Živí mrtví

• USA The Walking Dead (více)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Režie:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green (více)

Série(11) / Epizody(177)

Kdo je chodící smrt? Zombie, kam se podíváš, nebo hrstka vyčerpaných lidí v děsuplném prostředí? Zemi ovládly položivé zrůdy. Boj zbytků lidstva o přežití v postapokalyptickém světě může začít. Živí mrtví zachycují příběh skupinky lidí, kteří přežili virovou epidemii, jež změnila většinu lidstva v agresivní zombie. Pod vedením Ricka, který byl ve starém světě policistou, cestují americkou Georgií a snaží se najít nový bezpečný domov. Čím je situace zoufalejší, tím je jejich vůle přežít silnější. Jsou ochotni udělat téměř cokoli, aby zůstali naživu. Jak dlouho si udrží zbytky lidskosti? Zástupce šerifa Rick Grimes se probere z kómatu v opuštěné poničené nemocnici. Zjistí, že zatímco byl v bezvědomí, svět postihla epidemie viru, jenž své oběti nejen zabíjel, ale po smrti z nich udělal zombie, které teď požírají živé lidi. Jeho žena a syn nejsou k nalezení. Rick se od jiného přeživšího doslechne, že prý federální Centrum pro kontrolu nemocí v Atlantě v Georgii vymezilo bezpečnou zónu, kde by možná mohl rodinu najít. Ozbrojí se a vydá na dlouhou nebezpečnou cestu zničenou krajinou. Na kraji Atlanty se opravdu ukrývá jeho žena Lori se synem Carlem. Navíc je s nimi Rickův policejní parťák a nejlepší kamarád Shane, se kterým se však domnělá vdova Lori mezitím zapletla. Našli tu útočiště ve skupině dalších přeživších. Tvoří ji Dale, který vlastní obytný vůz, jenž se stal centrem komunity, sestry Andrea a Amy, Glenn, který dříve roznášel pizzu a teď ho často posílají na nebezpečné mise, a spousta dalších. S Rickem coby neformálním vůdcem se snaží za každou cenu zůstat naživu, i když je mrtví pronásledují na každém kroku. Dokážou si ale udržet při hledání kousku bezpečí a domova lidskost? Nebo se nakonec sami stanou chodícími stroji na přežití, živými mrtvými? (TV Prima)

Wladow

První díly první série dávají tušit napínavý dobrodružný hororový příběh. Nicméně časem se příběh stává plochým, bez reálného logického podkladu. Místo aby hrdinové sháněli potravu, ochranné potřeby a zvyšovali pasivní bezpečnost svého okolí, řeší vztahy, místo aby přemýšleli, jak se nejlépe bránit "chodcům" dohadují se nad kompetencemi. Promarněný dobrý (byť nijak nový) námět. Za katastrofického příběhu se stává Beverly Hills 90210. ()

annacfd

Dokoukáno do: s05e06. (Zbytek plánuji shlédnout.) ✔ | Pro mě asi nejrozporuplnější seriál, se kterým válčím od první epizody. Kdyby se každou sérii o něco nezvedala kvalita, už dávno bych to vzdala. První dvě série byli popravdě celkem utrpení. Třetí série pro mě přinesla zlom, poprvé tu byly postavy, které měly nějakou pořádnou backstory a zajímaly mě (Michonne, Guvernér). Čtvrtá série zatím asi nejlepší. Pátá se zatím drží přibližně na úrovni té třetí, zatím tomu dávám šanci. | Někde mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Je mi trochu líto Andrew Lincolna, který podává výkony kapku neúměrné ostatním. Možná bych změnila názor, kdybych četla všechny komiksy, ale těžko říct. ()

nacomeno

Dlho som sa odhodlával kým som sa rozhodol pozrieť si tento seriál a presvedčiť sa či si tie vysoké hodnotenia naozaj zaslúži. Po zhliadnutí prvej série a namátkovo pár dielov z druhej a tretej sezóny, som bohužiaľ opäť dospel k záveru že tie vysoké hodnotenia na IMDb a ČSFD sú len čísla,je to hodne preceňovaný seriál. Proti gustu žiaden dišputát,ale pre mňa to bola v podstate nuda a stráta času,snáď okrem prvých 3-4 dielov ()

Mr.Buresh

V zombie seriálu dřímá mnohem větší potenciál, než tvůrci tohoto seriálu nabízejí. První série výborná, pak již horší. V čem spatřuji největší nedostatek je neustále ubíjející "plkání o ničem". Zombie látka se dá natočit mnohem lépe. ()

CanadianGirl

Netypicky serial odehravajici se v post-apokalyptickem obdobi. Zpocatku jsem tomuto serialu nedavala velke sance, vlastne, ani mne nelakalo venovat mu byt jen jediny vecer a podivat se na jeden ci dva dily. Zombie tematika nikdy nepatrila mezi me oblíbene, abych tak rekla. Okoli me vsak neustale presvedcovalo, abych se podivala alespon na jednu epizodu - stalo se, ale nebyla jsem z toho moc moudra. Rozhodla jsem se prece jen zamerit na uplne prvni dily... pak celou prvni radu, druhou radu a treti radu a nakonec jsem tomu uplne propadla! Sama sebe nyni nedokazu pochopit, proc jsem ho tolik odmitala. Je to jeden z nejlepsich serialu vubec! Libi se mi na tom, ze dej neni ani zdaleka tolik venovany jen bezhlavym zabijenim zombiku, ale ma opravdu velice hluboky dej. Rozdil mezi prvni radou a soucasnou patou radou je neuveritelny a to nejen, co se tyce efektu a celkove atmosfery. Tvurci si opravdu velmi nechavaji zalezet na celkove estetice scen a predevsim, postupnem vyvoji vsech postav, nejen vzhledove ale i po psychicke strance. Lide, co se na zacatku zdali jako "pohodari" a jasny "klidasove", jsou ted k nepoznani a naopak, puvodni "zaporaci" a namysleni "frajeri" jsou ted nedilnou soucasti cele skupiny. Zkratka nic neni takove, jak se na prvni pohled muze zdat... Nemam k tomu temer zadne vytky, snad jen obcasne az prilis pocitacove upravene zabery, ktere doslova biji do oci a nebo casto ponekud predvidatelny utok "mrtvaka" (nebo "chodce", chcete-li). Stejne tak povazuji za takovy mensi minus to, ze nelze vynechavat dily, protoze jinak se clovek muze snadno ztratit v dejove linii. Doporucuji serial sledovat spise v anglictine, nic proti dabingu, ale je to opravdu lepsi v originale. ()

Mat3s3

Respekt za odvahu rozjet projekt o postapokalyptickém uspořádání světa, vzhledem k již tak ohranému tématu. „Živí mrtví“ se však oproti ostatním něčím liší, a proto jsou tak úspěšní. I oni se řídí zlatým seriálovým pravidlem, že se pořád musí něco dít, avšak nikdy se nesmí nic stát, ale i přesto je série od série lepší a napínavější. Jestli je to tím, že prozatím není pro hlavní hrdiny sebemenší naděje na konečnou záchranu a uzdravení lidstva (ani se o to primárně nepokouší), nebo tím, že vlastně nikdo vůbec netuší, jak se to všechno stalo? To dává scénáristům ještě velké možnosti a musím říct, že chci být u toho! Sápání, kousání a trhání je jen takový bonus:) ()

Conriocht

Pôvodne som mal tento seriál v top 5, avšak od štvrtej série ma to už začína trochu nudiť. Stále dookola to isté, niekto zo skupiny zomrie, v krátkom čase je nahradený zase niekým iným, potom niekam prídu aby tam chvíľku zostali a potom zase išli ďalej, proste dejavu. Ak by mali tvorcovia nejaké to IQ a nepachtila sa večne len za sledovanosťou a ziskom, seriál by ukončili štvrtou sériou. Veľkým pozitívom sú každopádne sympatické hlavné postavy, obzvlášť Carol a Daryl. Samotný seriál je inak unikát aký tu nebol a zrejme už nikdy nebude. ()

horal3310

Je to seriál a jako seriál to beru.Jsou díly které jsou nabité akcí a jiné co k smrti nudí.Jako celek to ale beru jako opravdu povedený mix akce, drama, citovek jak Brno a potoků krve.V každé sérii se najde něco co upoutá takže o zábavu či napětí není nouze.Pokud si divák neklade nesmyslé nároky kdy očekává v každém díle seriálu akce jak v dvouhodinovém filmu tak nebude zklamán.Zombíci se mi fakt líbí už jen pro to že jsou všude a průběžně likvidují postavy co si sotva stihnete oblíbit.I když ne zas tak moc jak by mohli.Asi nechávají něco na přeživší,ti se nejspíš vystřílejí mezi sebou a bude konec.Takže se nechám překvapit,zatím se mi to furt líbí... ()

Asasin

Takový seriál se zombie tématikou na tak dobré úrovni mi vážně chyběl a jsem moc rád že se do toho někdo pustil a to se všim všudy !!! Kdo má rád postapokalyptické téma tak tenhle serial rozhodně doporučuji ... !!! ()

H4nzl

Neskutečná nuda. Nechápu, jak to může mít tak dobré hodnocení. Výraznější momenty jsou až na závěr každé epizody a v následující se to zase utne a pokračuje nekonečné tlachání, brečení, litování se atd. Apokalypsa i herci jsou nevěrohodní, tempo ubíjející, atmosféra žádná. Jsem v polovině druhé série a nevím jestli budu mít sílu ji alespoň dokouknout... Až na masky a pár nechutných scén je to ztráta času. ()

kapitan007

Je to už 5 rokov odkedy seriál začal a až na pár slabších epizod ma nadalej velmi baví,kto ešte neskusil a bavi ho post apocaplyptic zombie tematika musí určite ochutnať,uvidíme či bude tých seríí 6 alebo viac ()

Kokotek230mm

Pro mě osobně srdeční záležitost. Skvělá atmosféra kostýmy a masky dávají tomuto Z serialu nezapomenutelnou atmosféru. Ano mohl by tam každý díl být nesmyslný obrovský atack Zombíků, ale to by se nám ty postavy moc nerozvíjeli a serial by se stal naprostou hovadinou. Mám doma i Comixy a trochu mě mrzí, že oproti komixům je to romantická americká rodinná slátanina , ale i tak ta atmosféra post apo z světa je dokonalá.. přeji si tento svět jako realný. ()

padawan88

Bezkonkurečně nejlepší seriál!!! Nechutnosti stranou- přes to se časem dostanete... ale ten děj, napínavé situace, zvraty a ten san-of-a-bič Guvernér... to dělá seriál seriálem, a to naprosto nejlepším, co se poslední dobou objevilo ()

WickedFey

Nejsem zrovna nějaký milovník seriálů a to hlavně českých. Před cca rokem se o tomto seriálu začali bavit moji spolužáci a tak jsem ze zajímavosti zkusil zhlédnout první díl. Stala se mi věc, která se mi snad ještě nestala. Seriál mě pohltil a nemohl jsem přestat koukat na další a další epizody. Tak dokonale promyšlený příběh jsem dlouho neviděl. Nesmím zapomenout na herecké výkony a to nejen hlavních postav ale hlavně lidí hrající "zombie". Bez nich by ten seriál neměl takovou šťávu. Až na pár nechutných scén je tento seriál vynikajícím zážitkem, ke kterému se rád vracím. Po změně režiséra v 5. série byla vidět obrovská změna, převyšovaly zde takové ty "kecající" díly kvůli rozvoji příběhu a ty akční scény se tam objevují na můj vkus málo. I přes to je to dokonalá výprava, které se rád účastním a i přes čekání několika měsíců do další série zůstanu tomuto seriálu věrný a nevynechám jediný díl. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

19.11.2022

Rick Grimes se vrací

Rick Grimes se vrací

23.07.2022

Stanice AMC oznámila nový spin-off svého zombie seriálu Živí mrtví, jenž se bude točit okolo bývalých protagonistů Ricka a Michonne. Šestidílná minisérie se tak zaměří na vztah a lásku obou postav,… (více)

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Stanice AMC oznámila další spin-off ze světa Živých mrtvých. Adaptace slavného komiksu o lidech, kteří přežili zombie apokalypsu, se pomalu ale jistě chýlí ke konci, stanice už má ale rozjetých hned… (více)

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021

Herní společnost Epic Games údajně zvažuje start své vlastní filmové a televizní divize. Podle informací serveru Eurogamer by se společnost měla začít v blízko době soustředit na zábavní průmysl, a… (více)