Grimm

• USA Grimm
Drama / Mysteriózní / Horor / Fantasy
USA, (2011–2017), 95 h 40 min (Minutáž: 42–60 min)

David Giuntoli, Russell Hornsby, Silas Weir Mitchell, Sasha Roiz, Reggie Lee, Bree Turner, Elizabeth Tulloch, Claire Coffee, Jacqueline Toboni, Danny Bruno (více)

Série(6) / Epizody(123)

Dody345

Je to velice dobrý seriál se skvělým dějem, ale na celém seriálu bych našel jednu velkou chybu a to je postava přítelkyně od Nicka, protože se chová jako kráva a ty její oči jak furt šilhají a i ta herečka chvílemi přehrává a to mě velice zaráží, jinak je to velice dobrý seriál ;) ()

ko.mar1

Dobrý mysteriózni seriál ktorý by som ohodnotil asi takto triky 8/10 ,hudba zvuk 8/10 ,scenár 6/10 čo sa mi trochu nepáčilo a to nie som ani extrémista a ani proti extrémista, jednoducho bolo to použitie nacistyckých znakov //konkrétne :wolfasgel na vlajke používali ju totiž jednotky SS Werwolf// bola použitá v 4 sérii to akože má byť čo, vydávať to za symbol Wesenov chrániacich čistotu krvi. Pýtam sa sám seba či nemohli vyrobiť radšej iný symbol. ()

G.S.P.

IV. serie a pořád mě to baví, takový pohodový seriál nu nudné odpoledne, dopoledne ,večer, ráno , noc. Jak nám graduje finále každé serie dokáže pan Grimm s paní Grimmovou dokonce i napínat... ()

artudytu

Z počátku zajímavý fantasy relax se zajímavými zapletkami. To, co z toho udělali v posledních sériích je obrovská škoda. Od prvního dílu k těm posledním úroveň upadá. Seriál umřel po třetí sérii. Ze čtyř na tři ⭐. Hl kvůli atmosféře, nápadu a Portlandu. ()

Jimclark

Tenhle seriál když se u nás vysílal poprvé, jsem naprosto zazdil. Jen náhodou jsem tam zaregistroval postavu "Trubel" která mi hned napoprvé padla do oka. Jenže ta se záhy ze seriálu zase vytratila a já na něj zapomněl. Letos jsem se na něj začal dívat znovu, jen kvůli ní. Nalijme si čistého vína: je to jen podprůměrná detektivka. Ale je to detektivka s prvky fantasy, které ji pozvedávají alespoň na průměrný seriál. A díky Trubel a několika dalším sympatickým postavám (hlavně Monroe s Rosalee, ale i třeba takový Wu) zvedám hodnocení na nadprůměrné. ()

Regig

Není to špatné, jediná chyba je že příšery nemají více rozmanité tvary. Jinak příběhově je to dobré. U některých dílů bych protáhl čas ze 40 minut aspoň na 90, skrze napínavost a výborný příběh. ()

Morevna

První série je na motivy pohádek a pobaví. Druhá série se už víc věnuje rozvoji hlavních postav a je lepší než první série. Třetí série - no tady už přestává všechna legrace a začíná to být napínavé jako kšandy. Čtvrtá série je plná nečekaných zvratů. Teď sleduji pátou sérii a musím říct, že je to čím dál lepší. ()

prasecak_cz odpad!

Splácanina krimi, fantasy, horroru se spoustou klišé, se špatnými herci a nezajímavým dějem, naprosto zazděný potenciál, čestně tento seroš dávám do svého filmového popelníčku, mezi další odpady. Hnus, zrůdnost a ohavnost. ()

Kiksa18

Jeden z nejlepších seriálů. Vypilovaný příběh, skvělé postavy, dvě příběhové linky, jedna řešení vražd a druhá posouvá seriál dál v rámci postav. Skvělý konec. Nic co bych vytkla. Šest sérií skvělé zábavy. ()

Stalker85

Skvělej seriál, dost sympatický obsazení, je to svižný, má to šťávu. ALE, musim uznat že poslední asi tak 4 díly 6. serie byly opravdu úděsný a Poslední díl byla vyloženě zoufalá tragedie. Kdyby takhle vypadal pilotní díl, byl by to jasný odpad. Ovšem většina dílů je naprosto skvělá a tak 4*. ()

Rathe

Vlastně mě trochu naštvalo, že seriál aktuálně nemá přímý důvod začít tam, kde začal. Chápu příchod tety Marie, ale proč Nick začal vidět pravé obličeje ostatních právě v tu dobu, kdy začal? Není zde žádné srozumitelné vysvětlení. A trochu mě štve tady to, jak vlastně řeší pořád nějaké případy, které nemají žádné dočinění s hlavní dějovou linkou. Ten seriál má takovej potenciál, kdy se Nick může rozhodnou snad pro 10 různých cest nebo teda spíše scénáristi. A oni se rozhodnou pro tu téměř nejnudnější a samozřejmě nejjednodušší. Nicméně, dokoukal jsem první sérii a občas tam ta návaznost je. Ke konci 1. série se to začne konečně trochu hýbat a finále je naprosto skvělý a navnadilo mě na 2. sérii. 1. série: 55% Začátek druhé série byl parádní. Začne se tu řešit rodinná situace mezi Nickem a jeho matkou. No a než se to nějak rozjede, tak ona už je zase pryč, což je docela škoda. Střed série se pak zase začal rozvíjet v tom absolutně monotóním stejném směru jako u jedničky. Hlavní linka je téměř zastavená a každým dílem přichází problém, který Nick ještě v tom díle vyřeší a rozpráší. Protože s takovouhle strukturou může mít tento seriál klidně 1000 dílů, protože vždycky se dá vymyslet nějaký nepřítel či příšera, ale nebude to prostě bavit! Jediné štěstí, že konec se trochu zase rozjel. Bohužel mi přijde, že to prostě scénáristi dělají jen, aby měli čím začít novou sérii. Jen aby nalákali na novou sérii, i když tam opět najedou na stejnou kolej. No uvidíme jak se to bude dál vyvíjet. Nicméně díly jsou docela zajímavý a takže oni ty díly nenudí tak moc, jak by mohli. 2 série: 60% Nechci se opakovat, ale na druhou stranu si říkám, proč ne, když scénáristé se taky pořád opakují. 3. série jede snad v téměř stejně zajetém algoritmu - koncem druhé série nalákají na třetí. Problém se vyřeší během prvních dvou dílů, pak se tak 16 dílů nic neděje a na konci to zase parádně rozehrajou. Nicméně zde už mě bavila tak polovina série, protože příběh Adeline byl hodně zajímavý a prostě mě přijde, že kvalita toho seriálu snad jen a jen stoupá a fakt mě to docela baví. A Trouble je skvělá! 3. série: 70%. To si děláte srandu!!! 4. série naprosto dokonale překvapila! Jde vidět, že se tento seriál učí, protože tahle série válela od začátku do konce. Nejen, že pořád stihli řešit malé případy, ale scénaristi jim do toho všeho zapletly problémy na několik dílů a sotva jeden problém se vyřešil, přišel další. Já jsem naprosto překvapen a tohle je zatím pro mě nejlepší série! A ono se to snad i vyplatí se na ten seriál kouknout jen kvůli téhle sérii. 4. série: 90% 5. série pro mě byla oproti té předchozí trochu slabší, ale pořád to mělo vyšší úroveň než první 3 série. Progres Juliet je strašně zajímavý a vztah mezi Nickem a Adeline ještě zajímavější, takže za mě byla i tahle série pořád hodně na úrovni 5. série: 80% Poslední série, která měla už bohužel jen polovinu dílů mě osobně dost zklamala. Nevím, proč se plně nesoustředili na hlavní linku, ale pořád se zde objevovali díly, které byly úplně mimo mísu s hlavní linkou. A nelíbilo se mi, kam namířili děj s hlavní linkou. Ten nápad o tom, že Weseni chcou převzít vládu nad světem byl mnohem zajímavější než příšera, co si přišla pro klacík. 6. série: 70% Celkový dojem ze seriálu je více pozitivní a v celku jsou to takové lepší 3*. () (méně) (více)

JohnPowder

Kdo "přežije" první sérii, má "vyhráno" :) Z kriminálních zápletek jednotlivých dílů se stává postupně tak trochu "křoví", protože hlavní dějová linie, která postupně vystupuje do popředí, je skutečně strhující, a postupně vás pohltí. Škoda jen předčasného zakončení seriálu, zhuštěnou poslední sérií. Ještě tam byl velký dějový potenciál, který zůstal bohužel nevyužit... Nerozumím nízkému celkovému hodnocení, když všechny série mají jednotlivě 80% a více. Kdo se nedostal za první sérii, neměl by se vůbec do hodnocení pouštět... ()

Manarit

Super nápad, který zůstal nevyužitý. Osobně jsem dost trpěla úrovní triků. Monstra nejsou strašidelná, ale vlivem laciné animace prostě směšná. I kostýmy by nejspíš vypadaly lépe. Nedokázala jsem seriál brát vážně. Postavy také pokulhávají. Nick je zoufale nemastný neslaný, jeho teta mi byla spíš protivná. Jediný koukatelný je Nickův vtipný parťák. Pokud se někdy budu hodně nudit, tak dám seriálu druhou šanci. ()

achai

Nooo... Jak tohle hodnotit? První série: dobrá ale předvídatelná. Druhá série: sledováno spíše ze setrvačnosti. Třetí série: začínají zvraty, nabírá to na otáčkách Čtvrtá série: fakt málo naspaných hodinˇ Pátá série: hodně dobré Šestá série: BEST! No a poslední díl? Whatamadafaka!!!?? :D Shrnutí: do třetí série je potřeba přetrpět trochu nudy a stereotypu. Odměnou za to si oblíbíte jednotlivé postavy a v dalších dílech si o to více užijete. Rozhodně doporučuji :) ()

absurdian

Moje guilty pleasure. Já vím, že seriál je slabota, ale svět grimmů, wesenů a hexenbiestek mě prostě baví. Nemůžu si pomoct. Uchovávám v sobě kus děcka. :) ()

Ozzinka

Tenhle seriál mě hodně zaujal už před x lety kdy jsem ho viděla poprvé v televizi, ale nikdy se mi nepoštěstilo ho vidět celý najednou až do nedávna a musím říct, že je stejně dobrý jak si ho pamatuji. Ano jsou zde slabší díly, které mě nudili, ale pak tu je hodně dobrých a nějaké průměrné, ale i tak je to za mě hodně kvalitní seriál, který mohu jen a jen doporučit. ()

AtemuLukas

Osobně si myslím, že tento seriál se hodně povedl. Je tu vše co si od takového seriálu přát. Sympatické postavy, vývoj postav, temnota a příběh, který se postupně rozvíjí. Ovšem jak je u každého seriálu zvykem má i jisté neduhy. Konkrétně třetí série, kdy se objeví postava Trouble je už celkem slabší. Možná to je proto, že tahle postava se má učit, avšak i tak je jakožto ženská postava občas už tak přesílená, že to kazí zážitek. Dalším trochu zklamáním pro mne byl konec seriálu, kde jsem to čekal trochu jiné, ale nebudu dávat spoilery. Pokud máte strašidelné příběhy spojené s kriminálkou, tak je tento seriál ten pravý. Dávám 80% ()

emde

Najskôr zaujímavá vec, ale časom zamotané a v piatej sérii to išlo celkom dolu. Scenáristi sa zamotali niekedy až do absurdných dejových liniek. Celkovo 3* ()