Grimm

• USA Grimm
Drama / Mysteriózní / Horor / Fantasy
USA, (2011–2017), 95 h 40 min (Minutáž: 42–60 min)

David Giuntoli, Russell Hornsby, Silas Weir Mitchell, Sasha Roiz, Reggie Lee, Bree Turner, Elizabeth Tulloch, Claire Coffee, Jacqueline Toboni, Danny Bruno (více)

Série(6) / Epizody(123)

Idoviren

Většinou si netroufám hodnotit a komentovat neukončený seriál, protože nikdy nevím, kam se může posunout, ale u Grimma si to můžu dovolit z jednoho prostého důvodu. Každý díl, je úplně to samé. Jako když vezmete šablonu, která ve čtyřech bodech vypadá asi takhle. 1- Objeví se několik brutálně zohavených mrtvol. 2-Na místě činu je podezřelý, který je wessen. 3-Padne na něj podezření. 4-Ukáže se, že je nevinný a nakonec s Nickem bojuje. A tak vypadá díl od dílu víceméně stejně. A mě se to přesto líbí. I když na postavě hlavního hrdiny, Nicka Burkhardta, je sympatické jen to, jak vyslovuje svoje příjmení. Jeho natvrdlost a rádoby tajemnost je prostě divná a dohromady se svou snoubenkou Juliette tvoří ten nejnesympatičtější pár na světě. Zato roztomilý ňouma Monroe je úžasný. A v neposlední řadě charismatický kapitán Renard, jehož výslovnost latiny si sice koleduje o exemplární potrestání, ale stejně je to záporák jak má být. Prostředí Portlandu má taky něco do sebe. Nepochybuji o tom, že tamní lesy se opravdu jen hemží potvorami z pohádek. Za mě má tedy Grimm čtyři hvězdy, není to nejlepší seriál pod sluncem, ale něco na něm je, A to něco mě právě baví, ()

oiuoiu

Kriminálka s pohádkovými příšerami, to můžu. Teď jsem dokoukala druhou řadu, přišla mi výrazně lepší než první. ()

Dacsus odpad!

Dokážem prižmúriť oko nad všeličím, avšak určite nie nad stupiditou dialógov a nad nezmyselnosťou scén (myslené popierajúcich aj základné pravidlá logiky aj v danom svete - napr. vyšetrovateľ nájde Ipad, vyvreskujúci asi 30 krokov od neho, pričom ďalší vyšetrovatelia omnoho skôr pridúci na miesto činu, a bližšie si ho ani nevšimnú - jo, možno sú všetci hluchý). ()

Repulsion

Grimm začal jako taková laciná záležitost, které asi nikdo z producentů zpočátku moc nevěřil, ale „za zkoušku to stálo“. S penězi se asi dost šetřilo, a tak některé triky a masky působí dost retro. Nicméně casting je dobrý a jednotlivé díly první série mají něco do sebe. Celá první série je v zásadě epizodní, jakási spojitost na pozadí je tam sice naznačena, ale moc se s ní nepracuje. První série však patrně překonala požadovaný limit sledovanosti a tak druhá série již vypadá z hlediska výpravy o promyšlenosti děje o mnoho lépe. Slabá místa se najdou - třeba ta záležitost s mincemi je trapné vykrádání Pána prstenů. Naštěstí to byl jenom jeden díl. Naopak jiné díly jsou imho docela vymazlené. Třetí série vypadá dobře, zhruba na úrovni druhé poloviny série druhé. Tak uvidím, jak se vyvrbí čtyřka :) Grimm je čím dál lepší!!! ()

brasek

Nepopierateľne silný potenciál, skvelý námet a žiaľ len priemerná realizácia. Silne emočne rozprávkové, postráda miestami akúkoľvek atmosféru a v každej časti nájdeme výslovne slabé sekvencie. Škoda. ()

Fuksinka

3 série jsou za mnou. Jaký je Grimm? Zápletky jsou občas průhledné, sem tam nějaká nelogičnost, na efektech je vidět, že nestáli moc peněz a masky jsou občas srandovní místo děsivé. Není to rozhodně dokonalý seriál. Já ho ale žeru. Žeru ty výborné sympatické postavy, žeru Monroeovy hlášky, žeru příběh, který je od 2. řady čím dál tím lepší a nesoustřeďuje se jen na jednotlivé případy. Žeru vlastně i ten divnej modrozelenej filtr, co tvůrci používají až moc často. Je to ta nejlepší reklama na Apple, co znám. Dítě ve mě prostě plesá. Parádní oddychovka. ()

PatrikP4

Slabší díl, slabší díl, silnější díl a pak zase tři slabší a jeden silnější... Jinak to ohodnotit nešlo... ()

aannemer

První půlka první řady solidní mystic detektivky, občas nudnější, ale druhá půlka první série už hodně dobrá. Druhou řadu teprve koukám, čím dál víc se mi líbí Silas Weir Mitchell jako Monroe. Určitě budu seriál sledovat dál! Po vynikající třetí řadě přidávám další hvězdu. Fakt se mi seriál líbí! Čtvrtá řada udržuje vysoko nastavenou laťku. Aktuálně sleduji řadu pátou a moje nadšení rozhodně nepolevuje. Už nyní se těším na řadu šestou. Je to super seriál. Škoda, že česká distribuce krom přeceňované Hry o trůny každý další seriál zcela ignoruje. Po skončení páté řady bych nejradši přidal šestou hvězdu :-) ()

Nugat

Je to směs všech pohádek a mystery, ale berete-li to fakt jen jako pohádku, skvěle pobaví. Po shlédnutí šesté série zvedám na 4*. ()

Marauder

Je pravda že tento seriál neni veľmi nadčasový ani neni výhra v lotérii ale keď po čase sledovania som si ho celkom obľúbil aj napriek celkom priemerným efektom a tým strašným americkým kecom je fajn aspoň na aké také odreagovanie ()

Ludinecka odpad!

Plne suhlasim s Tirionom, ani prvý diel ma neprimel k tomu aby som ho dopozerala do konca. pre mňa bolo asi najväčším sklamaním tváre ala Angel. Námet síce fajn, ale to spracovanie je ošemetné. Kiežby to dokázali pretvoriť v niečo pozerateľnejšie a počuvaniahodnejsie. ()

Lal.V

Svoj predchádzajúci komentár som sa rozhodol prehodnotiť. Seriál sa nakoniec rozbieha celkom slušne a vzhľadom na moju "úchylku" na sci fi a fantasy seriály, kde skusnem skoro všetko je to vítaný prídavok. Edit: Úprava po 3 sérii, mám svoj nobý najobľúbenejší fantasy seriál. ()

Cheyenee

Pilot takový vlažný, ale každý další díl mě baví čím dál víc, tak uvidíme, jak se to bude dále vyvíjet. EDIT: Díl od dílu mě to baví pořád víc. Nejoblíbenější postava - rozhodně Monroe . Zvedám hodnocení o jednu hvězdu. ;) ()

Peenugirl

Môžem podotknúť, že hodnotiť seriál po jednom dieli (ajkeď pilotnom) je neférové. Je to milý a nápaditý seriál a mladý Grimm sa dostáva do tohto sveta pomaly každým dielom... Nápad je skvelý a prevedenie je slabšie. Má to na míle ďaleko od Supernatural, ale to najmä kvôli efektom. V Grimme totiž sú efekty chabé. Sympoš je aj kamoš vlkodlačík :) 65% ()

Tinuva

Vcelku povedený mix temných pohádek a akce, jen občas masky trošku pokulhávají, ale to se díl od dílu liší. Jediná věc co mi trošku vadila, že v celé dlouhé první sérii se v jejím průběhu až tak moc nepohlo s dějem. Ale poslední díl první série a první díl druhé mi to vynahradili a na druhou sérii se moc těším. Celkově vzato pohodový seriál, který je nejlepší si prostě užít a zbytečně ho nerozpitvávat a očekávat nové a nové potvůrky. Bitsie Tulloch je kočka a herecky pro mě vede Silas Weir Mitchell :-) PS: pro uživatele topr harley - tento seriál není sci-fi!!!! ;-) ()

Drky

Přesně je to taková slátanina všeho, ale velice zábavná a některé postavy jsou opravdu velmi interesantní a chytnou člověka za srdce a musíte je mít tak nějak rád. Další z amerických pohádek odehrávajících se v reálném čase, hodnotil bych jí trošičku lépe jako once upon a time, protože je mi svým žánrem bližší. Koukám stále a vždy se těším na nový díl.(nyní probíhá v USA 2série). Nechám si ještě rezervu proto dávám 3* a 70%. ()

teseth

1. série - Není to super cool ale ani ultra sračka. První polovinou první série si bohužel tento počin moc fanoušku nenadělá, ale kdo vydrží a přehoupne se k druhé polovině se dočká vcelku i dobré dějové linie, která se pomalu s blížícím koncem série rozrůstá a konečně nám i předkládá nějaké ucelené myšlenky. Nejvíc mě baví, a za to přidávám tu 4*, Moonroe. Jeho hlášky mi fakt sedly jak hrnec na prdel!!! "Jako malým dětem nám říkali, když budeš zlobit přijde Grimm a usekne ti hlavu" :-D 2. série - Tu se tvůrci trochu rozjeli a můžu říct, že celková dějová linka už tu prosakuje čím dál víc a ten kdo přežil první sérii je odměněn velmi dobrou fantasy, která svým pokračujícím počtem dílů spíše svou kvalitu zvyšuje a nestaví hlavní hrdiny jen na stranu dobra či zla. Po 2 sérii zvedám na pět, ač to není 100%. 3. série - je zatím nejpovedenější a propletení mnoha linek dělá seriél čím dál zajímavější koukatelnější. Myslím, že tvůrci si připravili velmi dobrou půdu pro další parádní sérii. 4. série - pro mě zatím nejzajímavější a nejpropracovanější část, která už se nesnaží vyřešit vše v rámci jednoho dílu, ale zaplétá pomyslné klubko a divák se má furt na co těšit. Jen tak dál ()

BillieM

Po pár dílech můžu říct, že jsem nadšená. Sympatický policajt, pokaždé jiná monstra, je tam vtip, napětí a má to jiskru. Ráda budu sledovat každý díl. ()