Grimm

• USA Grimm
Drama / Mysteriózní / Horor / Fantasy
USA, (2011–2017), 95 h 40 min (Minutáž: 42–60 min)

David Giuntoli, Russell Hornsby, Silas Weir Mitchell, Sasha Roiz, Reggie Lee, Bree Turner, Elizabeth Tulloch, Claire Coffee, Jacqueline Toboni, Danny Bruno (více)

Série(6) / Epizody(123)

tonton78

shlédnutý pilot a musím říct že tenhle žánr mám rád, úvodní díl mě teda nezklamal a s očekáváním vyhlížím další kousek...pak se uvidí...a vidělo se.na víc než tři to fakt nemá ()

Heydina

Seriál se mi po 12 dílech jeví pouze jako lehčí nadprůměr. Nápady na vzhled různých "monster" a do toho zakomponované pohádky, které známe z dětsví, mi přijdou dobré, ovšem si myslím, že tomu mohli dát sofistikovanější klišé. Nesouhlasím s lidmi, co to zavrhli po prvních dílech a určitě bych tomu dala šanci. Třeba se jim podaří mě získat na pět hvězdiček v průběhu druhé a třetí série. Seriál bych doporučila jako takové odreagování, protože se u toho vážně nemusí přemýšlet. Jen je opravdu těžký, až na výjimky, si zapamatovat jména ras, které se v jednotlivých dílech objevují. ()

gotham

Po první sérii určitě hodnotím kladně, i když zase žádná extratřída to taky není. Líbí se mi různorodé příšery s různorodými schopnostmi, hlavní postava v podání Davida Giuntoliho je navíc sympaťák, má fešnou přítelkyni a také jeho tajuplný šéf v podání charismatického Sashy Roize je moc zajímavá postava. Také Silas Weir Mitchell zde má zajímavou, a hlavně konečně také zásadnější roli. Zkrátka všechny hlavní a mírně vedlejší postavy se mi líbí, takže se na Grimma dá krásně koukat. Je fakt, že pár dílů je až moc samostatných, to propojení děje by mohlo být efektnější, ale i tak se příběh postupně vyvíjí a zamotává. 70% ()

Chromeskull

Tenhle seroš se stal mou srdcovkou už od dětství a nikdy mě nepřestane bavit! Zhlédnul jsem ho už ani nevím kolikrát a mohl bych ho vidět klidně pořád dokola. Skvělý masky, výborný postavy (hlavně David Giuntoli) a občas dojde i slušně na krev. Nejlepší horor/fantasy seriál všech dob.1000% ()

Dawisko

Úplne súhlasím s hodnotením KevSpa. Seriál sa noazaj prvé diely hrá na niečo, čím nie je a snaží sa vzbudiť záujem a tajomno aby prilákal divákov k pozeraní ďalších dielov. Dal som si tú námahu a videl som prvých 10 častí. Seriál je to veľmi priehľadný, ničím výnimočný, dokonca nezaujímavý. Dej je dosť nelogický, na základe udalostí z prvých častí. Masky rôznych šeliem sú možno tak priemerne zaujimavé v prvé časti, ďalšie časti doslova stereotyp a o pár častí neskôr mi to prišlo už šialene nezaujimávé, ako sa sem tam niekomu premenila hlava na nejaké zviera, ktoré sa nedalo navyše ani identifikovať. Od tretej časti úplny stereotyp a honba za random šelmami a vrahmi, bez hlavného deja a bez nejakého stupňovania príbehu. Napr. taký komisár Rex, či Kobra 11 mi prídu oproti tomuto ako hlavolamy (a to tieto dva spomínané seriály vyslovene nemám rád). Pre mňa je tento seriál neskutočná kravina a strata drahocenného času, no nedalo mi varovať potenciálnych záujemcov, pretože tento seriál má relatívne vysoké hodnotenie. ()

Nikolas__

Grimm je neuvěřitelně úžasný seriál, který se může pyšnit vysokou pozicí v mém žebříčku mých nejoblíbenějších seriálů. Je napínavý a hlavně postavy seriálu a efetky, masky jsou úplný skvost. Žádná série není špatná, všechny jsou skvělé, tady je můj rozbor: 1. SÉRIE 8/10 - Je vidět že se ještě mělo co zlepšovat. Přiznám se že 1.Série je moje nejméně oblíbená, ale i tak je super. Nevím čím to je, hodně dílů je super ale nějakým způsobem se to táhne a tuhle sérii jsem překousával nejdéle. Vzhled monster a příběh je famózní ale jedná se o celkem nejistou a chladnou sérii. Potěšily spíše epizodní případy typu Beeware, Last Grimm standing, a nebo nejlepšíí eizoda série: Of mouse and man. Mytologie je tu jako v první sérii X-files, teprve se rozehrává, ale tady to funguje značně hůř než v Akte X. 2. SÉRIE 9/10 - Tady, přesně tady, se kvalita vyhoupla až do nebes. Tato série je famózní, plná zvratů a miluju jí. Postavy se tu více využívají, případy i monstra jsou zajímavější... Jako by se autoři probraly z kómatu a utrhly se ze řetězu. Příběhové epizody atří k těm nejlepším, postavy tu postoupily o míle dále, monstra jsou zajímavější, mytologie se prohlubuje a díly jako Bad Teeth nebo Mr. sandman prostě nezapomenu. Potěší i experimenty jako Nameless, nebo skvělé finále. Prostě jedna z nejlepších seasons této show. 3. SÉRIE 8/10 - Ta je trošku slabší než předchozí, ale lepší než první. Celkově skvěle zvládnutá série, dle mého asi nejvíce temná, a případy patří k těm nejzajímavějším. Toto je síše podobné té první - temnější případy, a epizodické případy výrazně leppší než ty příběhové. naštěstí to celkem zachraňovalo velkolepé finále, nebo díly jako El Cucuy. Kvalita ale pořád zůstává více než solidní. 4. SÉRIE 10/10 - Nic lepšího už tento seriál potkat nemohlo! Prostě nemohlo! Tato série je ve všech ohledech perfektní, je to určitě nejlepší série ze všech. Většina dílů je prostě úžasná, charaktery, efekty, monstra, případy, to vše je v této sérii dopilované k vrcholu. Jen dvě slabší epizody - Iron Hans, Políbit žábu, ale zde jsou epizodní případy perfektní, příběhové bezchybné, a weseni nejzajímavější a dokonalý. Jedna z nejlepších sezón televizní tvorby. A snad nejlepší epizoda celého seriálu je pacička pro štěstí. 5. SÉRIE 8/10 - Tady to šlo taky trochu dolů, 5 série je pro mě tak na úrovni třetí, je těžký se mezi nima rozhodnout, asi tahle je o něco horší no... Pátá série mi přijde taková přeplácaná, postava Eve je hrozná a nemám jí rád. Jinak je to skvělá série. 6. Série 8/10 - Úžasná série, skvělé zakončení, akorát jedna věc se mi na konci dost nelíbila, navíc Zerstörer mi nepřijde jako vhodný, nebo dobrý záporák a je těžké tuto sérii srovnávat s ostatními, jelikož má jen 13 dílů. ''''''''''''''''''''''''''''''' Žebříček všech sérií: Nejlepší: 04, 02, 03, 05, 06, 01 :Nejhorší ............................ NEJLEPŠÍ DÍLY CELÉHO SERIÁLU ( POČÍTÁM JEN TY KTERÝM SEM TADY DAL PĚT HVĚZDIČEK )--------------------------- Pilot, Prvotní strach, Ostrov snů, Zlaté vejce, Šťastně až do smrti, Zlé tesáky, Temný úplněk, Hodina smrti, Zloděj slz, Bezejmenný, Vulkanalis, Ohrožený druh, Bubák, 12 dní s krampusem, Dobrý voják, Štvanice pokračuje, Nejdražší maminka, Kdysi jsme byly bohové, Shledání, Pygmalion, Ctižádostivá blondýna, Díky za vzpomínky, Ochránce z dávných dob, Dálnice plná slz, Tribunál, Smrt nás rozdělí, Lovec odměn, Pacička pro štěstí, Pouť síly, To neznáte Jacka, Portál, Za matku, Začátek konce 1/2, Slepá láska, Za zrcadlem, Zerstörer přichází, Konec () (méně) (více)

MT_Y

Grimm je super seriál... Akorát v té už 4. Řadě ty případy už jsou prostě furt to dokola a už to není vůbec zazivny, tam už mě prostě baví už víc ta linie grimm, Adalind, děti atd atd atd....absolutne jsem nepochopil proč Juliet se stala takovou mrchou, jednak úplně zbytečně a ta druhý vlastně pomohla zlu. Co se týče Adalind, na ni jsem četl spousta negativních příspěvků atak, mě osobně třeba Adalind od začátku přišla jako jedna z nejlepších postav....Jestli mě tam někdo rozčilovat byla to Juliet, nevím její postava nebyla sympatická a když se dala jako ta mrcha tak to s ní stalo úplně za H.... Ostatní postavy k nim bych neměl co vytknout, všechny měli něco do sebe (humor, příběhy atd....) vytýkám (časem nudné případy, Juliet a některé zbytečné záležitosti).... 80% 4 hvězdy ()

Kebabkony

První dvě série jsou o poznání slabší než ty další. Hlavně kvůli CGI, které tu není moc pěkné. Seriál skvěle pracuje s postavami, které si hned zamilujete. Škoda, že poslední série je tak krátká. Je to fajn oddechovka až na to uspěchané finále. Jinak jsem si tento počin užil. Hlavně kvůli originálnímu konceptu. Možná by si to zasloužilo ještě něco víc. 8/10 ()

Hrus

Hodnoceno po 3. dílu: V dnešní záplavě relativně kvalitních (pomineme-li nepříliš povedené premiéry podzimu 2011) seriálů tento zapadne. I když slovo mystery ve mě vyvolává dychtivé očekávání, seriál sám nemůže být dobrý jen proto, že jsou tam "pohádková" monstra. Hlavní hrdina by měl být něčím zajímavý a sympatický, ne takovej unylej naivní hezounek, kterej neumí říct pořádnou hlášku (chyba castingu i scénáře). Děj musí být aspoň trochu logický a uvěřitelný, ale tady je tolik divně působících elementů, které působí vykonstruovaně a trapně (stará teta je Grimm zabíjející monstra a umírá na rakovinu?? wtf?), že se člověku chce blít (a začíná chápat otřepanou frázi "americká kravina"). Že jsem vydžel celé tři díly považuju za velké sebezapření, bohužel třetí díl šel kvalitou ještě níž než předchozí dva, takže tohle mystery bomba teda nebude. Spatřuju jediné 2 klady - je tu občas výtvarně a zvukově velmi povedená pohádková/horrorová scéna, která mi do jinak na první pohled nepříliš kvalitního seriálu nezapadá. Druhým kladem je vedlejší postava vlkodlaka (či co to je) Eddieho ztvárněná Silas Weir Mitchellem (Prison Break) - teda ani ne tak ta postava, jako tenhle herec a jeho sympaticky psychotickej vzhled. ()

Mistle_

Proč hodnotím čtyřmi hvězdičkami? Protože jsem se u úvodního dílu pěkně bála (a já se ráda bojím) a protože i přes velice předvídatelný a "najednobrdo" scénář, mně ten seriál baví. ()

gorerated

Ano pět hvězd si nezaslouží v žádném případě, ale mě prostě baví. Líbí se mi historie kterou si seriál vytvořil, a to, kam až sahá ona pohádka s Wesseny. Seriál také hodně táhne skvěle napsaná postava Monroea, která se prostě musí zamlouvat každému. Když může slavit úspěch taková chujovina jako je Supernatural, proč by nemohl Grimm. ()

Hookins86

V dnešní době nic neobvyklýho, spíše se dá říct, že je to něco přebytečnýho. Tvůrci rádoby fantasy s potomkem slavných Grimmů do světa díru neudělali a jak tak koukám, tak ani v Československu... ()

sugars

Je to bezva skvělej seriál dobře obsazená hlavní role velký simpaták a celý serial v duchu bratři Grimmů. ()

literato

Další oddechovka jest na světě. Za obsah si zasluhuje hvězdy dvě, vzhledem k dobrému nápadu přidávám hvězdu navíc. Ani neurazí, ani nenadchne ... ()