková, Alexej Pyško, Linda Rybová, Jan Kačer, Hana Frejková, Ondřej Nosálek, Petr Stach, Michal Dalecký, Luboš Veselý, Šárka Kavanová, Pavel Gajdoš, Amálie Turková, Tobiáš Turek, Jana Krausová, Jitka Schneiderová, Petr Vaněk, Jana Pidrmanová, Johana Matoušková, Marie Poulová, Anna Schmidtmajerová, Štěpánka Ludvíková, Jan Krafka, Tomáš Dastlík, Tomáš Dianiška, Tomáš Petřík, Alois Švehlík, Eva Josefíková, Lukáš Hejlík, Jakub Špalek, Martina Eliášová, Václav Vašák, Marie Štípková, Václav Šanda, Jiří Rendl, Petra Nesvačilová, Jiří Černý, Pavlína Balner, Michal Balcar, Igor Bareš, Sabina Rojková, Pavel Řezníček, Sara Sandeva, Ivan Lupták, Václav Krátký, Jiří Šimek, Martin Dejdar, Jana Plodková, Hana Seidlová, Eva Jeníčková, Johana Racková, Jiří Vyorálek, Olga Plojhar Bursíková, Radek Jiříček, Jiří Langmajer, Tomáš Jeřábek, Ivan Shvedoff, Roman Mrázik, Ondřej Bauer, Eva Leimbergerová, Zdeněk Piškula, Lukáš Bech, Aleš Bílík, Jiří Maryško, Tomáš Bambušek, Jakub Zindulka, Lucie Trmíková, Carmen Mayerová, Dita Kaplanová, Emma Bauer, Jiří Roskot, Stanislav Zindulka, Gabriela Míčová, Martin Sitta, Petr Halberstadt, Miloslav Mejzlík, Dušan Sitek, Hynek Chmelař, Leoš Noha, Daniel Tůma, Eva Leinweberová, Cyril Dobrý, Tomáš Sýkora, Petra Horváthová, Barbora Milotová, Martin Havelka, Michał Sieczkowski, Josef Trojan, Radim Novák, Dan Dittrich, Václav Neužil ml., Jiří Štrébl, Pavel Nečas, Marta Maťová, Michal Kern, Lukáš Melník, Jan Slovák, Markéta Burešová, David Máj, Jan Plouhar, Dana Marková, Markéta Stehlíková, Petr Horáček, Martin Donutil, Kamil Švejda, Filip Menzel, Milan Enčev, Martin Matejka, Jaroslav Mendel, Václav Marhold, Anežka Rusevová, Miloslav Maršálek, Zbygniew Kalina, Ivan Sochor, Ernesto Čekan, Kryštof Rímský, Jan Bidlas, Zdeněk Maryška, David Piskor, Miloslav Tichý, Anna Duchaňová, Matouš Rajmont, Tereza Nádvorníková, Aleš Foukal, Alena Štréblová, Eva Holubová, Roman Zach, Radim Kalvoda, Robert Nebřenský, Petr Vršek, Marian Roden, Petra Špalková, Martin Kubačák, Nataša Gáčová, Jaroslav Pížl, Marek Daniel, Vladislav Georgiev, Vladimír Hauser, David Steigerwald, Kateřina Holánová, Daniel Rous, Barbora Lukešová, Martin Kraus, Viola Černodrinská, Marta Vítů, Pavel Leicman, Zuzana Mauréry, Václav Kopta, Jan Španbauer, Jiří Hána, Zdeňka Žádníková-Volencová, Mikuláš Čížek, Jiří Hájek, Jan Dvořák, Teresa Branna, Jan Jankovský, Petr Panzenberger, Zdeněk Vencl, Daniel Šváb, Ludmila Kartousková, Filip Richtermoc, Lukáš Jůza, Mojmír Maděrič, Pavla Beretová, Roman Štabrňák, Míra Nosek, Lukáš Pečenka, Vojtěch Vodochodský, Lukáš Rous, Petr Vančura, Jan Hofman, Ondřej Kavan, Rebeka Lizlerová, Vasil Fridrich, Magdaléna Sidonová, Martin Sláma, Martin Janouš, Jiří Untermüller, Martin Dusbaba, Jiří Zapletal, Anita Krausová, Martin Mejzlík, Marián Samek, Václav Liška

Na poměry v rámci domácích krimi seriálů je to koukatelný průměr. Logika sice často pokulhává, ale kupodivu mě to ani nevytáčelo. Nejvíc mě iritoval asi fakt, že policie neustále skáče, jak advokáti pískají. Pro Terezu Hofovou mám slabost a Matěj Hádek si u mě našplhal v Kobrách a užovkách. Za mě ok.(26.2.2018)

• anitae

Opět jsem dala šanci Nově a detektivce, a zas se to nepovedlo. Možná pokud by z prvního dílu vykouzlili film a tím to skončilo. V porovnání s konkurenčním Poldou to nemá ani ten vtip, a když to srovnám s Exnerem tak tomu chybí elegance. Tady jsou všichni, včetně Donutila tak nudní, nevýrazní.Nezaujala ani slečna Lenka Braunová a její dost divné oblékání.(3.4.2018)

• Lokutus

Další novácká slátanina vykrádající tentokrát marně především Mentalistu a Castla.. s tím, že jediný zajímavý na celým seriálu je, že policajti jsou neskutečná banda debilů, co v životě nenajde správnýho podezřelýho a je na partě právníků, aby z nich jejich podezřelýho vysekali a současně udělali i práci za ně... možná by se na to občas i dalo celkem koukat, kdyby jedna z hlavních postav jen nemlela co je naprosto zjevný, další se většinu času nechovala jako úplnej dement, další byla spíš nekoukatelná nesnesitelná kráva a počet završuje občas už jen mladej geek (aspoň, že zrzka-dcerka celkem ujde). Na novácký poměry jeden z těch lepších krimiseriálů, ale i tak ztráta času, nuda, křeč a utrpení.(5.5.2018)

• marhoul

Já jsem tušila, že se na to nemám koukat, ale zkusila jsem. Tak předně: nedokážu se přenést přes starou-mladou Hofovou, která prostě není herečka. Nikdy a nikde. Navíc je nesympatická. A od toho se odrazím: hlavní postava je tedy nekoukatelná, scénář je děsný, příběhy nudné, tempo ubíjející. Hádka mám ráda, ten mě baví i když v nějakém díle třeba náhodou ani není. Málokdy mě céčková detektivka takto otráví..(4.11.2018)

Ne úplně špatné dílo, ale od Matěje Hádka jsem čekal víc. Chvílemi mi připomínal postavu Charliho Crewse ze seriálu Life ( u nás Na doživotí), kterého nemýlím-li se nadaboval a jakoby jeho některé způsoby chování (mluví jakoby z cesty, ale vlastně naprosto k věci o detailech, kterých si nikdo jiný nevšiml) při dabování obšlehl a tím, že v některých chvílích až trapně přehrává, činí tak ze své postavy jakousi parodii.Úplně jsem tento záměr nepochopil, protože v prvním dílu série se choval naprosto normálně.Možná mu hráblo ze zděděné a krajně protivné dcery, kdo ví.Na to zná odpověď asi jen sexteto scénáristů....(4.1.2018)

• - Natáčelo se na zámku Štiřín. (skudiblik)

• - Natáčelo se v bývalé věznici v Mladé Boleslavi. Majitelem bývalé věznice je soukromá společnost, objekt zůstal v původním stavu a slouží jako lokace pro natáčení českých i zahraničních filmů. Vznikaly zde například snímky Kajínek (2010), Lidice (2011), Aftermath (2017) či Mission: Impossible – Ghost Protocol (2011). [Zdroj: MladáBoleslav.cz] (rakovnik)

• - Vinařství z této epizody seriálu, kde se stal zločin, je ve skutečnosti Vinařství pod Radobýlem v Žalhosticích. (rakovnik)