Tráva (TV seriál)

Weeds

Komedie / Krimi / Drama

USA, 2005 - 2012, 44 h 12 min (Minutáž: 102x26 min)

Mary-Louise Parker, Hunter Parrish, Alexander Gould, Kevin Nealon, Justin Kirk, Elizabeth Perkins, Allie Grant, Andy Milder, Tonye Patano, Romany Malco, Demian Bichir, Enrique Castillo, Maulik Pancholy, Guillermo Díaz, Hannah Marks, Michelle Trachtenberg, Aidan Quinn, Brooke Smith, Chris Williams, Martin Short, Brooke Langton, Zooey Deschanel, Albert Brooks, Devon Gearhart, Matthew Modine, Mary-Kate Olsen, Daryl Sabara, Sprague Grayden, Yvonne Delarosa, Snoop Dogg, Haley Hudson, Diane Sellers, Justin Chatwin, Jeffrey Dean Morgan, Allison Janney, Indigo, Manuel Urrego, Gloria Garayua, Alan Saginian, Richard Hilton, Patricia Harris-Smith, Paul St. Denis, Craig X. Rubin, Kevin Alejandro, David Bardeen, Paul Alayo, Tyrone M. Mitchell, Cody Klop, Kasey Campbell, Julanne Chidi Hill, Arthur Darbinyan, Lochlyn Munro, Vincent Laresca, Seychelle Gabriel, Brent Sexton, Carrie Fisher, Christian Vandal, Bruce Thomas, Paul F. Tompkins, Amanda Pace, Lorna Raver, Don Perry, Marta McGonagle, Larry Joe Campbell, Mark Christopher Lawrence, Rodney Rowland, Alanis Morissette, Jennifer Jason Leigh, Bob Clendenin, Martin Donovan, Shoshannah Stern, Torin Sixx, Eddie Diaz, Eric Lange, Ayla Kell, Eden Sher, J. Anthony Pena, Peter Stormare, Richard Dreyfuss, Marco Rodríguez, Dale Dickey, Aisha Hinds, Rachel Ticotin, Tom McCleister, Kathleen M. Darcy, Clare Carey, Meital Dohan, Julie Bowen, John Ross Bowie, Marshall Cook, Kat Foster, Ruben Pla, Adrienne Rusk, Jillian Rose Reed, Andrew Rothenberg, Gary Carlos Cervantes, Ronald Lee Clark, Jessica St. Clair, Richard Dorton, Mike Cochrane, Holland Roden, Olga Sosnovska, Patch Darragh, Maree Cheatham, Iqbal Theba, Tequan Richmond, Brent Tarnol, Adam Rose, Brighid Fleming, Stephnie Weir, Kyle Bornheimer, Michael Emanuel, Natalie Dreyfuss, Tammy Caplan, David Clennon, Dan Brown, Jenji Kohan, Lisa Darr, Christine Joaquin, Amy Aquino, Eric Nenninger, Jackie Geary, Daniel Zacapa, Ayelet Ben-Shahar, Jerry Zatarain Jr., Christie Lynn Smith, Ken Lerner, Mo Gallini, Brian George, Debra Mooney, Jocelyn Aguilar, Breeda Wool, Hemky Madera, Jama Williamson, Charlet Chung, Julie Wittner, Erin Sanders, Craig Frank, Clint Culp, Bernardo Badillo, Kristopher Higgins, Ian Reed Kesler, Todd Stashwick, Neil Brown Jr., Ashley Edner, Mae Whitman, Brendan Robinson, Renee Victor, Michael Eric Reid, Mateus Ward, Pablo Schreiber, Laura Harrison, Cole Jensen, Catherine Lidstone, Lauren Melendez, Gregg Daniel, Bob Odenkirk, Meredith Scott Lynn, Todd Giebenhain, Jonathan Slavin, Luis Accinelli, Brian Groh, Dan Bucatinsky, Tom G. McMahon, Ike Barinholtz, David Julian Hirsh, Tim DeZarn, Debra Christofferson, Tina Ivlev, Thomas Longo, Benjamin King, Kevin Fabian, Benny Nieves, Linda Hamilton, David Fernandez Jr., Forrest Landis, Michael Harney, Brandon Stacy, James Earl, Mariano Mendoza, Giovanni Lopes, Ricardo Chacon, Rick Zieff, James Urbaniak, Lisa Arch, Robert Allen Mukes, Jessica Chaffin, Jamie Denbo, David Norona, Juan Carlos Cantu, Keith Diamond, Olivia Summers, Peggy Stewart, Eddie J. Fernandez, Shani Pride, John Mese, Luis Chávez, Josh Fadem, Jeff Doucette, Todd Robert Anderson, Tom Kiesche, Doug Cox, Robert Silver, Meital Dohan, Julie Michaels, Austin Michael Scott, Matt Peters, Ava Acres, JD Cullum, Matt Nolan, Lou Richards, Alex Arleo, Jay R. Ferguson, Page Kennedy, E.J. Callahan, Stephanie Erb, Franc Ross, Craig Anton, Davenia McFadden, Jeff D'Agostino, Miriam F. Glover, Clifford McGhee, Sharon Sachs, Brian T. Finney, Kevin Sizemore, Leslie Connelly, Tess Paras, Paula Sorge, Remy Auberjonois, Sugar Lyn Beard, Adam Paul, Scott Klace, Lynne Alana Delaney, Colin Patrick Lynch, Reggie Baker, Michael Dempsey, Molly Morgan, Jeff Ross, Blaise Godbe Lipman, Anna Khaja, Katie Locke O'Brien, Stoney Westmoreland, James Shanklin, George Perez, Bresha Webb, Jeremy Roberts, Linda Gehringer, Rosa Costanza, John D'Aquino

4-(27.9.2016)

Vonkoncom nie zlá, made by HBO zábava plná drog, nádavok, nahoty a šokujúcich momentov - samozrejme všetko v miere - a s pomerne chytľavou znelkou obmieňajúcou sa v každom dieli. Ako to už ale pri podobných experimentoch býva, niektoré diely sa vydaria viac, iné menej. Podobnú rovnicu môžem pokojne aplikovať na celý seriál a k tomu pridať jedno veľké upozornenie: Tá otvorenosť rozhodne nesadne každému. A hoci mne neprekážala, ani po dlhšom čase som sa v Tráve bohužiaľ nenašiel.(27.11.2007)

Nancy Botwin, královna předměstí. Můžete jí stokrát podrazit nohy, ale stejně se nevzdá a půjde zase do všeho naplno. V tomhle nelegálním království pláču, díky Dougovi a Andymu se nepřestávám smát a překvapivě právě satiricky sociální dramedy mi zcela samozřejmě ukazuje, že i když nestojí život občas za nic, stejně se vyplatí se zvednout a jít dál.(12.6.2009)

Weeds jsem si zamiloval a je to láska na celý život. Tak sladce a reálně napsaný seriál s upřímnými charaktery, s vytříbeným černým humorem, točící se kolem „horkého“ tématu, s nečekanou porcí zvratu, stále zvedající svoji kvalitu – se jen tak nevidí. Nemám s čím srovnávat a musím říct, že na nic víc než na každý nový díl Trávy se netěším v rámci seriálu na nic (nechytá se Lost ani nic dalšího). Potěší sem tam nějaká slavnější „kameo“ třeba Snoop Doggy Dogg. „Miluju“ Nancy ;-) zatím mám za sebou 4.řady a konec 3. a 4. mě totálně odrovnal. Těším se na další. ---Kvalita dalších řad šla lehce dolů, ale stejně se jedná o vysoce nadprůměrný seriál.(11.1.2008)

Vykašlite sa na morálku a strach. Síce si spôsobíte občas malé a občas celkom veľké problémy, ale dosť často si budete skvelo užívať život za hranicou zákona. A ako bonus sa Vám podarí nahliadnuť do 13. komnaty Vašich susedov. Tak presne o tomto je tento seriál. Je silno návykový, dokáže pomôcť od každodenných starostí, je to jednoducho TRÁVA.(24.4.2010)

• - Ve 12. epizodě 5. série ve scéně, kdy Nancy (Mary-Louise Parker) zvedne iPhone, je možné zaznamenat několik nesrovnalostí. Melodie, která se v seriálu objevuje, ve skutečnosti z iPhonu nepochází, po přijetí hovoru telefon u ucha nezhasne, jak by měl, a na displayi je navíc možné všimnout si znaku pro zamčenou klávesnici. (Miro_CZ)

• - Tři z hlavních herců mají narozeniny ve stejný den, 18. listopadu. Jsou jimi Elizabeth Perkins (Celia), Kevin Nealon (Doug) a Romany Malco (Conrad). (Tom Riddle)

• - Českou stopou v seriálu se kniha Milana Kundery „Nesnesitelná lehkost bytí“, kterou čte Adelita (Seychelle Gabriel) v 11. epizodě 5. série. (Dixxx)