Grimm

• USA Grimm
Drama / Mysteriózní / Horor / Fantasy
USA, (2011–2017), 95 h 40 min (Minutáž: 42–60 min)

David Giuntoli, Russell Hornsby, Silas Weir Mitchell, Sasha Roiz, Reggie Lee, Bree Turner, Elizabeth Tulloch, Claire Coffee, Jacqueline Toboni, Danny Bruno (více)

Série(6) / Epizody(123)

J*A*M*A*L

Od Grimmu jsem čekal to, že mě bude bavit nakonec mě nehorázně zklamal.Hodně jsem se nudil a prostě mě to nebavilo.29% ()

bo.rec

Sračka na zahnání nudy... Pár scén celkem vychytaných je, ale zase to srazí příští stupidní... Trikově se mohli víc snažit... ()

Foxhound#1

Je to jako každý jiný seriál, jednotlivé díly jsou v podstatě na podobném principu - padouch, nejlépe nový druh, jeho identifikace a následná anihilace. Na pozadí se pak vine dlouhodobá a vyvíjející se zápletka. Na každý pád mám záhady, bubáky, hastrmany a podobný příšerky v oblibě, takže si mě Grimm s přibývajícími epizodami získal. Neváhám tedy ani jít na vyšší hodnocení. ()

simply

Kdybych se na první pohled nezamilovala do Once upon a time, tak bych dala možná trochu lepší hodnocení. Na druhou stranu Grimm není tak skvěle vizuálně zpracované, chybí nějaká charismatická postava a nevtahuje tolik do děje...škoda, na takovéto téma se dal natočit skvělý seriál. Druhá série o chlup lepší než první, pro mě jeden z mála seriálů který se díl od dílu zlepšuje. ()

Lachvos

Nuda, cliché a zase nuda...Proč mají dnes všichni pocit, že stačí přijít s (rádoby) originálním nápadem a zbytek už se nějak "dopatle"?! To snad ani nemá cenu komentáře...jen jediná věc, pokud se vám ten nápad líbil, zkoukněte na podobný, ovšem mnohem povedenější kousek Lost Girl (2010)...Děkovat mi nemusíte 8) ()

maty39

Dobře, Grimm je jen x-tá variace na podobně fantasy seriály. Dobře, vypadá to lacině, nehraje v tom nikdo známej, nebude to nikdy superpopulární (asi) a zřejmě to co nevidět zruší... Na druhou stranu, Grimm je poměrně zábavný, na nic si nehraje, neokoukané tváře hlavních postav jsou celkem sympatické a mě se líbí o moc víc, než třeba Once upon a Time (díky tomu, že je podstatně zábavnější, humornější a nejsou tam děti). PS: Do Supernaturalu, Buffy nebo Angela to má sakra daleko. ()

Horbet

Ať si říká kdo chce, co chce. Sledování Grimma je super záležitost. Ze startu se jednalo pouze o ukázku nepřeberného množství wesenů, ale pak, když už mě seriál přestával bavit nastal zvrat. Úžasným způsobem zvelebili děj, který se stává velice napínavým. Po posledních dílech jsem byl přímo nadšený a není slovo, které by vyjadřovalo tak velkou touhu po dalším díle :) ()

Flopik

Téma seriálu je niečo presne pre mňa, tak som rád že som sa k tomu konečne dostal. Grimm má sympatické postavy, rozsiahlu mytológiu, ktorú je zaujímavé objavovať a na prekvapenie potešia aj masky. Príbehovo mi však prvá séria až tak nesadla, ide sa podľa šablóny vraždy a nová potvora s veľmi bočne stavaným hlavným príbehom. U mňa zatiaľ za 4* nakoľko posledné časti sa penke rozbiehali a dúfam že ďalšie sérky budú lepšie. ()

petronelus

I když to je slátanina Sherlocka a Supernatural, skoro bez žádné gradace tak, je to dobrej seriál a zaslouží si 4 hvězdy ()

sirien

trvá to věčnost, než se ten seriál rozjede - první sezona je hrozně epizodní, díly jsou mnohdy dost předvídatelné. Ke konci se to změní a začne se tam objevovat rozumnej příběh, druhou sezonu pak převzal někdo chytřejší a tam už to jede o dost chytlavějc. Dílčí zápletky slušné, i když nic úchvatného (některé ale mají fakt dobrý nápad), celkový děj naopak docela dobrý a smysluplný, hezká práce s postavami. Je vidět, že na tom pracují autoři co vědí co dělají - škoda jen že je i vidět, že jim do toho kafrají nadřízení co to nevědí a vynucují si různá klišé typu clifhangerů na konci sezon a podobné pitomosti kvůli kterým se mi Americká seriálová škola rok od roku hnusí víc a víc. Jo a mimochodem - USA seriál, ale centrem světa je Evropa, Amerika je jen místo pro vyvrhele a utečence... docela osvěžující změna. Třetí sezóna pokračuje v duchu první, zatím všechno ok a nic se nezakazilo. Naopak co vypadalo nebezpečně zvládli rozumně vychytat. ............................................................................................................................................................................................................................. s01: 60%, s02: 80%, s03: 90% ()

melloun

Tady někdo tvořil pod vlivem silných medikamentů, protože měl hodně silnou představivost a to je sakra dobře. Když se pak dostaví jistá otupělost z řešení identických zločinů, přehodí se výhybka směr příběh a každý díl končí malým cliffhangerem. Někdy mi to ale přišlo až moc zběsilé, takže snad se z toho nestane další telenovela v kulisách fantasy. ()

Bozvav

Velmi dobrý seriál, kde první řada byla super skvělá, druhá méně dobrá, třetí zase graduje a tak dále. jsou díly lepší i horší, ale jako celek to funguje. Za mne tři hvězdy pro seriál a čtvrtou za skvělého, bezva super Silase Weira Mitchella. Jeho "vlček" je bombový. Bohužel s postupujícími díly je seriál pitomější a pitomější. Na poslední řadu už ani nemám odvahu, abych si ho neznechutila úplně. ()

kostej_

V prvním díle logika dostává pěkně na zadek. Podezřelý zastřelený sprškou kulek do zad, horda "náhodných" setkání a objevů, ninja babička a její originální upadání do komatu a "překvapivé" procitání. Mizení dívek v červených oblečcích v průběhu celé historie zřejmě policejní statistiky zaznamenaly až v posledních několika dnech. ()

REBARB0RKA

Dobrý nápad zabitý bezradností děje, v lepším případě průměrnými triky, nulovou atmosférou a žádnou gradací. Dovedu si to představit jako drsný horor, k čemuž téma přímo vybízí, žel na to někdo neměl koule. Škoda, že tvůrci jednotlivé díly nepropojují Nickovým hledáním toho, kdo je, co jsou grimmové a kdo po nich jde, místo toho servírují příběhy, které začnou být po pár dílech schematické, a tudíž předvídatelné. Škoda. ()