Živí mrtví

• USA The Walking Dead (více)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Režie:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green (více)

Série(11) / Epizody(177)

Kdo je chodící smrt? Zombie, kam se podíváš, nebo hrstka vyčerpaných lidí v děsuplném prostředí? Zemi ovládly položivé zrůdy. Boj zbytků lidstva o přežití v postapokalyptickém světě může začít. Živí mrtví zachycují příběh skupinky lidí, kteří přežili virovou epidemii, jež změnila většinu lidstva v agresivní zombie. Pod vedením Ricka, který byl ve starém světě policistou, cestují americkou Georgií a snaží se najít nový bezpečný domov. Čím je situace zoufalejší, tím je jejich vůle přežít silnější. Jsou ochotni udělat téměř cokoli, aby zůstali naživu. Jak dlouho si udrží zbytky lidskosti? Zástupce šerifa Rick Grimes se probere z kómatu v opuštěné poničené nemocnici. Zjistí, že zatímco byl v bezvědomí, svět postihla epidemie viru, jenž své oběti nejen zabíjel, ale po smrti z nich udělal zombie, které teď požírají živé lidi. Jeho žena a syn nejsou k nalezení. Rick se od jiného přeživšího doslechne, že prý federální Centrum pro kontrolu nemocí v Atlantě v Georgii vymezilo bezpečnou zónu, kde by možná mohl rodinu najít. Ozbrojí se a vydá na dlouhou nebezpečnou cestu zničenou krajinou. Na kraji Atlanty se opravdu ukrývá jeho žena Lori se synem Carlem. Navíc je s nimi Rickův policejní parťák a nejlepší kamarád Shane, se kterým se však domnělá vdova Lori mezitím zapletla. Našli tu útočiště ve skupině dalších přeživších. Tvoří ji Dale, který vlastní obytný vůz, jenž se stal centrem komunity, sestry Andrea a Amy, Glenn, který dříve roznášel pizzu a teď ho často posílají na nebezpečné mise, a spousta dalších. S Rickem coby neformálním vůdcem se snaží za každou cenu zůstat naživu, i když je mrtví pronásledují na každém kroku. Dokážou si ale udržet při hledání kousku bezpečí a domova lidskost? Nebo se nakonec sami stanou chodícími stroji na přežití, živými mrtvými? (TV Prima)

Recenze uživatele kenkaku k tomuto seriálu (68)

Klíč (2018) (S08E12)

začátek - opět ultra detail na xichty... už jen tím nastavili laťku na jedné hvězdičce. Pak se (krom tuny balastu) něco semele s Neganem a to je jediné co za něco stojí. ()

Nenech nás sejít z cesty (2018) (S08E13)

Začátek byl slibný hodně. Pak nastalo vrstvení očekávaných událostí a debilit. několikrát jsem si musel položit otázku "jak je možné, že...?" Tedy sice se něco děje - a celkem dost - ale s tím se pojí v ruku v ruce takový ten pocit, že si ze mě někdo dělá prdel jen proto aby byl dějový zvrat. ()

Musí pořád něco znamenat (2018) (S08E14)

jasně... zase začínáme dějovým skokem (asi protože nám hrozně chybí zjistit co se stalo mezi bodem A o kterém víme několik epizod a bodem B o kterém taky víme několik epizod). Série je naprosto zbytečně nafukuje a stává se z ní jen a pouze dojná kráva. Takže místo toho abychom jeli dál sledujeme kolik.. 3...4...5(?) fňuken, co pořád něco řeší a jsou v prdeli. A máme to jako slideshow. vždycky 5 minutek se věnujeme jednomu... pak druhému... třetímu... atd. WTF TWD? 2/3 epizody o ničem. Zbytek je sice solidní, ale to už opravdu dojem nezachrání. ()

Cena (2018) (S08E15)

máme z toho poznávací znak. Začíná epizoda detailem a xicht a minimalistické hraní každičkou brvou? čeká nás paskvilní epizoda jako řemen. A tahle byla fest paskvil. Melancholický blábol jeden za druhým... Děkuji televiznímu bohu za moc zrychleného přetáčení vpřed. ()

Hněv (2018) (S08E16)

Ano, proběhly detaily na obličeje a melancholická hudba. Od závěru série jsem čekal cokoliv jen ne tohle. ()

Série 9 (2018) (S09)

Seriál se snaží odrazit ode dna a částecně mu to i jde. Tedy alespoň chvilku. Série jako celek je obrovsky nevyvážená. Navíc samotným představením šeptačů si seriál podzrhul vlastní nohy. Kde jsou ty časy, kdy se jeden musel opatlat vnitřnostma, aby vůbec mohl mezi “mrtvoláky” a déšť znamenal průser jak vrata. To už dnes neplatí. Máme tu novou rasu super-lidí co jsou extra odolní vůči počasí. Ovládají hordy zombie jak se jim zachce a navíc jsou pro ně “neviditelní” prostě tím, že si nasadí na hlavu jejich kůži :D. ()

Nový začátek (2018) (S09E01)

Jsem naladěn negativně a čekám to nejhorší - předesílám. A pokud bude zbytek stejný jako tohle, bude to přinejmenším lepší než posledně. Žvanivé pasáže se prokládají něčím zajímavým a jediné co je jasné, je že "sluníčkov dle Carla" dlouho nevydrží. ()

Most (2018) (S09E02)

Všichni hodnotí epizodu lépe než #1. Mě to ale nepřipadá. 1/2 stopáže pryč a nic se neděje. Jen konverzuje. Pak přijde drama, aby se o tom zase deset minut mluvilo. A závěr? To má někoho přesvědčit o "lepších zítřcích"? Mě moc ne. ()

Varovná znamení (2018) (S09E03)

z celé epizody stačilo vidět 10 minut. A to je smutné. První polovina (jako minule) je o ničem. Pak se hraje na drama, aby se rozkrylo tajemství a ještě jasněji naznačil malér ke kterému se schyluje. Takže ještě tak tři.. tri a půl epizody a něco se vyostří aby bylo na co čekat v druhé polovině :(. ()

Závazky (2018) (S09E04)

Tohle fakt ne... opravdu potřebují zabít celou epizodu kvůli kvůli dramatické JEDNÉ minutě na závěr? Navíc nás díky tomu čeká (minimálně celá) další epizoda obřího dramatu jak se z toho vysekat... tohle je fakt laciný. Místo toho aby se děj někam sunul se akorát vymýšlí trapné zádrhele. ()

Co přijde pak (2018) (S09E05)

Brutálně schizofrenní a nevyvážené. Samozřejmě se scénáristé chytli šance zabít epizodu "velkolepou záchranou" a jak je zvykem tak si nespočet krát musíme vytrpět halucinogenní žvatlací flashbacky. Nebýt hordy, nechal bych to na odpadu. Co pomohlo (paradoxně) byla také závěrečná scéna. Nemyslím ta "neboj přežiješ", ta mě spíš vytočila, ale ta s Judith, která naznačuje, že poskočíme o hezkých pár let (6 odhaduji) dopředu. Navíc mě opravdu rozesmála. ()

Kdo jste teď? (2018) (S09E06)

Podle věku Judith (plus odpovídá tomu i věk "juniora" a i délka vlasů Carol :)) odhaduji že čas poskočil o 6 let. Díky tomu umí udržet pozornost díky "poznávání změn" v Alexandrii. Spusta je jinak. Bohužel s tím seriál pracuje po svém a opět jen naznačuje (co ostatní komunity), hodně žvaní a používá stupidní vycpávky, aby se taky něco dělo (co to mělo být s tou tlupou přeživších Spasitelů? měl jsem za to, že tihle jsou už jasně "vyřešení" od incidentu s mostem). No a pak je tady nový element... Pokud ten scénářem nepodělají (rozvleklostí a kecama), máme tu slušný restart. ()

Stradivárky (2018) (S09E07)

Přesně tohohle jsem se bál. Epizoda pryč a co? Dozvím se něco o "walkie-talkie"? Ne. Mrkneme se na Hilltop a Maggie je pryč... Dozvím se proč, jak, kdy? Ne... Michonne se s Maggie nepohodla? Proč??? Nic... Setkání s Derylem zajímavé, ale nijak nosné a klíčové. Jen se žvaní a natahuje až do úplného konce. Prostě nic se nezměnilo. TWD jde stejnou cestou dolů. ()

Evoluce (2018) (S09E08)

Polovina epizody která se pyšní tím, že je "finále poloviny řady" v prdeli a nic jsem se nedozvěděl. Naprosto nic z otázek, které po časovém skoku vyplavaly. Hlavně že se stále žvaní a informace nikde. Abych dal průměr, musela by být druhá polovina epizody fenomenální. Nebyla. Fenomenálních bylo max posledních 10 minut. A to opravdu nestačí. EDIT: paddy35, naprostý souhlas. ()

Přizpůsobení (2019) (S09E09)

Krom toho, že se porád zbytečně žvaní došlo na jednu změnu. V pravidelném tempu vystřídá žvatlací chvilku moment co má spád a co znamená dějový posun. Největší body ale sklízí Judith. ()

Omega (2019) (S09E10)

Děj naštestí přestal skákat mezi lokacemi a soustředí se jen na Lydii. Díky tomu se děj sune dopředu. Sice velmi pozvolna, ale alespoň nestagnuje (nebo se netoči v kruhu). Seriál prostě musel vysvetlit pozadí = nevyhneme se flashbackům a kecacím pasážím. ()

Odměna (2019) (S09E11)

Jedenáctá epizoda je čistým ztělesnění toho co mi na TWD vadí. Minulá epizoda na konci představí Alfu a čím začne tahle? Scénou z Království kam nacvává Ježíš... a deset monut se žvaní jako by se nechmelilo. Najednou střih na Alfu (wtf!? to jako skáčeme v lokacích i v čase!?) a pak zase hop do Království (“jdeme do kina”), hop Alfa... a tak pořád dokola. To sakra není dost co vyprávět v JEDNÉ linii že se musí tříštit vatou, která nikoho už asi čtyři epizody nezajímá? ()

Strážci (2019) (S09E12)

Copy+paste minulého dílu. Strojově přepínáme mezi Alfou a “něčím” (tentokrát to je Alexandrie). A mě opravdu nezajímají trable panbíčkáře ani co mají proti slavnostem v Království. Místo toho aby se děj soustredil na to co všechny zajímá se jen ředí kecama z jiné linie. ()

Zúžené místo (2019) (S09E13)

Zatím nejlepší epizoda druhé poloviny. Sice se opět skáče v lokacích, ale ta nejzajímavější se děje nejčastěji. Nebýt té trapárny na konci (největší zmrd prostě přežít musí za každou cenu), bylo by to i na plný počet. ()

Jizvy (2019) (S09E14)

Už jen co to začalo, bylo vymalováno. Michonne a její náhlé shizo-výlety do minulosti. A proč vůbec? Informačně zcela prázdná epizoda. Kdybych se fozvěděl kde je Maggie OK. Ale ono nic. Samozřejmě úroveň žvanění je opět na maximu. Co mě dost hnulo žlučí bylo to citlivoučké “přepínání mezi liniemi” když mélo dojít na sekání hlaviček náctiletých. Prostě ve světle rozmlácené lebky baseballkou (ano, myslím na tebe Glene) vrchol pokrytectví. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

19.11.2022

Rick Grimes se vrací

Rick Grimes se vrací

23.07.2022

Stanice AMC oznámila nový spin-off svého zombie seriálu Živí mrtví, jenž se bude točit okolo bývalých protagonistů Ricka a Michonne. Šestidílná minisérie se tak zaměří na vztah a lásku obou postav,… (více)

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Stanice AMC oznámila další spin-off ze světa Živých mrtvých. Adaptace slavného komiksu o lidech, kteří přežili zombie apokalypsu, se pomalu ale jistě chýlí ke konci, stanice už má ale rozjetých hned… (více)

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021

Herní společnost Epic Games údajně zvažuje start své vlastní filmové a televizní divize. Podle informací serveru Eurogamer by se společnost měla začít v blízko době soustředit na zábavní průmysl, a… (více)