Živí mrtví

• USA The Walking Dead (více)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Režie:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green (více)

Série(11) / Epizody(177)

Kdo je chodící smrt? Zombie, kam se podíváš, nebo hrstka vyčerpaných lidí v děsuplném prostředí? Zemi ovládly položivé zrůdy. Boj zbytků lidstva o přežití v postapokalyptickém světě může začít. Živí mrtví zachycují příběh skupinky lidí, kteří přežili virovou epidemii, jež změnila většinu lidstva v agresivní zombie. Pod vedením Ricka, který byl ve starém světě policistou, cestují americkou Georgií a snaží se najít nový bezpečný domov. Čím je situace zoufalejší, tím je jejich vůle přežít silnější. Jsou ochotni udělat téměř cokoli, aby zůstali naživu. Jak dlouho si udrží zbytky lidskosti? Zástupce šerifa Rick Grimes se probere z kómatu v opuštěné poničené nemocnici. Zjistí, že zatímco byl v bezvědomí, svět postihla epidemie viru, jenž své oběti nejen zabíjel, ale po smrti z nich udělal zombie, které teď požírají živé lidi. Jeho žena a syn nejsou k nalezení. Rick se od jiného přeživšího doslechne, že prý federální Centrum pro kontrolu nemocí v Atlantě v Georgii vymezilo bezpečnou zónu, kde by možná mohl rodinu najít. Ozbrojí se a vydá na dlouhou nebezpečnou cestu zničenou krajinou. Na kraji Atlanty se opravdu ukrývá jeho žena Lori se synem Carlem. Navíc je s nimi Rickův policejní parťák a nejlepší kamarád Shane, se kterým se však domnělá vdova Lori mezitím zapletla. Našli tu útočiště ve skupině dalších přeživších. Tvoří ji Dale, který vlastní obytný vůz, jenž se stal centrem komunity, sestry Andrea a Amy, Glenn, který dříve roznášel pizzu a teď ho často posílají na nebezpečné mise, a spousta dalších. S Rickem coby neformálním vůdcem se snaží za každou cenu zůstat naživu, i když je mrtví pronásledují na každém kroku. Dokážou si ale udržet při hledání kousku bezpečí a domova lidskost? Nebo se nakonec sami stanou chodícími stroji na přežití, živými mrtvými? (TV Prima)

Larry12

Od Darabonta sem čekal něco víc než tohle. Není to sice špatný, ale rozhodně sem viděl lepší seriály (i když spíš filmy) o zombie, než je tenhle. Ale i tak mě seriál chytil a pořád sleduju díl za dílem, a proto nemůžu dát jinak než 4 hvězdy. Ale je to jen tak tak. ()

Mistr_Moon

Máte-li rádi akci pak tento seriál pravděpodobně nebude moc pro vás. Řeší se tu hlavně psychologie postav, je tam hodně hodně keců o tom samém a děj druhé série by se dal shrnout do jednoho odstavce. Na druhou stranu to nenudí a autoři z toho vytřískali co mohli. Trochu mi vadilo, že žádná postava se víceméně nevyvíjí a pořád si mele to svoje jako zaseknutý kolovrátek. Obávám se třetí série, která už imho nebude mít moc co nabídnout (teda až na tajemnou postavu se samurajským mečem - no jestli je pod tou kápí Milla tak se fakt zasměju ;) ()

GoustDog

Klobouk dolů, že tento seriál vůbec spatřil světlo světa. Pokud máte rádi zombie filmy, je to jasná volba. To je třeba říct hned na začátek. V každém dílu se totiž dočkáte nějaké originální scény, kterou jste v zombie žánru ještě nespatřili. Je sice pravda, že to je trošku málo, protože často se vyprávění a řešení problémů děje jako v nějaké argentinské telenovele, a že je to místy dost utahané, ale druhá série nabere dynamičtější obrátky, a ta třetí - k té zatím nemám výtky. ()

habertek

Výborný seriál! Pustil jsem si první díl, druhý, třetí...šestý mimochodem poslední z první série... Od toho se nedá odtrhnout! Je to jako jeden dlouhý film, který ale i přes svoji délku určitě nenudí a dokáže nesutále překvapovat. I když se mi ze začátku dost nelíbilo až moc okaté vykradení 28 dní poté, ale bylo odpuštěno:) ()

Mercilonka

Každý díl má svou napínavou část. Většinou si to bohužel šetří až na konec. Přetrpíte téměř 40 minut dlouhého nic a pak najednou přijde BUM, akce, zvrat, napětí, nový objev,... A vy si musíte pustit další díl. Masky jsou dokonalé, i díky tomu už dva dny ve spánku stopuju mrtváky :) Na seriál jsem se těšila už kvůli Sarah Wayne Callies, která si získala mé srdce v Prison breaku. Ovšem tady působí velmi nesympaticky. Možná to dělá i váhový rozdíl minimálně 10 kilo, blbě se na ni dívá. Rozhodně nejlepší díl pro mě byl Pretty Much Dead Already (2. série, 7. díl). Závěr naprosto brilantní. *********** Třetí série má konečně pořádnou akci a čtvrtá uběhla nějak rychle a přitom se vlastně nestalo nic takového, co bych si měla pamatovat (jistě, závěrečný díl, který nakousává děj páté série si pamatuju, ale to je tak asi všechno). ()

victt

Pilot bol vynikajúco spracovaný, no potom mierny pokles. Ale od druhej sérií sa to pekne rozbehlo. Napínavý príbeh a množstvo zvratov dávajú seriálu veľmi dobrú kvalitu. Je to taká zmes všetkých možných zombie filmov, ktorá sa tak často neobjavuje. // videných 7 sérii ()

Bifftekk

První série byla super, ale druhá stála za pendrek. Naštěstí třetí to vše vyrovnala a já mohu s klidným svědomím konstatovat, že si ty 4 hvězdičky zaslouží. ()

Neklan006

Po skvělém rozjezdu začal děj koncem první série a celou druhou neuvěřitelně stagnovat. Přišlo mi, že snad i docházej finance. O to víc mě mile překvapila řada třetí, která je našlapaná událostmi, akcí a zajímavým vývojem. Čtvrtá řada zase stagnuje :-( ()

Lewisssek

Zombie seriál jako splnění snu fanouška zombie horrorů, kterého na konci filmu zajímá – co se stalo se světem, zda se nákaza podařila zastavit, jak dopadli ti (v lepším případě) dva přeživší hrdinové. Tyto otázky však Živí mrtví vůbec neřeší, jakýkoli globální aspekt příběh postrádá a z první série se série čtvrté dožije tak deset procent postav, přičemž pořadí úmrtí není právě úplně předvídatelné. A přesto to není na škodu. Seriál je podobně jako většina zombie filmů stavěn na premise, že největším nebezpečím jsou si lidé navzájem a "walkers", tvoří pouze rozkošnou kulisu a katalyzátor zároveň, přesto z toho dokáže úspěšně a zábavně těžit téměř po tři série. V půlce třetí série se vše zadrhává a její druhá část by šla shrnout do jednoho dílu. Ačkoli začátek čtvrté série chytá mírný nový dech, je to stále dokola a teď už bych ocenil buď ten „globální přesah“ ve smyslu zlikvidování nákazy a případného restartu civilizace či zdárné ukončení v podobě finálního masakru (ano Carle, hlavně ty!). ()

A_san

První a druhá série supr, ale pak už se to nějak pomalu line do kopru a začíná to být nudné. TeĎ se na to dívám spíše ze setrvačnosti a nemůžu říct, že bych se už tak bavila jako v počátku. Chybí mi tu nějaký ten hnací motor (krom teda přežití). Třeba taky více poodhalení ohledně původu viru, třeba snaha o informace o světě nebo boj s virem, prostě něco. Je to takové reálné zobrazení možné apokalypsy, ale už se stává prostě pomalu moc všedním. Pár supr momentů se najde, ale člověk se musí díky tomu prokousat celou sérií, aby je našel. Takže jsem stále zvědavá, co bude dál. ()

Jerris008

Seriál se vyvíjí do depresivních sfér a já musím změnit své hodnocení na 5 hvězd.. Neznám seriál, který by mě s každým dílem takhle rozsekával.. Edit: Po čtvrté sérii šla kvalita strmě dolů, snižuji zpět na 4* ()

MatyTM

Hrůza z toho, že bude pátá série mě stopla ve sledování ještě v průběhu té čtvrté.. Ale jo, bylo to fajn. Daryl tomu seriálu dává naději. ()

MartinTerran

Poměrně klasický postapo-zombie seriál. Sledujeme jak ve světě plné zombie daří jedné skupince přeživších, ve které členové přibývají, ale také ubývají až na tzv. "tvrdé jádro", které snad přežije vše. Seriál je poměrně dobře vyvážený a akční díly zase střídají klidnější, i když ty klidné převládají, ale nuda se dostaví jen zřídka. Zombíci jsou zpracování zdařile a co se týče živých herců ti hrají své role dobře a uvěřitelně a určitě si mezi partičkou najdete své oblíbence. Charaktery jsou také v pořádku a většinou se chovají reálně až na pár výjimek. Jen záporáci jsou tu zpracování jako "čiré zlo" bez jakýchkoli dobrých vlastností či úmyslů, což je nereálné. Pro mě rozhodně povedený seriál a až na slabou druhou řadu si úroveň drží. 7. řada mě upřímně zklamala, táhla se jak snopel a nic moc se v ní nestalo, ke konci se to zlepšilo, tak snad bude osmá zase dobrá. Osmá řada ze začátku vypadá jako silně akční a brzy vám dojde že celá bude o válce. Sice to zas tak pravda není, ale rozhodně je lepší než předchozí řada i se zajímavými zvraty. Klidně by tak mohl skončit i celý seriál. Pěkné zakončení. Hodnocení: 1.řada: 88/100, 2.řada: 70/100, 3.řada: 84/100, 4.řada: 82/100, 5.řada: 80/100, 6.řada: 85/100, 7.řada: 74/100, 8.řada: 83/100, Celkem: 81/100. ()

Pavlunka

První dvě serie mě moc nebavili. K postavám jsem si neudělala žádný vztah, protože všechny stály za hovno. od 3 serie se to začalo trošku rozjíždět a zajímat mě i vývoj postav. 4.5.6. serie pro mě naprosto super, zkoukla jsem několik dílů denně. Ovšem co nastalo 7 serie, to je stutné. Pan zaporak Negen je tak trapný, Rick by to měl zbalit, protože ty jeho psychopohledy už nemůžu dál snášet... No 7 serie mě opravdu dost nudí... ()

donnovann

Projektu zombie apokalypse jsem se dlouhou dobu vyhýbal protože i přes velký úspěch mi toto téma nic neříká. O to více jsem byl překvapený jak moc mě začátek chytnul a nepustil, jeden díl střídal druhý a já jsem byl na vrcholu blaha. Po třetí sérii náhle zjistíte, že WD nepřichází už s ničím novým a jede stejnou notu pořád dokola. která postupem času člověka nudí. Zde by si měli lidi vzít příklad z Breaking Bad, udělat 5 našlapaných sezón a vyprdnout se na to. Proto já po 7. sérii končím se sledováním, trpělivý jsem byl až až. 1.Série - 85%, 2. Série - 75%,3.Série. 75%,4.Série - 65%,5.Série - 80%,6.Série - 75% 7. Série - 70%. ()

marek29

Rick a jeho parta to měli od začátku rozjeto na bezproblémových 5*, ale co se nestalo, že? Jak už to tak bývá u seriálů delších, než 7 sezón (ahoj HIMYMe, jo mluvím o tobě) došla šťáva a už i ze spaní jsem se přestal budit hrůzou ze zombíků :( Postupem času se pro mě stali nemrtví zkrátka běžnou denní součástí asi jako burákové máslo v Kanadě ke snídani. Co tím chci říct je, že vázl děj, usínal jsem u toho, protože se tam jen mlelo a chyběl prostě spád se zatajeným dechem v předposledních sezónách (6. a 7. např.). Jinak ale nutno podotknout, že se jedná o dosti kvalitní počin a doporučení je zde více, než na místě! 80% sedí a k nim připojuji taky své 4 hvězdy rudé jako krev stříkající ze shnilého growling walkera :) ()

DarweyD

Walking dead je jeden z těch seriálů, který je obětí svého úspěchu, jehož průměrný fanda je nejspíš mladý puberťák, koukající ve sklepě svojí opatrovnice, a líbí se mu to hlavně protože tam jsou zombíci a je to cool, pročež mu hodně starších lidí dá nízké hodnocení, z pocitu že je seriál nadhodnocen. Ovšem z mého pohledu se jedná o opravdu skvěle zpracované drama kde se skvěle využívá emoční stránka témat jakými jsou : ztráty blízkých, otázky přežít nebo nechat přežít, zabít nebo být zabit atd. ... tyto složky byste v normálním světě rozhodně mohli zpracovat také, ale ve světě oživlých mrtvých kde vám jde každou vteřinu o život??? to už je jiný kafíčko, když zapomenu že seriál má osmou řadu, dávám 90% ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

19.11.2022

Rick Grimes se vrací

Rick Grimes se vrací

23.07.2022

Stanice AMC oznámila nový spin-off svého zombie seriálu Živí mrtví, jenž se bude točit okolo bývalých protagonistů Ricka a Michonne. Šestidílná minisérie se tak zaměří na vztah a lásku obou postav,… (více)

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Stanice AMC oznámila další spin-off ze světa Živých mrtvých. Adaptace slavného komiksu o lidech, kteří přežili zombie apokalypsu, se pomalu ale jistě chýlí ke konci, stanice už má ale rozjetých hned… (více)

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021

Herní společnost Epic Games údajně zvažuje start své vlastní filmové a televizní divize. Podle informací serveru Eurogamer by se společnost měla začít v blízko době soustředit na zábavní průmysl, a… (více)