Věřte nevěřte

• USA Beyond Belief: Fact or Fiction
Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Horor / Sci-Fi
USA, (1997–2023), 49 h (Minutáž: 44–60 min)

Série(6) / Epizody(51)

kyblik2

Po krajných medziach môj najobľúbenejší "seriál", ktorý sa skladá hneď z troch častí. Prvá je úplné dokonalé navnadenie Jonathanom Frakes-om na ilúzie, ktoré sa vymykajú logike :) Samozrejme každú jednu ilúziu vždy odhalí a vy ste informovaný, že každý príbeh má niekoľko uhlov pohľadu. Druhou časťou sú samotné krátke ale bravúrne zvládnuté desivé príbehy, ktoré sú vždy namiešané tak aby strach dobre fungoval. Niet pochýb o slabých častiach, ale tak isto boli aj časti, kedy som už mal problém zaspať. Samotná tretia časť nás nechá pekne porozmýšlať, ktorý z príbehov sa mohol stať. Samozrejme tie najnelogickejšie príbehy sa odohrali. Aspoň podľa autorov seriálu :) Ale inak dávam 4*. ()

MartyArt

Co jsem viděl, tak příběhy stály za nic (zámek, který nepouští zloduchy mě skoro zabil XD). Ale dost temný a tajemný jsou ty momenty ze studia - jediný alespoň trochu záhadný ()

Bodega_Bay

Tohle je dle mého správná verze těch utahaných českých bakalářů nebo jak se jmenují ty trapné české historky ze života. ()

ajaxx

Zajímavý, chvilkami hororový nádech, ve většině případů dobře natočený. Takový je tento seriál. Pojetí bylo celkem dobře odhadnuto a navíc, nebyl příliš dlouho natahován jako jiné série a proto si zaslouží celkem slušný obdiv. 100% ()

pegtr

Zajímavý seriál který však v některých dílech trochu nudí.Ale stejně si myslím že v dněšní době seriál přijde starý a nezajímavý. ()

Snapa

S odstupem času mi už tento seriál moc atraktivní nepřipadá.Podobné vyvrcholení každého z příběhů a k tomu se přidává i český dabing kdy jeden z dabérů propůjčuje svůj hlas snad v každém z příběhů jinému herci.Nicméně jako mladšímu mi Věřte nevěřte nahánělo hrůzu a bavilo mě... ()

LadyK

Uznávam, že čo do réžie, spracovania jednotlivých príbehov, či niekedy hereckých výkonov, Beyond Belief na 5 hviezdičiek nemá. Ja osobne ich však dať musím, keďže tento televízny "seriál" (v češtine je slovo "pořad", nikdy som nevedela, ako to preložiť do slovenčiny :-D) ma zakaždým pripútal k stoličke/kreslu/gauči/čomukoľvek s rukou na ovládači - to aby ani náhodou niekoho nenapadlo to prepnúť :-) Mnohé z príbehov som už videla, no niektoré mi ušli a okrem toho som to naposledy videla dosť dávno, takže som rada, že to Barandov začal dávať zas. Občas si v duchu dopredu hovorím, ako sa príbeh skončí, a aj keď sa miera "zásahov" udržuje cca na 80%, zakaždým ma príbeh samotný udiví. Občas aj riadne vystraší, hlavne, ak prejednáva nejakú moju "nočnú moru" (upíri v tomto dosť vedú už od mala :-D). Každopádne núti k zamysleniu. Ja viem, tém "niečo medzi nebom a zemou" je veľa, tu je však poňatá myslím veľmi príjemne, zábavne a pútavo. A z čias, keď som to pozerávala na Pro7, si s láskou vždy na konci pre seba poviem "Ihr Jonathan Frakes" :-) ()

Otan

Nechávám přesný střed,za ty scénky,které byly podle skutečnosti.Vše ostatní bylo oblbování,včetně "magického uvaděče." ()

2sistem

Jednoduchý příběhy, bez obstojných hereckých výkonů, ale na druhou stranu mají být krátký a výstižný, což jsou a plní svou funkci, aby divak hádal pravdivost příběhu. Mysteriozní a fantasy nádech u mě dělá divy. ()

Al90

Jo tento serial jsem zboznoval ke konci 90 let kdy me bylo tak 9-10 let a pak jsem skoro nemoh chodit v noci na WC kdyz jsem si predstavil ze treba stale nekde po svete pobiha ten upir z toho spitalu :D Nastesti ty roky uz jsou pryc a uz se na Verte Neverte divam s nadhledem,ale stale rad :) Z nostalgie jasne 4 hvezdy ()

valinka

Mám moc ráda nad některými příběhy které se skutečně udály,až mrazí. Se musím pochlubit v odhadech jsem se trefovala poměrně často ()

salokin

V dětsví jeden z naprosto nejoblíbenějších seriálů, občas se podívám i teď, i když už to není ono. Člověk si víc všímá strnulých hereckých výkonů, naprosto dokonalého pornoscénáře a přiznejme si to, někdy i absurdně hloupých příběhů. To ale nemění nic na příjemném horrovém nádechu a celkově tajemném pojetí pořadu, který mi kdysi dávno způsobil řadu bezesných nocí. Btw, ty Frakesovy kecy totálně rulez !! Ten chlap vymyslel tak tisíc variací na větu:,,Hranice mezi pravdou a lží je tenká" :D ()

Emmmalie

Skvelý seriál pri ktorom ste boli vždy v napätí čo je pravda a čo nie a často vás to veľmi zaskočilo a neverili ste. Ako dieťa som to vždy pozerala z úžasom a bola som nadšená všetkými tímy príbehmi vždy som sa tešila na nové a nové časti a je mi asi trochu ľúto že to už nevysielajú rada by som si to znova pozrela. 80% ()

AltairAhad

4* a i když bych nyní dala nižší, nemůžu prostě jen tak zapomenout na dětství, kdy jsem se vážně bála. A Frakes byl absolutní "dábel", kterého jsem jako malá holčička milovala. Brolin byl také dobrý, ale neměl takové charisma jako Frakes. ()

BlackVelvet

Davam 2 za napad a taky za to, ze jako mala jsem se na to i obcas koukala. Nicmene je to teda hodne priskrceny za vousy, u nekterych tech pribehu je to jasny. ()