Grimm

• USA Grimm
Drama / Mysteriózní / Horor / Fantasy
USA, (2011–2017), 95 h 40 min (Minutáž: 42–60 min)

David Giuntoli, Russell Hornsby, Silas Weir Mitchell, Sasha Roiz, Reggie Lee, Bree Turner, Elizabeth Tulloch, Claire Coffee, Jacqueline Toboni, Danny Bruno (více)

Série(6) / Epizody(123)

mine.slayer

Seriál, který by nemusel být tak špatný, kdyby v sobě neskrýval tolik snadno identifikovatelných rozporů. Námět jako by vykrádal sám sebe a doháněl to trapnými vysvětleními o původu Grimů. Kdo to ale vlastně sakra vůbec je?? ()

Butch71

Grimm představuje detektivní fantasy s prvky hororu a napětí. Na seriál se dá vcelku dobře dívat, i když chvílemi to vypadá, že jde jen o pouhé epizody bez nějaké významnější spojitosti, neboť postupné odhalování takového toho "co, jak a proč" se děje, alespoň ze začátku, na můj vkus pomalu, i přesto je však seriál poutavý a postupně se rozjíždí. ()

Pavlo

Ja proste takýto druh seriálov môžem. Mystika a fantasy zasadená do terajšieho sveta sa mi vždy páčila a preto prižmúrim oči nad občasnými klišeovitými scénami, jednoduchším a miestami neoriginálnym dejom, často priemernými efektmi a nevyváženými hereckými výkonmi. Za svojim hodnotením si napriek spomínaným nedostatkom stojím. ()

zekon

Naprostá sračka pro amerického konzumenta případně pro nenáročného puberťáka. Udělat naprosto triviální bezduchou kriminálku zajímavou tím, že tam strčím jakési pochybné bubáky je trapné. Permanetní omýlání toho samého dokola kdy časem každý musí zjistit že grimm kromě toho že vidí bubáka je tam naprosto k hovnu a nevyřeší vůbec nic! Nepochopil jsem ani spojitost názvů epizod s počáteční říkankou a námětem vždy zmíněné pohádky. Prostě zvratky na filmovém pásu. Pokud to někomu stačí ke ztrácení času u obrazovky, lituju ho :) ()

novi74

Sezona 1. - pomalý rozjezd, trochu krkolomné pronikání do grimmovské mytologie, ale kdo si počká, ten se dočká.... v mém případě spokojenost na 3 hvězdy Sezona 2. - nástup mnohem razantnější, větší zapojení vedlejších postav z 1.řady (kapitán Renard, Adelhind,...) ještě netrpím závislostí, ale zvedám 2.sérii na 4hvězdy Sezona 3. - teprve bude, teprve se uvidí... :-) ()

numan

Pokud vás zajímá, jak to dopadne, když Wieder Blutbad vezme Fuchsbau do lesa na piknik a v nejlepším je vyruší dezorientovaný a značně podrážděný Stangebär s doopravdy hnusnou vyrážkou, rozhodně si Grimma nenechte ujít. Svět Wesenů je podobně pestrý jako Fae World ze série Lost Girl a minimálně i stejně zábavný. Nic světoborného, ale pořád "Better than most Hollywood movies". A Monroe coby hláškující vlk vegetarián je boží. :o) ()

Aleais

Grimm je jednoducho veľmi hlboko podhodnotený seriál, najmä tu na csfd, inde napríklad na imdb.com by mal po prepočítaní takmer 80%, čím sa riadim viac než názorovou hodnotou tu. A dobre robím. Bohužiaľ, veľa ľudí tento seriál odpíše po pár podobných epizódach 1.série, pretože seriál má istý dejový základ a toho sa musí držať. Ale zároveň sa tu od 1.série rozbieha druhá a hlbšia dejová línia, ktorá začne naberať na obrátkach až v 3.sérii, ale to už bohužiaľ mnoho ľudí nezistí. Pripúšťam, že keď som pozerala 1.sériu, pri niektorých epizódach som chcela aj ja zdupkať, ale potom to už len gradovalo a gradovalo. 2.séria prekonávala samu seba a 3. séria to naplno rozbalila. Pre tých, ktorí chcú hodnotiť tento seriál odporúčam, aby si pozreli nejaké 2-3 epizódy z 2. alebo 3.série, myslím, že prehodnotia názor. Aspoň poniektorí. Čo sa týka seriálu, je to taký mišung typickej až mierne podpriemernej kriminálky, zmiešanej so Supernatural, len tu je to viac ucelené a jasnejšie, na rozdiel od Supernatural, okrem toho to má pár spoločných čŕt s Once Upon A Time, no vlastne len to, že obe sú založené na rozprávkach s tým, že v Grimmovi je akcia narozdiel od OUAT, ktoré keď som pozerala, som zvyčajne prezívala, tak som to vzdala. Sú tu síce postavy, ktoré vám polezú na nervy, mne osobne tam vadí ešte stále Juliette a seržant Wu, ale potom sú tu postavy, ktoré sú zaujímavejšie, než samotný Nick (potomok Grimma), a tými sú Monroe, Rosalee, kapitán Renard a Hexenbiestka Adalind. Takže odporúčam, dajte tomu šancu, vráti sa vám to. ;) Ale ak nie ste na niečo podobné ako je Supernatural, tak na to kašlite. ()

Terminator666

Tento seriál má rozhodně zajímavý námět, dobrou psychologii postav a zajímavé vtipy na každém rohu. Myslím, že je to kvalitní seriál, který rozhodně stojí za pozornost. ()

Morzan

Musím říct, že když jsem začal sledovat tenhle seriál, tak jsem nečekal moc. Po otřesné první polovině první série jsem se ale rozhodl, že než ho odepíšu, dokončím první sezonu a pak se rozhodnu. No nakonec o nějaký ten rok, dva později čekám netrpělivě na každý nový díl a dívám se na něj hned po tom, co se objeví. Nevím přesně kdy tam byl zlomový bod, ale po pár dílech se ten seriál strašně změnil a najednou je to pecka. Obzvláště musím ocenit perfektní zápletku celého seriálu, která je krásně propletená s příběhy, které tak jakoby stojí mimo a jen doplňují atmosféru. Občas se sice objeví nějaká ta chybička v logice nebo i ději, ale to snadno přejdu, protože Grimm je pro mě jeden z top seriálů poslední doby. ()

Gyl

Některé nelogičnosti začnou dávat smysl až o spoustu dílů později a právě zde se ukazuje, jak moc je to vlastně promyšlené. Samozřejmě, že každá epizoda obsahuje nějaký nejasný případ, který vyřeší Nick právě díky svým vlastnostem a karavanu po tetě. Propracovanější zápletky začínají gradovat až v momentě, kye se musí Nick prozradit některým lidem ze svého okolí, což je ve druhé sérii, další level zašmodrchanosti seriál dostane ve třetí sérii, kde se více angažuje královská rodina a objevují se spiknutí táhnoucí se po generace..Celkově je to taková lehká oddychovka pro nás pohádkáře. ()

Hadrian

Tak jako asi takhle...dávám 4 hvězdičky spíš proto, že to má nízké hodnocení..jinak bych dal asi 3...Nick je prostě takový typický klaďák no..Hanka rád nemám..Monroe a Rosalee jsou takoví snesitelní...Julliete sice nikdo rád nemá, ale od té doby co se umí přeměnit na nechutnou zrůdou se shnilou držkou jí nějak stoupla popularita...mám pocit, že je to takové nikam nesměřující, protože ani po čtyřech sériích pořád nevíme k čemu jsou ty debilní klíče a trochu tomu chybí náboj..ale jako oddychovka se to dá.. ()

pitbull96

A říkejte si všichni co chcete, mě zase neoslovil slavný a dokola omýlaný the Game of Thrones. Tohle má nápad, převedení pohádek bratří Grimmů do dnešního prostředí mi přijde geniální. Ze začátku mi herci taky nepřipadali nějak zvlášť perfektní, ale po dokoukání druhé sérii se můj názor změnil. Poté co jsme i viděl zájem amerických fanoušků na letošním ComicConu, tak už času nad tímto seríálem rozhodně neslibuji. Za mě nejlepší seriál, co se v těchto dnech natáčí. 99%. ()

Lady Marcy

Krimi seriály mě nikdy nebavily, ale spojit pohádky s vraždami je zajímavé. Trošku mi to připomíná Čarodějky, ale jinak hltám každý díl za druhým:) Nejlepší postava je Monroe alias Blutbad, který přispívá svými vtipy :)) ()

ran9

Podobenství o skrytých silách v člověku i společnosti. V prvním plánu kriminální seriál, v dalších osobní příběhy hrdinů i spektakulární konspirační thriller. Seriál přes svou fantasknost působí na diváka jako realita. Masky, které jsou často kamenem úrazu jiných děl, do tohoto dobře zapadají. Jeden z nejpovedenějších seriálů poslední doby. ()

michael99

Po prvních dvou sériích si nemohu stěžovat. Druhá série byla sice příběhem mnohem chudší než první, ale doufám že třetí se zase rozjede. ()

faborka

K seriálu jsem se dostala teprve nedávno, na doporučení. Sjela jsem lajnu od pilotu až do aktuální epizody šesté série. Nečekala jsem od toho moc, ale postupně mě Grimm pohltil. Samozřejmě na tom měl svůj podíl sympatický a mnou oblíbený Silas Weir Mitchell a moc hezký Sasha Roiz. Vytvořený příběh o Wesenech (a Grimmovi) je originální a jejich přemňeňovací podoby jsou opravdu povedené. Seriál je pomalu u konce, touto šestou řadou končí a jsem ráda že to nebudou natahovat. Velice se mi ovšem nelíbí a doslova mě irituje Betsie Tulloch. ()

marekm030

MOTW (monster of the week) + nejaky akože dej k tomu ... fakt neviem, za co beru scenaristi peniaze, ked 99% dielov je cez kopirak ... ()

Ignitus.C odpad!

Viděl jsem jednu epizodu. A bohatě mě to stačilo! Bylo to supertrapný, supernevtipný, a superšpatný. Vzal jsem si z toho jedno ponaučení: Když půjdeš běhat v červeným oblečení polese, a pustíš si u toho Annie Lenox, a najdeš uprostřed lesa sošku, tak tě sežere zlej bahnovej skřet Hulda. Mám adepta na někoho, komu by se to mohlo stát. ()

Dosty85

Chce to vydržet prvních pár dílů.. Občas je to úžasně napínavý seriál a občas celkem nuda. Hlavní zápletka se až moc často mění a není dotažená do konce. Závěr celého seriálu je bohužel, jak už to u amerických seriálů bývá, dost hrozný (nevyužitý potenciál). ()