Komisař Moulin

• Francie Commissaire Moulin (více)
Francie, (1976–2006)

Yves Rénier, Clément Michu, Claude Jade, Aïssa Maïga, Anthony Delon, Valeria Cavalli, Natacha Amal, Eric Defosse, Catherine Marchal, Jo Prestia (více)

Série(8) / Epizody(70)

Je jedním z nejslavnějších televizních komisařů, natočil 75 epizod, vedle hlavní role komisaře Moulina sám režíroval, psal scénáře a produkoval. U nás našel jedinečnou oporu v českém hlase, který mu propůjčil Miroslav Moravec, jenž namluvil všechny epizody. (oficiální text distributora)

Recenze uživatele Snorlax k tomuto seriálu (22)

Komisař Moulin (1976)

Moulin se z tradičních sympatických detektivek propracoval spíše k sociálním dramatům. Každý z dílů poslední řady otevírá bolák francouzské (a potažmo evropské) společnosti. Trošku v něm zarýpe, nechá vyhřeznout něco hnisu a s tradičním francouzským šarmem se pokusí nabídnout usmíření diváka v podobě nějaké roztomilé scény. Moulin už není jen obyčejná eurocrimi, posunul se po bok bratří Dardennů, ale problémy současnosti vnímá s ironickým nadhledem. ()

A hlavně mi nelži (1976) (S01E01)

Je to v podstatě studiovka, jen občas se podíváme ven, ale je to slušná detektivka. A hlavně ta hudba, ta hudba... ()

Komisař Moulin: Paříž 18 (1989) (S03E01)

Jean-Paul právě žije s tou, která mu říkala "pupíčku". A s humorem honí vraha, aby mu na závěr ztuhl úsměv na tváři. ()

Komisař Moulin: Čest a spravedlnost (1989) (S03E02)

Vrcholně čestný a spravedlivý Moulin přiznal, že ten kluk neútočil nožem, takže nějak ty parchanty nechápu. ()

Komisař Moulin: Poslední procházka (1989) (S03E03)

Příjemně dobrodružná kriminálka s francouzským šarmem má poněkud smůlu, že skladatel se rozhodl otravovat diváka neustálou přítomností prý nervozní hudby. ()

Komisař Moulin: Neposkytnutí pomoci (1992) (S04E02)

Jakákoliv podobnost se skutečnými osobami je čistě náhodná, pravili tvůrci v samém závěru. A člověku se chce doufat, že měli pravdu. ()

Komisař Moulin: L jako Lennon (1993) (S04E05)

S jednou se ještě pořádně nerozešel a druhou už má v posteli, Moulin zkrátka žije pravidelným sexem. ()

Komisař Moulin: Bílé slzy (1992) (S04E06)

To bylo moc hezké, jak Moulin odpráskl pošuka a spokojeně si odvedl holčičku. ()

Komisař Moulin: Nepřiměřená obrana (1995) (S05E05)

A opět kombinace závažného tématu, tedy jak se bránit darebákům, zda je možno je beztrestně zabíjet, nebo netrestat je a nechat se soustavně okrádat, s lehkou notečkou, Laxův pan ředitel během přelíčení krásně trpí. ()

Komisař Moulin: Presumpce neviny (1999) (S05E08)

Tenhle díl zase nebude pochuti všem xenofobním rasistům. Moulinův dotaz, zda má být viníkem negr, nebo Arab je dost tuhou lentilkou, aby ji dokázali spolknout. ()

Komisař Moulin: Nováček (1998) (S05E09)

Amarův Moulin se více soustředí na psyché, než na fýzis, ale ta akcička, když Dufeau vyskočil po naštvaném řidiči, vůbec nebyla špatná. ()

Komisař Moulin: Nábřeží stínů (1998) (S05E10)

Když se Jean-Paul Moulin naštve, je zle. A když se naštve hodně, je ještě hůř. Ono, když se kmotřenec ptal, jestli jeho táta byl svině, to se nešlo nenaštvat hodně. ()

Komisař Moulin: Slib (2003) (S07E08)

Právníci jsou všude stejné slizké a prodejné svině. ()