Roseanne

USA, (1988–2018), 80 h 35 min (Minutáž: 21–22 min)

Tvůrci:

Matt Williams

Scénář:

Amy Sherman-Palladino, Cynthia Mort, Kevin Abbott, Joss Whedon (více)

Roseanne Barr, John Goodman, Laurie Metcalf, Sara Gilbert, Alicia Goranson, Johnny Galecki, Natalie West, George Clooney, Ned Beatty, Tom Arnold (více)

Série(10) / Epizody(230)

Roseanne je žena v domácnosti. To pro ni znamená nejen pečovat o dům, v němž bydlí, ale zejména o jeho obyvatele. A to není v případě jejích tří dětí a manžela nic jednoduchého. Není vám to trochu povědomé? (oficiální text distributora)

Marv

Žádný jiný seriál nemá tak hrozně nesympatické herce jako tenhle(až na Johna Goodmana) a k tomu je ještě dost nudný. ()

zodiak217

Rodinný sitcom pre všetky generácie, taký je seriál Roseanne. Má už síce odžité a je starší ako ja, ale to nič nemení na fakte, že na tú dobu je to naozaj dobrý projekt. Má mnoho sérií a zrejme už vtedy zaujal v USA. Niektoré časti boli síce dosť priemerné, ale špecifické riešenie rodinných problém a vzťahov v podaní Roseanne a Johna Goodman, (ktorého si pamätám viac z filmových Flinstones) bol celkom zaujímavý a vtipný. Vždy si ho rád pozriem a aj keď ani zďaleka nedosahoval takú úroveň ako neskôr "Krok za Krokom", na tú dobu to rozhodne stálo za to. ()

ssscream

Pro mě jeden z nejlepších sitcomů, které jsem kdy viděl. Na běžné životní příběhy téhle rodinky jsem se vždy hodně těšil. ()

Bodega_Bay

Zdaleka ne tak trapné jako česká snaha o napodobení tohoto USA kultovního seriálu. A že ani nepoznáte, o kterém českém seriálu mluvím? Tak to se fakt vůbec nedivím :-) ()

mine.slayer

Podle pár dílů které jsem viděl si pamatuji, že to nebyla zase taková hrůza, ale na každodenní sledování to rozhodně není, pokud ovšem nemáte doma puštěnou televizi 24 hodin denně. ()

Pythonator

Někdy docela vtipný sitcom, ale nevím jestli by mě bavilo sledovat 221 epizod a celou dobu čumět na vepřoidně vyžrané američany. Spíš by měla zhubnout, než se předvádět v sitcomu jak je děsně cool i když je tlustá jak svině. ()

Hadush

Klidně se budu dívat i po padesátý...Connerovi mě prostě bavěj...jejich přístup k životu mě jednoduše bere. :) Některý zápletky sou sice slabší ale směju se pokaždý...a o to přece jde ne? :) ()

vicha.k

skvela rodina atmosfera... oddychovka na odpoledne kdyz nechcete nic delat a chcete jen tak lenosit a trochu se zasmat ()

Desires odpad!

Stejná otřesnost jako ŽSZ nebo KZK. Sitkomy z 90.let z USA jsou na tom stejně-trapně. Ne že by dnešní TVT snad byly lepší... ()

jpetricek

Pardón, že v tejto patici uzkeho vyberu vyberam len filmy, ktoré mi niečo dali, alebo som videl v posledných dvoch dňoch, ale chcem zvýšiť reputáciu aj tohto seriálu. Ako človek, ktorý pracuje v oblasti TV a filmovej tvorby a človek znechutený scenármi SK a CZ televízií o bohatých vinároch, či napriek si robiacich rodinách, mňa veľmi ešte v 90´rokoch oslovila ROseanne. tento seriál bol presne taký, ako bola vacsina rodín v tej dobe aj u nás. Nemali veľa peňazí, súrodenci sme si robili zle, ale pritom sme sa skutočne mali radi, jedli sme to, čo mama navarila a neriešili sme, na akom oleji to je spravené, či je to zdravé, a aj u nás doma sa riešili problémy, ako strata zamestnania, či podnikať, že dcéra chce ist radsej robit, ako studovať a pod. Niečo podobné spravil Panelák na JOJke, aj ked posunuté o cca 2 dekády ďalej. Každopádne, ak ešte nemáte hypotéku a deti a pocit zodpovednosti, tak vám tento seriál nemusí nič hovoriť. ale ak máte radi občas aj závan skutočnej reality, toto bol seriál, ktorý vedel pobaviť aj poučiť. ()

vecnaAmbra odpad!

Musím súhlasiť s komentárom od Jufonka, ktorej sa tento seriál doslova zhnusil, pretože podobne ako ona si ho tiež pamätám z čias skorej mladosti ako takú pohodovú bežiacu kulisu, ktorú som buď moc nevnímala, alebo sa občas pousmiala. No teraz ako som sa pokúsila o menší návrat zostávam totálne znechutená. Roztržky medzi deťmi môžu byť aj vtipné, ale tu sa k sebe deti správajú doslova odporne, celý ten ich dom je depresívny, jediným bodom ktorý sa ho snaží trocha rozveseliť je Roseannin manžel. Ale ako sa to dá, keď má za manželku veľkú, oprsklú, ironickú matrónu, ktorá rozpráva tónom akoby prežula hovno. Vrcholom bolo keď Roseanne riešila či náhodou neotehotnela a musela som si vypočuť poznámku o pravidelnosti jej menštruácie a keď sa jej manžel opýtal - Kedy sa to stalo? ona na neho s pôvabom mangalice pozrela a odpovedala hrubým tónom - Keď sme sa milovali. No mala som dosť keďže som bola nútená predstaviť si ako telá tých dvoch súložia čím sa ale odpornosti nekončili (časť pokračovala čakaním na jej ocikaný test či je naozaj v tom). S pánom Bohom. ()

Dočkáme se rebootu Ztracených?

Dočkáme se rebootu Ztracených?

07.02.2019

Stanice ABC v posledních letech holduje rebootům svých starých hitů, a má dobrý důvod. Z oživené Roseanne se stal v zámoří obří hit a seriál dosahuje vysokých ratingů i po vyhození hlavní herečky a… (více)

Roseanne to zkusí bez Roseanne

Roseanne to zkusí bez Roseanne

25.06.2018

Po nedávném náhlém zrušení sitcomového hitu Roseanne kvůli sérii absurdních tweetů z účtu autorky seriálu a zároveň hlavní postavy Roseanne Barr, to s oživeným seriálem nevypadalo příliš dobře.… (více)