Grimm

• USA Grimm
Drama / Mysteriózní / Horor / Fantasy
USA, (2011–2017), 95 h 40 min (Minutáž: 42–60 min)

David Giuntoli, Russell Hornsby, Silas Weir Mitchell, Sasha Roiz, Reggie Lee, Bree Turner, Elizabeth Tulloch, Claire Coffee, Jacqueline Toboni, Danny Bruno (více)

Série(6) / Epizody(123)

Motyuek

Zajímavá myšlenka o tom, že mezi normálními lidmi skrytě žije hromada obludek. Celé je to podané tak jednoduše a mile, že člověk lehce odpustí autorům to, že za šest sezón nedokázali popsat ani jednu postavu trochu do hloubky a dopustili se několika solidních přehmatů, nad kterýma občas zůstal rozum stát. Že některé typy monster už jsou trochu moc a že zejména v závěru seriálu se už okolo hlavních hrdinů motá tolik wessenů, že normálního člověka aby pohledal. Líbí se mi episodní povaha seriálu, kterou se ovšem táhne dlouhodobá dějová linka, místy tak poutavá, že jedinec, co chtěl kouknout na jeden díl, lehce zjistí, že jich právě sjel šest za sebou. No prostě mám seriál na svém datovém úložišti celý a za nějaký čas si ho dám znovu. ()

JosefMatus

Výborně skloubené fantasy z moderního světa s mnoha referencemi na příběhy bratří grimmů, slovanskou mytologii a jiné pohádky. ()

Miroslav.Zac

Každý díl jako přes kopírku, netvoři jsou si podobní a krom několika kosmetických změn je od sebe nerozeznáte, přesto je to docela zajímavý a kvalitní seriál, šest sérií je ale k uzoufání dlouhých a ani zkrácení na polovinu by mu neprospělo. Viděl bych to na jednu pořádnou sérii s jasným ukončením a pak by si třeba tři čtyři hvězdy zasloužil. ()

alexcz78

Hodnotim po sedmi ep. Pro mě nástupce lovců duchů. Příjemný, barevný a fajn. Občas se vedle mě i někdo lekne, takže dobrý. Nick je v pohodě a Mitchell super. Snad jim to vydrží a zápletka se podaří. Přeju jim to. ()

Galeana

Jedna hvězda za vlkodlaka (nebo co to je) a jeho pár hlášek. Jinak nezajímavá detektivka s trapnými maskami a obehraným dějem...(viděno do 5.dílu). ()

loki3016

...dva diely som sa nezvladal prestat smiat...ten serial by mali okamzite zakazat.....a kde vobec zobrali tych ludi ca sa tam hraju na hercov? ()

RISOvonVODKA

Tak som čakal a čakal kedy to konečne naberie grády. Nie začiatkom série, nie v strede a záverečnou časťou mi na tvári nabehol skalný pokerface. Jeden zo slabších seriálov, chaotický mix Once Upon a Time a Supernatural, kde lovel príšer neloví príšery a z rozprávok dostaneme akurát citát na začiatku dielu. Tiež nechápem, prečo musia všetky tie zrúdy vyzerať na jedno kopyto. Okrem toho ako stupídne to pôsobí, je to inak celkom slušný kriminálny seriál. Možno druhá séria pridá na tempe a všetko bude ako má byť. ()

gustaw

první díl mne nadchnul ale šestej už jsem nedokoukal prostě pořád to samý...objeví se nějaká bestie , musí bejt démonická nebo jinak postižená a skřížená s vlkem, medvědem, krysou nebo včelou a další už si nepamatuju, pak je tam ten hodnej šedohlavec kterej hlavnímu hrdinovi pořád pomáhá a divim se že byl v tom šestým díle furt tak překvapenej že ho zase potřebuje... dál už to opravdu vzdávám. ()

Jean_Calid

Většinou seriály hodnotím až po tom, co shlédnu minimálně jednu řadu, u tohoto však udělám výjimku. Nevidím totiž důvod, proč bych měl chtít vidět další díl. Seriál mě prostě nezaujal. Není to vyloženě odpad, ale není to ani průměr. Dávám dvě hvězdy... ()

f.AJimMy

Po shlédnutí 1 série jsem se nemohl dočkat na druhou :) Takový správný mix detektivky a hororu a Monroe nemá chybu :) Je fakt jak už psali jiní že by to chtělo lepší počítačové triky, tím ale zas neříkám že se na to nedá koukat :) Ale mě se to líbí a to je hlavní.... ()

vw.cobra

Po shlédnutí prvních 13 dílů musím konstatovat, že je to na jedno brdo. Seriál jako takový sice není až tak nudný, ale během již zmíněných 13 dílů nenabídl nic nového. 50%. Edit 19.5.2014: Po dokoukání 3. série musím změnit názor a hvězdičku přidat, protože seriál rozhodně dostal spád. ()

EP2012

První díly ujdou, ale pak to sjede k nesmírnému schematismu a nudě. Seriál bezpochyb táhne jen Silas Weir Mitchell . ()

panter666

Původně sem to nechtěl nijak hodnotit, ale některé komentáře mi prostě nedali. Chápu, že lidi co viděli první díl případně pár dalších jsou otráveni špatností a nepochopitelným dějem. Faktem, ale zůstává, že když to sledujete pořádně, zjistíte, že to není jen o náhodných vesenech (lidé co vlastně ani nejsou lidé). Tenhle seriál rozhodně příběh má, viděl sem obě řady a věci neřešené z první řeší v druhé. Druhá se začne řádně rozjíždět, ale stejně, jako všechny seriály i tento má prázdné díly pouze pro výplň. Tak to prostě chodí. Ode mě dostal tři hvězdy (víc si asi opravdu nezaslouží), ale rozhodně nemůžu říct, že by mě to nebavilo, jen občas. Zaujal mě nápad. Jen si prostě myslím, že když už tu hodnotíte seriál, nehodnoťte ho dokud ho nedokoukáte. Pokud to dokoukat nesnesete, nehodnoťte. ()

cveta

Podle mého názoru se jedná o dobrý seriál. Samozřejmě, že jsou lepší serialy. Ano, je pravda, že občas přemýšlíte nad tím, jestli to neokopírovali od serialu Buffy nebo nějaké dektivky. Ale v celkovém dojmu je to skvělé!! Seriál na který se dá opravdu dívat a ve kterém se pořád něco děje. Ovšem tento seriál nebude vhodný pro ty, co mají slabé žaludky. Občas ty scény jsou trochu nechutný, ale to k tomu prostě neodmyslitelně patří!!. A také musím ocenit Wesseny!! Opravdu se jim povedli. Krativita jim opravdu nechyběla. ()