Upíří deníky

• USA The Vampire Diaries (více)
Drama / Horor / Romantický / Fantasy / Mysteriózní / Thriller
USA, (2009–2017), 120 h 1 min (Minutáž: 40–43 min)

Předloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Hudba:

Michael Suby

Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley, Steven R. McQueen, Kat Graham, Candice King, Zach Roerig, Michael Trevino, Matthew Davis, Sara Canning (více)

Série(8) / Epizody(171)

Příběh dvou upířích bratrů, kteří jsou posedlí krásnou dívkou z městečka, mezi jehož obyvateli žijí nadpřirozené bytosti. Na začátku seriálu se Stefan a Damon Salvatorovi vracejí do rodného města Mystic Falls ve Virginii, oba z velmi odlišných důvodů. (HBO Max)

djtoko

Upíří ochutnávka pro náctileté.....kouká se na to líp než na Twillight, ale k dokonalosti TRUE BLOOD to má daleko. Po 1 sezóně zatím slabší průměr... ()

AnyLae

Hodnotit tohle je pro mě docela obtížné, jelikož jsem byla už hodně zklamaná Twilight... Námět je hodně podobný... stejně tupý a naivní, možná jen v lehce rozvleklejším a komplikovanějším podání obohaceném o zápletku s čarodějnicemi... Po pátém dílu je brzy na to hodnotit celek, ale s takovou ani nevím, jestli celek dodívám :-D - Jsem prostě zklamaná, čekala jsem něco lepšího! Výchovná hodnota nulová, obsahově nic nového, hudba dobrá. Výběr herců mi nevadí (Damon se povedl), i když to mohlo dopadnout lépe, ale je to jen další tuctový seriál v řadě, takže co... Seriál čeká třetí série... . už tam máme upíry, vlkodlaky, čarodějnice a teď hups nám přibyl i nekromant a přes to všechno hlavní sledovanost tohohle seriálu drží do půli těla svlečený Ian Somerhalder :D ()

vojtik

Předem se omlouvám všem fanouškům, ale tento názor prostě nemůžu dostat z hlavy. Také musím upozornit, že jsem fanouškem skvostu jménem True Blood a tento fakt naprosto koresponduje s tímto komentářem. Nevidět ho - kdo ví možná bych reagoval jinak? No, ale k věci! Je to teenage drama s pěknými tvářičkami, kde se upírství bere jako prozatimní móda. Pokud vás vzrušuje pohled na sexy hlavní postavy a zápletky točící se o - kdo je čí syn, matka nebo strýc, popř. s kým vším kdo spal máte vyhráno. Z toho už tušíte tradiční mýdlovou středoškolskou operu bez špetky invence a k tomu vezoucí se na vlně vampiremánie. Řemeslně je to všechno pěkně sestříháno, ozvučeno a přecoolováno. Manažeři si to umí pěkně spočítat - najmou brakovou autorku nějaké "oblíbené" upíří ságy, obsadí modely/modelky ať mají děvčata dost platonické lásky, vyberou scénaristu co psal epizody Beverly Hills 90210 a pomyslná kasička se začíná plnit. Takovéhle na pohled povrchní teenage seriály jsou prostě in a nevymře-li ženské pohlaví budou tady stále. Holt ta emancipace. (Malá vsuvka - True Blood je pohlavně univerzální - doporučuje deset z deseti hermafroditů.) Ironií je, že jsem zhlédnul celou řadu a mám v plánu v tom pokračovat a to i přes tu očividnou zaujatost. PS: Být holka, tak asi masturbuju nad bratry Salvatory. Jako kluk se musím spokojit s onanováním nad Elenou Gilbert. A to si ty tři hvězdičky zaslouží (fanoušci já vás varoval) :). PS2: Ne, nečekejte tady žádnou erotiku. PS3: Ano, můj komentář je cílen proti fanouškům tohoto seriálu - jsem na druhé straně barikády - potřetí a naposled True Blood je můj šálek kávy. PS4: Otevřeně vyhlašuju souboj proti fanouškům tohoto seriálu - atakujte mě zprávami na můj profil - nebudu se bránit žádným protiargumentům. ()

Ronee

Budem stručná: výborné herecké výkony, zaujímavý námet, napätie, humor, čary, mágia, okultizmus, krv, upíri a Paul a Ian a tú knihu musím mať! ()

Schneefee

Solidní oddechovka, děj sice místy dost předvidatelný, herecké výkony slabší, ale pokud potřebujete "vypnout" nebo si pustit něco jako kulisu, pak jste na správné adrese (za předpokladu, že vás alespoň trochu "berou" upíři). ()

Tatianistka

Co sa tyka porovnania s Twilight sagou..ak to je vobec mozno porovnat..je to velice ubohe..hlavne po tej stranke, ze mi chyba medzi hlavnou dvojicou, ktora ma byt zalubena akakolvek laska....alebo nejake napatie alebo proste cokolvek..kludne by mohli hrat aj surodencov a nikto by si to nevsimol..to uz lepsie to iskri s Damonom. Co sa tyka deju je to velice ubohe ak by som to mala porovnat s pravou krvou..ta bola aspon originalnejsia narozdiel od tohto. ()

DadysGirl

První čtyři díly jsem trpěla - přišlo mi to jako laciná napodobenina Twilight... Ale jelikož jsem na to slyšela samou chválu, vytrvala jsem... A dnes jsem závislá!!! :) Skvěle se to rozjelo, obsazení si mě získaloa teˇ'd už jen odpočítávám 87 dní do nové řady! P.S. Team Delena all the way! ()

Judy24

Hm...jenom pro upřesnění - Vampire Diaries nekopírují Twilight, protože předloha byla napsána o dost dřív. Tenhle seriál je asi vážně taková prvoplánová blbost, namířená do srdcí připitomělých puberťaček, ale mně je to vlastně docela jedno, protože od většiny seriálů prostě chci, aby mě vtáhly do fiktivního děje a já na chvíli zapomněla na všechny svoje všední problémy. A jestli tohle něco skutečně dokáže, tak je to pohled Iana Somerhaldera. EDIT: Půlku třetí série jsem už shlédla jenom ze zvyku. Snižuju o hvězdičku a hlavně přestávám seriál sledovat. ()

johhny007

Připadá mi to jako kopie na Twilight oba dva jak twilight a toto mají jeden dobrý fakt a to sexy představitelku jinak celkem průměrný seriál , ale alespon od Twilight se to okopírování z knihy docela povedlo ;) 75% ()

rialilly

Na The Vampire Diaries jsem začala koukat jenom díky kamarádce, která mi seriál doporučila. Už po prvním dílu jsem se naprosto zamilovala; líbí se mi, že v každém dílu se stane něco zajímavého, žádný není zbytečný a nemohl by se ze seriálu vynechat, jak by se mohlo u jiných. Štvou mě názory lidí, kteří říkají, že akorát těží z úspěchu Twilight a je to úplně to stejný. Protože to není. Knížky TVD byly napsaný už v roce 1991, a s Twilight mají společného jenom to, že tam jsou upíři, ikdyž v obojím úplně jiní. The Vampire Diaries se mi hodně líbily první dvě série a ta třetí taky vypadá nadějně. ()

Expertt

Upíři, další z okrajových témat filmů konečně v hledáčků producentů. Po shlédnutí 1., 2. a částečně i 3. dobrýý. U tak dlouhých sérií kde je 22 dílů po 40minutách, je sice pořád něco nového s celkem dynamickým dějem, ale otázkou je jak dlouho se autoři budou moct ještě opírat o historii, která je už celkem uzavřená nebo se bude jen natahovat.. Je 20.11.2011 a poslední díl co jsme viděl a co zatim vyšel je s04e06. Moje slova se naplnila..seriál ztrácí na kvalitě a síle. Každý nový díl ma předvídatelné pokračování a nepřekvapí vás už ani to, že se někdo, třeba i hlavní postava promění v upíra. Příjde mi, že se vše mele pořád dokola od 3.série. Vždy se najde něco relativně "nového" z 1 000 let staré minulosti. Klaus vše vysvětlí a nakonec vše dobře zkončí. Elena se stane upírem? Hmm nevadí, 4.série má lék. Ačkoli se tu stane občas něco zásadního co v žádnym případě nešlo dosud zvrátit, tak právě dnes v Mystic Falls se najde něco co to odvrátí. Snad bude čtvrtá série i ta poslední, z pohledu seriálu i diváků. // Po 5, sérii můžu v klidu říci, že seriál se motá v začarovaném kruhu, stále dokola. ()

ardno5

Twilight bych dal tak 1 * ale tohle je o trošku lepší.. Popravdě první díl jsem si řekl co to je za ,,babskej'' seriál všude samá modelka a hezounek a trapné dialogy.. ale po 3 díle už jsme si říkal že děj není nejhorší a zajímá mě co bude dál, no a zhruba po 6 dílu jsem seriálu přišel na chuť :-) .... Zatím jsem viděl poslední díl a zároveň zatím poslední série (3s-15e) a musím říct, že přes hroznou promotanost me to pořád baví.. Jen bych vytknul to, že se na scéně objeví pokaždé jiný záporák, později se najde ještě nekdo silnejší, ten druhý nejsilnejší se jeví jako klaďas ale v tom se objeví ještě někdo mnohem silnější a první záporád vypadne ze scény a druhý se o5 jeví jako klaďas a zase se čeká na někoho silnějšího :-) ... ale seriálu dávám stejně jen 2* jakmile vás chytne děj už vás jen tak nepustí ;-) .... Bohužel časem kouzlo vyprchá a dostaví se stereotyp.. 50% ()

Milda003

Seriál je sám o sobě celkem dobrý nápad už jen proto, jak se píše v příspěvku pod tímto "od dob Twilling upíři prostě letí.." Tento komentář píši v polovině třetí série a popravdě už mi to všechno leze krkem... Bratři Damon a Stefan se navzvájem tak nějak snaží chránit až dělaji zbytečné průsery. Zachraňují tamhle Stefana, další díl zase Damona u toho umřou všechny jejich lidští známí a kamarádi, ale nikomu to nevadí...Stefan tamhle vyvraždí celý město, ale to NEVADÍ ! Elena ho pořád miluje protože je prostě hodnej upír!!!!! Přes tyhle všechny negativy které mně na tomhle opravdu štvou, je fakt, že seriál disponuje zajímavým příběhem o zrození upíru, vlků, čarodějů a nenechá vás přestat jej sledovat. ()

dj_kure

No co no, krátil jsem si dlouhý chvíle na nemocenský a Walkera Rangera z Texasu už mam najetýho, chtělo to něco jinýho stejně super :P ()

lord-artoo

Je to slaďák jak sviňa, na druhou stranu to má celkem spád a člověk u toho vydrží. Kdo ví jakou hloubku by v tom člověk hledat neměl, ale srovnání s Twilight ságou si to rozhodně nezaslouží. ()

gloomyhorse

Mě se tento seriál velice líbí.Hodně zajímavý děj je to hodně propletené takže když nekoukáte na všechny epizody tak se lehce ztratíte.V každém díle se něco zajímavého stane a to se mi také líbí.Doporučuji se podívat pokud máte rádi upíry,vlkodlaky,čarodějky atd. ()

viky13

Jo jednou budu říkat ,že tohle byl seriál mého dospívání. Těch zvratů ,osudových okamžiků ,toho napětí a taky těch sexy kluků. Na tomhle příběhu doslova vysím už přes dva roky a zatím mě jedinkrát nezklamal. Postavy vzrušující ,děj propnutý a skvělá hudba k tomu ,zaručují ,že miliony ,nejen amerických teenagerů ,budou dosloa vyset na každé větě ,každého dílu. ()

Batwoman míří do televize

Batwoman míří do televize

18.07.2018

Bývalá producentka Upířích deníků Caroline Dries chystá ve spolupráci s televizním magnátem Gregem Berlantim (Arrow, The Flash, Supergirl) nový komiksový seriál od DC, tentokrát zaměřující se na… (více)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (více)