Upíří deníky

• USA The Vampire Diaries (více)
Drama / Horor / Romantický / Fantasy / Mysteriózní / Thriller
USA, (2009–2017), 120 h 1 min (Minutáž: 40–43 min)

Předloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Hudba:

Michael Suby

Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley, Steven R. McQueen, Kat Graham, Candice King, Zach Roerig, Michael Trevino, Matthew Davis, Sara Canning (více)

Série(8) / Epizody(171)

Příběh dvou upířích bratrů, kteří jsou posedlí krásnou dívkou z městečka, mezi jehož obyvateli žijí nadpřirozené bytosti. Na začátku seriálu se Stefan a Damon Salvatorovi vracejí do rodného města Mystic Falls ve Virginii, oba z velmi odlišných důvodů. (HBO Max)

haroska

Už jen za božského upíra Deamona.Není to světoborné,je to "jen" postavené na celosvětové pubertální mánii po upírech.Na nic víc si to ani nehraje.A i přes to,že už je mi "cet",to prostě miluju :-) ()

JamieSmith

Po pilotním díle jsem to zahodila se znechuceným odfrknutím. Tak neuvěřitelně dokonalá a krásná hlavní hrdinka, která nemá jedinou charakterouvou vadu, si jako pravou lásku najde upíra se stejným portfoliem? Haha, ne díky... A pak jsem se nechala na nudné přednášce ukecat na další díl... a další.... a další.... Překousnete-li to, jak je Stephan dokonalý a do morku kostí hodný, začne vás to bavit. Elena je krásná, slovanská krev se nezapře, ale ne tak úplně nemožná jako Bella z Twilightu, s kterou ji mnozí srovnávají. Stephan poráží Edwarda jen o minimum (dostatek sexu), spolužáci ze střední jsou typičtí američani, sem tam vlkodlak a upír, ale kdo by to řešil, když se všude potuluje spousta záporáků. "Zlým" bratrem Damonem počínaje, legendárními upířími knížaty konče. A že je s Damonem vážně sranda ^_^ ()

AspireHD

Jak zde zmínil Malarkey, seriál opravdu čerpá z nynější popularity upírů. Dejte do seriálu sympatického upíra, krásnou holku a pár nadupaných záporáků a máte perfektní seriál pro nynější generaci. Možná jsem to teď napsal, tak že to kritizuji záporně, ale na mě tohle zapůsobilo. Upíří deníky si mě získaly už prvnim dílem. Mám rád Stmívání, a proto je pro mě tohle jeden z nejoblíbenějších seriálů, protože zde není nouze o akci ani drama. Díly většinou končej dost napínavě, takže pokud se zakoukáte jako já tak si řeknete "Hm, před spanim si dám jeden díl.", ale nakonec to dopadne. "No tak ještě teda jeden díl." až nakonec zjistíte, že jste zkouknuli třeba 5 dílů a vůbec se vám nechce spát. Ale dost o téhle stránce seriálu. Myslim si, že stojí za řeč i soundtrack seriálu. Jsou zde použití jak moderní interpreti, tak i neznámí, které jsem si díky tomuhle velice oblíbil. Dobře vybraná hudba k dramatické scéně prostě funguje, povedlo se jim to. Vy co jste to neviděli, tak asi očekáváte nějakou romantickou bombu, ale s tim uplně nepočítejte. Příběh je vytvořen velice dobře a o souboje zde také není nouze. Krev taky stříká ve velkym množství, ale to se dalo čekat u upírů, že? Ještě než začnete koukat, tak začněte koukat na seriál s titulkama a s původnim znění, protože je to mnohem lepší než dabing. ()

andosdre

Upíří tématika je velice populární a svědčí o tom hlavně velké množství knih a filmů, které se začaly v poslední době objevovat.Ač jsem se domnívala, že téma je již zcela vyčerpané ,tento seriál mne příjemně překvapil.Nemyslím tím však hlavní zápletku ,která představuje obvyklý milostný trojúhelník a boj proti ´´zlu´´,ale charaktery postav,které divákovi představují asi všechny možné povahové typy lidí.Zároveň se ale nejedená pouze o upíry ,takže si na své (i když pouze ve vedlejších rolích)přijdou i příznivci čarodějů/čarodějnic a vlkodlaků. Předešlé kladné odnocení platí zejména pro první tři série. V dalších ( zatím 2) sériích kvalita rapidně klesá, postavy jednají jěště iracionálněji než dříve a dostává se nám stále nových záporáků. Ti však nesahají ani po kotníky těm předcházejícím ( Katherina, Niklaus) , kteří měli charakter a divák jim tak mohl ,zcela bez výčitek, fandit ( mnohdy i na úkor hlavních hrdinú). Teď tu ale žádná taková osobnost není, obsazení se obměňuje , nad dějem čas od času zůstává rozum stát .... seriál to proste ničí a dle mého názoru už by ho tvůrci měli přestat do nekonečna protahovat....zatim 3* ()

LucyD

The Vampire Diaries si zaslouží toto hodnocení spíš proto, že jsme si zvykla než že bych seriál tak moc milovala. Moc postav, moc zápletek, složitosti. Občas mě už nebaví ani čekat na další díl, neočekávám něco překvapivého, ačkoli to překvapivé je. Upřímně, čekám až to skončí, ale nemohu se přestat dívat dál a dál, přeci jen to ve mně vzbuzuje něco, po čem toužím. ()

upas odpad!

Bylo mi trapné hodnotit po prvním díle, ale uprostřed druhého už mi to bylo jedno... NEVER MORE!!! ()

denisek34

Jediné, co jsem ještě před nedávnem věděla o Upířích denících bylo, že v nich hraje Ian Somerhalder. Říkala jsem si, že se jen snaží vytěžit z popularity Twilight a že to bude jen další průměrný teenagerovský seriál s ohraným dějem, a tak jsem se pořád nějak nemohla dokopat k tomu, abych se na ně podívala. Nakonec došlo na lámání chleba a pustila jsem si první díl. Nějak zvlášť mě nenadchl, ale ani neodradil a tak jsem koukla na další. Abych řekla pravdu, tak první řada mě vůbec nenadchla. Ponejvíc se tam seznamuje s postavami a s historií, ale jen po takových malých dávkách a né zrovna moc zajímavě. (PRVNÍ ŘADA - 60%). Zato druhá řada dostala úplně jiný náboj. Seriál se stal mnohem víc akčnějším, napínavějším..no prostě jsem ráda, že jsem u sledování vydržela, protože je díl od dílu lepší. (DRUHÁ ŘADA - 80%). O třetí řadě už ani nemluvím. Nedá se s první řadou vůbec srovnat. Je mnohem víc agresivnější, temnější, nepředvídatelná, prostě správné upíří drama :) (TŘETÍ ŘADA - 85%). No a čtvrtá řada? Moje Delena srdíčko jásá radostí :3 (ČTVRTÁ ŘADA - 90%). ()

Jaxx84

Jako většina uměle prodlužovaných seriálů, které nabraly diváky, management prachy, a nechtějí se už zuby nehty pustit, ztrácí TVD postupně na dechu. Herci dosáhli svého maxima cca v 5. dílů první série a ty tři, čtyři výrazy, které dokážou zahrát už mě moc neberou. To by snad ještě ušlo, protože jsou celkem sympatičtí. Horší je to se scénářem, který je tááák šíleně uměle nastavovaný až to bolí, když se ohrají klasičtí upíři a není kam dál, tak se přidají ti prapůvodní... pak čarodějky.... a vlkodlaci... a hybridi... a lovci... a už se v tom vyznejte. Milostné mnohoúhelníky už jsem přestal zvládat sledovat. Ale i přesto je to prostě jízda, děj se ani moc nevleče, uteče to a nakonec je to příjemná oddychovka, která mě ani moc neurazí. 6/10. ()

nightday

Vykrádačka mozků pro : 1.) mozek téměr postrádající nakynuté vepřovky, které nikdy nezjistí, co znamená slovo láska, protože lalok přetékající z jejich legín neodradí jen perverzní fetišisty, 2.) pitomé uječené neodpaněné namejkapované fifleny, které hledají ještě větší a vyzrálejší ideál než mají doma, 3.) všechny ostatní, kteří maj hovno co na práci, protože zrovna skončila sérka HIMYM, Big Bang, Dexter, Californication apod., a chcou se podívat na hezký baby, dobrý kozy (v případě dívek a homoklacků na uhlazené vyholené nagelované svalouny s vythraným obočím) a předvídat minutu po minutě, co se v tom uboze napsaném scénáři zase zkurví. I tak to má své prazvláštní kouzlo. ()

lakart

Po 2 řadách. Seriál to není špatný, ale nemohu se zbavit dojmu, že občas se ptám na spoustu otázek a seriál mi neodpovídá. Některé postavy jsou doslova protivné svým chováním (Elena a její pacifismus je děsný). Celkový příběh pro každou serii není zatím vůbec špatný, vše se oderává velmi rychle, akce střídá akci a tvůrci se tam s žádnou postavou nemazlí. Fantasy svět jim nabízí řadu možností jak zabít a zase oživit postavy podle svého uvážení. Což chvílemi budí na tváři úsměv, ale je to jen seriál na dlouhé večery a já osobně se u něho bavím. 70% ()

fandapcd

První série byla dobrá, druhá už trošku pokulhávala, ale to co přišlo po tom..... nehorázná spatlanina, která mi dala důvod seriál přestat sledovat. ()

Sentax

Seriál o upírovi, ktorý sa zamiloval do ľudského dievčaťa. Žeby Twilight? To rozhodne nie! Áno, rozoberanie vzťahov medzi postavami je tu bežné ale to v každom seriáli. Navyše oveľa viac zabíjania, krvi a hláškujúci Damon, ktorý je asi najvýraznejšou postavou v celom seriáli. Určite tie efekty, napríklad beh upírov alebo výzor vlkolakov, sú dosť podpriemerné ale tak čo by sme chceli od seriálu. Hrozne veľa postáv, ktoré prídu a potom o pár častí umrú, čo je vlastne dobré, aspoň si ich nemusíte zapamätávať. Menším záporom na mňa pôsobí sila čarodejníc, keby chceli môžu zničiť čo im príde na um ale oni by chceli len normálny život bez upírov a vlkolakov. Tak či onak seriál pre mňa dosť chytľavý (vzhľadom na to, že milujem upírov a vlkolakov) a teším sa na ďalšie série. ()

Miky10

Má to solidní potenciál a myslim, že z toho šlo vytřískat o dost víc. Jasně, sou to upíři, ale i tak, ač bych si to nikdy nemyslel, mě první série dost bavila. Pak se to ale z nákýho důvodu zvrhne a závody o to, kdo víckrát umře a zase obživne, to je na mě hodně silný kafe. Právě tohle mě na chvíli donutilo litovat toho, že sem s tím vubec začínal (taky proto, že jak už jednou s něčím začnu, jen tak s tím přestat pro mě představuje takřka neřešitelnej úkol), nakonec to ale moc jako ztrátu času neberu, úroveň de postupem času zase nahoru. Team Damon, samozřejmě... EDIT: Uaaaa, naprosto epický finále pátý série, nádherně smutný, smutně nádherný, wow. ()

loveless

Upíří deníky zřejmě vznikly v reakci na popularitu upírů vzniklou díky Stmívání. Bohužel už se neřadím mezi teenagery a tak jsem si tohle téma oblíbila už před mnoha a mnoha lety, kdy jsem četla a viděla Interview s upírem. Tož, co k tomu říct... Byl by to klasický příběh - on potkal ji, zamilovali se a byli šťastni až do konce života, kdyby on už nebyl půl druhého století mrtvý a nudně romantický a neměl zlého staršího bratra. Tenhle příběh z městečka Mystic Falls absorboval snad všechna klišé žánru a podobných fantasy, takže krom upírů si můžeme užívat zápletky s vlkodlaky, hybridy, dvojníky, čarodějkami, lovci, poutníky, sifony a podobnou havětí. To všechno míchaj dohromady s relativně přežitelným množstvím krve, vraždění a šíleností, aby jste si na konci dalšího dílu přes to všechno zase říkali, že ten co přijde příště prostě musíte vidět, protože se musíte dozvědět, jak to dopadne! Takže není to tak špatné, jak jsem čekala, (i když mé 4* jsou trochu nadsazené - viz dále). Po tom, jak špatněně se postupem času vyvíjelo True Blood, bylo TVD v určité chvíli značně osvěžující, načež s přibývajícími sézónami stejně jakou u TB musím konstatovat, že z toho je čím dál větší švár, překombinovanost, slátanina... Každopádně oproti TB si zde užijeme mnohem více romantiky a mnohem méně sexu a také mnohem větší koncentraci hot boys & girls. Čerstvě po finále 7. sezóny je mi opravdu líto, že TVD neskončilo už před pár lety, snad bude 8. série poslední a nebudou to utrpení dále protahovat. A teď k hereckému obsazení. Paul Wesley aka hlavní hrdina Stefan, byl důvodem proč jsem tenhle seriál nezhlídla už před pár lety, protože jsem si ho znelíbila jako záporáka v Everwoodu. Stefan je hodný a nudný, nebo alespoň ze začátku to tak vypadá, načež se dozvíme, že vlastně úplně hodný není, takže není důvod ho mít rád. Nina Dobrev jako Katherine/Elena je hezká a zlá/hodná, ale taky trochu nudná a navíc otravná, načež kvůli jejímu hlavnímu hrdinství je nutné ji přežít hned v několika dvojnických rolích. A teď trochu z jiného soudku. Candice Accola, sluníčko, jako Caroline, jejíž postava mě baví a zajímá. Steven R. McQueen jako Jerry, který vstává z mrtvých, taky dobře on, i když nevadí, že jeho dějová linka je okrajová. A pak tu máme superzlého Clause Josepha Morgana a jeho zásadového bratra Elijaha neboli Daniela Gilliese, tak ty oba beru, oba velmi zajímaví a vždy rozčeří stojaté vody. A nakonec tu máme "zlého" Damona, který se zamiluje do otravné přítelkyně svého mladšího bratra. Postavu, kvůli které se většina (alespoň dámských) diváků na seriál dívá a když už ne kvůli němu jako nejzajímavější postavě celého toho cirkusu, pak kvůli Ianu Somerhalderovi, jako jeho představiteli. A jen díky němu je mé hodnocení 4*, protože přes všechny klady to není úplně kvalitní věc. A teď zbývá už jedině dodat - team Damon! ()

Zevon odpad!

Parádní telenovela, kde ani po půl hodině nechápete. Primitivní a redukované parafráze amerických slátanin z naprosto vymaštěných kedluben. No pět hvězd, fjůůů, ty jo, to jsou určitě velmi vysoké cíle a nároky, co k takovému hodnocení vedou. ()

Eventyrer

Na začiatku si dovolím tvrdiť, že to bolo viac než len dobré, ale ďalšími sériami to čoraz viac pôsobilo ako upírska telenovela. ()

Trixinka

Pro toho, kdo má rád upíry, čaroděje, vlkodlaky a nevadí mu pohled na umělou krev, je tento seriál ideální. Jednotlivé série svou kvalitou mírně kolísají, ale tak už tomu u delších seriálů bývá - vždycky je tam nějaký ten padouch, který se po určitě době stane víceméně spojencem, ne-li přítelem hlavních hrdinů. V postavách si určitě najdete svého oblíbence, u mě to byl Damon (jeho hlášky jsou nej a je to prostě sympaťák) a Caroline (od té doby, co je z ní upír). Na opačné straně mé oblíbenosti stáli Elena (ta co vždycky spolehlivě zkazí každý plán; fajn, že ji tvůrci dočasně "uklidili"), Bonnie ( zpočátku ještě šla, ale ke konci byla samé Enzo to, Enzo tamto..), Tyler (dle mého naprosto nevyužitá postava se zajímavým potenciálem) a Matt (jak ten to mohl celé přežít a zůstat člověkem nechápu). Celkově hodnotím seriál jako povedený, za 4*. A nebojte, ne všechna úmrtí v tomto seriálu jsou trvalá - řada postav vstává z mrtvých několikrát :) ()

Kam-El

Zatial hodnotím iba pilot a dávam 6/10. Serial vhodný pre vekovú kategóriu -násťročných. Nezaujala ma zápletka - boj dvoch upírskych bratov o dievča, ktoré im pripomína ich lásku z minulosti. Radšej uprednostňujem dospelejší True Blood. ()

Batwoman míří do televize

Batwoman míří do televize

18.07.2018

Bývalá producentka Upířích deníků Caroline Dries chystá ve spolupráci s televizním magnátem Gregem Berlantim (Arrow, The Flash, Supergirl) nový komiksový seriál od DC, tentokrát zaměřující se na… (více)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (více)