Nouzové přistání (TV seriál)

Hot in Cleveland

Komedie

USA, 2010, 130x22 min

Valerie Bertinelli, Jane Leeves, Wendie Malick, Betty White, Georgia Engel, Dave Foley, Jay Harrington, Carl Reiner, Alan Dale, John Mahoney, Craig Ferguson, Michael McMillian, Susan Lucci, David Starzyk, Jon Lovitz, Huey Lewis, Wayne Knight, Tim Daly, Juliet Mills, Sean Hayes, Heather Locklear, John Schneider, Eddie Cibrian, Jennifer Love Hewitt, Will Sasso, William Baldwin, James Patrick Stuart, Dan Lauria, Buck Henry, Rhys Darby, Bill Bellamy, Tim Conway, Tim Bagley, Regis Philbin, Kevin Nealon, Jim Meskimen, Robert Gant, Amy Yasbeck, Sherri Shepherd, Missi Pyle, Mary Tyler Moore, Melanie Griffith, Joe Jonas, Diane Sellers, D. W. Moffett, George Newbern, Hal Linden, Shirley Knight, Chelsea Ricketts, Mason Cook, David Giuntoli, Amy Sedaris, Ted Alderman, Stephen Dunham, D.C. Douglas, Sean O'Bryan, Max Greenfield, Mark Deklin, Alex Ball, Natalia Nogulich, Maree Cheatham, Millicent Martin, Gregory Harrison, Stephanie Carpentieri, Dan Gauthier, Vincent M. Ward, Rhea Perlman, Francine York, Danielle Bisutti, Echo Kellum, Mel Rodriguez, Richard Ruccolo, Sarah Hyland, Stephen Snedden, Nick Searcy, Jesse Tyler Ferguson, George Hamilton, Cloris Leachman, Valerie Harper, Brody Hutzler, Enrico Colantoni, Yeardley Smith, Chris Williams, Pej Vahdat, Alice Amter, Michael Urie, Alan Ruck, Cameron Mathison, Pat Harrington Jr., Ed Begley Jr., Tom Arnold, Robbie Amell, Kirstie Alley, Jack Wagner, Jean Smart, Carol Burnett, William Shatner, Danny Pudi, Brian Baumgartner, Shirley Jones, Rob Schneider, Maggie Wheeler, Harry Van Gorkum, Constance Zimmer, Ken Jeong, Cedric the Entertainer, Edward Asner, Thomas Lennon, Jaime Pressly, Chris Colfer, Chris Elliott, Larry Miller, Jason Priestley, Barak Hardley, Julie Wittner, Nick Armstrong, Mary-Charles Jones, Romy Rosemont, Clint Culp, Eric André, Eileen O'Connell, Joan Rivers, Luke Perry, Tom McGowan, Drew Droege, Dan Bakkedahl, Vanessa Marshall, Leslie Grossman, Queen Latifah, Max Charles, Mark Indelicato, Gabriel Tigerman, Parvesh Cheena, Cliff Chamberlain, John Ducey, Andy Gala, Gilles Marini, Valerie Azlynn, Sunkrish Bala, Lauren Lapkus, Marla Sokoloff, Tate Ellington, Marla Gibbs, Jenny O'Hara, Yvette Nicole Brown, Dennis Haskins, Kurt Fuller, George Takei, Matt Walsh, Garry Marshall, Timothy Omundson, Andy Milder, Amber Valletta, Gladys Knight, Karl T. Wright, Sophie Winkleman, Stacy Keach, River Alexander, Ernie Hudson, Lesley Nicol, Timm Sharp, Robert Wagner, Mario López, Bob Newhart, Jeffery Self, Lex Medlin, Michael E. Knight, Perez Hilton, C.J. Vana, Mandy June Turpin, Jessica Tyler Brown, Jamie Denbo, Caitlin Carmichael, Laura Dotson, Dan Dotson, Albert Tsai, Michael James Bell, Cyndi Martino, Braden Davis, Isaiah Mustafa, Kevin McCorkle, Andrew J. West, Dan Cortese, Nic Bishop, Jack Donner, Doris Roberts, Carlease Burke, Cybill Shepherd, Kristin Chenoweth, James Denton, Antonio Sabato Jr., Doug Savant, Tim DeKay, Peri Gilpin, Rick Springfield, Mac Brandt, Arden Myrin, Jason Boegh, Artemis Pebdani, Barry Livingston, Juliocesar Chavez, Fernando Rivera, Stephanie Escajeda, Laird Macintosh, Todd Grinnell, Brian Jordan Alvarez, Sam Daly, Carole Gutierrez, Edward Hibbert, Carol Herman, Joel Lambert, Alan Pietruszewski, Darnell Williams, Roger Rignack, Ryan Gaul, Jack Axelrod, Veronica Taylor

22/128 Hot in Cleveland je sitcom natáčený před živým publikem, takže to v něm čas od času pěkně zachrochtá, pokud je kadence dialogu skutečně jadrná. Ale aby člověk ocenil a nasál atmosféru, chce to s ním začít hezky od píky. Protože čtveřice takových ženštin se opravdu nevidí každý den. Všechny jsou mimořádně nadržené, užívající si života, sebestředné, milující a zábavné zároveň. K show mě nalákala hostující Jennifer Love Hewitt a později přikovala další hvězda Kirstie Alley, která si tu dělala reklamu na svůj nový sitcom Kirstie. TV Land je domovem toho nejburácivějšího humoru.1. série je rychlokurzem toho, co všechno lze čekat nejen od Elky, bývalé manželky mafiánského účetního, ale také od držitelky ceny Emmy, bývalé hýčkané ženy v domácnosti a maskérky hollywoodských hvězd. Deset dílů ještě nikoho nezabilo a proto neváhejte. 2.7 Hi, Ohio!(22.3.2015)

Souhlasim Tome,je to neskutecna prdel a videt nekolik dilu po sobe je na nekolik zachvatu smichu.Samozrejme,nektere forky jsou na hranici trapnosti,pro nekoho i za ni,ale co cekate od sitcomu?ja zabavu a dobre fory a tohle si myslim ze HIC splnuji skvele.Co predvadi Betty na svuj vek,jsem taky nechapal.Babicka,ktera vtipkuje o Bieberovi a FB,to me dostalo :) Zpusob jakym si dava Joy je presne ten typ humoru,ktery zeru.K originalu jsem se zatim nedostal,ale to prijde(16.2.2014)

Takový průměrně zábavný sitcom, který stojí hlavně za zhlédnutí kvůli Betty White. Ale jako na oddechovku se na to vždycky ráda podívám. 3*(11.11.2014)

Hodnoceno po třetí sérii: Trocha Golden Girls, trocha Sexu ve městě, trocha My z přístavu a takhle bych mohl ještě notnou chvilku pokračovat. Určitě kvalitní situační komedie……….k pivu a hokeji se modlícímu dělníku ze slévárny by možná na první pohled (možná i na druhý) mohlo přijít, že v cestovním pase má na řádku pohlaví zapsáno „female“, ale když vytrvá, najde si i on svůj gag……….ostatně, tak jak o každý! ps: já osobně považuji za nejpříjemnější, po letech se opět setkat s Daphne Moonovu……no a samozřejmě Betty White, to je kousek :D(20.2.2014)

Hot In Cleveland jsou takové novodobé Golden Girls, a nejen proto, že jednu z hlavních rolí hraje úžasná a vitální Betty White, ale každá z originálních dam je zastoupená. Jane Leeves/Joy je ta suchá a sarkastická (Bea Arthur/Dorothy), Wendie Malick/Victorie je ta marnivá (Rue McClanahan/Blanche, v dílu s Melanií Griffith dokonce Blanche imitovala), Valerie Bertinelli/Melanie je ta naivní (Betty White/Rose) a Betty White/Elka je ta co na srdci, to na jazyku (Estelle Getty/Sophia). Na tu původní bandu sice ztrácejí v pohodovosti, ale ve vtipnosti a frašce můžou děvčata směle konkurovat králi onoho sitcomového subžánru Frasierovi. Navíc je to důstojná náhrada a další vítaný seriál o ženském pohledu na svět, kterých já nemám nikdy dost. P.S. : Ve čtvrté řadě (2013) je HIC momentálně mým zřejmě nejoblíbenějším aktuálně vysílaným sitcomem, u každého dílu prakticky slzím smíchy. Zajímalo by mě, který z hodnotících viděl souvisle alespoň několik dílů (a ideálně v anglickém originále, však půlka z nich si stěžuje, že jejich milovaný Big Bang v českém dabingu nevynikne).(29.5.2011)

• - Postava Emmy (Jennifer Love Hewitt) je pojmenovaná po televizním ocenění Emmy, které je alternativou k filmovým Oscarům a divadelním Tony. (NinadeL)

• - Obě epizody s Kirstie Alley posloužily jako reklama na její nový sitcom Kirstie (od r. 2013) produkovaný stejnou TV Land. Celá druhá epizoda se dokonce natáčela v kulisách seriálu Kirstie. (NinadeL)

• - Premiéra seriálu byla nejsledovanějším pořadem stanice TV Land za jeho 14 let vysílání. (..Lucas..)