Živí mrtví

• USA The Walking Dead (více)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Režie:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green (více)

Série(11) / Epizody(177)

Kdo je chodící smrt? Zombie, kam se podíváš, nebo hrstka vyčerpaných lidí v děsuplném prostředí? Zemi ovládly položivé zrůdy. Boj zbytků lidstva o přežití v postapokalyptickém světě může začít. Živí mrtví zachycují příběh skupinky lidí, kteří přežili virovou epidemii, jež změnila většinu lidstva v agresivní zombie. Pod vedením Ricka, který byl ve starém světě policistou, cestují americkou Georgií a snaží se najít nový bezpečný domov. Čím je situace zoufalejší, tím je jejich vůle přežít silnější. Jsou ochotni udělat téměř cokoli, aby zůstali naživu. Jak dlouho si udrží zbytky lidskosti? Zástupce šerifa Rick Grimes se probere z kómatu v opuštěné poničené nemocnici. Zjistí, že zatímco byl v bezvědomí, svět postihla epidemie viru, jenž své oběti nejen zabíjel, ale po smrti z nich udělal zombie, které teď požírají živé lidi. Jeho žena a syn nejsou k nalezení. Rick se od jiného přeživšího doslechne, že prý federální Centrum pro kontrolu nemocí v Atlantě v Georgii vymezilo bezpečnou zónu, kde by možná mohl rodinu najít. Ozbrojí se a vydá na dlouhou nebezpečnou cestu zničenou krajinou. Na kraji Atlanty se opravdu ukrývá jeho žena Lori se synem Carlem. Navíc je s nimi Rickův policejní parťák a nejlepší kamarád Shane, se kterým se však domnělá vdova Lori mezitím zapletla. Našli tu útočiště ve skupině dalších přeživších. Tvoří ji Dale, který vlastní obytný vůz, jenž se stal centrem komunity, sestry Andrea a Amy, Glenn, který dříve roznášel pizzu a teď ho často posílají na nebezpečné mise, a spousta dalších. S Rickem coby neformálním vůdcem se snaží za každou cenu zůstat naživu, i když je mrtví pronásledují na každém kroku. Dokážou si ale udržet při hledání kousku bezpečí a domova lidskost? Nebo se nakonec sami stanou chodícími stroji na přežití, živými mrtvými? (TV Prima)

Recenze uživatele DragonnCZ k tomuto seriálu (20)

Živí mrtví (2010)

Seriál The Walking Dead, je famózní specialita s porcí akce, dobré atmosféry, strašně suprovými sepsanými postavami, který jsem za dlouho dobu neviděl, suprové zapamatovatelné momenty, vypjaté momenty a  napětí a pořádný drama, miloval jsem jak dlouho si seriál od prvních dílů udržoval svou kvalitu apod. Miluju na seriálu jak vyzobrazuje zombie tématiku a Robert Kirkman je prostě mistr, který vymyslel a posunul zombie žánr obecně. Když jsem šel sledovat Walking Dead nic jsem od něj nečekal a po první epizodě jsem byl nehorázně potěšen a po konci čuměl s otevřenou hubou jak je to sakryš úžasný. Seriál pojednává o zombie apokalypse pro mnohý to je nudný téma, ale po zhlédnutí to je suprový počin. Celým seriálem nás bude provázet Rick Grimes, a jeho postavu budu vždy milovat, i když já miluju hodně postav z tohoto seriálu, které se mi zaryly pod kůži, protože seriál se hlavně točí okolo postav, což je nejdůležitější aspekt celý show, a točí se to okolo dialogů, celý seriál má hlavně působit depresivně a zkaženě a lidé se chovají jak by se v realitě chovali, je strašně na těch postavách vidět jak si prochází svým vývojem, jak je apokalypsa zničila, kdy si pokládají otázku, zda je pro jejich syna nejlepší žít v tomto světě, jeho matka mu nedovolí dát zbraň do ruky, a pak se to zvhne, že Rick Carlovi řekne dětsví ti skončilo teď budem tomu čelit.. Taky seriál mi představil nejednoho záporáka, a ze všeho nejvíc se mi pod kůži vryl Negan, a tvrdím si říct jeden z nejskvělejších záporáků vůbec. 1 a 2 série je čistá dokonalost. Získalo si mě to kvůli horrorové tématice, nejedna lekačka za druhou, vynikající akce, a styl odvypravování. No a od 3 série s vězením mi to už tolik nesedělo, ale furt sem to hltal a dál od 4 série se už docela dost upustilo od horroru a bylo to jen už drama a do asi 6/7 série to jelo stejnou cestou a 7 série je prostě unikátní mým miláčkem Neganem. 8 série škoda mluvit a bylo vidět, že seriál potřebuje změnu a bum 9 série mě uplně odvařila změna showrunnera návrat ke kořenům seriálu a SPOILER kdo neviděli Rickova rozlučka bylo snad něco famózního a z Daryla mý druhý nejoblíbenější postavy se konečně stala mluvící plně fungující postava a převzal to tam a vlastně 10 série je ještěl o chlup lepší kvůli Šeptačům což byly nejfamóznější záporáci co se ukázali v seriálu prostě hrozný psychopati. 11 Série byla zprvu slabá a připravovala se na ten nejdůstojnější konec seriálů ever, který jsme nakonec dostali. Moje recenze na poslední epizodu bude mluvit za vše! Prostě a jednoduše miluju Walking Dead a byla to radost sledovat a naprosto sem si tento seriál na jeden zátah užil a nelituji ani jedné minuty sledování této skoro nekonečné telenovely xDD A jako TWD fanda musím i doporučit 4 dílnou herní sérii The Walking Dead od Telltale Games, která je stejně úžasná jako seriál. Jednoduše řečeno strašně si mě tento seriál získal a mrtě ho miluju. A ano seriál mě donutil si přečíst komiskovou předlohu, která je opět ještě víc famóznější jak seriál. Toť vše pro tuto recenzi. Zde hodnocení všech sérií: |1. Série = 10/10| - | 2. série 9/10 | | 3. série 8-9/10 | | 4. série 8/10 | 5. série 8-9/10 | | 6. série 8/10 | | 7. série 8,5/10 | | 8. série 6/10 | | 9. série 9/10 | | 10. série 9/10 | | 11. série 9/10 | A celému seriálu uděluji 10/10. PROSTĚ TO MILUJU. () (méně) (více)

Série 1 (2010) (S01)

Pořád tento seriál neuvěřitelně miluji jako napoprvé. Seriál co mi ukázal něco nového a neohmatatelného, se super dávkou kvalitního scénáře a choreografie, s propracovaným světem a smysluplnými postavami se kterými autoři pracují na špičkové úrovni a v neposlední řadě návalem excelentní postapokalyptické atmosféry. Příběh je neuvěřitelně zajímavý a napínavý a baví mě sledovat Ricka Grimese jak se snaží za každou cenu ochraňovat svou rodinu. 1 série velice věrně a s úctou adaptuje komiks a v některých ohledech ho i víc rozvádí. Herci jako by z oka vypadli svým komiksovým postavám. Některé jsou nemlich totožné např. Rick a některé uplně jiné jako třeba Carol. A jiní jsou tu čistě pro seriálové účely např. Daryl. Rick Grimes asi jedna z nejlepších seriálových či komiksových postav a jeho herec Andrew Lincoln se tu neuvěřitelně našel. Jon Bernthal hrající Shana v době premiéry nebyl ještě tolik známý ale už suprově byl nadaný na Rkový filmy a toho herce zbožňuju. Robert Kirkman vytvořil snad nejúžasnější komiksy a do toho i přinesl nejlepší seriál kde ve svý podstatě po produkční straně od AMC je toto asi nejlepší filmové post apo se zombie co kdy vzniklo a nic ho nepředčí. To v čem je TWD unikátní jsou dále ty dialogy. Lidé se opravdu chovají jak by se v realitě chovali a jsem rád, že tomu Kirkman dal svou vizi a musím tu i zmínit skvělého Franka Darabonta bez kterého by se první série neobešla. První epizoda, kteoru sám napsal a režíroval je mistrkus a to i další epizody, kde se na scénáři podíle a coby showrunner do toho dal taky kus své vize a proto tak strašně 1 sérii nejvíce miluji. Horrorové aspekty to má jak zmrd. Strašlivý zombie. Krev na každém rohu. Strach. Napětí tu neuvěřitelně funguje. Každýmu doporučuji toto vidět. Ať už ho nelákají post apokalyptické záležitosti nebo nemá rád zombie, alespoň tu první sérii by mohl zkusit. Já čistě osobně šel seriál sledovat když jsem neměl co sledovat a toto mě zachránilo a seriál byl můj zlatý důl a po první sérii mě to neuvěřitelně chytlo a hltal jsem každou epizodu a sérii. Já nemůžu dát nic víc než 10/10. Nemám tomu opravdu co vytknout. ()

Série 2 (2011) (S02)

RECENZE SE SPOILERY: O chlup slabší než ta první, ale furt neskutečně solidní. Tam kde excelovala první série hezky druhá série navazuje, ve stejným duchu a už určuje více směr kam se budou další série ubírat, více prokresluje postavy zkoumá jejich hloubky a meze. Dostaneme opět nové postavy. Nehorázně na celým miluju tu atmosféru ta to dovádí k dokonalosti. Ta 1. epizoda na dálnici dopíči. Napětí v této sérii funguje naprosto excelentně. Jako jen třeba ta sekvence kdy postřelí Carla, Rick je z toho naprášky nemají léky nemají prostředky jak by ho Hershel odoperoval tak Shana pošlou pro věci. Celá ta sekvence je narvaná dopaminem jak svině. Horrorový aspekty jak zmrd. Hershelova filosofie. Dialogy tu hrajou neskutečnou roli kdy si postavy pokládají ty otázky zda je vhodné aby jejich děti žili v tomto světě. Vždyť je lepší umřít než v tomhle žít atd atd. Nebo na dálnici kdy neměli žádný zásoby a hrdinové měli radost že našli dodávku s pitnou vodou. Shane je taky opravdu nedoceněná postava a jeho herec byl nepřekonatelný a samozřejmě smrt nebyla až tak zbytečná dávala smysl a bylo logický že by to k tomu vedlo. K tomu zapomínám dodat jak si Daryl krade každou svou scénu pro sebe. Ta postava je hroznej frajér a miluju ho s Rickem se určitě u mě rve o nejlepší charakter TWD a na to, že se Daryl v komiksech nevyskituje je k nevíře co s ním dokázali udělat. No a to co přišlo ve finále, kdy farma celá nakonec padne, no prostě Masterpiece s velkým M. Nemám co vytýkat sérii. Jen holt to na první sérii už nemá. Objektivně 10/10. Subjektivně 9/10. Nehorázně miluju. Furt jeden z nejlepších serošů forever ever. ()

Série 3 (2012) (S03)

8.5-9/10. Upřímně nechápu jak jsem tuto sérii mohl tak dlouhou dobu podhodnocovat, za mě třěba jedna z nejlepších sériích, možná i lepší jak 2 série. Daleko líp a ucelenně zde funguje napětí, má to lepší vyznění a zasazení. Vězení prostě bylo best. Guvernér je zmrd hned napohled a mátě chuť mu vypíchnout i to druhý oko co mu zbývá a radost toho chuje nenávidět. Guvernér i přesto jak ho nemusím, je jedna z nejlíp napsaných TWD postav co je doveden k dokonalosti a 4. série v tom už jenom utvrzuje a vlastně celá linka ve Woodbery byla hezké odtrhnutí od hl linky. Dostáváme do toho nové postavy. Dohajzlu miluju tě Michonne! Lepší vykreslení dalších důležitých postav. Rozvíjení děje. Brutalita. Akce. Horrorové aspekty. Špínou prolezlé vězení atp. No prostě byl to randál! ()

Série 4 (2013) (S04)

7.5/10. - 4 série byla v celku fajnová. Jakoby má slabý rozjezd motá se první polovina v kruhu. Ale furt dobře série pracuje s postavami a dialogy a ten prostor co dostane Guvernér je super a bavili mě ty epizody s ním. No druhá půlka je už na cestách a ta mě už víc bavila a 5. série v tom jen utvrzuje. Miluju prostě části o přežívání a ze skupinky ze stává potulná skupina podivínů. Ale štve mě pořád ta nedopracovaná 1. pol. 4 série. ()

Ticho (2014) (S04E12)

Pane bože víc takových epizod! 😂 Daryl je prostě best a je potřeba, aby se mu v seriálu začlo dávat taky trochu víc prostoru. Tahle epizoda prostě byla fakt hodně super, dialogy mezi Darylem a Beth byli prostě úžasný a spolu tvoří fakt dvojku i když oba jsou úplně jiný. EDIT: 1.11 - Doslova jedna z nejlepích epizoda TWD seriálu. Daryl jakožto postava kteoru všichni milují kvůli jeho charakteru a vykreslení. Pro mě to je jedna z nejlepších seriálových postav a néli nejlepší postava TWD tak tuto epizodu kterou přenechali Darylovi jsem si naprosto užíval. Daryl má hrozně málo samostatných epizod a zasluhuje si daleko víc prostoru. Což se pak v 9,10,11 sérii vyplnilo. Taky tato ep dala základům pro to že si vybudoval takový vztah k Beth. Je tu hrozně vidět Darylův charakter atp. Do toho dialogy tu jsou takže nepřekonatelný. 10/10 uděluji bezpochyby. ()

Oni (2014) (S05E10)

Vidíme zničený postavy apokalypsou. Scéna s Darylem, kdy o sebe típne cigáro. Všichni nemají co do huby a jenom ta radost z obyčejnýho deště byla k nezaplacení. Because this is how we survive. We tell ourselfs that we are The Walking Dead. 10/10 epizoda. ()

Od začátku do konce (2015) (S06E08)

Neuvěřitelný co dokázali do 45 minut vecpat, a do toho podtitulkovka kde ještě nastínili Negana .. Your property now belongs to Negan. ()

Příští svět (2015) (S06E10)

My name's Paul Rovia, but my friends used to call me Jesus. Your pick. ()

Poslední den na Zemi (2015) (S06E16)

Emocemi to tu přímo vře! You can breath, you can blink, you can fuckin' cry! ()

Série 8 (2017) (S08)

6,5/10. - Zde v 8 sérii se ukázalo, že již seriálu pomalu docházel dech, ale sice měla co nabídnout a mělo to své světlé stránky. Negan je ta stejná svině a nabízí své charizma a ambice. Silný dialogy pohánějící děj v některých částech dopředu. Například začátek série. Epizoda, kde Carl umírá nebo finále. Části s Morganem, epizoda kde měla cameo postava z první série atp. Nebo badass scény s Darylem. Série je, ale hrozně utahaná a natažená. Děj se někdy v některých částech skoro neposouval a bylo to nuda až na půdu. Prkenná akce o který to tu vesměs i bylo jelikož Rick vede válku s Neganem, ale dalo se to i zpracovat daleko stravitelněji a lepšeji. Víc to pročesat, a prostě mohli si vzít příklad ještě z minulých sérií. Prostě slabota co si budeme. Ještě že nám to ta 9 série pořádně vynahradila. :-) ()

Série 9 (2018) (S09)

9/10. - Po slabý 8 sezóně si AMC asi řeklo, že se opět navrátí ke kořenům seriálů a začne opět umírající TWD tlačit novým kvalitnějším stylem a prostě 9 série je obrovská kvalita sama o sobě. Změna showrunnera je tu kvalitně vyzobrazena a samotnýmu Darylovi se už začlo konečně dávat mnohem víc prostoru, protože od 4 série byl totálně upozaďovaný a v 8 sezóně už pomalu nebyl vůbec. Celkem je sad co udělali s Neganem celýho ho změkčili už to není ten baddass týpek. Objevila se zde opět nová skupina vedená Alphou, která pro naše hlavní postavy je novou hrozbou. Mega je miluju. Hrozní magoři. Zároveň jsme dostali nádherné nové intro, super atmosféra a kotel zábavy, spicy brutalita, krásné hudební ozvučení atd. Sice se za mě TWD už asi nevrátí k horrorové atmošce z prvních 3 sezón, ale mě to prostě nevadí. TWD je prostě kvalitní akční drámo třískající se s Thrillerem a takhle to může jít dál. No prostě jo bylo to super!! ()

Série 10 (2019) (S10)

9/10. - Twl tak to byl opět nářez. Nejenže 10 série jde ve stejných šlépějích jako série 9, ale je i o něco lepší než ta předchozí. 10 Série má 22 epizod což je zatím nejvíc co jakákoliv série měla, a myslím si, že AMC neudělali špatně. Po těch slabých sérií před 9 byla tato 9 a 10 série nejlepší návrat na vrchol. Krásné napětí, vývoj postav, suprová akce a brutalita, kotel zábavy a prokreslenosti hl. postav, Daryl opět dostal mimořádně dost prostoru a Negan se dočkal i svého vykoupení. Docela i RIP gang Šeptačů a RIP Alpha a Beta budou mi ty blázni chybět, ale v posledních 3 ep se nastínil zase nový gang tak uvidím. Strašně sem si užíval nádech atmosféry 10 série a je vidět že v AMC neusnuli na vavřínech a opravdu se snažili tu 10 sérii udělat pořádnou. Docela se netěším až dokoukám 11 sérii protože si mě svět TWD strašně získal a přece jen od 1 série to je nějaký ten pátek a seriál je doteď nejdelší co sem kdy viděl. ()

Uvnitř (2021) (S11E06)

Nodoprdele, tak takhle horrorovou atmosféru jsem v TWD hodně dlouho neviděl, nejedna lekačka za druhou pořádně, temná atmosféra, která tomu velice přidává v této série a jo prostě je to mazec. Doufám, že tato série bude ještě víc horrorovější, protože to bych si mrtě přál! ()

Uzávěra (2022) (S11E17)

Já jsem naprosto ze 17 ep vystříkanej. Strašně neuvěřitelnou atmosférou to na mě dýchá, napětí by se dalo krájet, peprný dialogy, například ta část kde Daryl a Maggie odkazují na Glenna. Společenství je připravuje na útok chodců a ve městě jsou protesty. A nejvíc se to soustředí na ty postavy a nejvíc na tom je ten pocit, že se brzo Rick vrátí v příštích epizodách. 9 nebo 10/10 epizoda rozhodně. ()

Nová dohoda (2022) (S11E18)

10/10 no shit, já AMC sakra věřím, že ten konec bude pořádný. Ani bych nevěřil, že si budu tak moc užívat smrt toho sráče :D ()

Varianta (2022) (S11E19)

Po adreanalinem a akcí našlapaných 2 epizodách musela přijít menší dialogová odmlka, která i tak velice dobře posouvala děj i v pozadí kupředu, snaží se dál rozvádět vztahy postav. Kurde 😂 máme dokonce už oficiálně i víc variant chodců! Osobně sem zvědav co teda ten Darylův sequel, kde by jsme těchto "chytrých" chodců měli vidět víc. Epizoda 8/10 dneska ()

Co se ztratilo (2022) (S11E20)

Where's Rick? Doooon't Care. Where's Rick. ()

Rodina (2022) (S11E23)

Naprostej masakr, to finále bude velkolepý, věřím v jedno nejdůstojnější zakončení. Hehe a pak prý že TWD není o akci. Bezpochyby 10/10 epizoda. ()

Odpočívej v pokoji (2022) (S11E24)

Tak tohle ... Tohle mi prostě vyrazilo dech, tohle nejde ani popsat slovy .. Ale mužné slzy byly zamáčknuty. Nejdůstojnější seriálový konec všech dob se prostě naplnil a nikdy jsem u seriálů či filmů neviděl lepší konec než je tento. Už jen když jsem usedal a poslouchal pozměné intro, jsem si nedokázal uvědomit, že tohle je už poslední epizoda. Kurva TA akce v celý epizodě, TY emoce, i v poslední epizodě se odkazuje tucet sérií nazpátek na smrt Glenna, na začátku, kdy Daryl odkázal na Merla a podává krev Judith. TO jak museli opustit její pokoj a Daryl se Judith snažil ochraňovat jako Shane nebohýho Ricka. Nebo to jak Daryl nesl Judith ještě před tím do té nemocnice a to mi připomnělo jak Rick nesl Carla na farmu, když byl postřelen. DRAMA který by se dalo jenom krájet a modlil se na kraji židle, aby to dopadlo co nejlépe. Sekvence kdy Rosita zachraňovala nebohé děti a šplhali po tyči a hudební ozvučení to jen pozvedlo do výšin nekonečna. Ta práce s postavami, kdy naše postavy z prvních sérií se dožili až samotnýho konce je neuvěřitelná a jsem nehorázně rád, že se tu tolik neumíralo. Rosito, ty nám jediná budeš nejvíce chybět. Silnější ženu jsem za celý seriál nepoznal. A KURDE, TEN ZÁVĚR? Ricku! Michonne! Dejte mi už ten seriál. A Daryle chci vidět už teď hned tvoje dobrodružství na motorce a jak se všichni společně shledáte a všechno zakončíte ve Společenství a dostaneme druhý nejdůstojnější konec jednoho Univerza. Ty propalovaný emoce všemi směry. ,, We are the ones who lives. ,, Vytkl bych, návrat Ricka byl trošku uspěchanější a moc zběsile prostříhaný a vlastně trošku se snažili udělat si tím otevřeným koncem reklamu na své nadcházející spin offy, na který se, ale bezpochyby těším jak malý dítě na Ježíška. Já... Už nevím jak bych tento nejúžasnější konec všech dob dál popsal.. Mně to vyrazilo dech. Dávám Nekonečno bodů / 10. Tohle se ani bodami ohodnotit nedá. Pardon, ale kam se hrabe nějaký Breaking Bad, Better Caul Saul, Peaky Blinders... A to vše za jednu celou hodinu a 5 minut. Je mi líto všech co si to vůbec neužili, dávají slabá hodnocení, nebo seriál už utli dřívě, připravili se o takovou dávku emocí, že si to neumí sami představit. Jedno si musím přiznat, od počátku jsem si neuměl představit, že tohle je ta poslední epizoda z tohoto seriálu a, že já se naposledy koukám týdně na nový epizody... ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

19.11.2022

Rick Grimes se vrací

Rick Grimes se vrací

23.07.2022

Stanice AMC oznámila nový spin-off svého zombie seriálu Živí mrtví, jenž se bude točit okolo bývalých protagonistů Ricka a Michonne. Šestidílná minisérie se tak zaměří na vztah a lásku obou postav,… (více)

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Stanice AMC oznámila další spin-off ze světa Živých mrtvých. Adaptace slavného komiksu o lidech, kteří přežili zombie apokalypsu, se pomalu ale jistě chýlí ke konci, stanice už má ale rozjetých hned… (více)

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021

Herní společnost Epic Games údajně zvažuje start své vlastní filmové a televizní divize. Podle informací serveru Eurogamer by se společnost měla začít v blízko době soustředit na zábavní průmysl, a… (více)