Roseanne

USA, (1988–2018), 80 h 35 min (Minutáž: 21–22 min)

Tvůrci:

Matt Williams

Scénář:

Amy Sherman-Palladino, Cynthia Mort, Kevin Abbott, Joss Whedon (více)

Roseanne Barr, John Goodman, Laurie Metcalf, Sara Gilbert, Alicia Goranson, Johnny Galecki, Natalie West, George Clooney, Ned Beatty, Tom Arnold (více)

Série(10) / Epizody(230)

Roseanne je žena v domácnosti. To pro ni znamená nejen pečovat o dům, v němž bydlí, ale zejména o jeho obyvatele. A to není v případě jejích tří dětí a manžela nic jednoduchého. Není vám to trochu povědomé? (oficiální text distributora)

burina

Fuj...najhorsi sitcom,aky som mala moznost zhliadnut.Rozhodne ma nebavi pozerat 30 minut na protivnu,tucnu zensku,ktora si o sebe mysli,ze je vtipna. ()

JohnnyD

Myslím, že to bol dlho veľmi dobrý sitcom, satirický, nekorektný, niekedy s tvrdým humorom, ale hlavne vtipný. To, aký paškvil sa z toho vyvinul neskôr (hlavne v poslednej sérii) je už o niečom inom. Takú potupu by sme ťažko hľadali, hlavne rádobysentimentálny posledný diel bol skutočne otrasný. Ale aj tak si seriál aj vďaka skvelým hercom a vynikajúcim scenárom dlho držal vysokú kvalitu. Osudnou sa im časom stala nekorektnosť, ktorá bola tlačená až príliš na pílu v neskorších častiach. Hmm, niekedy sú predsa len lepšie jednoduchšie sitcomi. PS: obľúbený gag: v jednom diele nevystúpi Roseanne a počas záverečných titulkov je na ňu záber ako hovorí divákom: "Možno ste si všimli, že v tomto diele som nehrala, ale nebojte sa, aj tak dostanem za neho zaplatené." ()

MM11

Stupidní sitcom... Hájí zájmy ukázat poněkud reálnější podobu Americké rodiny a v některých chvílích se mu musí přiznat vynalézavost. Jenže je tu jeden zásadní problém - hrdinové nejen že vypadají jako protipol rodiny Lambertových, ale oni se navíc chovají tak, že si k nim vztah nikdy nezískáte. Jedná se o skupinku omezenců, která řeší problémy "bodrostí" a žel stejně nuceným moralizováním jako Krok za krokem. Nemluvě o tom, že herecky je to absolutně slabá záležitost. Poslední cca. tři série už byly naprostý odpad. Řídit se heslem - realita je tvrdá se tvůrcům vymklo s rukou... ()

BoPo

Seriál, ktorý zachytáva život priemernej americkej rodiny. Ich život je neustály kolobeh problémov s peniazmi, školou, prácou. Je to proste život väčšiny z nás. Prekvapilo ma nízke hodnotenie, pretože kvalitu to rozhodne má. A hlavne seriál kde rozhodne nešlo o krásu hlavných predstaviteľov. ()

Dale

Je pravda že tučná žena v domácnosti nie je veľmi príťažlivá, veď taká sa nachádza v každej druhej domácnosti aj u nás. No je to potrebná zmena po tých úžasne krásnych a dokonalých ľuďoch zo seriálov Aarona Spellinga. Ukazuje, že aj v Amerike žijú obyčajní ľudia s obyčajnými problémami. A naviac je Roseanne vtipná, jej dcéry su drzé a jej syn je divný. K tomu všetkému skvelý John Goodman. To všetko platí dovtedy, kým rodný dom neopustí staršia dcéra a potom sa vráti v podobe inej herečky. Potom to už išlo aspoň o jednu hviezdičku dole. ()

Marek1991

Videl som veľa dobrých sitkomov, ale tento sa mi z pohľadu rodinného života zdal nezábavný a tvrdý, znova skôr trápne a s veľa hluchými nezábavnými miestami. ()

corpsy

Kultový sitcom, v ktorom na prekvapenie nieje najväčším triumfom titulná postava, ale jej manžel v podaní Johna Goodmana. ()

Tryskomyš

Jeden z nejlepších komediálních seriálů. Celkem mně překvapilo ukončení. Jak tam Rosi sedí a jakoby to vše vypráví a její manžel už je mrtvý. To se týká 9. řady. A teď se Roseanne vrací v další řadě. ()

zdepapepa

Revival už ukázal první tři epizody a já se zpětně vracím ke komentáři, který tu mám a opravuji - herecké osazenstvo JE z řad vysněných. Herci i herečky se skvěle doplňují dynamicky jako rodina. I v době nových, odvážnějších sitcomů Roseanne stále vyniká a nebere si servítky nikde a u nikoho, které ale zkušeně schovává pod rouškou klasického rodinného sitcomu. Chápu ale, že humor to nemusí být úplně pro každého. Pro mě to navždy bude zpříjemnění ranního vstávání do školy a od letošního roku i středečních večerů. ()

blackrain

Sitcomy nemůžeme brát jako hlubokomyslná díla. Vždyť tím také nejsou. Mají nás pobavit. Roseanne tento účel bezezbytku plní, i když některé díly byly spíše špatné. Zřejmě to vidím jinak než ostatní. Jenže to mi nevadí, klidně půjdu hlavou proti zdi. ()

Jufonka

Pamatuju si, že jsem Roseanne občas sledovala jako dítě u babičky o prázdninách, jelikož ona měla tenhle sitcom ráda. Tehdy mi Roseanne nijak nevadila, dívala jsem se taky a přišlo mi to zkrátka na stejný úrovni, jako třeba Cosby Show, kterou tehdy buď Prima nebo Nova taky vysílala. A tak jsem na ČSFD dala před pár lety, když jsem si na Roseanne vzpomněla, tři hvězdy. Prostě průměr. ALE! Letos (2014) jsem si všimla, že Roseanne asi tak po sto letech Prima zase vysílá. A jelikož jsem jí naposledy viděla někdy tak cca v 10 letech, tzn. asi tak před patnácti lety, řekla jsem si, že se na jeden dva díly podívat. A teď musim hodncení změnit na jednu hvězdu, a to bych nejradši dala odpad, ale nedám, protože asi nejsem cílovka a chápu, že někdy před dvaceti lety seriál asi působil trochu jinak. Jenže když se na něj podívám dneska, chce se mi zvracet. Zvládla jsem asi tak deset dílů, protože jsem prostě furt nemohla uvěřit, že něco tak strašnýho existuje a že jsem se na to v dětsví mohla koukat. Ani tak nejde o to, že by seriál zestárnul. Koneckonců to se stalo i seriálu Krok za krokem, jehož první série dneska působí dost děsně, stáří je na těhle sitcomech zkrátka děsně poznat. Jenže u Kroku za krokem i přes to stáří stále funguje aspoň nějakej vtip (fajn, zhruba tak jeden z deseti, přiznávam), ale prostě k tomu člověk nemá odpor. Jenže Roseanne, bože můj! Ta nechutná odporná tlustá ženská a vlastně celá její rodina! Hrůza! Jejich dům, jejichž život, jejich přátelé, jejich hlášky, jejich zvyky, zkrátka všechno, co se v tomhle seriálu odehrává, je naprosto totální hnus. Korunu tomu všemu dodává naprosto ale totálně příšernej českej dabing, kterej z Roseanne dělá zřejmě ještě větší krávu, než jaká je v originálu. Navíc jsem strávila pár měsíců v USA a od tý doby mám celkem jinej náhled na tyhle maloměstský rodiny ze středu USA a o to víc se mi Roseanne a její rodina hnusí. Tupý bezmozkové, při jejichž sledování si musíte dát pásku přes oči, jinak se vám z jejich vzhledu dělá špatně. Nemůžu si pomoct, ale takovejhle odpor u mě žádnej seriál hodně dlouho nevyvolat. A většinou takovýhle seriály ani nekomentuju, ale tady musim. Protože, jak už jsem psala vejš, jsem byla docela šokováná, jakej seriál jsem to v dětství sledovala a jak čas prohloubil jeho hnusný stránky. Fuj. :) ()

cariada

No moc mě tenhle seriál nikdy nebral ,přesto jako fanoušek sitcomů musím dát 3 přece jenom svůj vtip to má. ()

Dočkáme se rebootu Ztracených?

Dočkáme se rebootu Ztracených?

07.02.2019

Stanice ABC v posledních letech holduje rebootům svých starých hitů, a má dobrý důvod. Z oživené Roseanne se stal v zámoří obří hit a seriál dosahuje vysokých ratingů i po vyhození hlavní herečky a… (více)

Roseanne to zkusí bez Roseanne

Roseanne to zkusí bez Roseanne

25.06.2018

Po nedávném náhlém zrušení sitcomového hitu Roseanne kvůli sérii absurdních tweetů z účtu autorky seriálu a zároveň hlavní postavy Roseanne Barr, to s oživeným seriálem nevypadalo příliš dobře.… (více)